SX gitarlar hakkında

Abim on sayfa geriye git benim gitarı bulacaksın, rosewood ash alder bulunabildiğini göreceksin. Forumu deşsen benim SX'in başlığını göreceksin :)

Sx Sst 62 Strat Gitar | turkrock.com

senin gitarı zaten gitarını gösterde görmüştüm .. tatlı bi gitar ..fakat ben sx mi stagg mi hala kararsızım..benim aldığım stagg akort kaçırmıyor yani akort burgu değişimi istemiyor.. rahat ve tonları hoş bi gitar, 12 perdeden sonra ince tellerde biraz zayıflıyor ton.. sanırsam bu sorun çoğu stratta var..falan filan ...

senin gitarı zaten gitarını gösterde görmüştüm .. tatlı bi gitar ..fakat ben sx mi stagg mi hala kararsızım..benim aldığım stagg akort kaçırmıyor yani akort burgu değişimi istemiyor.. rahat ve tonları hoş bi gitar, 12 perdeden sonra ince tellerde biraz zayıflıyor ton.. sanırsam bu sorun çoğu stratta var..falan filan ...

O soruna ben manyetik noktaları gerekli tellere tam denk gelmeyen -ya altında ya da üstünde kalan- bir iki gitarda denk geldim. Manyetiklerini değiştirdiğinde SX'te de görülebilir, Stagg'ta da.

farkında mısın bilmiyorum ama ben senle konuşmadan öncede yaşıyordum.. ve bunu defalarca tecrübe edebilmiş olma ihtimalimi hiç düşünmedin....

Önceden yaşamış olabileceğini hiç değil, kesinlikle düşündüm. Ama burada, başlıkta bizbizeyiz şimdi. Sen birden bunu deyince biraz bana da taş gelmiş gibi oldu ister istemez. Önceni bilemem, ama bence en iyi referans noktası insanın kendi kulağının doğrudan duyduğu sestir benim için. O yüzen seni gitarı denemeye teşvik etmeye çalışırken birden bire alıngan bir tavır alman garibime gitti. Olabilir, yapıdır, bir şey de d,yemem. Tek diyebileceğim, alınacak bir durum yok, git gitarı bizzat kendin dene. Hem de eline oturup oturmadığını gör.

Önceden yaşamış olabileceğini hiç değil, kesinlikle düşündüm. Ama burada, başlıkta bizbizeyiz şimdi. Sen birden bunu deyince biraz bana da taş gelmiş gibi oldu ister istemez. Önceni bilemem, ama bence en iyi referans noktası insanın kendi kulağının doğrudan duyduğu sestir benim için. O yüzen seni gitarı denemeye teşvik etmeye çalışırken birden bire alıngan bir tavır alman garibime gitti. Olabilir, yapıdır, bir şey de d,yemem. Tek diyebileceğim, alınacak bir durum yok, git gitarı bizzat kendin dene. Hem de eline oturup oturmadığını gör.

yok kesinlikle alınganlık yapmadım .. ben aksine orda sorun bende olabilir diye düşünüyordum.müzik kulağım oturmamış olabilir .. elime farklı gitarlar almadığımdan vs.

Temiz sesler iyi ancak distortion tonları sanki ses kartı ile kayıt alınırken amfi + kabin simülasyonu kapalı gibi çıkmış.

ya abi sorun değil ya .. ben 20 liralık usb ses karıtyla video kaydediyorum..gitaristlik berbat :D ama dinliyorlar yani normalde paylaşımlarımı kimse beğenmez ama dediğim gibi bi kayıt atıyorum .. mükemmel çalıyorsun ..çok iyi canım.. vs yorumlar geliyor.. yani demek istediğim dinleyici o kadarda dikkat etmiyor.

ya abi sorun değil ya .. ben 20 liralık usb ses karıtyla video kaydediyorum..gitaristlik berbat :D ama dinliyorlar yani normalde paylaşımlarımı kimse beğenmez ama dediğim gibi bi kayıt atıyorum .. mükemmel çalıyorsun ..çok iyi canım.. vs yorumlar geliyor.. yani demek istediğim dinleyici o kadarda dikkat etmiyor.
Gitarist olmayanlar için ton önemli değildir zaten.
Hoşuna gidip gitmediğine bakar.
Bizlerde tekniğine, tonuna, akla hayale gelmeyen ayrıntılara takılıyoruz.
Dediğin gibi sadece ses kartı ve programlar ile öyle kayıtlar yapıyorlar ki, dersin ne lambalı amfi kullanmış acaba, efekler acaba MXR dan mı aldı diye düşünür durursun...

Gitarist olmayanlar için ton önemli değildir zaten.
Hoşuna gidip gitmediğine bakar.
Bizlerde tekniğine, tonuna, akla hayale gelmeyen ayrıntılara takılıyoruz.
Dediğin gibi sadece ses kartı ve programlar ile öyle kayıtlar yapıyorlar ki, dersin ne lambalı amfi kullanmış acaba, efekler acaba MXR dan mı aldı diye düşünür durursun...
aynen onun için fazla kasmamak gerek bence

Graphtech lc5000 nubone üst eşiğim geldi. Fotoğraftaki gibi altta bir çıkıntı var. Sizdekilerde de var mıydı ? Acaba uyumsuz mu aldım ? Gitarım strat kasa Amerikan Ash olan.

Dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    260.2 KB · Gösterim: 429
Geri