Moribund Oblivion

limbonic art kardesim grubun elemanlarindan ugur ve gokhan sagu grubunu 1992 yilinda kurdu! infected'da 1993'de kurulmustu. o zamanlar bahadir o grupta degildi ama yanilmiyorsam 1997'de infected'a katildi. ortalama dememden kastim o idi. benim soyledigim zamanlarla seninkileri kiyaslarsak tas catlasa 1-2 yil farkeder. ben 12-13 yildir moribund oblivion'la black metal yapiyolar demedim, ayrica 1999'da kuruldugu biliniyor grubun. bu ise ilk basladiklari zamani, onceki gruplarinida dikkate almistim. neden bu kadar abarttin anlamiyorum? ayrica grubun resmi sozcusu degilim. bir ara bu tarz bir sey yapiyordum ama onlar suanda RTN ile menejerlik olarak anlastilar.

LimbonicArt demiş ki:
İnsafsızca yorum yapılmıyor ki sadece yazılan birşeyin arkasından yorum yapılıyor. Kimse aşağılanmıyor kimsenin dağılmasını isteyen de yok.

Yanlış o tür yorumlar yapanlar var ve sen onların sözcülüğünüde üstlenmemişsin ama tuhaf bir şekilde üzerine alınmışsın.

LimbonicArt demiş ki:
Başta da belirttim çok da ilgili değilim bu grupla ilgili olanlara da niye ilgilisiniz ulan demem. Sizler maşallah fikir birligi yapmıssınız herhangi bir laf oldugunda hemen atlıyorsunuz.

En az 10 entry beklerim hemen atlamam ama sen hemen atlamışsın.

LimbonicArt demiş ki:
Arkadaşım yukarıyı iyi oku eleştiri falan da yaptıgımız yok komik bir istatistik verdik anlayan (daha dogrusu anlamak isteyen) anlar zaten.

Bence o konu kaale bile alınmamalıydı ama art niyetli insanlar dalga geçmek uğruna kaale aldı. Sana bir şey demiyorum biraz daha ciddi yaklaşmışsın.

LimbonicArt demiş ki:
Ben mi oramdan uyduruyorum bu rakamları. Sen bu grubu sevebilirsin en dogal hakkın ama seviyorsun diye de duygusal tepki vermeniz gerekmez.

Bu grubu sevdiğime dair bir şey varmı yazımda ? Bu tür kafandan uydurduğun benim yazmadığın şeylerin birincisi.

LimbonicArt demiş ki:
Sadece yapılan işleri böyle abartmayın...Güzel grup isimleri vermişsin şimdi çelişir sonra bu gruplarla söylenilenler. Mesela Asafated grubu da 25 senedir var o zaman. Asafated, Comma, Undermost, Dimness Through Infinity, Deathroom, Nekropsi bunların hepsi değerli gruplar Moribund Oblivion da değerli ama birilerinin çıkıp sanki bir bok bilmiyormuş gibi millete o böyledir şu böyledir demesi artık mide kaldırmıyor.

Bu grupları umarım dinlemişsindir hepsi dinlenmeye değer.

LimbonicArt demiş ki:
Bana göre de Asafated önemli grupdu, Almora var mesela. Infected özel grup hatta eski hali de yeni hali de. Bunların hepsi beni bağlar ama. Bir de şu adam gibi eleştiri yapmak nedir bir öğretin de yapalım maşallah herşeyi siz biliyorsunuz. Ama şunu önce öğrenmelisiniz eleştiri yapmıyoruz. Atılan palavrayı söylüyoruz eleştiri yapmak haddimize düşmez.

Neden haddine düşmeyecek dinleyicisin bir zevkin var ha şu şekilde olmaz aayyyy ne iğrençler kafasına tuğla düşmüş vokalistleri olan grup mu nedir bu Limbonic ?? Yani bir grubu dinlerken makyajları mı çağrışım yapıp itici geliyor insanlara ilginç değil mi ? İyi niyetli bir eleştiri mi bu ?

LimbonicArt demiş ki:
''kötüyse düşünceni kendine sakla çünkü bu senin insanından bir grup.''
Bu da inanılmaz komik bir yaklaşım. Müzik kavramının evrenselliği tartışma götürmez bir gerçekse benim dinim, ırkım ve milliyetim olamaz arkadaşım. Turkish Black Metal olamaz. Black Metal olur ancak ehehe. Neymiş bu Turkish yapan öğeler Black Metal'i? Ha dur söyleyeyim biz anlamayız siz yetkili arkadaşlar olayı zaten çözdünüz ehehehe...(Tek tel tırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr tarrrrrrramaaaaaaaa nihahaha)

Bu komik olabilir ama gerçek bir yaklaşım. Sonuçta bir Century Media gelip de senin grubun ne kadar iyi olursa olsun civarında daha ucuza mal edebilecekleriyle uğraşır. Neden olmasın kendi metal scene'mize sahip çıkarsak daha iyi bir ortam oluşmazmıydı ? Biraz adam sendecilik. O yabancı grupların çoğu prodüksiyon harikasıdır. Bunu da ekleyeyim. Ama senin grubuna uğraşacaklarını sanıyorsan hayallerdesin.

