Hughes & Kettner Amfiler hakkında

• Konuyu açan Konuyu açan yjm
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Eyvallah, ben de ne öğrendiysem çoğunu bu forumdan öğrendim :P
Adı üstünde yüksek kazanç, mesela atıyorum X marka amfinin gainini sonuna kadar getirdiğin halde Y marka amfinin gaini yarısına kadar getirdiğinde y marka amfiden daha sert drive'lar almak gibi mesela.

Bence kombinasyonda bi sorun olabilir senin.

Başka bi pedal bağlayıp denedinmi amfiye, mesela bi metalzone ile dene. Ya da amfide bi sorun olabilir onu baktır. Veyahut bazı amfilerde bana single manyetikler bu hissi veriyo ritim atarken drive'ı sonuna kadar açarsam amfi kaldırmıyo gibi :roll:

maalesef ben amfiyi sattım ki keşke satmasaydım,neyse keşkesi yok bunun :) ,alacaz bi tane daha.
cakewalker senin marshall'da full lambalı ve 30 watt dimi,bayaa pahalı gibime geliyor o amfi.
Dediğim gibi bende vs30r vardı ama lambasızdı tabi,lambalı olan sendekiyle arada nasıl bir fark vardır acayip merak ediyorum.

Evet potları bozuk bir jtm 30, şimdilik pek yaptırmaya niyetim yok.
Tech-21'in amfilerine bi bak derim, tm-30 falan üzerinde sansamp bulunduran canavar aletler.

http://www.tech21nyc.com/tm30.html

sayfanın sonundaki sample'ı indir dinle derim.
Her yola gelir bunlar

Benim amfiyle vs30'u karşılaştırmak haksızlık olur biraz ben bu haliyle 400 dolara aldım.
Vs30 200 dolara bile bulunuyo sonuçta.

Bende 5 watt lambalı el yapımı bi anfi var evde sesi anca yarısına kadar açabiliyorum. Evde kullancam diyosun,50 watt lambalı bi anfi ev için çok çok fazla, sesini yeterince açamıycağın için evde hiç bi işine yaramaz,istediğin distorsiyonu da alamazsın.50 watt dediğine bakma hem ,transistorlü 50 watt bi anfiden kat kat fazla ses verir bunlar. Boşuna heveslenme bence,daha sonra değiştirmek zorunda kalcaksın.Haa alıp burda daha iyi fiyata satarım diyosan al,o da sırf para kazanmak için.Ama ikinci el olduğu için arızalı olma ve lambaların değişme ihtimalini de unutma,kargo gümrük masraflarını da işin içine kat.

TuberMan demiş ki:
Bende 5 watt lambalı el yapımı bi anfi var evde sesi anca yarısına kadar açabiliyorum. Evde kullancam diyosun,50 watt lambalı bi anfi ev için çok çok fazla, sesini yeterince açamıycağın için evde hiç bi işine yaramaz,istediğin distorsiyonu da alamazsın.50 watt dediğine bakma hem ,transistorlü 50 watt bi anfiden kat kat fazla ses verir bunlar. Boşuna heveslenme bence,daha sonra değiştirmek zorunda kalcaksın.Haa alıp burda daha iyi fiyata satarım diyosan al,o da sırf para kazanmak için.Ama ikinci el olduğu için arızalı olma ve lambaların değişme ihtimalini de unutma,kargo gümrük masraflarını da işin içine kat.
Dediklerini okuyunca şok oldum sesi açma konusunda,inanamadım dediklerine,kargo gümrük felan meselesine gelince de türkiye'ye shipping yapmicam almanya'da akrabama shipping yapacam,dolayısıyla gümrük felan ödemicem :wink: ,peki cakewalker sen nasıl kullanıyosun volume'u fazla mı açıyosun ve volume gerçekten yüksek mi bu lambalılarda??
Tech 21 tm30'u dinledim ve çok beğendim ama hangi gitarla çalınmış bu sesler,bende nasıl ses verecek?

Arkadaşlar satıcıyla irtibata geçtim bana :
it does have great distortion, better than a lot of marshalls actually. It needs some care though: It has a hum-problem, needs new tubes and possibly a small repair.
Sanırım tüplerinin değişmesi gerekiyor,hum-problem diyerek bunu kastediyor herhalde ve elden geçmesi gerekiyormuş nedense,hımm sanırım masraflı olacak bu ,vaz geçecem gibi??

Valla adam hafif yemeye çalışıyo gibi anladım ben , küçük bi tamir lazım demiş ama bunu satıcı dilinden normal dile çevircek olursak ciddi bi tamir gerekiyoda olabilir :) Bence pek girişme sana olcağından daha yükseğe gelcek gibi . Hum problem cızırtı sorunu işte herşey sebep oluyo olabilir yani tüpler değil sadece. Ama ben alırım adam ederim diyosan güzel bi amfi gibi

yjm demiş ki:
Tech 21 tm30'u dinledim ve çok beğendim ama hangi gitarla çalınmış bu sesler,bende nasıl ses verecek?

yazıyo sayfanın altında ekipmanlar, bu adamlarda yalan olmaz ne duyuyosan amfiden de onu duyarsın

First 30 seconds:
Rhythm: Tyler Classic (strat type)
Lead: Same guitar
Rhythm Guitar: "Fender Clean" setting from owner's manual
Lead Guitar: "SRV" setting from owner's manual

