SX gitarlar hakkında

T

the_rocker

Merhaba arkadaşlar SX gitarların fiyatına(175-200$)göre çok iyi performans verdiğini duydum..bu gitarları kullanan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim..ayrıca bu gitarların klavyesi rahat mıdır..klavye ile tel arasındaki mesafe fazlamıdır.....ya da bu fiyatlara şöyle klavyesi rahat gitarlar varmıdır..tonu ve tarzı çok önemli değil bilgi verirseniz sevinirim....

daha öncede konuşulmuştu SX olayı.. kısaca şöyle söyliim fiyat/performans olarak gerçekten iyi gitarlar ama floyd rose modelleri hariç.. onlardan uzak durmakda fayda var.. ;)

VICTOR_LEVI demiş ki:
işçilik çok kötü eline alırsan anlarsın,bütün şevkini kırar bu gitarlar

Dostum zaten yukarida fiyatlari yazilmis, bu paraya cok cok fazla biseyler beklememek lazim.Custom shoptan gitar almiyorsun.Bir cin malina para veriyorsun...

Buna ragmen arkadaslarin dedigi gibi bencede iyi gitarlardir.
Bende bir tane Telecaster kopyasi var Bridgedeki manyetik Seymour Duncan JB Jr.Ben guzel tonlar aliyorum ileride para bulup neck teki manyetigide degistirirsem guzel olacak...Bendeki gitar akor filan kacirmiyor gayet saglam yani....

Ayrica Sx lerde bir kalite standartinin olmadigini duymustum ayni partideki mallarda bile bariz farkliliklar olabiliyormus.
Sana tavsiyem alirken ince ele sik doku...Ozellikle farkli gitarlari denersen daha sonradan pisman olmazzsin.

benim çok kanım kaynadı bu sx lere.. :) ama tabiki ucuz gitarda standart işçilik aranmaz deneyerek almak lazım.. bu sx içinde aynı squier içinde, zira alt kalite gitarların alayında gördüğüm şey bu.. :)

200 dolar paran varsa sx yerine 2. el al derim...ki cogu kiside benim gibi düsünüüodur sanirim
aslinda bu fiyatada iyi performanceli bi gitar beklememek lazim...ama yeni baslayanlari oldukca idare edecek gitarlardir bu sx ler...
ama dedigim gibi 2. elleri sakin düsünmeden gecme...mesela 200 dolara cok rahat temiz bir cort x6 alirsin yada washburn nun saglamlarindan
nese kolay gelsin dostum

arkadaşlar izmirde bir sx telecaster var 180 dolar sıfır ben elektroya yeni geçeceğim ama az çok elim yatkın sayılır küçük çaplı okul konserlerinde sizce beni idare ede mi dersiniz bazı arkadaşlar manyetiklerin feedback yaptığını söylüyor yani gitardan sesler geliyormuş bunu önlemek için ne yapabilirim manyetikleri değiştirsem kaça mal olur bu hafta gitar alacağım bana hemen yardımcı olursanız çok sevinirim kullananlar veya bilenler cevap yazarsa sevineceğim

Dostum tam donemine denk geldin.
Bende elimdeki ikinci gitarimi yani Sx telecasteri Boss GT 8 alacagim icin satiyordum.

180 dolara istersen en az sifir kadar temiz olan gitarimi verebilirim.
+
benim gitarimin bridge manyetigi Seymour Duncan JB Jr. la degistirilmis durumda sadece gitarin manyetigi 125 dolara satilmakta oldugunu hatirlatirim.
+
Farkli illerdeyiz diye sorun olacagini dusunme ben buradan bir cok kez alisveris yaptim hic bir sorun cikmadi.
Gitar eger bahsettigim kadar temiz cikmassa gitari geri gonderebilirsiniz.
=
Fazlasini ozelden konusuruz istersen....

buraya da cevabımı yazayım bari gitarın fotoğraflarını nasıl göreceğim biliyorsundur ben buralarda yeniyim birde ben almak istesem nasıl alacağım parayı nasıl vereceğim filan daha hiç böyle alışveriş yapmadım rengini de çok merak ettim gitarın... ayrıca bu gitar beni okul konserlerinde filan idare eder değil mi ya ayrıca özelliklerini de tam yazsana ben manyetiklerden fazla anlamam arkadaşlarıma filan danışayın diye

the_rocker bütçene göre söyleyeyim. Eğer 400$ 'ın varsa, SX 'lere hiç bakma. Eğer 200$ civarı paran varsa, 2.el temiz bir gitar al derim.