LimbonicArt demiş ki:
Ayşe Hatun Önal-Bar-Para Götürme üçlemene cevap olarak da küçümsediğin insanlar da sonuc olarak birseylerin peşinde. Kimisi para kazanmak kimisi çevre yapmak kimisi de karı götürmek veya paralı bir herif bulmak derdinde. Bunları niye küçümsüyorsun ki? Onlar da sapına kadar müzisyen...Eline gitar alıp evde tek tel taramak nasıl müzisyenlikse (kötü anlamda demiyorum) işin mutfagına inmiş yani dinleyenlerle iyi kötü baglantı kurmus insanlar da müzisyendir.

Küçümsediğim senin 2. kafandan uydurman. Ben olayı yazdım objektif olarak. Biri 3 albüm çıkarmış grup biri tek coverını internet sitesine koymuş grup. Oda cover bir parça sonuçta. Moribund ve onun gibilere laf atacaklarına bazı şahıslar gidip onları bu tür bir şey tatmin ediyorsa onları dinlesinler. Ben de söz konusu grup ve diğer bar grupları hakkında olumsuz düşünüyorum git bak bakalım forumlarına bu tür aşağılayıcı entryler yapmışmıyım hayır. Doğrusu bu zamanla hemfikir olabiliriz.

LimbonicArt demiş ki:
Sizin gibi insanlar iyi muzıkten anlamaz demissin iyi muzık kriterleri ne guzelim?

Bu lakayıt yaklaşımını da beğenmedim. Nasıl bir hitap şekli bu ? Senin basitliğin.

LimbonicArt demiş ki:
...Birkaç DJ arkadasım var Ayşe Hatun Önal'ın re-mixleri icin standart üzeri dediler demek ki bok attıgın karı da iyi bir iş yapmıs ama niye cekemiyorsun bu karıyı cunku medya şişiriyor.

Kafandan 3. uydurman da AHÖnal ı çekemediğimi de nerden çıkardın bayağı hayal kurmuşsun benim yazımda öyle bir şey yok.

LimbonicArt demiş ki:
Haaaa geldik asıl konumuza bu piyasa dediginiz 2-3 fanzine, radyo ve tv programlarındaki adamlar ve karılar şişiriyor diye Moribund Oblivion' da göz önünde. Sakın yanlış anlamayın adamlar çok aktifler bunu takdir ediyorum. Ama yalama olmuş gibi kötü sunum değişmiyor. Yeteneksizlik ve kötü icraat aktif olmalarına rağmen birşey ifade etmiyor. (Al bunlar eleştiri hem de kötüsünden ehehe..böylece eleştirinin de ne olduğunu öğrenmiş oldunuz)

Yukarıda Moribund da değerli dedin aşağıda böyle gayriciddi lakayıt bir serzeniş daha ne denir buna şimdi ? Bence sen çekemiyorsun. Bu ülkede 5 adamı bir arada tutup müzik yapmak nedir sen biliyormusun hemde bu kadar aktif şekilde bunca olumsuz aşağılanmalara rağmen bence bilmiyorsun.

true demiş ki:
limbonic art kardesim grubun elemanlarindan ugur ve gokhan sagu grubunu 1992 yilinda kurdu! infected'da 1993'de kurulmustu. o zamanlar bahadir o grupta degildi ama yanilmiyorsam 1997'de infected'a katildi. ortalama dememden kastim o idi. benim soyledigim zamanlarla seninkileri kiyaslarsak tas catlasa 1-2 yil farkeder. ben 12-13 yildir moribund oblivion'la black metal yapiyolar demedim, ayrica 1999'da kuruldugu biliniyor grubun. bu ise ilk basladiklari zamani, onceki gruplarinida dikkate almistim. neden bu kadar abarttin anlamiyorum? ayrica grubun resmi sozcusu degilim. bir ara bu tarz bir sey yapiyordum ama onlar suanda RTN ile menejerlik olarak anlastilar.

eyvallah baba açıklamaların için..samimi olarak söylüyorum haddimizi aştığımız bir durum varsa kusra bakma..çalışmalarında başarılar :)

Grubun canlı performansını da izledim, en son TV'de yüxexes'de çaldılar orada gördüm. Arkadaş albümlerini almış, albümleri fena değil de kayıtlarda vokali lead gitarist yapmış neden öyle, öyleyse konserlerde de onun çalıp söylemesi lazım, çalıp söyleyemiyosa kaydı da söyleyen yapmalıydı bence. Bu genel görüşüm, ben albümdaki kadroyu karşımda görmeyi her zaman tercih ederim. Eleman sorunu olur ama ne bileyim biraz tutarlı olmak lazım iyi bi yere gelmek istiyosan.

