Şüpheli Ilanlar

o gitar dün satıldı.
alan kişinin numarasını verebilirim nasıl ve ne şartlarda satığımdan size bahsetsin. 2000 liraya gitti o gitar. Sağolsun berdinin paylaşımından sonra gelip aldılar.

hatta fotoğrafları ben ekliyeyim sen hiç zahmet etme sayın ketamin bey. Kaçak göçek konusunda sen daha başarılısındır. Saklanılcak birşey yok satıldı sonuçta. 😉 hala kendini haklı çıkarma çabasında olman tabaktaki son artığı ekmek banmak gibi.

134490 eklentisini görüntüle134491 eklentisini görüntüle134492 eklentisini görüntüle134493 eklentisini görüntüle134494 eklentisini görüntüle134495 eklentisini görüntüle134496 eklentisini görüntüle134497 eklentisini görüntüle134498 eklentisini görüntüle134499 eklentisini görüntüle134500 eklentisini görüntüle134501 eklentisini görüntüle134502 eklentisini görüntüle134503 eklentisini görüntüle134504 eklentisini görüntüle134505 eklentisini görüntüle134506 eklentisini görüntüle134507 eklentisini görüntüle134508 eklentisini görüntüle134509 eklentisini görüntüle
Yahu dediklerimi niye kötü algılıyorsunuz? Dün dediğiniz gibi millet fazla para vermesin, bu tip basit ve önemsiz çatlaklarda en azından size ulaşıp 50 liraya yaptırabilsin diye paylaştım. :)

Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
Yahu dediklerimi niye kötü algılıyorsunuz? Dün dediğiniz gibi millet fazla para vermesin, bu tip basit ve önemsiz çatlaklarda en azından size ulaşıp 50 liraya yaptırabilsin diye paylaştım. :)
Tabi o kadar yazılan çizilende cımbızla tek çekebildiğin bu diym? Kapasite meselesi tabi, onca yazılan çizilene cevap vereme sen. Tabi beyinde bi yere kadar diymi

Yok aga belli burada laf yetiştirdiğim adamların karakteri aynı tipte saçma sapan yapıcı bir yazısı olmayan embesil tipler. insanlara ne dersen de boş. Adama olumsuz yazdıkça iyice sarıyo sana. Turkrock bu tip kanser hücrelerinden kurtulmadığı sürece Hiç bir zaman iyleşmez.

Aklı başında edebi olan zaten yazılanları görüyor. Daha fazla çolukla çocuk olmaya da gerek yok. Onca verilen niteliksiz cevaptan sonra seviye düşürmeye de gerek olmadığını düşünüyorum. Bazıları hala burnundan soluyor bunun farkındayım ama bir gün hırslarına yenilecekleri günü sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Hatta umarım bir gün alışveriş esnasında karşılaşırız. Belkide ne kadar yufka yürekli olduklarını görürüm. 😏
Bu arada Bazı hırslı ve kıskanç arkadaşlar ilanlarımızı hala takip edebilirler. Bizlerde onları takip edeceğiz.

Aklı başında edebi olan zaten yazılanları görüyor. Daha fazla çolukla çocuk olmaya da gerek yok. Onca verilen niteliksiz cevaptan sonra seviye düşürmeye de gerek olmadığını düşünüyorum. Bazıları hala burnundan soluyor bunun farkındayım ama bir gün hırslarına yenilecekleri günü sabırsızlıkla bekliyor olacağım. Hatta umarım bir gün alışveriş esnasında karşılaşırız. Belkide ne kadar yufka yürekli olduklarını görürüm. 😏
Bu arada Bazı hırslı ve kıskanç arkadaşlar ilanlarımızı hala takip edebilirler. Bizlerde onları takip edeceğiz.
Sizi tanımam etmem ama yaptığınız yorumlardan kesinlikle ürün alınmaması gereken birisi olduğunuzu anladım berbat bir üslubunuz var.

