Erkin Koray

erkin koray'ın sesinin frekansları gençlik haliyle aynıdır. bu doğru. gerçekten bir cihazla ölçülmüş. bunu erkin koray'ın bizzat kendisi defakto programında söylemişti.

mesafeler73 demiş ki:
erkin koray'ın sesinin frekansları gençlik haliyle aynıdır. bu doğru. gerçekten bir cihazla ölçülmüş. bunu erkin koray'ın bizzat kendisi defakto programında söylemişti.

mesafeler 73,
acaba makineyemi yoksa kulaklarımamı güveneceğim,Erkin Koray'ın sesindeki deformasyonu anlayabilmek için müzisyen kulağına gerek yok.

Şimdi, yıllardır değişimi içinde sabitleyen ve değişen bu fikir adamının,doğal sürece ilişkin değişimlerini tartışmanın çok şeyi değiştirmeyeceğine inanıyorum... Gün doğmuyor mu ne?.. ,

espiri yapmadığı kesin daha önce de biryerde okumuştum bu olayı. eskisi kadar tiz değil ewt daha bir kalınlaşma ,çatallaşma var sesinde ancak makineye bağlandığında frekansların aynı olduğu belirtilmiş. yani 18 yaşındaki sesinin aynısı denmiyor zaten. çok tartışılacak birşey de değil aslında. işte erkin baba'nın bir özelliği daha

electricturk demiş ki:
acaba son bir kaç sene içerisinde Erkin Koray ı canlı dinleyen var mı aranızda?

Ben dinledim kardeş,bu makine ve frekans olayı komik tabii,inanmıyorum.

Ancak Rock'n Coke'ta izledim ve vokal olarak gerçekten iyi bir performans sergiledi...
Albümdekilerden daha iyi olduğunu söyleyebilirim, ki zaten bazı şarkıların albüm kayıtları hücum kayıttır ve bayağı eskidir...

Vokalist olarak gerçekten çok takdir ettim,Dream Tv'den falan izleyipte eleştirmeyin sakın Rock'n Coke performansını.
Tv'de izledim daha sonradan,ses kalitesi çok kötüydü,sesleri iyi alamamışlar...Komple bütün Festivalin seslerini berbat almışlar...

Vokal dediğim gibi çok iyi idi,itiraz eden çıkabilir gerçi ama bana güvenebilirsiniz bu konuda ;)

Ancak gitar için bir şey söylemek gerçekten istemiyorum...
Ritm falan kaçırdı kaç kere...Sololar yine idare eder...
Ahmet Güvenç'e yazık oldu arada ... :D

2002,2003 ve 2004 yıllarında izledim. canlı performansı kesinlikle albüm kayıtlarından daha iyi. yani albüm kayıtlarının çok iyi olduğunu düşünürsek konserleri süz düşünün. bu kıyaslamayı yaparken de son 2 albümünü göz önüne alıyorum. tarih olarak çok eski şarkı ve albümlere gitmek istemiyorum. benim izlediklerimde tekbaşına klavyeyle çaldı. tekbaşına bu işi çok iyi yapıyor ancak yine de grupla çalması çok daha iyi olur

mesafeler73 demiş ki:
2002,2003 ve 2004 yıllarında izledim. canlı performansı kesinlikle albüm kayıtlarından daha iyi. yani albüm kayıtlarının çok iyi olduğunu düşünürsek konserleri süz düşünün. bu kıyaslamayı yaparken de son 2 albümünü göz önüne alıyorum. tarih olarak çok eski şarkı ve albümlere gitmek istemiyorum. benim izlediklerimde tekbaşına klavyeyle çaldı. tekbaşına bu işi çok iyi yapıyor ancak yine de grupla çalması çok daha iyi olur
Ben de 2003 yılında 6. Rock Station da izlemiş ve dinlemiştim...Tekbaşına sahneye çıkmıştı...Orada da klavyeyle çalmıştı...

ben 2002 de TV8 deki Yorumsuz programını izlemiştim,oradaki sesi çok kötüydü ama belkide sadece o akşam formunda değildi yada bana kötü gelen size iyi de gelebilir tabiki.

Peki gerek kay1tlardan gerekse canl1 olarak 90 öncesi Baba n1n konser performans1 nas1ld1? dinledigim 5-6 deneme, hep daha önceden dogmam gerektigini hat1rlat1r bana,,..

yorumsuz programında zaten sesler kötü geliyor. mesela feridunu da dinlemiştim. gerçi o studyoda diildi bi universitedeydi ama pek farketmez heralde. yani ses gerçekten kötü geldi ancak bunu erkin babayla pek alakası yok. yani her konserde canavar gibi okuo. 93 yılında yine bir tv kaydı var. kanald de orda ses düzeni gayet gitarlar fln da iyi çıkıyordu. vokalde. yorumsuz da gitarlar fln da iyi çıkmıyor zaten.

Maalesef, bu ses düzeni işine en hassasiyet gösterenlerden olmasına rağmen, türk televizyonculuğunun non-hassas eğilimleri ve anti-prime-time zorlamaları durumu bu noktaya getiriyor…. “Rüzgar gibi geçip gidecez, alkış yok, hiçbir şi yok…”

Geri