Middle section:
Rhythm: Tyler Studio elite
Lead: Same Guitar
Rhythm Guitar: "AC/DC" setting from owner's manual
Lead Guitar: "Van Halen" setting from owner's manual

Last section:
Rhythm: Les Paul Classic
Lead: Same guitar
Rhythm Guitar: "Metallica" setting from owner's manual
Lead Guitar: "Mesa/Boogie" setting from owner's manualAll delays were done at the board (post recording); no compression and/or EQ was used for the guitars.

yjm demiş ki:
Arkadaşlar satıcıyla irtibata geçtim bana :
it does have great distortion, better than a lot of marshalls actually. It needs some care though: It has a hum-problem, needs new tubes and possibly a small repair.
Sanırım tüplerinin değişmesi gerekiyor,hum-problem diyerek bunu kastediyor herhalde ve elden geçmesi gerekiyormuş nedense,hımm sanırım masraflı olacak bu ,vaz geçecem gibi??

aman diyim o amfiden uzak dur vazgeç pişman olmazsın, lambalı olayına hiç gerek yok. Senkopa git tech 21 amfilerini dene, hatta orda laneyin full lambalı küçük lc15 modeline bi bak gerçi 400 euro'ya değermi bilinmez ama al gitarını mağaza mağaza dolaş dene. Ama bu forumda çok güzel amfiler oluyo onlara bak derim, güvenilir bissürü adam var takip et güzel bi amfi bulursun.

Sen geç bence o amfiyi cidden..

Geçtim zaten arkadaşlar sağolun,satıcıda hafiften ver kurtul havası var.
Maalesef ki ben trabzon'dayım ama tech 21'ler aklıma yattı,du bakiim.

yjm demiş ki:
Music123 outlet store'larında 397 dolar olduğu yazıyor,bu tr'ye gelem fiyatı kaça patlar

Elinde patlar :)
Gümrük olayı feci olur bunlarda.
Sen belli miktar bi paran varsa İstanbul'a gel bi dolaş tünelde, bi hava al..
en güzeli denemek, belki hoşuna gitmeyebilir de. Belki hoşuna gider alırsın.

Lambalı anfi eğer yüksek soundda kullanılmazsa bir fayda sağlamaz. Marshall mode four denemiştim tünelde. Alet 350 wattı yanlış hatırlamıyorsam, adam gibi gain çıksın diye sesi hayvan gibi açmıştım. Bırak evi müstakil villa olsa 350 watt çok fazla. Bu arada lambasız bir 60 watt dan daha fazla ses verir 30 watt full lambalı bir anfi. Çünkü adam gibi tonları ancak yüksek volumde alırsın.

Full lambalı amfilerin çıkış gücü mü,ses şiddetimi,ses gücümü artık neyse işte,watt diye tabir edilen olayı kastediyorum.Beyler 30 watt heryerde 30 watt değilmidir yaw,lambalı 30 watt neden daha fazla ses verir ki?????

pevaey classic sanırım mehmet abi de var (DrB). Pek heavy metale uygun olduğunu sanmıyorum. O pek o tarz şeyler yapmıyor çünkü :) Ama Vtwin de vardı onda canavar sound veriyor vtwinle demişti.

Lambalı anfilerin soundlarının neden yüksek olduğunu tam olarak bilmiyorum (elektrik mühendisi olacaz bi de) ancak dediğim gibi anfiyi drive a sokmak için yüksek ses gerekiyor. Transistörlü bir anfiyi çok kısık sesle de kullanabilirsin. Ancak lambalı da kısık tutarsan overdrive oluyor alet. Yani dist soundu için lambaları iyice ısıtman (sesi açman) gerekiyor.

Peki sadece preamp'ı lambalı olan amfiler var,hybird deniliyor herhalde,bunlar hakkında neler sölersiniz,preamp'ın sadece lambalı olması ne gibi artılar katar,bunuda ısıtmak lazım mı?
Peki CRATE dersem,ne dersiniz?

Peki beyler h&g'nin transistorlu amfileri nasıldır,güçlü distortion'lar veriyor mu,deneyeniniz var mı,yardım yardım :)
H&G'nin transistorlu olarak düşündüğüm amfilerinden biri de bu
http://cgi.ebay.de/Hughes-Kettner-S...ryZ46655QQrdZ1QQcmdZViewItem#ebayphotohosting
Birde peavey bandit solo series nasıldır,jason becker'in çük küçük bir video'su var bende,high school yani lisedeyken çekilmiş,black star'ın cover'ını çalıyor kereta :) ve orada peavey bandit solo series var amfi olarak,ve ses mükemmeldi.

yjm demiş ki:
Birde peavey bandit solo series nasıldır,jason becker'in çük küçük bir video'su var bende,high school yani lisedeyken çekilmiş,black star'ın cover'ını çalıyor kereta :) ve orada peavey bandit solo series var amfi olarak,ve ses mükemmeldi.

Evet bende de var o video, o amfi bildiğim kadarıyla transistörlü, o seriye benzer bi seri üretiyo şimdi peavey çok sağlam tonları var, motifte deneyebilirsin

Yani yapacağın şey paraya kıyıp istanbul'a gelip amfileri denemek öbür türlü ebay'dan falan yalan olur bu işler, pişman olma ihtimalin çok yüksek :wink:

Geri