İnsan (Rock)-izmir

Haydaaa !! Neler oluyor be burda .Biraz uğramadık ortalık karışmış eski düşmanlar (bu kötü anlamda değil,lafın gelişi :) ) dost olmuş.Gözlerim yaşardı ağlamak geldi içimden.Bu arada Kargo diye bişey gördün orda.Nasıl yani bu kadar kısa bir sürede Kargoyla beraber sahnede...Bir şok daha...Ama ben demiştim bu çocuklar hızlı büyücek diye..
Bu arada şarkı süper olmuş arkadaşlar.Sanırım gitarcı yazmış şarkıyı,bende o adamda zaten böyle bir şarkı beklerdim :) :p ... Sahnedeki agresifliğini şarkıya da taşımış,bu şarkıyı çalarken (hızlıysa tabi) yıkar şimdi ortalığı bu adam... :)
Takmayın o kadar argo olayına ya..Sonuçta bu da var dilimizde :) .Önemli olan bence ne anlatmaya çalıştığı.Günümüzdeki hayatı bence baya iyi anlatmış.Keşke melodisini de bilsek de söylesek.Ne zaman çalınack şarkı ,ve nerde ? Gelip dinlemek istiyorum .

Ya bu arada 13. sayfanın ilk mesajını ben atmışım. Ben 13 ün uğursuzluğuna inanmam ama ... :) ..Buralara yazın çizin bişeylerde geçsin bu 13. sayfa .Rahatsız oldum birden bire :)

merhabalar,
forumlardan uzun süredir uzak kalmıstım. bugun denk geldi yatmadan, grubunuzu fark ettim okumaya basladım sıkılmadan 13 sayfayıda okudum, sitenizi ve rep. inceledim...
sanırım önümüzdeki hafta izmire dönüyorum okul baslıyor yeniden.en kısa sürede sizi dinleyip yorumlarımı buradan ileteceğim, su an için sahneniz hakkında yorum yapamayacagım ama söylemek istediğim birşeyler var geçmiş 13 sayfaya dair...
- öncelikle grubun tanıtım bilgileri halen yok gibi tam olarak ne tarzınız, ne grubun geçmiş kuruluşu bir bilgi vermemişsiniz sadece üyelerin isimleri yazıyor...
- en cok rep. merak ediyordum ki anca 5 veya 6. sayfada ulaştım oda sitenin linkinden. atlanmış fakat önemli bir bilgi sizi izlemeye gelecek insanların ne tarz yaptıgınızı neler caldıgınızı bilmeden gelmesini bekleyemessiniz...
- forumda en cok gözüme carpan ve kimsenin üzerine alnmadan sahsi olarak bana cevap vermesini sitemeden dilge getireceğim bir konu da ikili konusmalar. özel mesaj sistemi kullanılsa hem grup hakkında bilgi ve yorumlar daha derli toplu olur hemde sizin hakkınız bilgi edinecek insanlar sıkılmadan okur :) (mesela ben 13 sayfanın 10 sayfasını okuduguma pişmanım ama geri kalan 3 sayfa bu 13 sayfa içinde tane tane dagoldıgından resmen arama tarama calışmaları yuruterek grup hakkında bilgi toplayabildim)
- kendi bestenizin sözlerine gelince, okudum begendim.zaten genel olarak madalyonun öbür yüzü hesabı hayatın gerceklerini gösteren sözleri severim. kufur varmıs,argoymus bunlar pek önemli değil. ki sahsen argonun bazı yerlerde anlatımı kuvvetlendrdiğine inanırım...bir arkadaş sarkı umarım hakettiği degere kavusur gibilerinden bir mesaj yazmıs herkesin arzusu bu olsada kultur bakanlıgı sagolsun ona yasak buna yasak derken sadece aşk sarkıları piyasaya cıkar oldu neyse bu da off topic :D
-bir de website olayına değinecegim. en azından ufak tefek tasarımla ugrasan bir arkadaşınız yok mu ya? biraz daha özenli derli toplu birşeyler yapsaydınız. hazır freeservers template inin alıp baslıkları yazıları değiştirmek cok amatörce.belki bugune akdar zaman ayıramadınız ama bundan sonrası için ve grubun tanınması, müziğinizin yayılması adına üstünde durulması gereken bir konu bence...

grubu hiç dinlemeden forumlarda gördüklerim, elde ettiklerim dogrultusunda birkaç yorumda bulundum.belirttiğim gibi en kısa sürede sahne önünde sizleri izliyor olacagım...
basarılar dilerim...iyi calışmalar...

