Charvel / Jackson Başlığı

bauglir demiş ki:
split coil ozelliği sonradan eklenebilen bişey mi? her manyetiğe olur mu?-tb6 ve sh2n olcak bikaç gün icinde- benim ke3 e olur mu? tek vol potu var. gaza geldim yorumlardan:)

potans olmasına da gerek yok.5 way blade switch'le olur o.

sh2 split edilebiliyor eminim buna bende de var çünkü.duncan distortion da edilebilyior sanırım.kesin bilmiyorum ancak tüm duncanlarda oluyor diye biliyorum split coil özelliği.

benim de split coil potansı almam lazım bir ara.pickup selector'ı değiştirmekle uğraşmak istemiyorum çünkü :)

bauglir demiş ki:
split coil ozelliği sonradan eklenebilen bişey mi? her manyetiğe olur mu?-tb6 ve sh2n olcak bikaç gün icinde- benim ke3 e olur mu? tek vol potu var. gaza geldim yorumlardan:)

Coil split özelliğinin gitarla neredeyse hiç bir alakası yok. Aldığın manyetiğin 4 conductor olması yani 4 kablolu olması gerekiyor bunun için. Coil split dediğimiz şey manyetiğin farklı bir çalışma modu. Manyetiği o modda çalıştırmak için push/pull volume veya ton potlarından kullanabilirsin ya da Norton'un dediği gibi switch'in bir pozisyonunda 1 veya 2 maynetiği coil split modunda çalışacak şekilde kablolayabilirsin manyetikleri. Eğer manyetikleri birisine taktıracaksan, söylersen o yapar :)

DaveMustaine_64 demiş ki:
bauglir demiş ki:

Coil split özelliğinin gitarla neredeyse hiç bir alakası yok. Aldığın manyetiğin 4 conductor olması yani 4 kablolu olması gerekiyor bunun için. Coil split dediğimiz şey manyetiğin farklı bir çalışma modu. Manyetiği o modda çalıştırmak için push/pull volume veya ton potlarından kullanabilirsin ya da Norton'un dediği gibi switch'in bir pozisyonunda 1 veya 2 maynetiği coil split modunda çalışacak şekilde kablolayabilirsin manyetikleri. Eğer manyetikleri birisine taktıracaksan, söylersen o yapar :)

Bursa'da olan olursa ben takabilirim.Söyleyeyim dedim :)

cok sağolun bilgiler icin. push/pull vol potu nereden bulabilirim? (Norton_Antor, İzmir'deyim ama teşekkürler yine de) İzmir'de hem manyetik taktırıp hem de bu split olayını yaptırabileceğim, ucuz yollu neresi var? trigonda falan bi ton para isterler diye korkuyom malum zaten manyetiklerden para kalmadı..

Açıkçası geçen sene ilk dönem İzmir'deydim.Bir ay salak salak dolaştıktan sonra manyetik montajı yapmayı kendim öğrendim kendim taktım :D sana da aynısını öneririm.Hiç zor ya da korkulacak birşeyi de yok zaten.

Eğer lehim yapmayı biliyorsanız ya da yapabilirseniz manyetik takmak gerçekten de kolay :) Özellikle senin gitarın gibi h-h konfigürasyonlu gitarlarda.. Kuracağın devre de oldukça basit olacak çünkü :) Bence de kendin deneyebilirsin...

Kalem tipi Lehim havyası

LINK

Daha ucuz markasızları vardır kesin.Sadece örnek olması için koydum.10ytl civarına bulunabilir sanırım.Sadece birkez bir tanıdık lehim yaparken gördüm.Gerekli olan tekşey uygun bir lehim teli ve havya.Gerisi zaten basit.Önce işe yaramaz pcb üzerinde denersiniz.Becerirsiniz basit.Devre kısmı biraz kafa karıştırıyor.O da model uçak yapmak gibi olsa gerek.

edt:Şimdi farkettim.Sağolsun birisi linki düzeltmişte.Ben aynısını yaptım niye olmadı bu meret.Eskiden admindim.Bu işlerden az çok anlarım.Garip... :?

İnternette birsürü şema var.Özellikle Seymour Duncan sitesinde çok ayrıntılı şemalar var eğer manyetiklerin Duncan'sa ya da hangi kablonun ne olduğunu biliyorsan(şahsen bu bana karışık geliyor.keşke kablo renklerinin standardizsyonu olsa) Carrefour'dan 6-7 milyona havya al(lehim teli ve pastası da var onların içinde) Eve git.1-2 saat içinde halletmiş olursun.

Ben sonradan karizma olsun diye havya standı da aldım.Islatılan ufak bir süngeri var.Kağıt gibiyken ıslatıyorsun birden süngere dönüşüyor :D havyanın üstünde kalan lehim parçalarını o süngere sürterek temizleyebiliyorsun.Cıssssss diye de süper ses efekti var hatta :D

Abi işte sorunda orda.Benim gibi para olup alabileceğini bildiği halde tırsıp alamayan manyaklar var.Onu geç kredi kartı kullanmadığı için amerikaya para gönderme şansı olmayanda.Ablama bulaşsam (dert)³.Bu iki grubada dahilim.Kimse sorunsallarımı bilmek istemeyebilir.Ama yeter doldum.Okumadan geçin. :lol

takmayı pek beceremedim manyetikleri de , msnden falan yardımcı olabilecek , tercihen benzer model bi gitara manyetik takmış insan aranıyor.. elimde havyayla bakıyorum kablolara:)

bauglir demiş ki:
takmayı pek beceremedim manyetikleri de , msnden falan yardımcı olabilecek , tercihen benzer model bi gitara manyetik takmış insan aranıyor.. elimde havyayla bakıyorum kablolara:)
ahah en son ben denerken bi ara ses geldi sanki, sonra gitti tabi, temassızlık falan vardır kesin halledince ses versene

Geri