Ibanez Başlığı

arkadaşlar ibanez sr305dx model 5 tel aktif manyetik bas gitarın üretimi durduruldu mu? internette birçok online satış sitesinde gitar 0 olarak stoklarda bulunuyor..ama enstürman satan bazı dükkanlardaki cahil insanlar bu model ellerinde olmadığı için öle bi model yok diolar. kanıtını gösterincede üretimden kaltı o diolar.. bu gitarı nasıl temin edebilirim ?

gitarı görmek için tıklayın..

ibanezin resmi web sitesinde:

http://www.ibanez.com/guitars/guitar.asp?model=SR305DX

online satış sitelerinde:

http://www.zzounds.com/item--IBASR305DX

http://www.guitarcenter.com/shop/pr...ring_bass_electric_guitar?full_sku=519580.219

daha bir çok site var satışının yapıldığı..

ibanez rg-1570 var bende de..v7 ve v8 leri çıkardım yerine emg 81-85 set taktım oldukça memnunum şimdi..ama tonlar cok sert oluyo..yani tam albüm gitarı oldu ama barda filan çalınmıyor piyasa şarklar..onun için bir fender statocaster almayı düşününüyorum...

Herkese merhabalar...

Foruma yeni üye oldum ve baya bir hayıflandım bu forumdan geç haberdar olduğum için...

Ben bir ibanez (rg370dx) kullanıcısıyım. İbanezden oldukça memnunum. tamamen bana ve yapmak istediğim müziğe uygun (enstrümental ve progressive rock). 8)

Gitarımın modelini yükseltmek istiyorum ve bir süredir gitar bakmaya başladım Internet üzerinden. Ne Ankara'da ne de İstanbul'dayım, ikisinin ortasında Karabük'teyim. :( Bu yüzden istediğim gitarları çalıp deneme şansım olmadı. kendime 3 gitar beğendim şimdi iş seçim yapmaya geldi. İbanez başlığını baştan sona okudum ve bu üç modelde karar kıldım.

Ibanez RG2570E-VSL(kutulu)elektro gitar

3 Parça Wizard sap
Basswood ( Ihlamur Ağacı ) gövde
Jumbo fret
Edge Pro Köprü
DiMarzio® IBZ-N (H) Sap Manyetiği pu
DiMarzio® IBZ-S (S) Orta Manyetik
DiMarzio® IBZ-B (H) Köprü Manyetiği

Ibanez RG2550E-GK (Kutulu) elektro gitar

3 Parça Wizard sap
Jumbo fret
Edge Pro köprü
DiMarzio® IBZ-N (H) Sap Manyetiği
DiMarzio® IBZ-S (S) Orta Manyetik
DiMarzio® IBZ-B (H) Köprü Manyetiği

Ibanez RG1527-RB(kutulu) elektro gitar

5 Parça yüksek kalite akçaağaç sap
Jumbo fret
Edge Pro 7 Köprü
IBZ V77 (H) Sap Manyetiği
IBZ V87 (H) Köprü Manyetiği

Bu üç gitardan 2570 E daha yakın geldi bana. Özellikle DiMarzio manyetikler çekici. Gitarı, 25 watt Fernandez amfi ve yeni aldığım Boss GT8 ile kullanacağım. İyi bir verim almak için manyetikler uygun olur diye umuyorum.

Sizlere sormak istediğim;

1) Bu fiyat aralığında bu gitarlar nasıl (1450 ytl civarı - peşin)
2) Ankara ve İstanbul arasında fiyat farklılığı oluyormu aynı mağaza olsada.
3) Zuhal, Lay lay lom ya da Kıvılcım gibi mağazalarda peşin alımlarda indirim yapılıyor mu? Tünel ortamlarına yabancıyım. :( Önceki gitarımı buralardan almadığımdan bilemiyorum.

Teşekkürler, Kolay gelsin...

7 telli mi düşünüyosun?rg-1527 7telli bildigim kadarıyla..bence benim yaptıgımı yap rg1570 alıp üzerine emg 81-85 manyetik tak..saydıgın gitarların hepsinden daha iyi olur...yaklasık 1.600 ytl ye filan mal olur sana...istanbul-ankara arası fiyat farkı maksimum 50 milyon filan olur bence..internetten de alabilirsin..mydukkan.com da bazı şeyler uygun..

Oosonmez; dikkat etmemişim. 1527 - 7 telliymiş. pardon. ben 6 telli arıyorum. sağol...

Aslında yukarıda bahsettiğim gitarların hepsinide Mydukkan dan baktım. Yıkarıdaki 6 telli gitarların fiyatları 1469 ytl ve 1456 ytl. taksitsiz fiyatları.

İnternetten almaya çok karşı değilim ama ordan sipariş verdiğinizde elinize gelen ürün hayal kırıklığı yaratmasın. o yüzden alırken en azından gitara bir kez dokunmak gerekiyor diye düşünüyorum. bu durumda İstanbul'a gidip bi kaç yerde gitarları denemek sanırım en uygun yaklaşım. Tabiki mydukkan ın yerine de uğramayı düşünüyorum.

sağol...