Arkadaşlar naaptınız yaaww neden kavga ediyorsunuzzz?? AAaaaa olmaz ama ayııpp hiiiiii!!! Neyse; bu haftayı boş geçirmek çok canımı sıkıyor, evde bası asıp boynuma şarkı açıp üstüne çalıp çalıp zıplıyorum boşluktan naapayım. Sahneyi özledim beeeeeeeennn:(

Evde bası boynuma asıp
Mp3leri çalıp çalıp
Zıplayıp ta zıplayıp
Göt olmuş bu dünya
:)) Recoooo kardeşimm öpüyorum seni burdan özledim

Aerogatic demiş ki:
merhabalar,
forumlardan uzun süredir uzak kalmıstım. bugun denk geldi yatmadan, grubunuzu fark ettim okumaya basladım sıkılmadan 13 sayfayıda okudum, sitenizi ve rep. inceledim...
sanırım önümüzdeki hafta izmire dönüyorum okul baslıyor yeniden.en kısa sürede sizi dinleyip yorumlarımı buradan ileteceğim, su an için sahneniz hakkında yorum yapamayacagım ama söylemek istediğim birşeyler var geçmiş 13 sayfaya dair...
- öncelikle grubun tanıtım bilgileri halen yok gibi tam olarak ne tarzınız, ne grubun geçmiş kuruluşu bir bilgi vermemişsiniz sadece üyelerin isimleri yazıyor...
- en cok rep. merak ediyordum ki anca 5 veya 6. sayfada ulaştım oda sitenin linkinden. atlanmış fakat önemli bir bilgi sizi izlemeye gelecek insanların ne tarz yaptıgınızı neler caldıgınızı bilmeden gelmesini bekleyemessiniz...
- forumda en cok gözüme carpan ve kimsenin üzerine alnmadan sahsi olarak bana cevap vermesini sitemeden dilge getireceğim bir konu da ikili konusmalar. özel mesaj sistemi kullanılsa hem grup hakkında bilgi ve yorumlar daha derli toplu olur hemde sizin hakkınız bilgi edinecek insanlar sıkılmadan okur :) (mesela ben 13 sayfanın 10 sayfasını okuduguma pişmanım ama geri kalan 3 sayfa bu 13 sayfa içinde tane tane dagoldıgından resmen Arama tarama calışmaları yuruterek grup hakkında bilgi toplayabildim)
- kendi bestenizin sözlerine gelince, okudum begendim.zaten genel olarak madalyonun öbür yüzü hesabı hayatın gerceklerini gösteren sözleri severim. kufur varmıs,argoymus bunlar pek önemli değil. ki sahsen argonun bazı yerlerde anlatımı kuvvetlendrdiğine inanırım...bir arkadaş sarkı umarım hakettiği degere kavusur gibilerinden bir mesaj yazmıs herkesin arzusu bu olsada kultur bakanlıgı sagolsun ona yasak buna yasak derken sadece aşk sarkıları piyasaya cıkar oldu neyse bu da off topic :D
-bir de website olayına değinecegim. en azından ufak tefek tasarımla ugrasan bir arkadaşınız yok mu ya? biraz daha özenli derli toplu birşeyler yapsaydınız. hazır freeservers template inin alıp baslıkları yazıları değiştirmek cok amatörce.belki bugune akdar zaman ayıramadınız ama bundan sonrası için ve grubun tanınması, müziğinizin yayılması adına üstünde durulması gereken bir konu bence...

grubu hiç dinlemeden forumlarda gördüklerim, elde ettiklerim dogrultusunda birkaç yorumda bulundum.belirttiğim gibi en kısa sürede sahne önünde sizleri izliyor olacagım...
basarılar dilerim...iyi calışmalar...

Öncelikle yaptığın olumlu eleştiriler için çok ama çok tşk.ediyorum.İnan içimden "işte eleştiri budur " diye geçirdim.Grup hakkında çok fazla bilgi vermedik çünkü insanların bizi sahnede izlemesi gerektiğini düşündük.Biz kendimize bir tarz ismi vermek istemediğimiz için tarzımız hakkında bir yorumda bulunmadık,bunu bizi izleyenlere bırakmak istedik.Ama grubun tarzı için bişey yazacak olursak buralara kısaca şöyle anlatayım.Öncelikle grup elemanlarının bazı özelliklerini vererek bu tanıtıma başlasam daha doğru olur sanırım.