SX 'ler arkadaşların da söylediği gibi aynı model iki gitarı birbirini tutmayabilen bir marka.

İkinci el olarak Ibanez, Cort, Washburn gibi markaları düşünebilirsin.

Saygılar. Kolay gelsin.

http://www.turkrock.com/ftopic31145.html

ilanimin basligi burada isterseniz bu forumdan degil alim satim forumundan devam edelim.

Sen gitari begen alis veris kismi isin kolay yani...

Elimden geldigi kadariyla genis aciklamali bir ilan yaptim manyetigin teknik detaylarida var icersinde
is bilen arkadaslarin varsa zaten sana anlatacaklardir manyetigin kalitesini.

MelihAkg55 demiş ki:
buraya da cevabımı yazayım bari gitarın fotoğraflarını nasıl göreceğim biliyorsundur ben buralarda yeniyim birde ben almak istesem nasıl alacağım parayı nasıl vereceğim filan daha hiç böyle alışveriş yapmadım rengini de çok merak ettim gitarın... ayrıca bu gitar beni okul konserlerinde filan idare eder değil mi ya ayrıca özelliklerini de tam yazsana ben manyetiklerden fazla anlamam arkadaşlarıma filan danışayın diye

O gitarın eski sahibi o gitarlı barlarda konser veriyordu ;)

Böyle bir markasnın var olduğundan 1-2 gün önce haberim oldu ama yaptığı gitarlar, tanınmış markaların tanınmış modellerinin kopyası. Les Paul, Telecaster, Esp explorer benzeri gitarları var. Muhtemelen kalitesiz sadece şekil amaçlı yapılmıştır diyordum ama özelliklerine baktım, beni çok şaşırttı.

Örneğin şu gitar:
http://www.senkop.com.tr/urun/127/sx-gg1-mh-na.htm

tipik bir les paul kopyası. bu gitarı epiphone lp standart ile kıyaslamaya kalktım. artıları bile var.
örneğin epiphone lp setneck iken, sx thru neck sap kullanmış.
her ikisi de maun ağacından yapılıyor.
epiphone lp'de bildiğim kadarıyla jumbo fret yok(emin değilim), bu gitarın fretleri jumbo fret.
hatta bu gitarın burguları epiphone lp den daha kaliteli. ayrıca gitar genel itibariyle göze oldukça hitap ediyor.
geriye bir tek manyetik kalıyor. sitede gitarın manyetiğinin ne olduğu belirtilmemiş. haliyle tonları hakkında yorum yapamayacağız.
ancak fiyatlara gelirsek; epi lp ortalama 750$, bu gitar ise 295$. nerdeyse 3 te biri.
sizce bu gitara çok kaliteli bir manyetik takarsak epi lp'e yakın bişeyler olur mu? ya da bu aradaki fiyat farkı yakın özelliklerdeki bu gitarlar için çok mu fazla? -marka faktörünü bi kenara bırakırsak-
açıkçası bu aralar bir epi lp almayı düşünüyodum. ancak ilk başta pek dikkate almadığım "sx lp" kafamı biraz karıştırdı. bilgisi olan ve bu gitarı denemiş arkadaşların yorumlarını bekliyorum. teşekkürler.

öncelikle o gitar neck-thru değil,set-neck...

ayrıca maun olması onu kaliteli gitar yapmaz,kullanılan maunun kalitesi tartışmaya açık...

sitedeki bilgilerde baya sallamasyon gibi...

Geri