Erkin Koray

aynen katılıyorum...bence ''nur'' cemaatlerine gitmiştir :) yahuu neyin pırıl pırılı yaaa...erkin baba nın hayattan haberi...sosyal düzenden haberi.insan ilişkilerinden haberi yok galiba.

behemod demiş ki:
aynen katılıyorum...bence ''nur'' cemaatlerine gitmiştir :) yahuu neyin pırıl pırılı yaaa...erkin baba nın hayattan haberi...sosyal düzenden haberi.insan ilişkilerinden haberi yok galiba.
e yaaani,son bir iki senedir duyuyos politikayla ilgilendiğini.hadi dyp,chp günlerinide sayalım,bilmem kaç sene eder.bunların hepsiyaşını aldığı döneme denk geliyo.gençliğinde pek ilgilenmediyse şimdi o yorumları yapıyo dicem ama biz nassı biliyoruz o bilmiyo,yada kimlere bakıp pırıl pırıl diyo,kimlerle karşılartırıyo.hiiiç anlamadım.

adnan şenses de girmiş mhp ye.artık rakı sofrası kurarlar hep beraber.gerçi bize bunda diyeceğim ama.yaa şöyle bir şey var mor ve öteside örneğin ''baskın oran'' diye birinin propagandasını yaptı örneğin ''makina'' programında.yaa sorun şu bence günden güne rezilleşen siyaset ortamına ''rock'' kitlesi destek vermemeli.ben oy bile atmıyacağım.çünki rezalet bir ortam.attığım boş oy herhangi bir partiye vericeğim oy dan bence daha doludur.

Oy vermek için sandık başına dahi gitmeyen (hatta bu yüzden gereksiz yere ceza da ödememek için hiç yazılmayan!) apolitiklerin sesi bakalım ne zaman daha gür çıkacak ;)
Hepinize tavsiye ederim, sonuç ne olursa olsun içiniz rahat oluyo en azından, "ulan ben kimi başa getirdim" ya da "oyları bölüp bunların ekmeğine yağ sürdüm!!" diyip kafanızı taşlara vurmaktan kurtuluyorsunuz ;)

bencede herkesın oy kullanması gerekir soz sahıbıyken bunu kullanmıyorsan sonrakı gelısen kotu durumda ısyan etme sansın olmayacaktır.tabıkı oy atarken ıyı dusunmek lazım...erkin babanın pırıl pırıldan kastettigi genclerin universitelerdeki (pırıl pırıl) genclere yaptıklarından haberi varmıdır acaba yoksa bıhabermı yasıyor erkin baba...bı haber yasamamak ıcın daha cok konser erkın babaaaa

dumanduman demiş ki:
bencede herkesın oy kullanması gerekir soz sahıbıyken bunu kullanmıyorsan sonrakı gelısen kotu durumda ısyan etme sansın olmayacaktır.tabıkı oy atarken ıyı dusunmek lazım...erkin babanın pırıl pırıldan kastettigi genclerin universitelerdeki (pırıl pırıl) genclere yaptıklarından haberi varmıdır acaba yoksa bıhabermı yasıyor erkin baba...bı haber yasamamak ıcın daha cok konser erkın babaaaa
dumandumana katılıyorum.lütfen herkes oyunu kullansın.Sizlerin kullanmadığı oylar karşısında,başkalarının kullandığı her oy,aydın kitle için kayıp olacaktır.herkes sandık başınaaa!

ülkü ocağıyla ilgili sölediği sözlere bişey diyemem.

ancak milliyetçilik konusunda katılıyorum sözlerine.biz neden milliyetçi olamıyoruz?

atatürkçüyüz diyoruz ama altı atatürk ilkesini unutmuş gibi yapıyoruz nedense.

miliyetçlik demek ırkçılık yada faşistlik demek mi?

O kadar şaşırmayın Erkin Baba yı Ülkücülerle kol kola görmeye. Yıllar önce dikkatimi çekmişti benim bir konserde. En son çıkmıştı ve bir ilçenin kurtuluş konserine gelmişti. (İZMİR-Selçuk) Meydanda onu bekleyen bol miktarda ülkücü vardı. Erkin Koray Ülkücülerin her nedense sempati duyduğu bir adamdı bundan 10 yıl öncesinde bile. Müzikal anlayışın son zamanları mı,Erkin in militer çıkışları mı bilemem, var bi yakınlık aralarında hoş değil ama öyle ;)

Bu arada salt miilliyetçilik üzerinden politika yapan altını doldurmayan MHP faşist bir partidir. Milliyetçilik; "milliyetçiyiz ne mozaiği ulan mermer" diye slogan atmak değildir ikisi ayrı şeylerdir. :)