Arkadaşlar ibanez rg270 lerin hiç japon üretimleri var mı? Varsa kaç yılları arasında? Ayrıca genel olarak bu seri gitarlar nasıldır eksileri artıları nelerdir? Beni bilgilendirirseniz çok memnun olacağım. teşekkürler...

arkadaşlar, 370dx'im talihsizlik sonucu kırıldı. kırık sapta, tam kilitin altında. gitarı atmam mı gerekiyor? yapılırsa eğer, eski randımanını verirmi? gitarım adam olurmu arkadaşlar :( ( bu arada doru yere mi yazdım bilmiyorum, başlık açmam gerekirmi acep? :?: )

yoggom demiş ki:
arkadaşlar, 370dx'im talihsizlik sonucu kırıldı. kırık sapta, tam kilitin altında. gitarı atmam mı gerekiyor? yapılırsa eğer, eski randımanını verirmi? gitarım adam olurmu arkadaşlar :( ( bu arada doru yere mi yazdım bilmiyorum, başlık açmam gerekirmi acep? :?: )

Bir arkadaşımın gitarı (tesadüfen rg370dx :) ) tam söylediğin yerden kırıldı, Ankara'da Kenan usta'ya yaptırdık, şu anda neredeyse iz bile yok :)

Olmasaymış tabii ki iyi olurmuş ama çok da dert edilecek bir problem değil yani, satarken bir miktar fiyatı düşecektir ama tabii gitarının, geçmiş olsun :)

yoggom demiş ki:

Benim bir arkadaşın da RG350'sinin sapı kırılmıştı ya da çatlamıştı, tam hatırlamıyorum. Neyse, Kenan Usta'ya yaptırdı sapı, eski halinden daha iyi olduğunu söyleyebilirim, arkadaşın gitarının şu halini daha çok seviyorum şahsen... :)

Ankara'da, Evrensel Müzik'e bir uğra, Kenan Usta halledemezse eğer başka bir sap almayı düşün.

Bugün salı, ben geçen hafta sonu (9 aralık) evrensel müziğe uğradım ve Kenan Ustayı sordum. Ordaki bayan Kenan Ustanın bu sıralar tamir almadığını söyledi. Bende kaldım öyle. Şehir dışından olduğum için sık sık gidemiyorum oraya ama bu aralar almıyor sanırım tamir.

Bende ibanez grg 06ltd model gitar var. Vibrato kolunu kullandığım an akord kilidinden tık tık diye sesler geliyor ve akord bozuluyor. Sorun kilitte sanırım, ne yapmam gerekir?

chromatickey demiş ki:
Bugün salı, ben geçen hafta sonu (9 aralık) evrensel müziğe uğradım ve Kenan Ustayı sordum. Ordaki bayan Kenan Ustanın bu sıralar tamir almadığını söyledi. Bende kaldım öyle. Şehir dışından olduğum için sık sık gidemiyorum oraya ama bu aralar almıyor sanırım tamir.

bilgi için teşekkürler dostum ama ankaraya gidemiyorum zaten.

yoggom demiş ki:
cavernosum demiş ki:
Eğer gitarın sapı tamir edilemeyecek kadar kötüyse eBay'den bir neck alabilirsin mesela?

yok hocam iflah olmaz halde :) türkiyede alabileceğim bi yer yokmu?

O sap yapilir, sik karsilasilan bi problem. Catlaksa, iyice kirip yapiyorlar hatta. Mobilya yapistiricisi vs. kullanarak.

Seklinde bir deformasyon olmadigi surece(yamulma bukulme) hic bir sorun da yaratmaz,ayni yerden de kirmaya calissan bir daha kirilmaz, eski halinden saglam olur.

Daha once muhabbeti gecti mi bilmiyorum ama, haberi olmayanlar icin buyrun;
Cin mali ibanezler, nami diger, piyasadaki adiyla "Chibanez" ler.

http://www.ibanezrules.com/fakes.htm

Bu gitarlarin cogu e-bay'de 20$ gibi fiyatlar ve 160$-180$ kargo masraflariyla satiliyor. Bazi akillilar gercegine benzeyenleri alip gercegine yakin fiyatlarla satmaya calisiyorlar. Asil ilginc olan verdigim linkteki resimlerin bazilarinin ciddi dukkanlardan alinmis olmasi, dikkatsiz ve bilgisiz musterileri rahatlikla kandirabilcek nitelikte olmasi. Kiminin ustunde j-craft etiketi bile var.

PhoibosApollon demiş ki:
yoggom demiş ki:
cavernosum demiş ki:
Eğer gitarın sapı tamir edilemeyecek kadar kötüyse eBay'den bir neck alabilirsin mesela?

yok hocam iflah olmaz halde :) türkiyede alabileceğim bi yer yokmu?

O sap yapilir, sik karsilasilan bi problem. Catlaksa, iyice kirip yapiyorlar hatta. Mobilya yapistiricisi vs. kullanarak.

Seklinde bir deformasyon olmadigi surece(yamulma bukulme) hic bir sorun da yaratmaz,ayni yerden de kirmaya calissan bir daha kirilmaz, eski halinden saglam olur.

hmm.. tamam hocam bi göstertiyim ozaman ben gitarı saolasın

Selamlar aklıma takılan bişeyi sizlerle paylaşmak istiyorum İbanez tremolo ve prestige arasında ne fark var yani ben özelliklerine bakıyorum birbirini dengeleyen modeller var ama fiyat farkları varmı ayırt edci özellikler varmıdır ben ikisi arasında kaldım deneyen bilen varsa yardımlarınızı bekliyorum saygılarrr.

Geri