Carnival - [Alternatif/Post-Punk/Rock] İzmir

servatis_a_periculum demiş ki:
yeni programlarınız hayırlı olsun, iyi geçsin,yorulun işşalla.. ayrıca websitenizdeki sarı resim çok sewimli olmuş:)

Ben de çok seviyorum o sarı resmi. Yakın zamanda web sayfasının o bölgesinde peşpeşe birçok enteresan resim de dönecek, Emre hazırlıyor özenle (değil mi Emre?.. Emre? :))

Bakalım efenim, daha çok program, daha çok antrenman.. Layık olmaya çalışacağız, zamanla..

Teşekkür ederiz.

579789030_l.jpg

Jeff demiş ki:
servatis_a_periculum demiş ki:
yeni programlarınız hayırlı olsun, iyi geçsin,yorulun işşalla.. ayrıca websitenizdeki sarı resim çok sewimli olmuş:)

Ben de çok seviyorum o sarı resmi. Yakın zamanda web sayfasının o bölgesinde peşpeşe birçok enteresan resim de dönecek, Emre hazırlıyor özenle (değil mi Emre?.. Emre? :))

Bakalım efenim, daha çok program, daha çok antrenman.. Layık olmaya çalışacağız, zamanla..

Teşekkür ederiz.

hı? ha? evet, evet!!

şu news bölümünü koduyordum. emre'nin o bölümle ilgili süper fikirlerini hayata geçirmeye adadım kendimi.
bu arada kemancıyı çok seviyoruz biliyorum ama dungeonda da elimizde olmayan ak siliklere rağmen cuma günü çok güzel övgüler aldım.

tüm sevenlerimize, dinleyicilerimize teşekkürler.

cuma gecesi dungeon'da izledim sizi ilk defa
ben çok eğlendim ama insanların(özellikle bornova'da) eğlence anlayışları biraz "farklı" olduğundan garip bi tepkisizlikleri vardı. :?: yine de enerjiniz çok yüksekti. ellerinize ağzınıza sağlık
vokalistinizin(Ayşe di mi?) ses performansı çoook iyiydi, acayip keyiflendim.
artık hep gelmek isterim, ben tek başıma eğlendim ama şöyle herkesin eğlendiği, anlayışın ve bakış açılarının farklı olduğu bi yerlerde izlemeyi de çok isterim :D

wantedvocal demiş ki:
cuma gecesi dungeon'da izledim sizi ilk defa
ben çok eğlendim ama insanların(özellikle bornova'da) eğlence anlayışları biraz "farklı" olduğundan garip bi tepkisizlikleri vardı. :?: yine de enerjiniz çok yüksekti. ellerinize ağzınıza sağlık

Gerçekten de Dungeon söz konusu olduğunda her performans ayrı bir kumar haline geliyor. Çünkü çoğunlukla içerideki dinleyici profili (özellikle de bizim sahne aldığımız saatlerde) oldukça heterojen. Kimi zaman keyifle dans eden kalabalık ve eğlenmek amacıyla orada bulunan bir kitle; kimi zamansa bu cuma olduğu gibi daha çok sahneyi ve olan biteni seyretmeyi tercih eden bir kitle sözkonusu. Tabii hem Bornova hem de Dungeon için bu kadar kesin ve sert tanımlamalar/öngörüler yapmak çok doğru olmaz herhalde. Ancak tecrübe ettiğim tek şey şudur ki, Alsancak'ta hiç bir gece reaksiyoner olmayan bir dinleyiciyle karşılaşmadık. Tabii tüm bunlar şans eseri olabilir. (Valla Çağıl, bir dokun bin ah işit gibi oldu ama samimiyetine sığınıyoruz artık :)) Enerjiye dair beğenin beni ayrıca mutlu etti, çok teşekkür ederim.

wantedvocal demiş ki:
artık hep gelmek isterim, ben tek başıma eğlendim ama şöyle herkesin eğlendiği, anlayışın ve bakış açılarının farklı olduğu bi yerlerde izlemeyi de çok isterim :D