Ben genelde metal tonlarını kullanmatı sevdiğim için benden duyacağınız sesler nu-metal bazende power metal tonlarıdır.Bar küçük müş büyükmüş benim için fark eden hiçbirşey yoktur.Her barda aynı tonları kullanıyorum.Önüme mikrofon konuldğu sürece geri vokal da yaparım.Ama sadece sert geri vokalleri tercih ederim genelde.

Tunk ve Can için bişeyler söylemek gerekirse :) 2'side Glamcidir ve aletlerini tam o tatta çalıyorlar :) . Ben özellikle böyle çalmalarını da istiyorum aslında (kendi adıma) arkamda farklı bir ambiyans oluşturuyorlar ve çalarkende beni çok eğlendiriyorlar (tabi Can abuk sabuk yerlerde aksak çalmadığı zaman :) :p ) ...

Gelelim iftarımız büyük insan Tuncer, bir diğer adıyla Angryman :)
Genelde agresif bir kişilktir kendisi ve bunu sahneyede yansıttığında gerçekten duyabileceğiniz en iyi vokallerden biridir.Eğer sahnede o günlük kötüyse(kendi için tabi) bilinki ya o gün hiç Tekila içmemiştir ya hiçbişeye sinirlenmemiştir yada sahnede limonları bitmiştir :) .Ben tanıştığım ik günden itibaren ses rengini hep Duman-Kaan'a benzetirim ve iddaam şudur ki ondan iyi duman söyleyen biri yoktur.Hatta Kaanın cigarasının bittiği yerde Tuncer söylemeye başlayınca ortalık yıkılır diye düşünüyorum.O da genelde sert vokal yapmaktan yanadır.

Parçaları yorumlama tarzımıza gelince genelde parçaları orjinal çalmaktan yana değiliz.Mesela ben hiç bir zaman aynı soloyu 2 defa atmam.O günkü ruh halime göre solo atmayı tercih ediyorum.Ama çok melodik ve insanların kafasında yer almış soloları tabiki değiştirmiyorum.Bu durum Can ve Tunk içinde geçerli zannedersem.Böyle yaparsak daha çok gelişebileceğimize inanıyoruz.Zaten olay şudur ki insanlar parçanın orjinalini dinlemek istese mp3 ünü dinler bizlere gerek kalmaz diye düşünüyorum.

Şimdi bu durum karşısında gruba bir tarz koymak benim için oldukça zor oluyor.Anack şunu diyebiliriz Al(ternatif)gleMetal gibi saçma bişey çıktı benden :) ...

Websitesi olayına gelince evet o konuda da haklısın ama o web sitesi grup ilk kurulduğunda öylesine yapılmıştı.Bende kendime adıma o tarz bir websitesinden hoşnut değilim aslında.Zaten sonunda com olmayan siteye de site demem ben :) ...Ama bunun için biraz zaman geçip grup kendine bir yer edinmeye başladığında girmeyi düşünüyoruz.Basamaklar yavaş yavaş çıkılmalı derim hep.Onunda sırası gelir elbet.

Şarkı için yaptığın yorumlar gerçekçi olmuş.Ama şarkı hiçbir ticari kaygı olmadan yapıldığı için orda burda çalmamıza izin verirler mi vermezler mi diye hiç düşünmüyoruz.Vermezlerse girer bir kayıt yaparız kaydı veririz nete herkez dinler.Benim için önemli olan herkezin şarkıyı bilmesi ,paraymış pulmuş gerisi yalan !!! Hiç bir para o şarkıyı çalarken insanların bize eşlik etmesinden daha büyük zevk vermez bize.

Şu ana kadarki en uzun Turkrock yazımı yazdırmış olduğun için de ayrıca bir kez daha tşk. ediyorum,kompozisyon yazmayalı uzun zaman olmuştu :) .Bekleriz efendim

TUNK demiş ki:
Arkadaşlar naaptınız yaaww neden kavga ediyorsunuzzz?? AAaaaa olmaz ama ayııpp hiiiiii!!! Neyse; bu haftayı boş geçirmek çok canımı sıkıyor, evde bası asıp boynuma şarkı açıp üstüne çalıp çalıp zıplıyorum boşluktan naapayım. Sahneyi özledim beeeeeeeennn:(

Evde bası boynuma asıp
Mp3leri çalıp çalıp
Zıplayıp ta zıplayıp
Göt olmuş bu dünya
:)) Recoooo kardeşimm öpüyorum seni burdan özledim

