Blackstar Ht-5r Head Ve Combo Modellerine Dikkat!

HT-1 ve HT-20 için böyle bir sorun duymadım. Bu konuda olumsuz bir yorum yaparsam art niyetli davranmış olurum. Ek olarak HT-20 ve HT-5 arasında az sabırla kapatılamayacak bir fark yok gibi. En azından HT-20 düşünülebilir. Kayıt ve canlı çalım konusunda da 5'e göre başarılı olacağını düşünüyorum.
HT5 ile ilgili kayıt konusunda çok karamsarsın, sebebi nedir?

HT5 ile ilgili kayıt konusunda çok karamsarsın, sebebi nedir?
Üstat emulated output ile hacim kaybı yaşıyorum gain katında. Hatta bir ara bu da mı bir arıza acaba diye düşündüm sonra youtube üzerinden benzer sonuçlar görünce durumun gerçekten bu olduğunu kabul ettim. Mikrofonlamak istesem evde imkanım yok hem ekipman hem ortam olarak. Orayı şöyle düzelteyim, emulated output üzerinden amfinin gain'i beni tatmin etmedi.

Üstat emulated output ile hacim kaybı yaşıyorum gain katında. Hatta bir ara bu da mı bir arıza acaba diye düşündüm sonra youtube üzerinden benzer sonuçlar görünce durumun gerçekten bu olduğunu kabul ettim. Mikrofonlamak istesem evde imkanım yok hem ekipman hem ortam olarak. Orayı şöyle düzelteyim, emulated output üzerinden amfinin gain'i beni tatmin etmedi.
Emulated out ile ulaşabileceğin kalite maalesef sınırlı ve her insanı tatmin etmeyebilir. Bu noktada VST ler dediğin gibi daha başarılı olabilirler fakat bu işin raconu mikrofonlamaktır ve yanyana dinlendiğinde mikrofon ile alınan kaydın çok daha organik ve hacimli olduğunu farketmemek elde değil.

Emulated out ile ulaşabileceğin kalite maalesef sınırlı ve her insanı tatmin etmeyebilir. Bu noktada VST ler dediğin gibi daha başarılı olabilirler fakat bu işin raconu mikrofonlamaktır ve yanyana dinlendiğinde mikrofon ile alınan kaydın çok daha organik ve hacimli olduğunu farketmemek elde değil.
Aynen maalesef benim de içimde ukte bir durum şu amfiyi mikrofonla(yama)ma sorunsalı. Bu sebeple şimdilik yaşasın dijital baskı. :)

Herkese merhaba,

Yaklasik iki ay kadar kullandiktan sonra blackstar ht5 metal head'im problem cikarmaya basladi.

Cihazi ilk eve getirdigimde resmen kukruyordu, drive'i yariya kadar actigimda bile fazla geldigi durumlar oluyordu. Volume ve drive'i kokleme girisimlerimden bahsetmeme gerek bile yok. Bunun haricinde clean tonlarda oldukca iyi ve yuksek volumde oldukca kirli hale geliyorlardi.

Derken bu hafta basi cihazin gainin azalmaya basladigini farkettim, potlari korka korka actim ve son bolgelere yaklasmama ragmen ton eskisi gibi degil, volume yerlerde... Yurumekte zorlanab yasli amca gibi tabiri caizse...

Bu arada arizayi tespit etmek icin cihazi actim, kesinlikle kesik, kopuk, yanik yada benzeri birsey gorunmuyordu. Fx loop returnden pedal ile giris yaptigimdada volume'un eski haline geldigini tecrube edince cihazin bozuldugundan hic suphem kalmadi.

Seri numaram 2013 ile basliyor.

Servise gondermeyi deneyecegim, umarim hallolur.

Herkese merhaba,

Yaklasik iki ay kadar kullandiktan sonra blackstar ht5 metal head'im problem cikarmaya basladi.

Cihazi ilk eve getirdigimde resmen kukruyordu, drive'i yariya kadar actigimda bile fazla geldigi durumlar oluyordu. Volume ve drive'i kokleme girisimlerimden bahsetmeme gerek bile yok. Bunun haricinde clean tonlarda oldukca iyi ve yuksek volumde oldukca kirli hale geliyorlardi.

Derken bu hafta basi cihazin gainin azalmaya basladigini farkettim, potlari korka korka actim ve son bolgelere yaklasmama ragmen ton eskisi gibi degil, volume yerlerde... Yurumekte zorlanab yasli amca gibi tabiri caizse...

Bu arada arizayi tespit etmek icin cihazi actim, kesinlikle kesik, kopuk, yanik yada benzeri birsey gorunmuyordu. Fx loop returnden pedal ile giris yaptigimdada volume'un eski haline geldigini tecrube edince cihazin bozuldugundan hic suphem kalmadi.

Seri numaram 2013 ile basliyor.

Servise gondermeyi deneyecegim, umarim hallolur.

Önce lambaları değiştirmeyi dene derim. Servislik bir durumu olmayabilir.

Valla sonradan bende kendime kizdim neden actim diyede... Diger yandanda su var, ben bu cihazi cok severek aldim. Boyle yari yolda birakacaksa arkasindan daha fazlada uzulmen sanirim.

Lambalari degistirme konusunda bende ayni seyi dusundum ama durum soyleki, sadece volumde degil dirty channel'daki gain'dede azalma var. bu cihazin semasini inceledim, distortion tonunu 12ax7'den onceki opamp boost katindan aliyor, normal bir overdrive pedali gibi geri beslemesinde ters baglanmis diyotlar vardi... Buda bana lambadan once bir problem oldugunu dusundurdu.

