SX gitarlar hakkında

Yanlış hesaplamıyorsam, ebayde bir adet 198 dolarlık Fender CS 69 set buldum. Pickguard halinde. 29,98 dolarda kargo ücreti var. 100 doları geçtiği için %20 vergisi var.(Avrupa içi %18 idi, set ABD'de). Bu da 39 dolar da vergi yapıyor. Bu da 267 dolar civarı yapıyor (198 + 39 + 29,98). Malumunuz 1 dolar 2,60 TL(Maşallah). TL'e çevirince 695 TL gibi bir fiyata mal oluyor. Ürünün Türkiye fiyatı 670 TL civarı, sadece manyetik seti. Değer mi pek, bana pek cazip gelmedi. Doların artışı ile bu tip cazip ürünleri, cazip gelmemeye başladı.
Daha dur o türkiye fiyatları da artacak:) cazip birşey kalmayacak ortada. Çünkü kriz bunu gerektirir.

Dün arkadaşım Arda ile bir Sx SST 57 aldık ona da. Aslında Tremolo pedalı ya da o tarz bişey için çıkmıştık sonra dist. pedalı denerken bunu aldık tuhaf bir gündü anlayacağınız :D Gitara gelirsek ben de Meksika strat alma planları yapan birisiydim ama kesinlikle çok rahat ve fiyatının çok üstünde bi performans verdi. Rahatsız eden 2 3 olayına gelirsek Arda üst eşik değişmeli dedi ben de manyetik kapağı ve potlarda kullanığan plastiğin rengini sevemedim ama potansiyeli çok yüksek bir gitar gibi. Zaten 52 sayfa tartışılmış bir "approved" temalı mesaj da benden olsun. Detaylı şekilde anlatır fırsat bulunca @arda4232

Dün arkadaşım Arda ile bir Sx SST 57 aldık ona da. Aslında Tremolo pedalı ya da o tarz bişey için çıkmıştık sonra dist. pedalı denerken bunu aldık tuhaf bir gündü anlayacağınız :D Gitara gelirsek ben de Meksika strat alma planları yapan birisiydim ama kesinlikle çok rahat ve fiyatının çok üstünde bi performans verdi. Rahatsız eden 2 3 olayına gelirsek Arda üst eşik değişmeli dedi ben de manyetik kapağı ve potlarda kullanığan plastiğin rengini sevemedim ama potansiyeli çok yüksek bir gitar gibi. Zaten 52 sayfa tartışılmış bir "approved" temalı mesaj da benden olsun. Detaylı şekilde anlatır fırsat bulunca @arda4232

Plastik aksam zayıf, onların değişmesi 50 tl bile tutmaz.
Ama stok manyetikleri bile çok güzel...
Sizleri de yavaş yavaş upgrade bekliyoruz :)
Tabii fotoğraflar ile birlikte...

Şu modlama işini fazla abartanlara bir kaç bir şey söylemek istiyorum,srv sky gitarıma bir hevesle fender tex-mex takmıştım, taktığım gibi de çıkardım, o ılık srv tonları uçtu gitti gitardan oldumu sana bir fender hayır dedim benim istediğim bu asla değil, inanaın stok manyetiklerle kullanıyorum , adamlar bir şekilde srv tonuna klonlamışlar bu gitarı o nedenle manyetiklere nolur çok yüklenmeyin bence arkadaşlar..

Ne istediğimize bir de yanında kullanılan ekipmana da bakar.
Benim SX LP'ye bir ara burstbucker takmayı kafaya koymuştum.
Sonra yapmadım, zaman geçti vs bir gün gitarı alıp yeni ekipmanıma taktım. Düzgün ekipmanla gitar bir gibson tabii ki olamasa da o tok soundu, kütür kütür distortion seslerini falan verdi. Düşük gainde de blues'a şahane gitti.
O zaman vazgeçtim bu burstbucker hikayesinden.
Dolayısıyla alınan tat iyiyse öylece kalsın :)

Ebayde bir adet 198 dolarlık Fender CS 69 set buldum. Pickguard halinde. 29,98 dolarda kargo ücreti var. 100 doları geçtiği için %20 vergisi var yanlışım yoksa.(Avrupa içi %18 idi, set ABD'de). Bu da 39 dolar da vergi yapıyor. Bu da 267 dolar civarı yapıyor (198 + 39 + 29,98). Malumunuz 1 dolar 2,60 TL(Maşallah). TL'e çevirince 695 TL gibi bir fiyata mal oluyor. Ürünün Türkiye fiyatı 670 TL civarı, sadece manyetik seti. Değer mi pek, bana pek cazip gelmedi. Doların artışı ile bu tip cazip ürünleri, cazip gelmemeye başladı.

Cevabı kendiniz vermişsiniz zaten.. Değmez tabii ki..
Ayrıca niye illa cs69 ve niye loaded pickguard..
Ebayde Fender setler loaded pickguard olmadan daha ucuz..
Sabihinden de loaded pickguardlar vardı diye hatırlıyorum..

@Can Temtek
Ben middle arda köprü manyetiğine talip set satan biri var. Sende neck manyetiğini istersen üçümüz alalım? Fiyat 450 fender cs 69 set. Tek tek satmadığı için böyle yapalım dedik :)

Valla bende onu sordum kimse cevap vermedi. Ben direk ssl-5 fender cs 69 ve fat 50s alıp takarsam bir sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa elektronik aksamıda ona göre değiştirmek mi gerekiyor. Hadi biriniz cevaplasın artık sonra patlamayalım manyetikler elimizde :D

Gümrük muafiyetini en son "75 euro" diye yazmışlar Gümrükler Genel Müdürlüğü sitesinde. Eskiden 75 euro/100 dolar idi. Bu durumda dolar açısından muafiyet 85 dolara falan gerilemiş olabilir dikkatli olmak gerek.

Valla bende onu sordum kimse cevap vermedi. Ben direk ssl-5 fender cs 69 ve fat 50s alıp takarsam bir sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa elektronik aksamıda ona göre değiştirmek mi gerekiyor. Hadi biriniz cevaplasın artık sonra patlamayalım manyetikler elimizde :D
Hocam ben neck texas special - bridge ssl5 taktım hiç bir problem olmadı. Potans falan değiştirmedim taş gibi oldu:)

2. gitar olarak les paul kasa bir şeyler ararken sürekli gözüm buraya takılıyor ve telecaster almamak için kendimle savaşıyorum. Yapmayın etmeyin bana les paul kasa lazım :D

Geri