Ben de seni çok özledim looo...Kardeşim bak arki demiş burdan özel konuşmalar yapmayın diye bu son olsun benim için... ehuehuehueheu ...Ya arkadaşlar tunkun neti olmadığı için gerçekten çok konuşup koklaşamıyoruz kendisiyle bu mesajı da görmemiş olun.Gerçi telefon icaat edildi diyceniz de..Bu soğukta sıcacık odamdan kalkıp telefon açmak için donmayı göze alamıyorum yaw...Neyse bu son :)

@IbanezRB
cevabın için teşekkürler, gördüklerim hakkında yorum yaptım.yapıcı olabildiysem ne mutlu bana. en kısa sürede sahnede izleyeceğim sizi.Fırsat bulursam gelmeden öncede size haber cakarım belki tanışma, yüzyüze konusma fırsatı da yakalarız...
Başarılar...

Aerogatic demiş ki:
unutulmaması gereken bir in between var :)
neyse grubun ismi nerden geliyor onuda acıklasanıza...

Aha işte bu konu biraz ilginç işte ..Grubun adı nasıl oluştu ??? Günlerden bir gün daha doğrusu gecelerden bir gece bizim vokalist yani tuniyle beraber öyle çalışıyorduk evde.Yaw dedi tuni Biz 40 tane şarkı yaptık (tabi o zaman 40 tı şimdi 2 ye katlandı herhalde) ama yarın çıkacak olsak grubun hala bir adı yok be dedi.bende ya şöyle "enteresan" bişey olsun dedim.İn-san olsun dedim.İn-san daha sonra İnsan olarak daha kulağa hoş gelmeye başladı ve acilen o aradaki tireden kurtulmak istediğimi söyledim.Ama geup arkadaşlarım kabul etmediler.Ama Allahın sopası yok işte bizi bilen tanıyan yada yeni tanışmış olduğumuz kişiler hep İNSAN dediler.Artık o tirenin bir anlamı kalmadı benim için :) :) :p .

Bir diğer nedeni de İNSAN ismi bir gruba verilebilecek en iyi isim olduğunu düşünüyorum.Çünkü bir grubun hedef kitlesini bu kadar açık ve net anlatabilecek başka bir isim yoktur herhalde.Bunada cevap verdim.Sıradaki soruyu alalım arkadaşlar . :D

Arkadaşlar bu dünyaya her yüzyılda bir gelen bir insan olarak[yani davulcumuz(kankam) canın dediğine göre yeryüzüne bir TUNK sadece yüzyılda bir gelirmiş] (euehuehue) hali hazırda bulunan 17 tane (10 tanesi ingilizce,7 tanesi türkçe) şarkı sözümü besteye çevirmeye başladım. Zaten kafamda dolanan melodiler vardı, eğer grup arkadaşlarım beğenirlerse 2 tanesi 2 hafta içerisinde bile sahnede olabilir. Şarkı trafiği oluşturmakta zorlanıyorum biraz.
Bunun yanında 12 tane de taslak halinde duran sözüm var, tamamlanmayı bekliyorlar. Diğer grup arkadaşlarımın bestelerini de hesaba katarsak 1-2 sene içinde 40 tane İn-san şarkısı tamamlayabileceğimize inanıyorum. Yakında yazdığım sözleri paylaşmaya başlayıp yorumlarınızı bekleyeceğim. Tabi önce bi noter tasdiklerini halledeyim ne olur ne olmaz:)

ya arkadaşlar...forumlarda hiiç bi zaman eleştiri yapmayı gerek duymadım...ama size gerçekten yapmak gerekiyor....yapıcı yada yıkıcı...istediiniz gibi algılayabilirsiniz!!ya kusura bakmayın ama the wall gibi efsanevi bi şarkının sözleride yanlış söylenmezki kardeşim....sakın bana söylemenin ilk girişini yapamıosanız sırf piyasa die çalmanında gerei yok...ayrıca onunda sözleri yanlıştı...tamam hatalar olabilir amacım gerginlik yaratmak diill.....sadece gerçekten dikkatli olmalısınız....yinede pentagram çaldınız tebrik ediorum sizi..ama yinede o kadar hatayı kapatmaya yetmedi açıkçası....

pisibjk demiş ki:
ya arkadaşlar...forumlarda hiiç bi zaman eleştiri yapmayı gerek duymadım...ama size gerçekten yapmak gerekiyor....yapıcı yada yıkıcı...istediiniz gibi algılayabilirsiniz!!ya kusura bakmayın ama the wall gibi efsanevi bi şarkının sözleride yanlış söylenmezki kardeşim....sakın bana söylemenin ilk girişini yapamıosanız sırf piyasa die çalmanında gerei yok...ayrıca onunda sözleri yanlıştı...tamam hatalar olabilir amacım gerginlik yaratmak diill.....sadece gerçekten dikkatli olmalısınız....yinede pentagram çaldınız tebrik ediorum sizi..ama yinede o kadar hatayı kapatmaya yetmedi açıkçası....