Biz de seni aramızda görmeyi çok isteriz, çok teşekkürler. En kısa zamanda bir Wanted gecesinde de görüşmek dileğiyle. Sevgiler...

oldukça gecikmiş bir yorum

herkese selamlar, henüz öğrendim grubun resmi sitesinin hayata geçtiğini =) ve buna değmiş, eline sağlık hazırlayanların.

carnival'ı ilk kez kemancı'da ve ilk kez orada sahne aldıkları gece izledim. 2000 senesinin sonlarında gelmiş bulunduğum izmir'de şimdiye kadar izlediğim canlı performansların en iyilerinden biriydi. insanlar dikkatle durup dinlemişti. ertesi gün dahi bazı şarkılar kulaklarımda yankılanmaya devam etmişti. sanki bir konser dönüşü gibiydi. ayrıca grup izmir canlı müzik sahnesindeki belli başlı grupların seneler içinde oluşturduğu iğrenç prototipin -özellikle de repertuar bakımından- tamamen dışında. bir de grup içerisinde oldukça uyumlu bir görünüm hakim, hani abi-ya-para kazanalım-bir şeyler çalıp-milleti oynatıp gibi bir biraraya gelmişlik görüntüsü yok, enikonu grubun kendi içinde de çalmaktan hoşlandığı parçaların olduğu besbelli. o eğlence de anında size yansıyor. kısacası az görülür bir sahne elektriğine sahipler kendileri.

ayrıca grubun tüm üyelerinde de oturmuş bir stil var. özellikle ayşe'nin hem sesi, hem sahnesi kolay unutulmaz cinsten. nedense bana bunlar biraz görmezlikten geliniyormuş gibi geliyor.

gecenin ilerleyen saatlerinde sahneden burnumuza doğru açılıp saçılan kıllı göbeklerin, kan ter içinde öğürmelerin ve ne idüğü belirsiz bir nefretle saydırılan (üstelik şarkı adı altında) arkası gelmedik küfürlerin, teknik bilgi ve amatör virtüözlük merakı orijinli ukalalıkların, müşteri toplayabilme adına yapılan bukalemunlukların yani bu sahnenin maçoluğunun ve çirkinliğinin değişmesinde kocaman bir umut ışığı carnival.adı üstünde sanki.

bir cuma işi ekip dinlemeye gitmek istiyorum. eminim daha da iyiler ve hep öyle olacaklar.

Re: oldukça gecikmiş bir yorum

wantedvocal demiş ki:
:D

teşekkür ederim.ayrıca hemcins bir kişi tarafından böyle seyler duymak çok güzel.

Non-ExistentPatricia demiş ki:
herkese selamlar, henüz öğrendim grubun resmi sitesinin hayata geçtiğini =) ve buna değmiş, eline sağlık hazırlayanların.

carnival'ı ilk kez kemancı'da ve ilk kez orada sahne aldıkları gece izledim. 2000 senesinin sonlarında gelmiş bulunduğum izmir'de şimdiye kadar izlediğim canlı performansların en iyilerinden biriydi. insanlar dikkatle durup dinlemişti. ertesi gün dahi bazı şarkılar kulaklarımda yankılanmaya devam etmişti. sanki bir konser dönüşü gibiydi. ayrıca grup izmir canlı müzik sahnesindeki belli başlı grupların seneler içinde oluşturduğu iğrenç prototipin -özellikle de repertuar bakımından- tamamen dışında. bir de grup içerisinde oldukça uyumlu bir görünüm hakim, hani abi-ya-para kazanalım-bir şeyler çalıp-milleti oynatıp gibi bir biraraya gelmişlik görüntüsü yok, enikonu grubun kendi içinde de çalmaktan hoşlandığı parçaların olduğu besbelli. o eğlence de anında size yansıyor. kısacası az görülür bir sahne elektriğine sahipler kendileri.

