Ibanez Başlığı

Ziggy demiş ki:
Hellhound demiş ki:
Ziggy, tarzını belirtirsen yardımcı olmamız kolaylaşır.Hatta özele inersen daha iyi olur(Rock-Metal gibi değil de Prog.Rock, Melodik Death Metal gibi ayırırsan daha iyi olur :) )

Beğendikten sonra yapım yerine de fazla kafayı takma.Kore ve Japon arasındaki bariz kalite farkı eskidendi, hem Kore hem Japon Ibanez kullandım arada öyle ahım şahım bir fark kesinlikle yok.Son yıllardaki Kore yapımı Ibanez'ler de en az Japonlar kadar kaliteli ;)

Tarzım : Heavy Metal
İki gitarıda çok beğendim bu yüzden tercih yapamıyorum :)
Teşekkürler...
Saygılar Sevgiler...

Şimdi Heavy var, heavy var :) Ekipman da gitarın yanısıra çok etkili ama ufak da olsa fikir vermek gerekirse Maiden vari bir ton istersen rg1570'i, Iced Earth tarzı bir ton istersen rgt42'yi öneririm.Bu arada bahsettiğimiz gitar rg570 olsaydı üzerinde biraz daha dururdum ama şahsen yerine gelen 'rg1570 prestige' i abartılı incelikte bir klavyesi olduğu için pek tutmuyorum.İmkanın varsa ikisini de dene derim.

engineer_of_creation demiş ki:
:roll: ya çok büyük olmuş resim böyle küçük bir parça için kusura bakmayın. Evet bütün tahminlerin doğru,gitar rg 270 dx (2000).
Schaller Floyd Rose köprü uyar mı dersin? Bir de ne kadar tutar değişmesi?
Anlayışın için de yardımın için de teşekkürler :p

Schaller senin yuvaya uyar diye düşünüyorum. Satan bir yere gidip şöyle kabataslak gitarının üstüne koyarsan anlayabilirsin zaten. 250-300 YTL arası fiyatları var. Ama şahane bir köprü. Tonu resmen ısıtıyor. Floyd Rose'un verdiği o metalik ses bu köprüde neredeyse yok. Tavsiye ederim.

Ziggy demiş ki:
İbanez Rg 1570 ve Rgt 42 Arasında kalmış durumdayım...
Rg 1570 :
Govde : Basswood
Sap : Wizard Prestige
Mayetikler : İbanez V7 V8
Köprü : Edge Pro

Rgt 42 :
Govde : Mohogany
Sap : Necktru
Manyetikler : İbanzez İnf
Köprü : Edge Pro II

Şimdi Rg1570 Japon Prestige serisi bir gitar kalitesi belli...
Rgt 42 ise hem maun hemde necktru oluşuyla dikkatimi çekiyor yanlız kore yapımı...
Manyetikler önemli değil yani bi şekilde değiştirilir...

Sizce Hangisi??
Saygılar Sevgiler

Dostum rgt 42'yi bende tip olarak 1570'den daha çok beğeniyorum yanlız benim sana bi uyarım olacak,1570'deki Edge pro köprü rgt 42'deki edge proII'den daha iyi ve daha sağlam bi köprü neticede ibanezin en kaliteli köprülerinden biri edge pro seçimini yaparkende bunu gözardı etme bence floyd sağlam olmayıp akort kaçırırsa çıldırma sebebidir benden sölemesi

euphrates demiş ki:
engineer_of_creation demiş ki:
:roll: ya çok büyük olmuş resim böyle küçük bir parça için kusura bakmayın. Evet bütün tahminlerin doğru,gitar rg 270 dx (2000).
Schaller Floyd Rose köprü uyar mı dersin? Bir de ne kadar tutar değişmesi?
Anlayışın için de yardımın için de teşekkürler :p

Schaller senin yuvaya uyar diye düşünüyorum. Satan bir yere gidip şöyle kabataslak gitarının üstüne koyarsan anlayabilirsin zaten. 250-300 YTL arası fiyatları var. Ama şahane bir köprü. Tonu resmen ısıtıyor. Floyd Rose'un verdiği o metalik ses bu köprüde neredeyse yok. Tavsiye ederim.

