Ibanez Başlığı

KoRnoManiac demiş ki:
Stormcrow demiş ki:
Belli bir tarihten sonra cikan tum japon ibanezler team j.craft amblemi tasir. Signature lar da dahil

are you sure hocam 1570 falan alacam belki sıfır...
bunun bir artısı var mı?bi de sitesinde gotoh tunerlar olduğu yazıyor doğrumudur artık gotoh tuner mı kullanıyolar yeni prestigelerde??

yeeah I'm sure
artısı eksisi yok bana göre japan prestige oldu teamj. craft
aynı adamlar aynı yerde yapıyo gitarları.
benimki de 2004 gotoh burgular var.
sadece olabilecek fark model ismi ve renk seçeneklerid eğişimi
haaa birde manyetikleri dimarzio/ibs team.j.craft lerde
ama bunlarda gayet iyi manyetikler

beyler bi gitar buldum s 570 wnsol veya s 570 sol.

bu gitar hakkındaki yorumlarınız nelerdir acaba?

internet üstünde sadece ibanezregisterda var bu gitar orayada her zaman güven olmuyor maalesef.ilginçtirki ibanezrules'daki kataloglarda bu gitarı göremedim.başka bi yerde de rastlayamadım ama var yani böyle bi gitar eminim :D

hmm fiyatı yaklaşık 700 yetele olcak gibi case'siz.

ne dersin sence şu an itibariyle alınası mıdır?
parasal durumlar daha iyilerini almaya şu an için müsait değil,açıkçası 2000$ olursa da paramı gitara yatırmak bana şimdi akıl karı gelmio(ztn o kadar para yok ayrı konu :D)

sustain açısından iyi die duydum s serisini,gövdesi falan baya ergonomik diyorlar.
sanki tam ihtiyacım olan gitar :)

jedaynayt demiş ki:
hmm fiyatı yaklaşık 700 yetele olcak gibi case'siz.

ne dersin sence şu an itibariyle alınası mıdır?
parasal durumlar daha iyilerini almaya şu an için müsait değil,açıkçası 2000$ olursa da paramı gitara yatırmak bana şimdi akıl karı gelmio(ztn o kadar para yok ayrı konu :D)

sustain açısından iyi die duydum s serisini,gövdesi falan baya ergonomik diyorlar.
sanki tam ihtiyacım olan gitar :)

S470 ile yapılan bir kayıt http://dream.online.tr.tc s570 çok daha iyidir.

abi var s 570 diye bi gitar araştırdım çıkıo öyle bişi nette.ama nedense ibanez kataloglarında yok.
değişik bi durum.
gitarı deneyince izlenimlerimi aktarırım sizlere ;)

Stormcrow demiş ki:
KoRnoManiac demiş ki:
Stormcrow demiş ki:
Belli bir tarihten sonra cikan tum japon ibanezler team j.craft amblemi tasir. Signature lar da dahil

are you sure hocam 1570 falan alacam belki sıfır...
bunun bir artısı var mı?bi de sitesinde gotoh tunerlar olduğu yazıyor doğrumudur artık gotoh tuner mı kullanıyolar yeni prestigelerde??

yeeah I'm sure
artısı eksisi yok bana göre japan prestige oldu teamj. craft
aynı adamlar aynı yerde yapıyo gitarları.
benimki de 2004 gotoh burgular var.
sadece olabilecek fark model ismi ve renk seçeneklerid eğişimi
haaa birde manyetikleri dimarzio/ibs team.j.craft lerde
ama bunlarda gayet iyi manyetikler

Yok abi aynı adamlar yapmıyor işte.Ibanez JEM serisini üreten özel bir ekip var bu ekibe "Team J. Craft" deniliyor işte bu arkadaşlar yapmaya başladı artık bir kaç modeli daha.Artısı eksisi olucağını zannetmiyorum gerçi...

Team J. Craft = J. Takımı El İşçiliği demek, yani o arkadaşlara "Team J.", ürettikleri gitarlara da "Team J. Craft" deniliyor :D
Bu konuyu çok araştırdım geçen gün ama bulabildiğim tek sağlam veri J-Custom serisinin ve Vai, Satriani gibi adamların kendi gitarlarının Team J. tarafından yapıldığı. Onun dışındaki Team J. etiketlerinin sadece pazarlama taktiği olduğunu düşünüyorum açıkçası.

herkese selam

gitara yeni başlıyorum biraz araştrıma yaptım ve

435 milyona ibanez rg321 2005/endonezya üretimi bi gitar buldum

gitar ve fiyat hakkında yorum yaparsınız sevirinim

Sabit köprü, Thru-body tel yerleşimi, maun gövde ve kalın saptan dolayı bu gitar tam anlamıyla bir sustain canavarı diyebilirim. RG1570, RG570'lerden filan daha fazla sustaini var. Tonu hiç de fena değil. İkinci el ama kaliteli manyetik takviyesiyle güzel işler başarabilir. Fakat iki sorun var: Birincisi, bence en fazla 400 YTL eder. İkincisi, sapı ve perdeleri iki sene içinde yamulur. Yani önümüzdeki 2 sene boyunca 800-900 YTL paran olmayacaksa al bence.

evet pickupları konusunda kötü şeyler okudum harmonycentralda

şu an satılmış gitar ama tekrar getirttiriririm heralde

cort x-6 öneren var ama onun sesi çok bas ağırlıklı geldi bana ve çok fazla inceleme fırsatım olmadı cort hakkında pek iyi yorumlar aldığımı söyleyemem

önümüzdeki 2 yıl içinde 800-900ytl param olur =)

aslında giriş için orta karar bişey aldıktan sonra gitar değiştirmeye sıcak bakıyorum yani aldığım ilk gitarın beni ömür boyu götürmesi gibi bir olay olamaz..

fiyat konusunda daha sıkı pazarlık yapabilirim ancak aletin piyasa fiyatını da tam bilmiyorum..

sap ve perde nasıl yamulur ya? fretler değişir sap ayarı da yapılır ama yamulan ne anlamadım

hazır bulmuşken sorayım bunun dışında daha makul fiyata ne önerebilirsiniz çünkü bir arkadaş ta nispeten ucuz gitar alarak içindeki her türlü aksanı öğrenirken sorun çözerken fiyatından dolayı çekimser davranmazsınız.. yani 250dolarlık bi alete öyle bir şekilde girişebilirsiniz ancak 1200$ bi alete giremezsiniz öyle

düşününce o da haklı

hatta babam ucuz bişeyle başla bikaç içinde başka bi tane alırız diyor artık başlamak istiyorum ne yapayım

Geri