Sizi tanımam etmem ama yaptığınız yorumlardan kesinlikle ürün alınmaması gereken birisi olduğunuzu anladım berbat bir üslubunuz var.
Bende sizi tanımam etmem, dolayısıyla maruz kaldığımız bu durum karşısında siz olsanız, içinize sindirip yolunuza devam edecekseniz ben kişiliğinizi sorgulardım. Empati kurun lütfen. Üslubum emin olun karşılıklı yüz yüze konuşsak çok daha sert olacağından emin olabilirsiniz. Adamlar yukarıda daha cevap bile yazamıyorlar akıllarınca dalga geçiyorlar. Hem iftirada bulun hemde insanlarla alay et. Siz tüm bunları içinize sindirebiliyorsanız diyecek zaten birşeyim yok.

Yanı tarafların hiçbirini şahsen tanımam. Ama her iki tarafta kötü intiba uyandırıyor. Bence uzatmayın, bir yere varma şansınız yok. Ama insanların abartı gördükleri ilanları paylaştıkları yer burası. Siz kendi ilaninizi görürseniz, neden abartı olmadığını açıklayıcı yazılarla cevap verip, almayı düşünenleri bilgilendirirsiniz. Yoksa bu şekilde yazdığınız şeyler bir çıkar sağlamaz.

Sorun abartı değil. Şüphecilik dolandırıcılık gibi göstermeleri. Sahi ya fjc nerelerde?
Bilgilendirmeyi herkese yapıyoruz. tüm detaylı fotoğraflar atılıyor. Fakat 3 5 kelime seçilip cımbızlanarak kötü gösterilmesine tekpki gösteriyorum.
cımbızla çekilen ve bazı arkadaşların 300-400 lira demesi üzerine çatlakla ilgili sadece fotoğraf üzerinden aldığım fiyat 80-120 tl şeklinde pazarlıkla emin olun bu oran düşer. Zaten fatih usta da birşey tutmayacağını söylemiş. Başka başka luthierlerden ortalama 50 tl civarı çok rahat fiyat alınabilir. Hadi ben 50 civarı dedimm tutsun 70-80 lira, bunu abartmaya gerek yok.

Dosyalar

• F690BAA6-35D3-4AEE-B66C-3DCEC67D663C.jpeg
    F690BAA6-35D3-4AEE-B66C-3DCEC67D663C.jpeg
    238.5 KB · Gösterim: 268
  • 73CFA100-0060-4F95-AA29-3621EB3E2570.jpeg
    73CFA100-0060-4F95-AA29-3621EB3E2570.jpeg
    282.7 KB · Gösterim: 264
Son düzenleme:
Merhaba, yeni bir üyeyim. Aslında bu başlık sayesinde forumu buldum ve üye oldum. Ben de bir ilan bırakayım:

Nik Huber Krautster II - En Uygun Nik Huber Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 777705748

Bahse konu gitarın hardware değişiminden bahsedilmiş ama bu gitar daha fazla değişiklik görmüş gibi. Nik Huber'in bu tarz bir kol kontürü olan bir modeli bildiğim kadarıyla yok. Dolayısıyla bu gitara sonradan kontür yapılmış (biraz da acemice yapılmış) ve haliyle tekrardan boya atılmış gibi duruyor. Yanılıyor olabilirim veya satan kişi kendisi de ikinci aldıysa bundan haberi olmayabilir elbette.
Custom gitarlarda bazen isteğe bağlı belli sınırlar kaydıyla tabi ufak dokunuşlar yaptırtmak mümkün, yapmam dememiş olabilirler, iyi niyeti elden bırakmıyorum her daim ama bir sıkıntı olması olası bu gitarda. Sertifikası şayet varsa koyulmaması enteresan asıl, değişen komponentlere girmiyorum bile. Firmaya yazılarak aslı astarı öğrenilebilir, hepsinin kaydı tutulmakta.

24 Ekim 2019'da bu yukaridaki ilani surada paylasmistim:

Bu paylasimimdan bir sayfa oncesini, özellikler Deadhouse’un su paylasimini:

ve daha sonra yazılanları da okumanızı öneririm.

Bu gitarin ilan basliginda belirtildigi gibi bir "Fender American Deluxe Stratocaster" olmadigini soylemistim. O zaman ilan aciklamalarinin en sonunda Fender Musteri Hizmetleri'nden alinan spec bilgileri de vardi. Ve o bilgilerin icinde bu gitarin bir American Series (FSR) strat oldugu yazıyordu. Yani ilan kendi icinde bile çelişiyordu.

