schecter gitarlar hakkında

Yani diyosun ki emg modifiyeli cort x2 ile schecter hellraiser C-1 kapışır. Saçma konuşmuşsun hakikaten. Öyle bi şey varsa herkesi emg modifiyeli rockson gitar almaya davet ediyorum. :LOL:
Evl k6 çaldım, evet çöptü. G290'ı da merak etmekteyim, bi gün çalma fırsatım olur umarım ama benim denediğim cortlar(evl k6,kx1q,kx5,eski x custom) pekte iyi değildi.

konu çok saçma sapan bir yere gelmiş.schecter i övüp cort a çamur atan arkadaşlar acaba biliyorlar mı ki schecter,ltd,ibanez,epiphone,gretsch(doğru yazdım mı bilemiyorum) gibi önde gelen firmaların çoğu gitar modelleri cort fabrikalarında üretiliyor? Üretim yapılan fabrika aynı,luthierler yanı.siz daha neyin kavgasını yapıyorsunuz ki?Sapta yazan bir yazı için bu kadar polemiğer gerek yok.Tabi ki cort un her modeli iyi değil.aynı şeyler diğer markalar için de geçerli.ama denemeden,bilmeden bütün bir firmaya bu kadar çamur atmak kompleks düşkünü insanların işidir bence.Size tavsiyem,o leş dediğiniz bir k6 yı,x custom ı adam gibi enternasyonu yapılmış ,telleri değişmiş,bakımı yapılmış olarak deneyin.yaptığınız yanlışı siz de anlayacaksınız

Cort, yıllık olarak 1.000.000 dan fazla gitar üretmektedir ve bunların büyük çoğunluğunu diğer gitar firmaları için fason olarak üretilmektedir. Incheon ve Surabaya fabrikalarında üretimi yapılmakta olan; Fender(Special Editions), Ibanez, Schecter, PRS, Brian Moore, ESP, Washburn, Conkin, Tanglewood, BC Rich, Kramer, Lakland, G&L, Hohner, Hamer bu firmalardan bir kaçıdır. Bu markalar dışında onlarca orta ve küçük ölçekli şirket için de gitar üretimi yapılmaktadır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Cort linkinden alıntıdır.

soulwalker demiş ki:
Yani diyosun ki emg modifiyeli cort x2 ile schecter hellraiser C-1 kapışır. Saçma konuşmuşsun hakikaten. Öyle bi şey varsa herkesi emg modifiyeli rockson gitar almaya davet ediyorum. :LOL:
Evl k6 çaldım, evet çöptü. G290'ı da merak etmekteyim, bi gün çalma fırsatım olur umarım ama benim denediğim cortlar(evl k6,kx1q,kx5,eski x custom) pekte iyi değildi.
ahaha :)

Ben konuştum ancak hala bir gelişme yok. İthalatçı firmalarına söylüyorlar, onlarda siparişi veriyor. Süreç böyle işliyor. İthalatçı firma siparişi vermiş, hala gitarları bekliyorlar. Piyasada şu an Schecter'a olduça iyi bir talep olduğu için, hem firma gitar yetiştiremiyor hemde bukadar fazla noktaya dağıtımda zorlanıyorlarmış. Bekleyeceğiz...

Hoş benim artık tuzum kuru ama gene de bilgi vereyim dedim :D

Ben bitane Hellraiser C1 aldım.Gayet güzel bir gitar bikaç işçilik hatası var ancak(gövdedeki bindingde).Onun dışında gayet süper bir gitar.Sustain 10 wattlık amfide 22 sn.ye :D Onun dışında gitarın sapı bana baya bi kalın geldi zamanla alışmam gerek artık..

http://en.wikipedia.org/wiki/Schecter_Guitar_Research
1976 yılında gitar tamiratı yapan bir amcanın kurduğu, sonra da Hisatake Shibuya denen zat-ı muhteremin (yani ESP'nin sahibinin ) satın alıp, merkezini Japonyaya taşıdığı, Ondan sonra tekrar merkezi USA' ya taşınan bir şirket. Cort mort falan alakası yok yahu. Hele Gretsch in hiç mi hiç alakası yok Cortla. İyidir kötüdür demiyorum ama abartmayın Cort fabrikası vs falan.

Geri