Dostum Ankara'da nerden bulunabilir bu schaller körü bir bilgin varmı bide tam net bir fiyat bilgisi olan varmı?Bende şu anda rg 320fm kullanıyorum ve çok memnunum,köprüsüde bayaaa bayaaa iyi ama ben köprü olayına kesin çözüm olarak schaller takıp gitarımı evladiyelik hale getirmek istiyorum :) schaller takmak köprü için kesin çözümdür değilmi duyduğum kadarıyla orjinal floyd rose'dan bie farkı yokmuş

Schaller, Ankara'da sadece Evrensel'de Kenan ustada var. 290 ytl fiyat söylemişti geçenlerde. Çok uçmadı aslında ama webden daha ucuza alınabilir tabii ki. Ya da Almanya'da tanıdık filan varsa çok iyi fiyata alabilirsiniz.
Schaller'in köprüleri tabii ki mükemmel. Original FR ile farklılar ama. Original Floyd Rose'da ses daha parlak geliyor. Tellerin köprüye oturduğu kısmın malzemesinin farklılığından dolayı durum böyle. Schaller'in sesi daha sıcaktır. Ama kalite olarak ikisi de süper tabii ki. Ibanez'in Edge Pro'su da mükemmel bir köprü bence. Ama tabii ki eskinin Lo-Pro köprüleri bir başkadır :D

euphrates demiş ki:
Schaller, Ankara'da sadece Evrensel'de Kenan ustada var. 290 ytl fiyat söylemişti geçenlerde. Çok uçmadı aslında ama webden daha ucuza alınabilir tabii ki. Ya da Almanya'da tanıdık filan varsa çok iyi fiyata alabilirsiniz.
Schaller'in köprüleri tabii ki mükemmel. Original FR ile farklılar ama. Original Floyd Rose'da ses daha parlak geliyor. Tellerin köprüye oturduğu kısmın malzemesinin farklılığından dolayı durum böyle. Schaller'in sesi daha sıcaktır. Ama kalite olarak ikisi de süper tabii ki. Ibanez'in Edge Pro'su da mükemmel bir köprü bence. Ama tabii ki eskinin Lo-Pro köprüleri bir başkadır :D
hocam teşekkürler,benim de çorba da tuzum olsun..
http://www.warmoth.com/hardware/bridges/bridges.cfm?fuseaction=bridges_floyd_schaller

Ziggy demiş ki:
İbanez Rg 1570 ve Rgt 42 Arasında kalmış durumdayım...
Rg 1570 :
Govde : Basswood
Sap : Wizard Prestige
Mayetikler : İbanez V7 V8
Köprü : Edge Pro

Rgt 42 :
Govde : Mohogany
Sap : Necktru
Manyetikler : İbanzez İnf
Köprü : Edge Pro II

Şimdi Rg1570 Japon Prestige serisi bir gitar kalitesi belli...
Rgt 42 ise hem maun hemde necktru oluşuyla dikkatimi çekiyor yanlız kore yapımı...
Manyetikler önemli değil yani bi şekilde değiştirilir...

Sizce Hangisi??
Saygılar Sevgiler

Ben söylenenlere pek katılmıyorum. Çünkü;
- Büyük sanayi üretimlerinde en önemli unsur kalite kontrol ve standardizasyondur. Ve Japonlar bu konuda Korelilere göre çok daha iyiler ve çok daha fazla kaynak ayırıyorlar. Bu konu gitarının değişik şartlar altında vereceği performansı ve dayanıklılığını etkileyecektir ve Japon yapımı olan gitar haliyle daha üstün gelecektir. Adana kebap en iyi Adana'da yenir ne de olsa :D

- Maun hi-gain olayına çok da uygun bir ağaç değildir. Rezonansı ve mid karakteri gayet muhteşem olsa bile o güçlü heavy ritmlerini maundan beklemek hata olur. İlla maun kullanacaksan (solo tonları için mesela) ya EMG gibi bir aktif manyetik takacaksın ya da çok yüksek çıkışlı pasif manyetik kullanacaksın. Ama ıhlamur çok daha uygundur bu tip sert müzik tarzları için. Hem yeterince sıcak solo tonları da yakalayabilirsin.

