Ibanez RG ve RG Prestige

Evet arada rahatlıkla anlaşılabilecek bir fark var ancak ben ilerde zaten manyetikleri değiştiririm diyorsan rg1570 alınır ama yok ben birdaha manyetik falan alamam dersen kesinlikle rg2550 yi tavsiye ederim.

bugun aldım rg2570 i gerçekten hoş bi gitar , açıkcası pişman olmadım yani öcneki gitarmda emg manyetikler vardı cleanlarda açık ara diorum yani dimarzio, drive tonları ise daha orta , yani hön hön metal tonları yok tabi , ama geniş bir yelpazeye sahip , gani ilk izlenimim bu ...
ortadaki single humbuckerlara göre epey bi sönük kalmış arada volume farkı baya oluo , yani zaten cleanlar da geçiosun ama yinede bi düşüş var bana göre ...

Evet single ın sesi banada çok düşük. Ama daha önceden single lı gitar kullanmadığım için bana öyle geldi diye düşünüyorum sonuçta single manyetik humbucker manyetik kadar güçlü değil arada doğal olarak fark oluyor..

single ın çıkışı büyük bir istisna olmadıkça humbuckerdan düşüktür. en basit mantıkla humbucker 2 single ın birleşimi gibi, fazdan dolayı kayıplar olmasa 2 single kadar çıkış verir.

Buradan Alım-Satım yönetimine de bir mesaj göndermek istiyorum. Bazı arkadaşlar bir şehir efsanesi yarattılar eski 570'ler 1570'den daha iyi diye de aslı olmayan bir asparagas. Yabancı forumlarda araştırın istediğiniz kadar yok böyle bir şey ve haksız rekabet oluşturuluyor. Her iki gitarıda 1 seneden fazla süre kullandım açıkçası hiçbir fark yok. Hatta 1570 daha rahat bir gitar. Ayrıca o manyetik çerçevelerinin kaldırılması da daha şık bir görüntü sağlıyor bence.

RG 570

http://reviews.harmony-central.com/reviews/Guitar/product/Ibanez/RG570/10/1

RG 1570

http://reviews.harmony-central.com/reviews/Guitar/product/Ibanez/RG1570/10/1

RG 1570 rateleri daha iyi buyrun burdan yakın ikiside hemen hemen eşit evladiyelik gitarlardır.

songlessbird demiş ki:
Buradan Alım-Satım yönetimine de bir mesaj göndermek istiyorum. Bazı arkadaşlar bir şehir efsanesi yarattılar eski 570'ler 1570'den daha iyi diye de aslı olmayan bir asparagas. Yabancı forumlarda araştırın istediğiniz kadar yok böyle bir şey ve haksız rekabet oluşturuluyor. Her iki gitarıda 1 seneden fazla süre kullandım açıkçası hiçbir fark yok. Hatta 1570 daha rahat bir gitar. Ayrıca o manyetik çerçevelerinin kaldırılması da daha şık bir görüntü sağlıyor bence.

RG 570

http://reviews.harmony-central.com/reviews/Guitar/product/Ibanez/RG570/10/1

RG 1570

http://reviews.harmony-central.com/reviews/Guitar/product/Ibanez/RG1570/10/1

RG 1570 rateleri daha iyi buyrun burdan yakın ikiside hemen hemen eşit evladiyelik gitarlardır.

Üretim senelerine ve gitarların durumuna göre değişir bu. Temel fark köprü ve sap profilinde.

En iyi yol denemek ve şu unutulmamalıdır ki modern teklonoji ile üretilen gitarları, eski gitarlar ile kıyaslarsak genel oy ortalamasında yeni nesil aletler daha fazla oranla öne geçer.

Eskiden kullanılan ağaçlar daha iyiydi gibi birşey diyebilmemiz için birçok gitarın boyasını söküp karşılaştırmak gerekir tabiki birazcık fark olabilir ama bunu biz bilemeyiz bakmakla. (Bu konuda postu olan arkadaşım iyi niyetinin farkındayım ;) ) Yani diyeceğim o ki ibanez gibi bir firma üretim kalitesini düşürmez, DÜŞÜREMEZ... Adamlar yakın paralara bile usa aletler alabiliyorken neden japon seçsin? İşte bu farkı kapayabilmek ve usa gibi büyük reyting yapmış memleketin başlıca üreticilerinden pazar payı kopartabilmek için her gitarında olmamasa bile çoğu gitarında kaliteyi korumak zorundadır. Bu çok acayip bir olaydır dikkatinizi çekerim ki ESP artık pazar kaybetmeye başladı. Çünkü, farkettiyseniz LTD nin üst düzey aletleri daha fazla çekici bulunuyor ve rağbet görüyor. Dediğim gibi piyasa kurt olduğu ve bu adamlarda çok büyük düşündüğü için bu işler çok ciddi...

Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum

2 farklı ilan buldum.
1) RG570 (made in japan) 2002 üretimi 1050 TL
Eski olmasına rağmen çok daha şık gözüküyor...

Neck : Süper Wizard Mapple
Fingerboard : Rosewood
Pickups : V7 S1 V8
Bridge : Edge
Hardware : Krom
Frets : 24 / Jumbo
İnlay : Dot inlay

2) RG1570 (made in japan) 2008 üretimi 750 dolar..