Yinede her sekilde lambanin degismesi faydali olacaktir ama dedigim gibi, o haldede calismazsa kaldirip camdan atacagim, cok sinirlendim cunku..

Valla sonradan bende kendime kizdim neden actim diyede... Diger yandanda su var, ben bu cihazi cok severek aldim. Boyle yari yolda birakacaksa arkasindan daha fazlada uzulmen sanirim.

Lambalari degistirme konusunda bende ayni seyi dusundum ama durum soyleki, sadece volumde degil dirty channel'daki gain'dede azalma var. bu cihazin semasini inceledim, distortion tonu 12ax7'den onceki opamp boost katindan aliyor, normal bir overdrive geri beslemesinde ters baglanmis diyotlar vardi... Buda bana lambadan once bir problem oldugunu dusundurdu.

Yinede her sekilde lambanin degismesi faydali olacaktir ama dedigim gibi, o haldede calismazsa kaldirip camdan atacagim, cok sinirlendim cunku..

Sinire gerek yok. Parayı ağaçtan toplamıyoruz hiçbirimiz. Açtığın alnında da yazmıyor. Lamba değişimi çözmezse serviste yardımcı olmaları gerek.

EKLEME: izzyy de güzelce eklemiş gereken detayı.

Eyvallah, haklisiniz... Pesinden gitmek lazim.

Bu arada faturamida kaybetmisim, dore'den satis sozlesmesinin kopyasini rica ettim, servis kismina gelene kadar bir macera daha yasayacagim :)

Bunun haricinde ayni seri ve model olmasada ayni markali cihazlarda volume/gain loss probleminin lambalarla cozuldugu yazilmis bir kac yerde, benim aklimi hybrid olmasi karistiriyor...

Hayirlisi artik, bir sekilde duzelir yada tamir olursa tekrar bildirecegim.

Öncelikle geçmiş olsun;

Camdan atmanıza gerek yok. Vidaların kaplamasını zedelemeden kapatın, açtığınızı da unutun. Satın aldığınız mağaza ile faturanızı da yanınıza alarak görüşün. Burada seçebileceğiniz 3 alternatif var; ürünün sıfırıyla değişimi, paranızın iadesi veya duruma göre (aynı modelin mağazanın elinde olmaması, amfinin arıza haricinde kullanıcı kaynaklı fiziksel & kozmetik kusurlu olması vb.) ücretsiz servis hizmeti.

DTL elektronik ile anlaşmalı bir mağazadan aldıysanız içiniz rahat olabilir. %90 tertemiz onarılmış şekilde geri gelir, 1 hafta gibi bir zaman diliminde her sorunuza cevap alırsınız. Eğer absürt bir problemse ve konu tahminen uzayacak gibi olursa zaten değişim veya para iadesi talep edebilirsiniz. Mağaza muhtemelen öncelikli olarak onarıma yönlendirmek isteyecektir, aklınızda bulunsun doğrudan diğer seçenekleri talep etme hakkınız var.

Öncelikle geçmiş olsun;

Camdan atmanıza gerek yok. Vidaların kaplamasını zedelemeden kapatın, açtığınızı da unutun. Satın aldığınız mağaza ile faturanızı da yanınıza alarak görüşün. Burada seçebileceğiniz 3 alternatif var; ürünün sıfırıyla değişimi, paranızın iadesi veya duruma göre (aynı modelin mağazanın elinde olmaması, amfinin arıza haricinde kullanıcı kaynaklı fiziksel & kozmetik kusurlu olması vb.) ücretsiz servis hizmeti.

DTL elektronik ile anlaşmalı bir mağazadan aldıysanız içiniz rahat olabilir. %90 tertemiz onarılmış şekilde geri gelir, 1 hafta gibi bir zaman diliminde her sorunuza cevap alırsınız. Eğer absürt bir problemse ve konu tahminen uzayacak gibi olursa zaten değişim veya para iadesi talep edebilirsiniz. Mağaza muhtemelen öncelikli olarak onarıma yönlendirmek isteyecektir, aklınızda bulunsun doğrudan diğer seçenekleri talep etme hakkınız var.
Cok tesekkur ederim.

Bu gibi bir durumda degisim tabi daha mutlu eder ama bakalim, yani magazadaki arkadaslarla daha oncedende alisverisimiz oldu, yardimci olacaklarina eminim.

Allahtan bu arada kullanabilecegim cihazlar var, yoksa bu onarilana kadar hepten mutsuz olacaktim. Kotu bir durum, kimsenin ayni seyle karsilasmamasi dilegiyle.

Selam Arkadaşlar,
ben de bir Ht-5r Combo sahibiyim. Yaklaşık 2 buçuk yıldır sorunsuz kullanıyordum. Fakat geçtiğimiz 2 ayda hiç kullanmamıştım. Evimi taşıdım ve tekrar kullanmaya başladığımda overdrive kanalında sesi en düşüğe getirsem de ses kesilmiyordu. Sonra amfiyi stand-by'a aldım ve bir süre bekledim. Stand-by'da iken küçük patlama sesleri gelmeye başladı. Burada iki sorum olacak:

1- Sorunun sebebi ne olabilir?
2- amfiyi do-re'den almıştım. Servis ve bakım için nereye götürebilirim?

Teşekkürler,

Geri