- Neck-thru olayı zevk meselesi ama ben hiç sevmem :D

- RG1570 benim en sevdiğim gitarlardandır. Çalınabilirliği olsun, tonu olsun son derece versatil bir gitardır diyebilirim. Manyetik değişikliği ile çok sağlam işler yapılabilir bu gitarda. Yerinde olsam bunu seçerdim. Hem köprü olarak da çok iyi bir gitar bu.

Kolay gelsin :D

Teşekkürler arkadaşlar yardımlarınız için...
Sanırım Tercihim 1570 olucak...
Bir kaç gün içinde kesin belli olucak...
Tekrar Teşekkürler...

gün itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım.Rg3120 gitarım bugün geldi ama dha alışamadım gibi.Siz bu gitar hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

abiler bana jem yada js serisine yakın bir gitar lazım ibanezden nefret etme durumundaydım ama şimdi yavaş yavaş aşık oluyorum benim bir sorunum var ben solağım ne halt yiyecem bilmiyorum bir sorun daha varki tarzım pek belli değil ben daha çok kendi tarzımı oluşturmaya çalışçam o yüzden jazz dan metale herşeyi çalacağım bir gitar istiyorum :D çok şey istiyorum dimi:D

zaz demiş ki:
gün itibariyle aranıza katılmış bulunmaktayım.Rg3120 gitarım bugün geldi ama dha alışamadım gibi.Siz bu gitar hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

Hayırlı olsun. Çok güzel bir gitarın var artık. Ağlaya ağlata kullan :D

blues_rock demiş ki:
abiler bana jem yada js serisine yakın bir gitar lazım ibanezden nefret etme durumundaydım ama şimdi yavaş yavaş aşık oluyorum benim bir sorunum var ben solağım ne halt yiyecem bilmiyorum bir sorun daha varki tarzım pek belli değil ben daha çok kendi tarzımı oluşturmaya çalışçam o yüzden jazz dan metale herşeyi çalacağım bir gitar istiyorum çok şey istiyorum dimi:D

Çok şey istiyor sayılmazsın ama ne istediğini bilmiyorsun. Mesela jem ya da js serisine yakın birşey istediğini söylemişsin ama bu iki serinin neredeyse birbirleriyle alakası yok.
Tarzın konusunda az çok bir fikir sahibi değilsen, her telden çalarım diyorsan konu yine muallakta kalır.
Sen bütçenden bahset, ancak o zaman sana bir tavsiye verebiliriz verdiğin bilgilerin azlığından ötürü :D

Sonuç olarak; ne istediğini bilmen lazım. Bunun için bütün forumu okumaya ne dersin? Sıkı çalışırsan en fazla 1 haftanı alır. Ama çoook şey öğreneceğinden emin olabilirsin.

zaz demiş ki:
Güle güle kullan :p Çok güzel gitarın olmuş..
Benim ibanezlerde en beğendim renklerden biri Twilight Blue.
Pickup ne var üzerinde(dimarzio paf-pro+tone zone)?
alışmakta fazla zorlanmıycaksın,ibanez zaten bağımlılık yapar ;)

zaz demiş ki:

hayırlı olsun zaz msn de dediğim gibi alışırsın bir kaç gün içinde

resimlerini de çekip buraya asarsan süper olur :)

nienturi demiş ki:
rgpbtom2.jpg

abi bu gitarın modeli nedir ?? büyük ihtimal benim işimi görür ayrıca fiyat ları ne civarıdırP???

teşekkürler arkadaşlar yarın resimlerini buraya eklerim gitarımın :) üzerindeki manyetikler dMarzio/ibz paf proları kaldırmışlar bildiğim kadarıyla

Geri