ayrıca grubun tüm üyelerinde de oturmuş bir stil var. özellikle ayşe'nin hem sesi, hem sahnesi kolay unutulmaz cinsten. nedense bana bunlar biraz görmezlikten geliniyormuş gibi geliyor.

gecenin ilerleyen saatlerinde sahneden burnumuza doğru açılıp saçılan kıllı göbeklerin, kan ter içinde öğürmelerin ve ne idüğü belirsiz bir nefretle saydırılan (üstelik şarkı adı altında) arkası gelmedik küfürlerin, teknik bilgi ve amatör virtüözlük merakı orijinli ukalalıkların, müşteri toplayabilme adına yapılan bukalemunlukların yani bu sahnenin maçoluğunun ve çirkinliğinin değişmesinde kocaman bir umut ışığı carnival.adı üstünde sanki.

çok güzel konulara değindiğin için yürekten kutluyorum.carnival'ı senin kadar ince düsünüp anlayabilen insanlar var mı.gercekten çok merak ediyorum.sahne ve sahne dışı birlikte olmaktan çok keyif aldığımız için birde müzik olunca ortaya böyle bir görüntü çıkıyor.çok teşekkürler yazdığın her kelime için:)

morvedelisi demiş ki:
Sigur Ros dinlemek istiyoruz efenim..

Keşke... Keşke çalabilsem, çalabilsek... Cover'lanamaz bir grup olduğunu düşünüyorum Sigur Ros'un, o denli ulaşılmaz geliyorlar, öyle bir müzikal dil taklit edilemezmiş gibi geliyor.

Sigur Ros denince biraz mantıktan kopuyorum ben :)

ayşe ve benim şubat 2005 kayıtlı ilk cover çalışmamızı sitede yayınlıyoruz. tamamen deneysel olan bu ev kaydı çalışmanın bir kaç kez ooze barda d.j. Yıldırım tarafından çalındığına şahit oldum. sevindim :)

dinlemek ve yorum yapmak için sitemizin forum bölümünü ziyaret edebilirsiniz..

Untitled 4,çalınabilir aslında..

Vokal'iniz bayan olmasıda ayrı bir şans olmuş sizin açınızdan..

merakla ve ısrarla bekliyorum..

morvedelisi demiş ki:

morvedelisi'ne katılıyor ben de sigur ros çalmanızı arzu ediyorum. hem de türkiye'de bir ilk olur fena mı? bence değil :)

Hımm, sigur ros çalınması çok hoş olur gerçekten kitleyle (bknzbiz) iletişim sıcak ve amatör ruhulu olur, çok özel bir topluluktur sigur ros benim için von,() en sevdiğim albümleridir. Bakın herkeze sigurları notalara dök hissiyatıma demem carnival başkadır :oops: ;)

Hımm, sigur ros çalınması çok hoş olur gerçekten kitleyle (bknzbiz) iletişim sıcak ve amatör ruhulu olur, çok özel bir topluluktur sigur ros benim için von,() en sevdiğim albümleridir. Bakın herkeze sigurları notalara dök hissiyatıma demem carnival başkadır :oops: ;)

roberta_sparrow demiş ki:
morvedelisi demiş ki:

morvedelisi'ne katılıyor ben de sigur ros çalmanızı arzu ediyorum. hem de türkiye'de bir ilk olur fena mı? bence değil :)

darkcry demiş ki:
Hımm, sigur ros çalınması çok hoş olur gerçekten kitleyle (bknzbiz) iletişim sıcak ve amatör ruhulu olur, çok özel bir topluluktur sigur ros benim için von,() en sevdiğim albümleridir. Bakın herkeze sigurları notalara dök hissiyatıma demem carnival başkadır

Yalnızca, Sigur Ros seven dinleyicilere sahip ve bu dinleyicilerin Sigur Ros coverlamasını istediği bir müzik grubunda çalmak bile çok mutluluk verici...

Çok teşekkürler fikirleriniz için, elimizden geleni yapmaya çalışacağız...

Geri