Şüpheli Ilanlar

Bence orijinal degil. Al sat yapmak veya ucuza Gibson sahibi olmak isteyenlerin cani yanabilir. Cok merak ederseniz Gibson'a danismaniz gerekir.

Screenshot_20201214-234215_letgo.jpgScreenshot_20201214-234137_letgo.jpg

Mobil'den bakınca satıldı sekmesinde görülüyor. Inlay'lerine ve Made in USA yazısına dikkat edin. İleride bir gün bu seri numarası silinip, çeşitli hikayelerle orijinal diye satılmaya kalkarsa bu noktalardan kendini ele verebilir. Headstockta La burgusu altinda da bir isaret var ekstra olarak. Ağaç damar yapısı da kontrol edilebilir.

20201215_023142.jpg20201215_023156.jpg20201215_023216.jpg20201215_023230.jpg20201215_023249.jpg

Son düzenleme:
Bence orijinal degil. Al sat yapmak veya ucuza Gibson sahibi olmak isteyenlerin cani yanabilir. Cok merak ederseniz Gibson'a danismaniz gerekir.

144628 eklentisini görüntüle144629 eklentisini görüntüle
Elimden cs dahil çok Gibson geçti. Gitar orijinal gibson. 1960 classic olarak geçiyor bu model. Headstock'dan bir işlem görmüş sanırım ama kırılıp tamir edilme gibi değil de daha çok seri no silinip yeniden yazılmış gibi (neden bilmiyorum). Bunu nereden anladın diye soracak olursanız, bu modelde seri numarası siyah renk damga ile basılır. Bunda sarı. Dediğim gibi anlayamadığım bir sebepten dolayı seri no silinip yeniden yazılmış. Eğer fake bir ilan değilse bu kurda gayet makul bir fiyata gitmiş.

Elimden cs dahil çok Gibson geçti. Gitar orijinal gibson. 1960 classic olarak geçiyor bu model. Headstock'dan bir işlem görmüş sanırım ama kırılıp tamir edilme gibi değil de daha çok seri no silinip yeniden yazılmış gibi (neden bilmiyorum). Bunu nereden anladın diye soracak olursanız, bu modelde seri numarası siyah renk damga ile basılır. Bunda sarı. Dediğim gibi anlayamadığım bir sebepten dolayı seri no silinip yeniden yazılmış. Eğer fake bir ilan değilse bu kurda gayet makul bir fiyata gitmiş.
Gibson aynı gitarı seneler içinde farklı isimlerde, seri no, binding, vs değişerek eninde sonunda LP satıyor. QC departmanının çok iyi işlemediğini düşünüyorum. Bi gitardan 500K potans beklerken, üzerinde 500K yazmasına rağmen 247K ölçmüştüm multimetre ile. Bir tolerans aralığı vardır. %10 bile kabul edilebilirken %50 ne oluyor dedirtmişti. Gibson kullanıcıları, potanslarını bir ölçsün, bi ihtimal gitar koyu tınlıyor olabilir.

Gibson aynı gitarı seneler içinde farklı isimlerde, seri no, binding, vs değişerek eninde sonunda LP satıyor. QC departmanının çok iyi işlemediğini düşünüyorum. Bi gitardan 500K potans beklerken, üzerinde 500K yazmasına rağmen 247K ölçmüştüm multimetre ile. Bir tolerans aralığı vardır. %10 bile kabul edilebilirken %50 ne oluyor dedirtmişti. Gibson kullanıcıları, potanslarını bir ölçsün.
Her güzelin bir kusuru vardır :)

Sahibi Vintage spect olması için yaptırmış olamaz mı? Gerçi yazdığı seri no 57 Yılına denk geliyor.Gibson Fabrikasında Anormalliklerde Sık sık olabiliyor tabii.

İlan yeni, ucuz olduğundan şüphelendim headstock arkasının numarasını istedim, letgodan başka bir gitarın fotoğrafını verdi, bir yandan da yazışıyorum çok acelem var diyerek bir an önce alşverişi bitirmeye çalıştığı için kimse kanmasın diye hemen yazdım, dikkat edin. Ayrıntıları editlerim.

Çorum’da kardeşim var akşama gelsin elden alsın dedim, hemen aradı acelem var sen güven bana mng ile çalışıyorum deyip kabul etmedi.
Öğretmen olduğunu ve kimliğini atacağını söyledi.
Iban sahibi Samet bayraktar (Garanti)
İkinci iban sahibi Renas Yıldız (TEB)
Get aç dedim, kabul etmedi.
Headstock fotoğrafını gönderdiği gitarı da kendisinin sattığını iddia etti, ben de diğerinin Standart Strat kendisininkinin Player Strat olduğunu söyledim. Benden iyi mi bileceksin, dolandırıcı mıyım ben deyip engelledi.
Evet, artık eminim dolandırıcıymış 🙂 Dikkat edin arkadaşlar.

Dosyalar

• 050449CC-8757-47B0-B16C-73452EF1830B.jpeg
    050449CC-8757-47B0-B16C-73452EF1830B.jpeg
    43.3 KB · Gösterim: 213
  • F60B9E47-BBCD-4CCF-A7EC-FD4A31F4124D.jpeg
    F60B9E47-BBCD-4CCF-A7EC-FD4A31F4124D.jpeg
    237.6 KB · Gösterim: 197
Son düzenleme:
Çorum’da kardeşim var akşama gelsin elden alsın dedim, hemen aradı acelem var sen güven bana mng ile çalışıyorum deyip kabul etmedi.
Öğretmen olduğunu ve kimliğini atacağını söyledi.
Iban sahibi Samet bayraktar (Garanti)
İkinci iban sahibi Renas Yıldız (TEB)
Get aç dedim, kabul etmedi.
Headstock fotoğrafını gönderdiği gitarı da kendisinin sattığını iddia etti, ben de diğerinin Standart Strat kendisininkinin Player Strat olduğunu söyledim. Benden iyi mi bileceksin, dolandırıcı mıyım ben deyip engelledi.
Evet, artık eminim dolandırıcıymış 🙂 Dikkat edin arkadaşlar.
az daha ilana halleniyodum. allah razı olsun kral

Muhtemelen sadece sap jackson, o da sıkıntılı. Mesaj attım almak için fotograf atmaktan geri duruyor satıcı. Zaten bahsettiği modelle bu gövde uyuşmuyor.
bir burgusu kaybolmuş :D

Muhtemelen sadece sap jackson, o da sıkıntılı. Mesaj attım almak için fotograf atmaktan geri duruyor satıcı. Zaten bahsettiği modelle bu gövde uyuşmuyor.
Gövde ibanez gio gibi duruyor.

Geri