schecter gitarlar hakkında

schecter gitarlarının gövdeleri genelde maun. bu ton açısından benim çok tercih ettiğim bir şey. sustain için ise sabit köprüyü tercih ederim her zaman. istediğim özellikleri genel olarak barındırmasına rağmen tek neck-thru modeli c1 classic olması biraz üzdü beni.
ayrıca uluslararası satış yapan amazon.com, ebay.com ve benzeri bir sürü büyüklü küçüklü her siteyi araştırdım neredeyse ve türkiye distribütörü do-re müziğin o kadar da uygun fiyatlar sunduğunu söyleyemem. lakin c1 plus modelini en uygun sıfır olarak hard case i ile birlikte 550$ a bulmuşken türkiye de en ucuz sıfır c1 i nakit almak koşulu ile 1150 ytl den aşağı almak zor olabilir.
kendimce bir de tavsiye vermek istiyorum. çünkü aklımdaki bir şey bunu yapmak. ben uygun bulduğum ve güvendiğim bir site aracılığıyla bu modelin siparişini vererek kendim yurt dışından getirtmek istiyorum. bunun için gümrük mevzuatı başlığını tamamen okumama rağmen aslında kesin sınırların olmadığını da öğrendim. yani bu işi en temiz halletmenin yolunu öğrenmek üzere bir mali müşavirle görüşeceğim önce, sonra da cevizlibağ daki depoda bu işlerin nasıl yürüdüğünü öğreneceğim. duruma göre ne yapmam gerekene karar vereceğim. biraz risk almaya değer bu gitarlar çünkü.

TogetherAsOne demiş ki:
c1 plus modelini en uygun sıfır olarak hard case i ile birlikte 550$ a bulmuşken türkiye de en ucuz sıfır c1 i nakit almak koşulu ile 1150 ytl den aşağı almak zor olabilir.

550 dolar yaklaşık 700 ytl falan ediyor heralde. Üzerine kargo gümrük vs falan koysan kârın 100 ytlyi bulmaz dışardan alırsan. Ayrıca, garanti kapsamında olmayacak, görmediğin denemediğin bir gitarı almak zorunda kalacaksın. Bence 3-5 için değmez dışardan alet getirtmek. Hani alacağın alet burda 3500 euro olur, dışarda 2000 dolara bulursun o zaman al tamam da 100 liradan kaytarıcam diye, 10 gün bekleyip B stock ya da sapı ayarı atık bir gitara denk gelebilirsin.

Bir de şu distribütörlük olayını bütün dünyada sabit fiyat olarak algılamamak lazım. Türkiyedeki distribütöre gelen aletlerin kargo masrafları, gümrük mevzuatı, şirketin devlete ödediği vergiler (malum devlet benzini 1 ytl litre fiyatından alıyor ama 3.54 ytl ye satıyor) çalışanların maaşı, dükkanın kirası vs vs biner üzerine. Bence do re iyidir :) Ben aldım ordan bir schecter ama halen adam gibi oturup çalamadım aleti :)

TogetherAsOne demiş ki:
schecter gitarlarının gövdeleri genelde maun. bu ton açısından benim çok tercih ettiğim bir şey. sustain için ise sabit köprüyü tercih ederim her zaman. istediğim özellikleri genel olarak barındırmasına rağmen tek neck-thru modeli c1 classic olması biraz üzdü beni.
ayrıca uluslararası satış yapan amazon.com, ebay.com ve benzeri bir sürü büyüklü küçüklü her siteyi araştırdım neredeyse ve türkiye distribütörü do-re müziğin o kadar da uygun fiyatlar sunduğunu söyleyemem. lakin c1 plus modelini en uygun sıfır olarak hard case i ile birlikte 550$ a bulmuşken türkiye de en ucuz sıfır c1 i nakit almak koşulu ile 1150 ytl den aşağı almak zor olabilir.
kendimce bir de tavsiye vermek istiyorum. çünkü aklımdaki bir şey bunu yapmak. ben uygun bulduğum ve güvendiğim bir site aracılığıyla bu modelin siparişini vererek kendim yurt dışından getirtmek istiyorum. bunun için gümrük mevzuatı başlığını tamamen okumama rağmen aslında kesin sınırların olmadığını da öğrendim. yani bu işi en temiz halletmenin yolunu öğrenmek üzere bir mali müşavirle görüşeceğim önce, sonra da cevizlibağ daki depoda bu işlerin nasıl yürüdüğünü öğreneceğim. duruma göre ne yapmam gerekene karar vereceğim. biraz risk almaya değer bu gitarlar çünkü.

buyur git amerikadan al, silenozun da dediği gibi en fazla 100 lira karın olacak, belki bir ay bekleyeceksin ve görmediğin bir gitarı alacaksın. yahu gitar bu, denemeden görmeden nasıl alıyorsunuz? ben alırken mümkünse dükkandaki o model tüm gitarları deneyerek alıyorum, siz resmine ve özelliklerine bakarak hayatınızda görmediğiniz, çalmadığınız bir gitarı alıyorsunuz.

ayrıca fiyatları uygun değil diyorsan bir de almanya fiyatlarına falan bak. veya manava git, domatesin kilosu falanda köyde x lira sende neden 4x lira ben ordan alacağım de. biraz risk almaya değer bu meyve sebze işleri...

