Ibanez Başlığı

o diilde ben şunu merak ediyorum...japon ibanez çalmayan ibanez çaldım demesin gibi laflar geziniyor ve ben hiç çalmadım....benimki endonezya....şimdi sorarım size tek fark işçilik mi yoksa bukadar uçurum gibi farklar var mı gerçekten?

The_Answer demiş ki:
o diilde ben şunu merak ediyorum...japon ibanez çalmayan ibanez çaldım demesin gibi laflar geziniyor ve ben hiç çalmadım....benimki endonezya....şimdi sorarım size tek fark işçilik mi yoksa bukadar uçurum gibi farklar var mı gerçekten?

koreler ve japonlar arasında bile oldukça fazla fark var. gerçi iyi bir kore kötü, bakımsız bir japona bin basabiliyor ama bu kullanıcıyla ilgili bir şey.
kaldı ki sen endonezya diyorsun. endonezya gitarlar çoğunlukla korelerden de düşük prestijli, işçilik kötü, malzeme kalitesiz -nispeten-, ve benzeri.. haa arada baba endonezyalar çıkıp üst model gitarları tokatlayabilir mi? belki. ama oldukça zor.
"japon ibanez çalmayan ibanez çaldım demesin"e katılmıyorum. elimdeki ibanez kore ama tipik bir ibanez. çeşit çeşit ton, iyi bir floyd rose,temiz işçilik, teknoloji, incecik sap, düz klavye.. tam bir ibanez çalıyorum şu an.. ve elimden marka bazında en çok ibanez gitar geçti, bugüne kadar sadece bir rg1570 ve bir tane de s540ltd için "vay be maşallah benim gitara fark attı bu" diyebildim. benim gitarda tek bir sorun var, perdeleri dandik, çok çabuk erimeler başladı. ben de çok yakın teller kullandığım için belli birkaç noktada cızırdamalar olabiliyor. onun dışında nefis bir alet bence.
demem o ki, japonyadan kötü gitar, endonezyadan iyi gitar çıkabilir, genellememek lazım ama gene de endonezya veya çin üretimi gitarların çoğu düşük kaliteli oluyor.. en iyisi bir japon ibanez çal, deneyerek gör.. ama çok fazla şey beklememeni gene de tavsiye ederim dediğim gibi onun da iyisi kötüsü bakımlısı bakımsızı var ;) aradan çürükler çıkabiliyor.

Bu başlığı görünce kendimi evimde gibi hissettim :D

Arkadaşlar Ibanez Bass gitarlar hakkında elimden geldiğince yardım ederim size ;) Bende bir Ibanez kullanıcısıyım :D

iyi kalın ;)

Bende buna hastayım.... Ibanez sr8205 (J-Custom) :cry: CORT'lar kadar iyi değil ama idare eder işte :LOL: :LOL:

hsr8205-balzy-03.jpg

hsr8205-balzy-07.jpg

hsr8205-balzy-26.jpg

hsr8205-balzy-15.jpg

arkadaşlar birisiyle anlaştım ibanez rx serisi 94 yapımı bir gitar alıyorum.seri nosu 4050619 ve altınada made in korea yazıyor ancak bu seri nosunun başında bir harf olması gerekmiyormu?ayrıca yazan seri no sapta değil de sap-gövde bağlantı vidalarının olduğu kısımda yazıyor,sanırım modeli rx40 ama seri noda bir çelişki varmıdır sizce?

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
arkadaşlar birisiyle anlaştım ibanez rx serisi 94 yapımı bir gitar alıyorum.seri nosu 4050619 ve altınada made in korea yazıyor ancak bu seri nosunun başında bir harf olması gerekmiyormu?ayrıca yazan seri no sapta değil de sap-gövde bağlantı vidalarının olduğu kısımda yazıyor,sanırım modeli rx40 ama seri noda bir çelişki varmıdır sizce?

Belli bir tarihten önce girilen kodlarla bir tarihten sonra girilen kodların değiştiği hakkında birşeyler duymuştum. Aldığın tarihteki seri no biçimi ile şimdiki farkl olabilir. Ama sen yine de iyice didik didik araştır emin ol sonra al. Sahte olma ihtimali de var. Sonra geceleri uyuyamazsın sahte mi bu diye. ;)

yok ya rx serisi çok iyi bi seri değil,taklidini yapcaklarını sanmıyorum :D

bazı jemlerin de öle arkasındaki neck plate dene yerde yazıyo seri nosu korkulcak bi durum yok ;)

önermemekten değil ya,sadece yani 1000 dolarlık bi gitar değil senin de bildiğin gibi...adamlar onun kopyasını yapcaklarına jem kopyalarlar ya da rgt 320 :D zaten orjinaliyle aynı maliyete gelir..

gitarın gövdede tahminim 3 ya da 4 parça alder vardır,yani sırf alder kullanılıyo diye alma gitarı..tonunu beğendiysen "zaten aldermiş" dersin ama tonunu beğenmezsen "ama alder bu iyi olması gerek,bende sorun vardır kesin" deme..alderin dalı var,kökü var sonuçta :D

benim gördüğüm rx serisi gitarlarda vintage tremolo tabir edilen köprü mekanizması vardı hep..şahsen hiç sevmem bu köprü biçimini,ama seveni de vardır,bi şi diyemem..kısaca gitar kötülenecek bi gitar değil,dönemin "budget level" tabir edilen ibanzlerinden..ucuza bulursan al,ama çok da kasma alcam diye yani :D

fiyatı 300 tl bana uygun geldi...zaten modifikasyon yapmayı düşünüyorum gitarda baya(12 yıllık gitar olduğunu düşünürsek biraz bakım da ister belki).köprü sistemini ben seviyorum yani floyddan daha iyi olduğu kesin benim için :) kasmak derken işte elimdeki kx5 i satmak istiyorum sırf onu alabilmek için...

Arkadaşlar merhaba..Türkiyede ibanez rg370dx'in fiyatı hakkında bir bilginiz var mı?..Ben internetten yurtdışı fiyatlarını bulabildim..$370 civarında falan..bir de bu gitar hakkında bilginiz var mı tonu nasıl?..

Geri