Vardır bir bildiği deyin, fazla yormayın o güzel kafalarınızı. Ayrıca hangi parti olursa olsun burası müzik forumu, AKP şöyledir, MHP bilmemnedir CHP'nin de şusu çok şöyle gibi söylemlere şu ortamda hiç gerek yok. Bu seçimlerde oy kullanmayacak olanlara da vatan haini gözüyle bakacağım. Memleketimizin savaşsız kansız kağıt üzerinden satılması umurunda olmayan bir insanı başka türlü tanımlayamam. Bu da benim fikrim.
Konu kapansın bi zahmet. Gencecik, dünya iyisi, melek gibi bir insanı haybeye kaybettik daha yeni. Bu yüzden sinirler gergin benim cephede. Bilgilerinize arz ederim.

bekliyorumm

daha öncede sormuştum ama bir daha sorayım dedim.
erkin baba izmir'e nezaman gelecek yani kesin gelecek olduğunu biliyoruz kendiside söylemişti 50.sanat yıldönümü sebebiyle.ağustosmu temmuzmu ağustossa kaçı gibi :) oona göre işleri ayarlamak istiyorum.biri hadi denize gidelim dediğinde yok yaa ben izmirde erkin babayı dinleyecem demek istiyorum gönül rahatlığıyla...
yardım edin lütfen.
sayg

Pepsitwist,konu kapansın buyurmuş,kapandı zaten istesekte istemesekte.burda siyaset değil erkin babanın siyasi duruşu tartışılıyor bence iyi yapılıyor.gözümüzde o kadar yükseklerde duran babamızın,nerelerde olduğunu bilmemiz gerekir.hem bu konu sizi niye bu kadar rahatsız etti anlamadım.o kaybedilen insana herkez,hepimiz çoook üzüldük,bunun bu konuyu kapamakla ne alakası var yaaani.Babanın bildiği değil,bilmediği çok şey var diye bakıyorum konuya,buda benim düşüncem.

herkes kendini bu konuda uzman zannediyor,
politika derin ve zor bir konu,
Erkin babayla ayni dusunmuyor olabilirsiniz bu konuda
ama en azinda saygi gosteriniz...

benim oy hakkim yoktur Turkiye de,
ama olsaydi adam gibi kullanirdim,
ve...
oylarini kullanmayanlarin sikayet etmeye haklari yoktur...
bu konu kapansin artik...

30 Temmuz Turkiye de olacagim,
ama istanbul da olacakmiyim bilmiyorum,
bu konseri kacirmak istemiyorum,
ama galiba kaciracagim:(

Erkin Korayin "mezarlik gulleri" kitabini okuyorum su an.. Kitap bitince biraz daha iyi anlarim kendisini herhalde.. Sen yurt disinda nerde kaliyosun zapcho, ben hollandadan.

Harbiye Konseri hakkında ayrıntılı bilgi var mı? yani dvd çıkacakmı, konuk müzisyenler var mı, albüm olacak mı? Bir de kişisel görüşüm, bu özel organizasyonun duyrulması için gayret etmemiz gerekiyor.. O gece, orada özel bir insan için, özel bir dinleyici kitlesi ile bulunmamız gerekiyor; tesadüfen, zaman geçirmek için orada bulunmayı düşünen niceliğin, 30 Temmuz akşamı, evlerinde sohbet etmesi dileğiyle...

mechul demiş ki:
Harbiye Konseri hakkında ayrıntılı bilgi var mı? yani dvd çıkacakmı, konuk müzisyenler var mı, albüm olacak mı? Bir de kişisel görüşüm, bu özel organizasyonun duyrulması için gayret etmemiz gerekiyor.. O gece, orada özel bir insan için, özel bir dinleyici kitlesi ile bulunmamız gerekiyor; tesadüfen, zaman geçirmek için orada bulunmayı düşünen niceliğin, 30 Temmuz akşamı, evlerinde sohbet etmesi dileğiyle...

50. sanat yılı kutlandığına göre mantık DVD çıkaracağını öngörüyor. Zaten bu gece için çok büyük çalışmalar düzenleniyor. Ayrıca bu gecenin konuk sanatçıları Özlem Tekin ve Duman Grubu...

Kesinleşen ayrıntıları yazıcaz elbette. Senfoni yalan oldu, o kesin. Sanırım Duman da kesin orda. Bir de Yeraltı Dörtlüsü (tabii ki sevgili Sedat Avcı olamadan) kesinimsi. Şimdilik bu kadarr..

Geri