Neck Material: 5pc Maple/ Walnut
Neck Type: Wizard Prestige
Body: Basswood body (Ihlamur)
Frets: Jumbo frets
Fingerboard: Rosewood (Gül)
Inlay: Pearl dot inlay
Bridge: Edge Pro bridge
NeckPU: V7
MiddlePU: S1
BridgePU: V8

sizce ne yapayım? :)

xhornetxx demiş ki:
aynen yazı tura hesabına bağlıcaz bu gidişle.. nedense rg570'in üretiminin durdurulmş olması çekici geliyor... sanırım rg570 alıcam
1570 almanı öneririm... O kadar konuşuldu demek ki hala kafalar takılmış birkere ne dersen de geri dönmüyor. Her 570 iyidir diye birşey yok zaten iyisinide bulman için çok piyasa yapman lazım. Abicim alırsın 570 i bir süre sonra sapı döner konu açarsın. Eski ibanezlerin sap dönmesi sorunu var biliyormusun? Her gitarda olmuyor fakat oluyor işte bu olay. Araştırmadan etmeden işini sansa bırakacaksan bırak.

bu arada in_the_name_of_god nick'i olan turkrock'dan atılmış bir arkadaş tarafından satılıyormuş rg570... nekadar güvenilir acaba? Bu siteden atılan biri sonuçta...

smtzdmr demiş ki:
xhornetxx demiş ki:
aynen yazı tura hesabına bağlıcaz bu gidişle.. nedense rg570'in üretiminin durdurulmş olması çekici geliyor... sanırım rg570 alıcam
1570 almanı öneririm... O kadar konuşuldu demek ki hala kafalar takılmış birkere ne dersen de geri dönmüyor. Her 570 iyidir diye birşey yok zaten iyisinide bulman için çok piyasa yapman lazım. Abicim alırsın 570 i bir süre sonra sapı döner konu açarsın. Eski ibanezlerin sap dönmesi sorunu var biliyormusun? Her gitarda olmuyor fakat oluyor işte bu olay. Araştırmadan etmeden işini sansa bırakacaksan bırak.

E tamamdır ozaman... 1570 almak mantıklı. İlk defa duydum sap dönme sorunu nedir?

xhornetxx demiş ki:
smtzdmr demiş ki:
xhornetxx demiş ki:

E tamamdır ozaman... 1570 almak mantıklı. İlk defa duydum sap dönme sorunu nedir?
Sadece dönmeden ziyade çatlamalar ve kırılmalarda oluyor. Çok dikkat etmek gerekiyor ve inceleyerek almak lazım. Sap çok ince ve doğal olarak modern 5 yada 3 parça saplara nazaran daha zayıf saplar. Bunun sonucunda da sapta zamanla eğilmeler ve darbeler sonucunda kafa kısmından baktığında sağa yada sola doğru hafif bir eğim görürsün. Bu işte sap dönmesidir. Birde önemli olan nokta ise sap dönmelerinin geri dönüşü onarımı olmaz. Hepsinde oluyor denmez illaki iyi bakılmış sorunsuz olanları vardır fakat yinede ne olursa olsun en temiziyle bile herhangi bir 1570 karşılaştırılamaz. Hele birde 15xx 25xx serileriyle bile karşılaştırılamaz gitarlar diyor ya satanlar... Aman yarabbim o an kendimi zor tutuyorum.

xhornetxx demiş ki:
bu arada in_the_name_of_god nick'i olan turkrock'dan atılmış bir arkadaş tarafından satılıyormuş rg570... nekadar güvenilir acaba? Bu siteden atılan biri sonuçta...
Atılma konusuna takılma, atılanların çoğu yazılması yasak başlığa dalga geçme amaçlı yazı yazdıkları için atıldılar. Bu yüzden atıldın diye yargılamak yersiz olur. Suç filan işlemedi çoğu yani ;)

+ ve + ve + .... Arkadaşlar eski gitar diye aldanıyorsunuz ağacı kuru sanıyorsunuz fakat o gitarın ağacını nemden ve ani sıvı temasından korumak için astardır boyadır derken ağacı boyaya absorbe ediyorlar mecburen. Bu gayet mantıklı ve iyi bir durumdur. Eee bunları anlatan adamlar boş konuşmuyorlar ve bu lafların üzerine bu gitarların ağacının kurumasını nasıl bekleyebilirsiniz? Ağacı kurumuş tonu oturmuş diye bir tabir vardır ya o laf tamamen kandırmaca aldatmacadır.(Her alet için değil tabikide)

smtzdmr açıklayıcı ve yapıcı cevapların için çok teşekkür ederim. 1000 lira civarı bir prestige rg1570 bakıcam bu konuşma üzerine... Aslında şu anki gitarımdan çok mutluyum ama FR sistemli bir Ibanez'im olsun, olmuşken birde evladiyelik olsun istiyorum. Boss Gt10 ile sahne de kullanıcam. İnşallah, sağlam bir tane buluruz... :)

slm,

Ibanez RGT320Z hakkında kullanıp yorum yapabilecek birisi varmıdır ? Gitar Maun gövde, Neck-thru sap birleşimi, Edge zero köprüsü ile oldukça çekici geliyor. Ancak sıfır fiyatı 4.200 TL...

merhaba bende rg 2550 prestige vardı. ve yanında neredeyse hediye olarak Digitech GNX-1 veriyorum izmir deyim. ilgilenirsen görüşelim.

Geri