Gitar hala satilmamis. Ama ilan aciklamalarindan Fender Musteri Hizmetleri'nden gelen bilgiler ucmus. Ilan basliginda hala Fender American Deluxe stratocaster yaziyor.

Bu gitarin seri numarasini Fender’in sitesine girerseniz (asagida foto mevcut) cikan bilgilerde
gitarin “FSR AM SRS STRAT MN CSB EXP” (acilimi “Fender Special Run American Series Strat Cherry Sunburst”)
(EXP : Export olabilir yani sadece Amerika disina üretilen bir model) olduğu yazıyor. Yani bu gitar kesinlikle Fender
American Deluxe strat degil American Series strat.

Screen Shot 2020-01-16 at 1.36.09 PM.jpg

Dosyalar

• Screen Shot 2020-01-16 at 10.52.46 PM.jpg
    Screen Shot 2020-01-16 at 10.52.46 PM.jpg
    345.7 KB · Gösterim: 246

24 Ekim 2019'da bu yukaridaki ilani surada paylasmistim:

Bu paylasimimdan bir sayfa oncesini, özellikler Deadhouse’un su paylasimini:

ve daha sonra yazılanları da okumanızı öneririm.

Bu gitarin ilan basliginda belirtildigi gibi bir "Fender American Deluxe Stratocaster" olmadigini soylemistim. O zaman ilan aciklamalarinin en sonunda Fender Musteri Hizmetleri'nden alinan spec bilgileri de vardi. Ve o bilgilerin icinde bu gitarin bir American Series (FSR) strat oldugu yazıyordu. Yani ilan kendi icinde bile çelişiyordu.

Gitar hala satilmamis. Ama ilan aciklamalarindan Fender Musteri Hizmetleri'nden gelen bilgiler ucmus. Ilan basliginda hala Fender American Deluxe stratocaster yaziyor.

Bu gitarin seri numarasini Fender’in sitesine girerseniz (asagida foto mevcut) cikan bilgilerde
gitarin “FSR AM SRS STRAT MN CSB EXP” (acilimi “Fender Special Run American Series Strat Cherry Sunburst”)
(EXP : Export olabilir yani sadece Amerika disina üretilen bir model) olduğu yazıyor. Yani bu gitar kesinlikle Fender
American Deluxe strat degil American Series strat.

134518 eklentisini görüntüle

Eveeet şimdi gelelim sana. Birazda seni elekten geçirelim çok sustun :)
ilan içeriğindeki specs‘de hatırlarsan manyetikler amerikan standad strat manyetikler görünüyordu. Aslında haklısın sen benim orada yanlış spec listesini istemeden yayınladığımı farketmemi sağladın. Çünkü bendeki gitarın manyetikleri standart manyetikler değil fender custom shop texas special manyetiklerdi. (Temizleme esnasında stickerlar düştü) Onlarca gitar elimize geçiyor bizde sen gibi nette araştırarak edindiğimiz bilgileri paylaşıyoruz. Yani oradaki spec yanlış bir copy paste sonucu oluşmuş bir liste. Sanıyorum bu gitar sadece 2000 yılında üretilmiş bir model ve sadece 150 adet üretildiğini okumuştum. Aşağıdaki görselleri ekliyorum. Bu görseller ışığında model ismine ne yazmam gerekirdi sayın küfürbaz fjc bey lütfen beni yönlendirirmisin?

115493DA-3647-4882-9291-DF44F20E8044.jpegF1F2620B-7059-4B3C-A1FE-A9D538C35CFE.jpeg

Dosyalar

• 18944260-C94B-4D01-A73C-7555D4E0C8A2.jpeg
    18944260-C94B-4D01-A73C-7555D4E0C8A2.jpeg
    447 KB · Gösterim: 197
  • 97E9B468-379E-4537-9582-43BC0D1EDFB9.jpeg
    97E9B468-379E-4537-9582-43BC0D1EDFB9.jpeg
    447.1 KB · Gösterim: 161
Son düzenleme:
O gitarin standarddan tek farki ozel siparisle uretilmis olmasi.Neden inat ediyorsunuz ki?
Birşeyi inat etmiyorum ki paylaşılan fotoğraflardaki deluxe fenderde de standart burgu var. Ben yapmadım fender yapmış. Gidin fendere kızın atın bi mail ne inatcı bir marka olduklarını yüzüne vurun

Edit: Bu arada zxcvbnm ben. İpad den giriş yapınca onurun hesap açıktı dikkat etmedim.

