Askeri gazinoda çalmak

Arkadaşlar çok gereksiz bir başlık oldu ama aranızda askeri gazinoda çıkan birileri varmı tarzımıza çok fazla müdahale edelermi merak ediyorum...Cevap verirseniz çok iyi olur; altarnatif rock yapıyoruz ağır gitmesin orduya:)

altarnatifde pek bişey diyeceklerini sanmıyorum
ama yinede popa yakın çalın
çünkü karışabilirler istemediğiniz şeyleri çalabilirsiniz.

Hazır baslık açılmışken bende konuyla ilgili bir sey sormak istiyorum. Nisanda yedek subay aday adayı olarak askere gidiyorum. Meslek olarak "gitarist" dememim bir avantajı olur mu? Tecrübe be gözlemleri olan arkadaşlar yanıt verirse sevinirim.

başka mesleğin olmadığını söylersen müzisyen olma ihtimalin yükseliyormuş.
tanıdığım birisi askere gidip, komutan "işin ne" diye sorunca "solist" diye cevap vermiş. komutan "işini sordum hobini değil" demiş, tanıdık "başka işim yok bundan kazanıyorum paramı komutanım" diyince bunu orkestraya solist yapmışlar.
her zaman tutar mı bilmem
-bu arada bahsi geçen şahısın gerçekten başka mesleği yoktu-

açık konuşmak gerekirse benim tanıdığım asker çocukları hiç böyle konuşmuyor bir kere adam ların lojmanında gazinoya gitmiştim ortam manyak marshal anfiler harika davullar ve akustik ama bir komutan gelip bizi master of pupets çalarken oradan kovmuştu.

bence kendini gösterirsen seni hemen kaparlar ama öyle metal çalacağını zannetme en fazla çalabileceğin org eşliğinde o zamanın popüler birkaç rockvari şarkısı olur senin gibi bi elektrocu daha olursa onun elindede bi anfi drive ı olur en fazla bu daha fazla bekleme

:D valla bi asker çocuğu olarak şunu diyebilirim: çalabileceğiniz en rock parça türk rock müziğinin prensi Kıraç'ın Endamın Yeter adlı parçası olur :)
ha ama arada Athenanın eurovision da çaldığı parçayı da çalarsınız belki hemen üzülmeyin :)

hah ben asker çocuğuyum arkadaş yani biliyorum bu işleri sen sanırım askerliktede gitardan kopmamak için çalayım diosun ama eline kesinlikle elektro gitr vermezler en fazla elektro akustik veirirler vede yazın askerlik döneminde askeri kamplarda tatil yerleri gümüldür karpuzkaldıran vs. yerlerde çıkıp söleyebilirsin ama ancak işte akdeniz akşamları fln çalarsın yada hafifi rocklardan seni kendime sakladım vs. klasik gitara uyabilecek rock parçalarını seslendirebilrsin...

essekabi demiş ki:
:D valla bi asker çocuğu olarak şunu diyebilirim: çalabileceğiniz en rock parça türk rock müziğinin prensi Kıraç'ın Endamın Yeter adlı parçası olur :)
ha ama arada Athenanın eurovision da çaldığı parçayı da çalarsınız belki hemen üzülmeyin :)

Yeterki rahat olalımda ibodanda calarız :D

essekabi demiş ki:

Yeterki rahat olalımda ibodanda calarız :D

turkegilmez demiş ki:
Arkadaşlar çok gereksiz bir başlık oldu ama aranızda askeri gazinoda çıkan birileri varmı tarzımıza çok fazla müdahale edelermi merak ediyorum...Cevap verirseniz çok iyi olur; altarnatif rock yapıyoruz ağır gitmesin orduya:)
ben şu an askerim ve taburun moral ekibinde bass gitarda yer alıyorum.tarzım metal ve hard rock ama taburda daha doğrusu askeri ortamda bunu yapman imkansız.konser veriyoruz burda yani kosova da sivil halka.adamlar çalacağımız müziğe karışıyolar.bize pop ve türkü çaldırıyolardı.çalmak istememe rağmen askeriyede emir demiri keser sözüyle komutanlar buna izin vermiyo.sen yinede sansını dene

Sunuda sormak istiyorum.Diyelim "gitarist" olarak soyledik meslegi. Yetkili "gel bakalım çak bize birşeyler"diye klasik gitarı verdi elimize. Ne çalar isek askerde muzik yapma şansına nayil oluruz? Sonucda şarkıyı hafifde mırıldanmak gerekir degil mi?Yoksa caz standartı "take five" çalsak "OK" derlermi? (Solist degil gitaristiz kardesim :D )

ya bizi ilk gün aldılar bölük komutanının odasına.ne çalıyosunuz dedi.birisi saz.org bateri vs.dedi bende gitar dedim ve odasında bulunan klasik ve akustik gitarı verdi.çal dedi.bende ilk olaraz karma olarak akorları çaldım daha sonra arpej ve son olarak haluktan bi parça çaldım şimdi tam hatırlamıyorum hangisini çaldığımı ama.adam beğendi.grup kuruldu.ve ben kendi isteğim doğrultusunda bass a geçtim.

Geri