İlk başta şunu söyliyim zannedersem bizi 1 kez falan izledin şu ana kadar yada en fazla 2 ki sanmıyorum,keşke bunları söylemeden önce 1-2 kere daha gelip izleseydin....ve bir kez izlediğin bir grup için bu denli eleştiri biraz ağır kaçmış diye düşünüyorum.Ben farketmesemde ki hiç sanmıyorum The Wall un sözlerini yalnış söylemiş olabilir,bunda bu denli abartacak bişey yok,yani şarkı efsanevi diye bizim hata yapma hakkımız yokmu? İyi o zaman tHe Wall efsanevi bir şarkı biz onda hata yapmayalım ama diğerlerini sallayalımmı olsaydı ??? Arkadaşım orası sahne çok iyi çaldığın günlerde vardır çok kötü çaldığın günlerde .Demekki sen The Wall un istenmeden de olsa yalnış söylediği bir zamana gelmişsin , çünkü grubun vokali olan Tuncer özellikle bu konuda çok dikkatli olmaya çalışır.
Sakın Bana Söyleme ye gelince ; zaten şarkının girişi yalnış ise bu şarkının sadece başı değil hemen hemen tümü yalnış olmuş demektir çünkü şarkının başı gitar delay efekti kullanarak girer ve hemen hemen şarkı sonuna kadar böyle devam eder.Kastetiğin yalnışın ne olduğunu anlamadım.Biz şarkıyı piyasa olduğu için de çalmıyoruz özellikle ben çok seviyorum diye çalıyoruz ve şunu söyliyim o şarkıda yalnış yapılması için o gece sahnede benden başka birisinin olması gerekiyor.Ama eğer ben varsam o şarkı yalnış olmaz.Bu kadar da iddaalı konuşuyorum.
Zannedersem Pentagram Bir i beğenmişsin ama yetmedi bu kadar hatanın üstüne demişsin.Ben sana şimdi ne diyim ki...Pentagram Bir hem The Wall dan hemde Sakın Bana Söyleme den daha zor bir şarkıdır.Keşke şöyle düşünseydin "ya bu şarkıyı çaldıklarına göre diğerleri kadar kolay şarkıyı hayli hayli çalarlar , bugün belki günlerinde değiller" diyebilirdin.
Ayrıca biz sahnede 35 - 40 arası şarkı çalıyoruz bir gecede de 2 tane yalnışımız oluversin.Bütün gruplar yalnış yapmadan mı çalıyor sence??? Olur böyle şeyler 2 şarkı için birbirimizi yemeyelim :D .Bir daha ki sefere " gel ama ne olursan ol yine gel " özellikle o 2 şarkıyı senin için doğru çalarız biz :p .Eğer bir daha bizi dinler ve buraya mesaj atacak olursan lütfen programın tamamı için yaz.Öyle bir yazmışsın ki biz sanki sahnede 5 tane şarkı çaldık içinden 2 si yalnış.Olmamış olmamış olmamış.
Böyle şeyleri " Sakın Bize Söyleme " :p

Kal Sağlıcakla.

ılk defa geldıın o kadar bellı oluyo kı sadece sana hosgeldın yazayım
sen yokken bız bayaa ordaydık aslında
takılcaına gelıp dınleseydın bayaa bı hafta sende mutlu olurdun...
forumun gecmısını de oku derım

1.senın soyledıın seylerın o kadar farkındayım kı bılemessın saol..farkedemedıklerını farkettık bız sen yorulma

2.o gun o kadar formumdan dusuktum kı kafamın baska yerde olması bahane deıl ama ılk defa toparlayamadım kendımıı oraya gelene kadar sahneye yanıı cok kotu bır gun gecırmıstımm meraklanma gormessın bır daha..