Son düzenleme:
o gitar dün satıldı.
alan kişinin numarasını verebilirim nasıl ve ne şartlarda satığımdan size bahsetsin. 2000 liraya gitti o gitar. Sağolsun berdinin paylaşımından sonra gelip aldılar.

hatta fotoğrafları ben ekliyeyim sen hiç zahmet etme sayın ketamin bey. Kaçak göçek konusunda sen daha başarılısındır. Saklanılcak birşey yok satıldı sonuçta. 😉 hala kendini haklı çıkarma çabasında olman tabaktaki son artığı ekmek banmak gibi.

134490 eklentisini görüntüle134491 eklentisini görüntüle134492 eklentisini görüntüle134493 eklentisini görüntüle134494 eklentisini görüntüle134495 eklentisini görüntüle134496 eklentisini görüntüle134497 eklentisini görüntüle134498 eklentisini görüntüle134499 eklentisini görüntüle134500 eklentisini görüntüle134501 eklentisini görüntüle134502 eklentisini görüntüle134503 eklentisini görüntüle134504 eklentisini görüntüle134505 eklentisini görüntüle134506 eklentisini görüntüle134507 eklentisini görüntüle134508 eklentisini görüntüle134509 eklentisini görüntüle
Hayırlı olsun.
Öğlen gene bu konuyu okurken gördüğümde gitarı incelerken içimden "Abi 2000 lira olsa alınır da çok az kişinin bildiği charvel'i hem de sapı çatlakken 3500'e alacak adam çıkmaz." diye geçirmiştim. Bence tam da gitmesi gereken fiyata gitmiş.
Buraya kadar sorun yok ama ilana koyduğunuz fiyat ve sattığınız fiyat arasındaki fark bu forumdakilerin size anlatmaya çalıştığı şey. Fiyatları çok yüksekten açıyorsunuz pazarlık payı bırakmak için ama neredeyse ilandaki fiyatın yarısına satmışsınız. Bu durumun yanlış olduğuna dair direkt canlı örnek vereyim:
İzmir'de yeni stüdyo açan bir arkadaşım var, kendisi 90'lar jackson ve charvel hastası. Bu gitarı ona göstermedim çünkü durumuna oranla ilandaki fiyat çok yüksekti.(2 gün önce sarı sitedeki başka bir charvel'in muhabbetini yapmıştık) 2500 civarı birşey yazsaydınız ilana, muhtemelen ona gösterecektim ve siz de daha erken satmış olabilecektiniz gitarınızı. Kendisinde sanırsam 4 tane sadece jackson/charvel var, gittiğimde hep muhabbeti dönüyor bu jackson ve charvellerin.
Sorunları hep iletişim ve uzlaşma yoluyla çözmenin en doğru yol olduğunu düşünürüm. Bu bağlamda bundan sonraki ilanlarınızda bahsi geçen konuları hatırlayıp ilana fiyat yazarsanız sizin de çıkarınıza olabilir.
Peki bundan benim çıkarım ne ?
Sizin ilana koyduğunuz bir gitar benim ya da bir arkadaşımın almak isteyeceği bir model olabiliyor, bu durumda aynı gitara sahip başka insanlar 2. el ilanların fiyatına bakarak kendince bir ortalama belirleyip fiyatı koyuyor genelde. Hal böyle olunca da 20 yıllık gitara sıfır fiyatına yakın ilan fiyatları belirleyebiliyorlar. Alan çıkmıyor ama o adam 2-3 ay sonra indirime gidiyor, vakit kaybediyor, 2. el piyasasını dolaylı yoldan artırarak ticaret yavaşlamasını sağlıyor. Ben ya da arkadaşım da başka bir gitara bakmak zorunda kalıyoruz tabii ki bu durumda. İlana yazılan fiyatlardan satılsa bu dediklerim çok saçma olacak, isteyen istediği fiyatı koyar satabiliyorsa. Ama o fiyatlara o gitarların satılmadığı o kadar ortada ki, sadece vakit kaybı ve 2. el ticaretin dönmesine engel bu durum.

Geri