schecter gitarlar hakkında

aslında koreyse iyi demek istemiştim. kore malı gitarlar amerikanları bazen aratmayacak kadar performans gösterir diye düşünüyorum. çin olmasında. schecterlarda çin üretimi varmı peki

Arkadaslar dün Do-Re Muzik'ten Hellraiser C-1 aldım gitar 2009 uretimi ve arkasında "Crafted in Indonesia" yazısı var.Bu ibareyi gorunce sasırdım Kore diye biliyordum bende.Demek ki 2008 den sonra degistirdiler.
En yakın zamanda resimlerinide eklicem.

be4iforget demiş ki:
Arkadaslar dün Do-Re Muzik'ten Hellraiser C-1 aldım gitar 2009 uretimi ve arkasında "Crafted in Indonesia" yazısı var.Bu ibareyi gorunce sasırdım Kore diye biliyordum bende.Demek ki 2008 den sonra degistirdiler.
En yakın zamanda resimlerinide eklicem.
cort kxden farkı kalmıcak desene..

eskiden de kx custom ile farkı yoktu, şimdi kx1 ile farkı olmayacak demek ki.

bu arada korede de üretim devam ediyor, her iki modeli de var schecterin. endonezya üretimi olanlar daha ucuz, arka tarafta made in indonesia yazması haricinde de şekil olarak hiç bir farkı yok. tek fark üretim yerinden kaynaklanıyor yani.

Selam arkadaşlar. Schecter Tempest Customdaki manyetik geçiş switchinde oynarken les paullardaki gibi ses kesilmesimi diyim ne diyim anladınız siz :D o oluryormu bu gitarda da?

Kill switch diyosun galiba.Benim gitarda tek manyetiğin vol.u kapatıyorum sonra switchi ortaya getirince ses kesilmiş oluyor.Bu yolla yapabilirsin.Ama 2 volume pot varsa.

be4iforget demiş ki:
Kill switch diyosun galiba.Benim gitarda tek manyetiğin vol.u kapatıyorum sonra switchi ortaya getirince ses kesilmiş oluyor.Bu yolla yapabilirsin.Ama 2 volume pot varsa.
cevap için teşekkürler ama 2 vol düğmesi yok tempest customda. Bilen varsa aydınlatır inşallah. Veya bu mekanizma takılabilir mi gitara, zahmetli olurmu bir lespauldaki gibi switch takmak? vede maliyeti neolur? :D

SchismetaL demiş ki:
cevap için teşekkürler ama 2 vol düğmesi yok tempest customda. Bilen varsa aydınlatır inşallah. Veya bu mekanizma takılabilir mi gitara, zahmetli olurmu bir lespauldaki gibi switch takmak? vede maliyeti neolur? :D

Tempest Custom'da vol/vol/tone var :)

313983.jpg

Hatta tone pot'unu sokup yerine kill-switch de takabilirsin eger ton kullanan birisi degilsen.

Arkadaşlar bildiğiniz üzere tünelde DO-RE müzik var oraya giderseniz Schecter gitarların çoğu modelini deneyebilirsiniz. Ben şahsen Hellraiser Avenger modelini aldım ve çok memnunum EMG 81-89 aktif manyetikli klavyesi sedef işlemeli bana göre insanı kendinden geçiren bir gitar.

Arkadaslar bende de Schecter Lady Luck var aldim ama calmak nasip olmadi daha yeni aldigim icin, fakat gitari satmayi planliyorum bazi sebeplerden dolayi. Hardcase ile birlikte 900 TL , ciplak halde 850 TL fiyat koydum. Sizce bu fiyattan sifir vaziyette iken elden cikarmaya deger mi yoksa elimde tutmali miyim ?

Bir gitar hele ki yeni alınmış sıfır bir gitar alındıktan hemen sonra satılmamalı bence. Ha senelerce farklı ağaç yapısında bir gitar kullanırsın, sonra yeni gitar alırsın, alışamadım dersin, o ayrı. O zaman da alırken adam gibi deneyip uzun uzun kurcalamak, almadan önce bir bilene sormak lazım. Deli gibi gitar, pedal değiştirmek hastalık bir nevi... Hatta buyur son sayfadan bir örnek. Taa 2004 yılından. Hey gidi... :D

Mahcem demiş ki:
İngilizcede Urge For Gear Acquisition Syndrome diye ifade edilen, Türkçeye "Acilen Cihaz Edinme İhtiyacı Sendromu" diye çevirebileceğimiz bir müzisyen hastalığı vardır ki şudur:

Bir müzisyen müzikal olarak bir yere varamadığını anladığında suçu kendinde arayacağına ekipmana atar, "bu gitar boktan, bu ampli de yetmiyor artık, son aldığım efekt pedalı da boktan çıktı, istediğim tonları vermiyor" gibi mazeretlerle yola çıkar, yeni satın alacağı gitarın/efektin/amplinin o sorununu çözeceğini zanneder.

Oysa hayatında eksik olan tek şey vardır: Müzik yapmak.

Müzik yapmaya fırsatı/vakti/imkânı/kabiliyeti olmayanlar ha bire o gitar, bu pedal, şu ampli değiştirir dururlar ve umarlar ki her yeni alınan cihaz kendilerine "o" sesi verecek, "o" tarzı verecek.

Doruk ne güzel söylemiş. Tarz cihazda ekipmanda değil, parmaklardadır.

Benim gördüğüm (ve dönem dönem şahsen yaşadığım) odur.

Kimse üzerine alınmasın, ama yeni alınan bir ekipman önce suyunu çıkarana kadar kullanılmalı bence...

Arkadaşlar ben de elimdeki gitarı bu aralar bir Schecter ile takaslamayı planlıyorum bir arkadaşla anlaştık, elimde ibanez sa120 var üzerine eklediğim şeylerle birlikte buna karşılık Schecter Omen 6 alıyorum üzerinde Seymour Duncan manyetikler var (SH-4 / SH-2). Bu gitar hakkında ne düşünüyorsunuz? Ton olarak nasıl bir profile sahip? Bu konuda bilgi verebilirseniz minnettar olurum nitekim bu fiyat aralığında Fender veya LP alamıyorum ve en uygun seçeneklerden biri bu gibi... Teşekkürler şimdiden

Omen 6 metal gitaridir. Endonezya yapimi olmasi lazim. Clean tonlari biraz kati aletin. Bende de lady luck var, benimki de cok soft degil ama bahsettigin alete gore clean daha soft. Distortionlari cok iyi Schecterlerin. SA120 nasi bi sey bilmiyorum ama ben bu markanin gitarlarini baya begeniyorum iyi aletler yapiyorlar.

hmm ben metal çalmıyorum daha çok klasik rock grunge blues çalıyorum ibanezi de genellikle 2 single modunda çalıyordum, manyetikler aklımı çelmişti ama sanırım doğru bir seçim değil..

Geri