Charvel / Jackson Başlığı

Slaytanic demiş ki:
eerie dess swirl, graveyard, pile o' skull gibi desenlerde 250-300$ fiyat oynuyor sanırım. ayrıca bazı desenleri bulmak çok çok zor olabiliyor.
bauglir demiş ki:
eds finish olarak daha bi janjanlı olduğundandır, daha zordur yapımı falan heralde maliyetlidir. desene göre fiyat değişir zaten, düz renkler en ucuzdur...

yanlız eds daha ucuz laylaylomda. aca bir kandırmacamı var demek ten önce arayip aslını öğrenmek gerek

kelle demiş ki:
Slaytanic demiş ki:
eerie dess swirl, graveyard, pile o' skull gibi desenlerde 250-300$ fiyat oynuyor sanırım. ayrıca bazı desenleri bulmak çok çok zor olabiliyor.
bauglir demiş ki:
eds finish olarak daha bi janjanlı olduğundandır, daha zordur yapımı falan heralde maliyetlidir. desene göre fiyat değişir zaten, düz renkler en ucuzdur...

yanlız eds daha ucuz laylaylomda. aca bir kandırmacamı var demek ten önce arayip aslını öğrenmek gerek

haha laylaydan beklenir :)

merhaba arkadaslar.suanda ogrenimim icin yurtdisinda bulunuyorum.gecenlerde jackson magazasini gezerken gozume js20 carpti,Turkiye'deki gibi 440 euro degil 210 dolardi.fiyat olarak uygun geldi vede aklima bisey geldi; js20 modifiyeye uygun bi gitarmidir?yani o gitari alsam manyetikleri ve bazi parcalarini kaliteli malzemelerle degistirirsem bi frankestein yaratirmiyim yoksa gerek yokmu?agaci filan nasildir?gerci jackson'un internet sitesindede baslangic seviyesi gitari demis ama?tesekkurler...

evet baslangıc seviyesi gitarı.akord kacırma problemi olduğunu biliyorum.ama yuksek cıkıslı manyetikler ve grafit bir nut ile adam olduğunada sahit oldum.zamanında kasdav da alper adlı bi arkadasın kırmızı js sinden cıkan seslere hala inanamıyorum ben.

ok bende boyle bisey dusunmustum zaten.ne bileyim bi kilitli burgu alsak,kaliteli bi tremelo taksak?manyetik olayina hic girmiyorum bile onlar olmazsa olmaz.bu arada cahilligime ver grafit nut nedir?

grafit eşik:burgulardan cıkan telleri sapta tutan bi parca var.sapa esit aralıklarla dağıtan.o eşik.grafi olunca akord kacırma minimum oluyo.(bende kullanıyorum)bide fenderin bole adam gibi koprulerinden alırsan falan oldukca hos olur.yani acıkcası masraf yaparsın ama 500 dolar gbi bi fiyata gayet güzel bi gitarın olabilir.

Merhaba arkadaşlar bir derdim var eger yardımcı olursanız cok sevinirim. Nİhayet bi jackson gitar çalma şerefine nail oladum. Jackson resmen aklımı başımdan aldı 8O aklımda başka marka bi gitar almak vardı ama ne yalan sölüyeyim jackson calınca bu fikrim deişti. Jacksonun büyüsüne kapıldım remen. Biraz para biriktirip ortalama 1300 yada 1400 ytl civarı bi jackson almayı düşünüyorum. Unutmadan sölüyeyimki bende aşırı derecede V kasa hastalıgı vardır. Hep bi V kasa gitarım olsun istemişimdir. laylomlom un sitesine baktım jackson rr3 rohoads cok hoşuma gitti ama şu an kullandıgım gitar 24 perde ama bu jackson 22 biraz burası beni dusunduruyor. sizden istedigin benim jacksonlar hakkında aşırı bi bilgim yok bana elimdeki bu paraya alabilecegim bi v kasa jackson önerebilirmisiniz.

Birde bu resimeki rr3 hakkında ne düşünüyorsunuz ögrenebilirmiyim.

görüşlerinizi bekliyorum jackson dostları. Herkese şimdiden cok teşekkurler.