15 mayis'ta bahadir uludaglar'in solo albümü cikiyor! (poem productions)

haziran'in ilk haftasida moribund oblivion'un 2.albümü cikiyor! (atlantis müzik)

www.moribundoblivion.com uzun bir aradan sonra tamamen yenilenmiş haliyle tekrar yayında. oldukça kapsamlı olarak dizayn edilen site test yayını aşamasındadır.

dikkat!: sitede sayfalardan sayfalara geçişte index sayfasına bir yönelim olmaktadır, bu yüzden kısa süreler beklemek gerekiyor. downloads bölümü hariç her sayfa açılmaktadır.

not: bahadır uludağlar'ın solo projesi GROZA çıktı!

genel olarak yerli gruplar hakkında hep olumlu şeyler düşünürüm ama nedense türkiyeli black metal gruplarını bir türlü sevemedim. bunda istanbullu black metal tayfasının -dinleyicisi demiyorum, sokaklarda ve barlarda gördüğümüz tayfadan bahsediyorum- etkisi büyük tabiki. bu tayfayı iyi bir müzik dinleyicisi olarak hiç görmüyorum. hiçbirşeyi beğenmeyen, kibirli ve ukala bir kitle. bütün bunlara rağmen ya -hakiki black metal ile ne alakası varsa :!: - "cradle of filth" ya da "dimmu borgir" benzeri bir sürü grup da çıkardı bu tayfa. bu nedenle bu tayfaya hiç güvenim de yok. moribund oblivion pek beğendiğimi söylemem, sevdiğimi de söyleyemem ve fatih süper adamdır. zamanında "black metal çalmam" diyordu. biraz hayret ettim.

moribund oblivion'u ve suana kadar yaptiklarini negatif gordugun turk black metal tayfasina endekslenerek olumsuz gormen yanlis olur. moribund oblivion bu ulkede uzun yillardir bu muzik icin ugras vermis ve iyi isler yapmis bir gruptur. ayrica yeni albumleriylede bu soyledigimi destekler nitelikte is cikartmislardir. ozellikle ciktiginda yeni albumleri "machine branin"e kulak vermeni oneririm.
fatih kanik ise hakikaten tum cevresince sevilen sempatik ve bir o kadarda iyi bir davulcudur. aslen bir grind core davulcusudur ve bunuda saklamaz. bilenlerde onu diger grubu discrapency'den tanirlar zaten.

soundları çok hoş bence herkesin dinleyebileceği bir müzik yapıyorlar,yeni albümlerini sabırsızlıkla bekliyorum kış mevsimindeyiz malum, gece bunalımdayken yorganımızın altında dinleyeceğimiz sağlam bir albüm gerek.

teşekkürler...

yeni albüm 2006 nın ilk çeyreğinde çıkacak bahadırdan aldığım bilgiye göre.albüm hazır ama daha basımda değil bu nedenle sürprizler olabilir ekstralar konusunda.ayrıca bahadır solo projesi groza nın 2,albüm söz yazımlarını tamamladı o da bu sene çıkacak.
Moribund Oblivion bu ülkenin bulunması zor gruplarından biridir ve bu tamamen benim görüşümdür katılmayanlar grubu sevmeyenler cevap yazmak zorunda hissetmesin.

Not bahadır başta olmak üzere grubun tüm üyeleri bu müziğe bu kadar destek verip inanarak ne kadar kaliteli müzisyenler olduklarını gösterdiler kanımca.

Machine Brain türk black metaline yeni soluk getirmiş gibi gözüküyo.ben bu kadarını beklemiyodum açıkçası dinledikten sonra dedikleri kadar olduğuna hatta fazlasını aldım şarkılardan.Mardukvari undergeist vokal ve children f bodom tarzı gitar riffleri dikkatimi çekti...Öneriyorum bu albümü.

ayrıca grubun promo cd si exile -exile is eternal i da öneriyorum turkish black metal sewerlere.....

atlantis muzik'ten cikacak yeni album "machine brain" ile ilgili tum hazirliklar bitirildi ve geri sayim basladi. albumle birlikte grubun yeni model tisortleri, bereler ve cesitli diger promosyon urunleride ayni anda piyasada olacaktir.

ayni zamanda albumden isim parcasi machine brain'e klip cekiliyor su aralar.

Geri