Abartı Ilanlar

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

I+_56dbb5790e1b9d99bf43bfb6cdaee2d7.gif

"Antalya içi benim için daya iyi olur" demiş ya, ben onu çok mantıklı olarak "Dayağı iyi olur" olarak anladım.

Artık dolar kuruyla mı yoksa genel ahlaksızlaşmayla mı alakalı bilemedim ama bu ara acayip arttı bu tip ilanlar. Ortalık ürünleri 2-3 katı fiyatlara itelemeye çalışanlarla dolu özellikle sahibinden sitesi. Bir de dikkatimi çekti bu tip ilanların genelinde özensiz, bozuk bir Türkçe var.

Forumdan @07guitarist ve @TRM tarafından eğlence amaçlı modifiye edilen bir gitar. Yapılan masraf ve harcanan zaman karşılığında maddi bir beklenti olması anlaşılabilir bence.
Fiyat konusu tamamen kişinin inisiyatifi olduğu için eleştirmek bana düşmez.
Eğlence Için Gitar Modifiye Etmek | turkrock.com

Forumdan @07guitarist ve @TRM tarafından eğlence amaçlı modifiye edilen bir gitar. Yapılan masraf ve harcanan zaman karşılığında maddi bir beklenti olması anlaşılabilir bence.
Fiyat konusu tamamen kişinin inisiyatifi olduğu için eleştirmek bana düşmez.
Eğlence Için Gitar Modifiye Etmek | turkrock.com

Eğlence için gitar modifiye etmek işin ayrı bir boyutu. 150TL'lik manuel raymonda yarım yamalak sprey boya sıkıp, belki bilmeyen salağın teki alır diyerek, en ufak bi açıklama girmeden van halen signature diye 750TL'ye satmak işin bambaşka bir boyutu. Yanlış açıklama yazmak ile açıklama yazamamak arasında bi fark olmadığı zaten herkes biliyordur diye tahmin diyorum...

999 TL'ye ikinci el sıfır gibi meksika stratlar satılıyorken, boynamış bile diyemeceğim rezil edilmiş, dolap kapağından bozma manuel raymond gitarın 750TL'lik fiyatı abartımıdır? Abartıdır... Alan kişi kazıklanmış olur mu? Olur... Burasıda satıcının alıcının bilgisizliğini kullanarak satmaya çalıştığı (biz ona kısaca kazıklamak diyoruz) ilanların toplandığı abartı ilanlar konusu zaten....

Öte yandan bende ütü masasından bozma Starsun gitarı alıp headstockındaki logoyu uğraşıp zımparalıyım. Gelişi güzel sağa sola vurup kırıp rezil ediyim. Belki bilmeyen malın teki alır diye hiçbi açıklama girmeden custom david gilmour relic strat diye 1500TL'ye satıyım... "Bu signature gitar falan değil, kırık starsun gitarı 1500TL'ye satıp adam mı dolandırıyosun?" diyen olursada "Ben o starsun logosunu kaç günde zımparaladım biliyomusun, emek var, anlaşılablir, istediğim fiyata satmak benim insiyatifim" falan derim. Bu şekilde bir bakış açısı olmaz...

Son düzenleme:
Eğlence için gitar modifiye etmek işin ayrı bir boyutu. 150TL'lik manuel raymonda yarım yamalak sprey boya sıkıp, belki bilmeyen salağın teki alır diyerek, en ufak bi açıklama girmeden van halen signature diye 750TL'ye satmak işin bambaşka bir boyutu... 999 TL'ye ikinci el sıfır gibi meksika stratlar satılıyorken, boynamış bile diyemeceğim bok edilmiş, dolap kapağından bozma manuel raymond gitarın 750TL'lik fiyatı abartımıdır? Abartıdır... Burasıda abartı ilanlar konusu zaten....

Öte yandan bende Starsun gitarı alıp headstockındaki logoyu uğraşıp zımparalıyım. Gelişi güzel sağa sola vurup kırıyım. Belki bilmeyen malın teki alır diye hiçbi açıklama girmeden Custom david gilmour relic strat diye 1500TL'ye satıyım... "Bu signature gitar falan değil, starsun gitarı 1500TL'ye satıp adam mı dolandırıyosun?" diyen olursada "Zaman harcadım, emek var, anlaşılablir" falan derim. Bu şekilde bir bakış açısı olmaz...

Üzgünüm ama neden rahatsızlık duyup bu şekilde saldırgan bir tutum içine girdiğini anlayamadım. Bir görüşü eleştirmeden önce ne anlatılmak istendiğini anlamaya çalışmak gerektiğini düşünüyorum. Satılmak istenen gitarın kötü durumda olduğu ve ilanın kişileri yanıltma amacıyla açıldığı doğru, zaten o nedenle ben de cevabımda deşifre etme amacıyla konu başlığını paylaştım (Forumdan @07guitarist ve @TRM tarafından eğlence amaçlı modifiye edilen bir gitar). Fiyat konusunda eleştiri yapmanın benim haddim olmadığını tekrarlıyorum çünkü üzerinde ne kadar masraf olduğunu, ne kadar zaman harcandığını ve bunun maddi karşılığının olup olmadığını ben belirleyemem. Fiyat konusu tamamen kişinin inisiyatifine ve insafına kalmış ancak bu arkadaşlar inisiyatiflerini kötüye kullanmış olabilirler, o konuda hemfikirim. Ancak konu ile hiç ilgisi olmayan, sadece kişisel fikrini beyan eden birisini eleştirirken de üsluba biraz daha dikkat etmek gerektiği kanısındayım.

Üzgünüm ama neden rahatsızlık duyup bu şekilde saldırgan bir tutum içine girdiğini anlayamadım. Bir görüşü eleştirmeden önce ne anlatılmak istendiğini anlamaya çalışmak gerektiğini düşünüyorum. Satılmak istenen gitarın kötü durumda olduğu ve ilanın kişileri yanıltma amacıyla açıldığı doğru, zaten o nedenle ben de cevabımda deşifre etme amacıyla konu başlığını paylaştım (Forumdan @07guitarist ve @TRM tarafından eğlence amaçlı modifiye edilen bir gitar). Fiyat konusunda eleştiri yapmanın benim haddim olmadığını tekrarlıyorum çünkü üzerinde ne kadar masraf olduğunu, ne kadar zaman harcandığını ve bunun maddi karşılığının olup olmadığını ben belirleyemem. Fiyat konusu tamamen kişinin inisiyatifine ve insafına kalmış ancak bu arkadaşlar inisiyatiflerini kötüye kullanmış olabilirler, o konuda hemfikirim. Ancak konu ile hiç ilgisi olmayan, sadece kişisel fikrini beyan eden birisini eleştirirken de üsluba biraz daha dikkat etmek gerektiği kanısındayım.
Bencede arkadaş haklı.Biraz düşününce yanlış yaptığımı anladım ve gerekli düzenlemeleri yaptım.

Bu ilan ilgi çekici, 5.000 $ değerindeki gibson sadece 3.200 yorum yapamadım doğrusu
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...les-paul-custom-elektro-gitar-193171640/detay
Bu ilanı sürekli görüyorum ancak halen işin aslını anlayabilmiş değilim.
Eğer fotoğrafta gördüğüm Gibson' ın kendi düzenlediği fatura ise gitarın sahte olması mümkün değil çünkü faturalarında gitarın seri numarası dahil her türlü bilgisi mevcut oluyor.
Sırf meraktan gidip deneyesim var o_O

Geri