Schecter fiyatları gerçekten çok uygun. Geçen gün gidip deneme fırsatımda oldu aletleri. Bir kere peşinde zaten yüzde10 gibi bi indirimleri var. O zaman liste fiyatıyla başabaş oluyor. Diğer fiyatta ise vade farksız 12 ay taksit yapabiliyolar. Gİtarın kalitesini ve fiyatını düşününce çok cazip fırsatlar bunlar.

MidnightOil demiş ki:
Beyler bu manyetiklerin üzerlerini jelatinle kaplamış adamlar, çıkarayım dedim beceremedim jelatin manyetiğin altına kadar kaplı. Siz nasıl çıkarttınız?

dostum gerekirse manyetikleri çıkararak sökersin (lehimleri sökmeden tabiki =) ) çok zor değil ama bilmiyorsan bir ustaya götür diyeceğim ama ustanın gıcık olma ihtimali var =) onun için en iyisi ya kendin yapabilirsen yap ya da bilen birine yaptır. dediğim gibi çok zor birşey değil =) kolay gelsin

USA'de sadece "custom" siparişler üretiliyor, ama tüm Kore gitarlar'ın setup'ları USA'de yapılıyor.

Q: Where are Schecter guitars and basses made?

A: Our Diamond Series guitars and basses are manufactured in South Korea (unless otherwise specified on the guitar), and every one of them is 100% set up in the USA, in our Burbank, CA facility. Our Custom Shop guitars and basses are 100% handmade here in Burbank.

avenger demiş ki:
MidnightOil demiş ki:
Beyler bu manyetiklerin üzerlerini jelatinle kaplamış adamlar, çıkarayım dedim beceremedim jelatin manyetiğin altına kadar kaplı. Siz nasıl çıkarttınız?

dostum gerekirse manyetikleri çıkararak sökersin (lehimleri sökmeden tabiki =) ) çok zor değil ama bilmiyorsan bir ustaya götür diyeceğim ama ustanın gıcık olma ihtimali var =) onun için en iyisi ya kendin yapabilirsen yap ya da bilen birine yaptır. dediğim gibi çok zor birşey değil =) kolay gelsin

Saolasın üstad. :LOL:

MidnightOil demiş ki:
USA'de sadece "custom" siparişler üretiliyor, ama tüm Kore gitarlar'ın setup'ları USA'de yapılıyor.

Q: Where are Schecter guitars and basses made?

A: Our Diamond Series guitars and basses are manufactured in South Korea (unless otherwise specified on the guitar), and every one of them is 100% set up in the USA, in our Burbank, CA facility. Our Custom Shop guitars and basses are 100% handmade here in Burbank.

Teşekkür ederim dostum bilgilendirdiğin için. Mydukkanda yapım yeri olarak da amerika yazıyodu bazı gitarlarda kafam karıştı. Heralde setupları yapılanlar yazıyor.

arkadasşlar elimde cok temiz 8 ay evde kullanılmış amerikadan alınmış shcecter damien fr var . hardcase dahil 600 lira. eskişehirden ;)

buaya schectercılar takılıyor diye küçük bi not düşmek istedim. umarım luzumsuz bi hareket olmadı.

[email protected]

ya schectercilere bir sorayım dedim şimdi ben jackson dk2 mı satıp hellraiser c7 fr almak istiyorum olmadı c 7 fr yanı 7 tel bir gitar fiyatlar da makul geldi ama sizce hangısı daha kaliteli ve daha ileriye donuk bir gitar? karsılastırılsa hangısını secersiniz.

İleriye ve ya geriye dönül gitar diye bir şey yok yahu. Ne lazımsa, nasıl ton lazımsa ona göre gitar alırsın. DK2 de güzel alet. C7 de iyidir tahminen.

7 telli bir gitar ve floydrose! Heralde evime bir daha zor girer :) Sabit köprü kesinlikle tercih sebebidir benim için

TogetherAsOne demiş ki:

1150 dolara türkiyeden alabilecegin bir gitarı yurt dışından alma derim. Şahsen bende Schecter c7 jeff loomis signature aldım. 1000$ gitarın kendisi 100$ yol parası 310ytl de vergi ödedim Ebay den aldım gitarı. 14 gün korkudan uyuyamadım ama gitar çok sahane geldi. Hiç bi sorunu yoktu. Ama yinede Türkiyede satılmayan bir model oldugu için Abd den aldım. Burda varsa buradan al derim.

Geri