3.ayrıca heyecan yapmıssınn yorum yapmam lazımm heyyyytt falan gıbııı ıstedıınız gıbı algılayınnnn sakın ol burası woodstock deıl bence arama dınle eglen daha ıyısını yaparsınn
bız sana program sonunda hatalarımızı bı kaıda yazarız

4.grubun ne zaman kurulduuna da bak hala sahneyle soundla ılgılı sorunlarımız var zamanın anlamına bakınız eksı sozluk!!!

5.elestrıler ıcın herkese tesekkur

ayrıca elestrı guzel bıseydırr..hıc elestrı yapmamak kadar kotu bısey yokturr..korkma yap...korkulcak bısey yok

Şimdi ben sizin için ne desem arkadaşlar ya.O kadar çok şey söylemek geliyor ki içimden.Ama önce grubun ne zaman kurulduğunu öğrenmek istiyorum!!!! İlk olarak Vokalden başliyim bari:
Abicim bir insanın sesi bu kadar mı Kaan(Duman) a benzer.Yanıbaşımdayı dinlerken inan gözlerimi kapattım bir an sanki sahnede sen değil Kaan söylüyordu.Bir çok kişi dinledim Duman söyleyen ama bu kadar iyi Duman söyleyeni hiç görmedim.
Yalnız ufak bir eleştirim olacak sahnede biraz suratını asıyorsun bazen.Yapma derim çünkü sizileri dinlemeye gelenler ilk başta sahnede seni görüyorlar.Ama bu senin tarzın olabilir tabi.Eğer öyleyse diyecek bir sözüm yok tabi :) .
Gelelim Davula :Bakmayın bu adamın boyuna posuna adam çalıyor abii.Sana da ufak bir eleştiri ! Bence twinleri daha sık kullanmalısın.Zira grup olarak sert bir sounda sahipsiniz ve böyle bir sounda twin yakışır diyorum ben.
Bas Gitar : ben bu adamı anlamadım gitti, şimdiye kadar 3 defa izledim sizi (2 dungeon 1 Guardian) her seferinde farklı bir bas gitar gördüm elinde :) .Bu işin sırrı nedir?Bi açıklasan da merakımdan kurtulsam.Bu arada bir grupta olması gereken en önemli şeylerden biri olan bas gitarla davulun uyumunu sizlerde rahatlıkla görebiliyorum.Madem herkeze bir eleştiri yaptım sen de eksik kalma bari :) .Vokal için söylediğim " sahnede çok ciddi duruyorsun" eleştirisinin tam tersini sana yöneltmek istiyorum.Aslında benim fikrim sahnede vokalden başka herkez biraz ciddi durmalıdır diye olmuştur her zaman.Vokali ayırmamın nedeni! Vokal ordaki toplulukla en fazla haşir neşir olan adam olmasındandır.Bir de , bende uzun yıllardır bas gitar çalıyorum bu yüzden haddim olmadan özel bir eleştiri yapmak istiyorum.Parçaları çalarkenbiraz daha armonik alt yapıya yönelirsen daha iyi olur.Demeye çalıştığım aslında biraz daha süslü çalmalısın.Umarum beni yalnış anlamazsın.Yoksa çalmana diyecek sözüm yok.İyisin gerçekten.
Şimdi gitarist için birşeyler yazmak istiyorum ama nerden başlasan bilemiyorum.
Kardeşim..Ben bu adam için söylecek söz bulamıyorum.Adamı bıraksan , sahneden doğrudan yanımıza gelecek.Herkezin eline gitarı yakışırmam genelde.Ama bu adam bu aleti tutmayı gerçekten biliyor.Gerek sahne performansı gerekse çalış tarzı hiç kimseye benzemiyor.Sahneye çok yakışıyor,karizma boy post her bişey var bu herifte :) .Sadece gitar tonları değil bastığı akorlarda soundun sert çıkmasına neden oluyor.Bu tarz müzik yapan bütün grupların sahip olmak isteyeceği bir gitarist.Herkeze eleştiri var sana olmazmı :) Bazen sololarda bentler yetersiz geliyor ve son olarak bazı parçaların akorlarını nadiren yalnış basıyorsun.Bu tabiki parçaları bilmediğinden değil,sadece o anki konsantrasyon eksikliğinden olabilir.Çünkü senin kadar hareketli gitaristlerde bunu sık sık görüyorum

Benden şimdilik.Şimdilik takipteyim.İnsan kaldığım sürece İN-SAN ı izlemeye devam edicem :)
Sizin tarzınıza çok yakışacağını düşündüğüm bir şarkı önerirsem umarım beni kırmazsınız.KURBAN-SARI ÇİZMELİ .Bu şarkı tam sizlik bence.

Geri