Benimde RR1 veya Kv2 alabilecek duruma (şu durumda mucize :LOL: ) gelene kadar para biriktirip almayı düşündüğüm bir gitar.Ama burdan bu gitarı alsan kazık getirtmeye kalksan o da fazla fark etmez kazık.Böyle gitarları grafik kasa alacaksın ki güzelliğine güzellik katsın.Standart şekil kasa japon jackson.Rosewood klavye alder kasa, standart low profil tremolo,güzel manyetikler,en güzeli flat...

X serisi birde kv var ama jackson lisans f.r var.Krom tabanlı.Ben pek sevemedim o gitarı.

ZebulaH demiş ki:
Benimde RR1 veya Kv2 alabilecek duruma (şu durumda mucize :LOL: ) gelene kadar para biriktirip almayı düşündüğüm bir gitar.Ama burdan bu gitarı alsan kazık getirtmeye kalksan o da fazla fark etmez kazık.Böyle gitarları grafik kasa alacaksın ki güzelliğine güzellik katsın.Standart şekil kasa japon jackson.Rosewood klavye alder kasa, standart low profil tremolo,güzel manyetikler,en güzeli flat...

X serisi birde kv var ama jackson lisans f.r var.Krom tabanlı.Ben pek sevemedim o gitarı.

Dostum benimde x serisi gitar pek hoşuma gitmedi bu gösterdigim gitar ah 24 perde olsa tam benim için yapılmış olacak. :LOL: Abi bide anadoluda yaşıoruz para birikincede laylaya tel ac ellerinde varmı sor varsa gitarın saglıgı için bide hard case almak lazım off yaa dunya para gidecek umarım bu parayı biriktirmeye ömrüm yeter :D

Arkadaslar gitar önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum .

Kusura bakmayın forumun tamamını okuyamadım.Belki daha önce sorulmuştur.Uzun zamandır jackson dk 2 dinky almayı düşünüyorum ama laylaylomun fiyatlarıyla music123 sitesinin fiyatlarını karşılaştırdığım zaman ortaya neredeyse yarı yarıya bir fark çıkıyor.Yurtiçi için başka alternetifler var mı?

emredd demiş ki:
Kusura bakmayın forumun tamamını okuyamadım.Belki daha önce sorulmuştur.Uzun zamandır jackson dk 2 dinky almayı düşünüyorum ama laylaylomun fiyatlarıyla music123 sitesinin fiyatlarını karşılaştırdığım zaman ortaya neredeyse yarı yarıya bir fark çıkıyor.Yurtiçi için başka alternetifler var mı?

baska alternatifin yok ya laylaylomun kazıını yiceksin ya da alımiceksin

rr3 floyd rose illede olsun diyosan ve v kasa seviosan iyi bir secenek.ke3 de cok güzel.rr5 o kadar sevmedim acıkcası.altın rengi hardvare falan o kadar cekici gelmedi.kevin bond cidden gozumde bir numara (cunku benim gitarım :p) saka bi yana sap ve govdenin maun olması ve klavyenin abanoz olması (ayrıca arastırmalarım sonucu japon custom shoptan cıktığını orendim(gitarın butun inlayler işcilik falan daha iyi oluyo) ve gorunum on planda.

bence rr3 ile kevin bond arasında kalınırsa kalınır.bende zamanında kaldım ve kevin bond a karar verdim.

Hocam sonuçta tek manyetik.Zannediyorum ki çift hum. kadar dolgun tonlar alınmaz.Şekil itibariyle RR3 ten bence de güzel gitar.Hatta çift hum.lı bir versiyonu olsa bende seçimimi ondan yana kullanırdım.O zaman da RR3ten çok farkı kalmaz ayrı.
Ke3te güzel.Daha çok kontrolü kolay kasa tercih edeceğim için biraz bana uzak.Ama düşünülebilir.

cift hum kadar geniş ton yelpazesi alınamaz ama dolgunluk konusunda gercekten rr3 den iyi.maun un tonu nedeniyle ve tommy iommy manyetiği sayesinde bu.ama evet blues da calim dersen yalan olur.ama volume potans ını biraz kıstın mı cok güzel cleanler alınıyo.

Katılıyorum, şahsen kevin bond'u rr3'le karşılaştırmam bile.. Kevin bond en az 3 kat daha üstün bir gitar, 2 hum iyi olabilirdi ama bence çok da gerekli değil, belki coil split'li bir humbucker kullanılabilir tek hum olarak, bir miktar daha versatil yapacaktır gitarı :)

Geri