Cort gitarlar hakkında

bence fabrikasyon gitarlarda ağaç isimlerinin çokta önemi yok zaten aktif emg takılı ağacın tonlarını ne kadar yansıtırki? o yüzden rahatsa güzel görünüyorsa ve tonları iyiyse tamamdır abi bence.

aktif emgyle ağaç zannettiğiniz kadar az etkileşmiyor...Bence emg için en doğru ağaçlardan biri zannedersem maun(bi de alder)...Emg tiz karakterli maun da basları iyi yansıtıyor böylece güzel bi ses çıkıyor ortaya yani emgyi neye takarsan tak aynı olayı çok yanlış ağaç çok önemli...

Katılıyorum. Yani zaten gitarı eline aldığın zaman amfiye takmadan bile tınısını farkediyorsun. Akustik gitar gibi ses veriyor. Amfiye takmadan tremolo kolunu çekip bıraksan uzun süre ağaçtan titresim geliyor. Gövde ve sapta hissederk ve sesten bunu farkediyorsun. Amfiye takınca zaten beklendiği gibi oluyor ses.
Ben zaten amfiye bağlamadığın zaman aldığın tonun da çok önemli olduğunu düşünüyorum bu yüzden gitarı bağlamadan da deneme taraftarıyım alırken

ayrıca teller daha tam oturmamış olabilir güzelce gerdir her birini belki ondan sol teli kaçmıştır

gerçekten mükemmel bir gitar abi hayırlı olsun...cort iyi iş çıkarmıs...tüm arkdasların görüsüne sadece floyd rose hariç katılıyorum..ben gitarı sahsen inceleme fırsatı bulamadım henüz ama resimlerde gördüğüm ve nette incelediğim kadarıyla bi çok gitarda olan tarzda bi floyd rose..ekstra bi kalite üst düzey bişey gibi gelmedi bana....ama gitarın diğer bütün yönleri mükemmel...

"Zaten sustaini ağaçtan başka ne ile açıklayabilirsin ki?"

birçok şeyle açıklayabilirsin. öncelikle zaten aktif emg ile gitarın sustainini anlayamazsın. sustaine clean tonda iken bakman lazım öbür türlü gitar sonsuza kadar bile susmayabilir. eh emgnin cleanine clean demek pek doğru olmaz. bence sen deneme olarak öbür gitarındaki pasif manyetikleri buna tak. o zaman net bir şekilde anlarsın ağacın etkisini sese kattığı harmonikleri (tabi kaliteli bir amfi ile)

Geri