schecter gitarlar hakkında

keşke schecter gitarların fiyatları musiciansfriend fiyatı + kargo + 100 ytl gibi olsa.Peşin alıp türkiyeye gelmesini bekleyeceğine burdan taksitler alınır.Ama nerde...Hangi düzgün marka varsa ibanez,dean,jackson,fender hep abartı fiyatlar.

Schecter C-1 Hellraiser çok hoşuma giden bir gitar.İmkanım olduğu an hiç düşünmeden alacağım :)

Bu arada sap muhabbeti ile alakalı,kalın sap sese olum yönde etki eden bir unsur.Böyle öcü gibi yaklaşmayın hemen. :)

Rahatlık meseleside kişiden kişiye değişir.Şahsen ben Wizard tipi ince saplarda oldum olası rahat edememişimdir.Schecter kullanan arkadaşlar sapının kalın olduğundan bahsetmişler,C-1 Hellraiser iyice aklıma yatmaya başladı :D

01 demiş ki:
Schecter C-1 Hellraiser çok hoşuma giden bir gitar.İmkanım olduğu an hiç düşünmeden alacağım :)

Bu arada sap muhabbeti ile alakalı,kalın sap sese olum yönde etki eden bir unsur.Böyle öcü gibi yaklaşmayın hemen. :)

Rahatlık meseleside kişiden kişiye değişir.Şahsen ben Wizard tipi ince saplarda oldum olası rahat edememişimdir.Schecter kullanan arkadaşlar sapının kalın olduğundan bahsetmişler,C-1 Hellraiser iyice aklıma yatmaya başladı :D

forumda exotic var bitane harika gitardır :idea:

01 demiş ki:

Bende C-1 elite var ve sapının öyle "kalın" denebilecek kadar kalın olduğunu düşünmüyorum :) En azından bir Gibson kadar kalın değil. Hemen hemen Fender Stratlar ile aynı diyebilirim. Tabi wizard saplara göre kalın kalıyor orası ayrı. Ele cuk oturuyor, mis :LOL:

Whiskas demiş ki:
01 demiş ki:

Bende C-1 elite var ve sapının öyle "kalın" denebilecek kadar kalın olduğunu düşünmüyorum :) En azından bir Gibson kadar kalın değil. Hemen hemen Fender Stratlar ile aynı diyebilirim. Tabi wizard saplara göre kalın kalıyor orası ayrı. Ele cuk oturuyor, mis :LOL:

Fender Stratların saplarının ince olduğunu söylemek oldukça güç. :)

Ben Schecter'ları hiç denemedim,ama yorumlardan anladığım kadarıyla gayet kalın sapları var,bu gayet güzel bir şey bence :D

masterofpuppetsasd demiş ki:
01 demiş ki:

forumda exotic var bitane harika gitardır :idea:

Şu an için alabilmem pek mümkün değil.Zaten hazırda benzer özelliklere sahip Cort KX Custom'ım var,alacağım Schecter'da C-1 Hellraiser olacaktır.Malum aktif manyetikler filan ;)

bu avenged sevenfoldun gitaristi synyster gates signature ı schecterın, bende ona kafayı bozdum bu aralar:)

schecterlara şöyle bir bakıldığında, gerçekten çok kaliteli duruyor bence

Çok güzel kombinasyonlu gitarları olan bir firma bence,özellikle piayasadakilere iyi bir alternatif olabilir,bende 01 üstada katılıyorum,bendede cort kx1q var aynı kategoriye girermi bilemem ama sonuç olarak schecterler güzeldir hele siyah olanları pek bi şık :)

Arkadaşlar SCHECTER C-1 FR HELLRAISER almak istiyorum ancak kargo ve gümrük sorunu yüzünden alamıyorum bana aldırtabilecek olan yardım sever arkadaşlar var mı tam 2 aydır bunun için uğraşıyorum ama bir türlü olmadı.

Almanyada sorduruyorum 970 euro fiyat veriyorlar buda iki katına yakın, zoruma gidiyor arkadaş ve iki ay fazladan çalışmam gerekiyor.Bu yüzden bana yardım eli uzatın lütfen.

2008 model Schecter'lar

Aranizda gorenler vardir belki ama yine de yazayim dedim. Schecter NAMM 2008'de tanitacagi bazi gitarlarin resimlerini gondermeye basladi. C-1 Classic'ten cok memnunum ve C-1 Hellraiser icin para biriktirmeye baslamistim. Ama yeni V'yi gorunce C-1 yerine V-1 almak daha iyi gibi gozukuyor :)
Hellraiser'lardaki 81/85 kombosu yerine 81TW/89 kombosuna gecmisler, canavar olmus. Artik single coil sesi de gelecek Hellraiser'lardan :) Hellraiser alacak olanlar yenileri beklese iyi olur kanimca :)

Katalogun tamami gelecekmis bu ay posta ile, yakin zamanda gelirse hepsini taramaya calisirim.

Daha fazla laf kalabaligina gerek yok, karsinizda yeni Hellraiser'lar ve diger birkac model:

Hellraiser-Jan08.jpg

2163429256_8d3fc77d3e_o.jpg

daha fazla Schecter 2008 :)

Schecter'den bir email daha geldi, onu da paylasayim dedim, yeni Damien'lar var, V'si ilginc/guzel olmus :twisted:
Yeni Blackjack'lerde de aktif SD Blackout'lar var :twisted:

blast_1-9.jpg

Kesin bir Schecter V almak lazim bu sene :twisted: :twisted: :twisted:

Hmm süper olmuş hakikaten,sabit köprü ve 24 perde üstüne bide aktif manyetik,aynı özelliklere fr sistemide ekleyince insanın ağzının suyu akıyo istemeden. :D

Geri