Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Piyasa değişir. Sıfır, ikinci el. İyi bir humbucker 180 lira civarı. Üst eşik 25 tl. Köprü sistemi ikinci elde 120 - 150 tl civarı. 100-120 arası da burgular tutar. 60 tl civarı da HSS pickguard.

Ama Hackeiommi Hırdavat ve İthalat bendeniz ile halletmeyi düşünürseniz irtibata geçiniz. Toplu fiyat veririm :D
Teşekkürler hocam ama daha yeni başladığım için pek modifiye işine felan girmeyi düşünmüyorum. Birde bulunduğum yerde ilgilenecek pek kişi bulacağımı sanmıyorum.
Bu gitar hakkındaki yorumlarınız nedir acaba ? Bazı ilanların sahipleri cevap vermiyor ondan bunu da sorayım dedim.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...o-gitar-plus-ibanez-10w-amfi-321239590/detay/

Teşekkürler hocam ama daha yeni başladığım için pek modifiye işine felan girmeyi düşünmüyorum. Birde bulunduğum yerde ilgilenecek pek kişi bulacağımı sanmıyorum.
Bu gitar hakkındaki yorumlarınız nedir acaba ? Bazı ilanların sahipleri cevap vermiyor ondan bunu da sorayım dedim.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...o-gitar-plus-ibanez-10w-amfi-321239590/detay/

Deneme imkanın varsa bir bak. Başlangıçta floyd rose sistemi biraz karışık gelebilir.

Ayarlamak dert, sık sık akord kaçırabiliyor, tel takmak ayrı bir dert. Kötüsüne, sıradanına denk geldin mi yandın :)
Doğru...
İyi ve yıpranmamış saddle lı olması gerekir ki akort kaçırmasın...
Buna karşılık bendlerde daha yumuşaktır(nispeten) ve ayar yapması daha kolaydır...
Evet tel değiştirmek başlarda zor gibi gelebilir, ama alışınca her şey kolaydır.
Yani, iyi bir lisanslı FR tremolo (yayları da iyiyse) iş yapar... Aslında tremoloyu kullanmıyorsanız da neredeyse sabit köprülülere yakın akort stabilitesi sağlar...

Floydun başlangıç aşamasında sıkıntı verip zorluk çıkarmaktan başka hiçbi artısı yok. Yinede tremolo olsun diyen için forumda 500 civarına birkaç tane OLM MM1 vardı. Bu hindistan jacksonlardan falan çok daha güzel gitarlar.

Yağız bak aklıma bişey daha geldi. Eğer cesaretin varsa bildiğin üzere yurt dışında Chapman Guitars diye bir firma var. Onların gitarları da gerçekten harikadır. İyi bir fiyata çok iyi bir işçilik ve malzeme kalitesi sunuyor bu gitarlar. Hipshot veya Floyd Rose köprü, Schaller kilitli burgular, kullanılan ağaçlarıyla tavsiye edebileceğim gitarlar. Ama gitarların tek sıkıntısı manyetikleri. Makul bir fiyatta sunabilmek için manyetiklerden kısmak zorunda kalıyorlar. Bak ben şöyle bir şey yaptım senin için.

Fiyata gitarı teslim alınca ödeyeceğin KDV dahil 4000 ₺ civarı ödeyeceksin. Eğer gelecekte müzik zevkin değişirse diye EMG ve Blackouts önermiyorum. Black Winter da oldukça sert karakterli bir manyetik setidir rahat olabilirsin. Bu fiyata olabilecek başka tek tavsiyem Cangöz Müzik'ten alabileceğin bir LTD olur o da Seymour Duncan manyetikli olmalı çünkü müzik zevki değişebilen bir şey.

Ekran Resmi 2016-09-18 23.44.47.png

Yağız bak aklıma bişey daha geldi. Eğer cesaretin varsa bildiğin üzere yurt dışında Chapman Guitars diye bir firma var. Onların gitarları da gerçekten harikadır. İyi bir fiyata çok iyi bir işçilik ve malzeme kalitesi sunuyor bu gitarlar. Hipshot veya Floyd Rose köprü, Schaller kilitli burgular, kullanılan ağaçlarıyla tavsiye edebileceğim gitarlar. Ama gitarların tek sıkıntısı manyetikleri. Makul bir fiyatta sunabilmek için manyetiklerden kısmak zorunda kalıyorlar. Bak ben şöyle bir şey yaptım senin için.

Fiyata gitarı teslim alınca ödeyeceğin KDV dahil 4000 ₺ civarı ödeyeceksin. Eğer gelecekte müzik zevkin değişirse diye EMG ve Blackouts önermiyorum. Black Winter da oldukça sert karakterli bir manyetik setidir rahat olabilirsin. Bu fiyata olabilecek başka tek tavsiyem Cangöz Müzik'ten alabileceğin bir LTD olur o da Seymour Duncan manyetikli olmalı çünkü müzik zevki değişebilen bir şey.

87242 eklentisini görüntüle
Bende ltd düşünüyordum zaten:)

87242 eklentisini görüntüle

Mavisinden alma planım vardı. :)

Siparişi verdim arkadaşlar herkese teşekkürler. Bu arada son bir soru sorayım ben başta bilgisayara bağlamaya düşünüyorum gitarı. Hangi jackı almam gerekir acaba ? jack dönüştürücüsü de alacağım onu buldum ama bu jack hangisi olacak o biraz kafa mı karıştırdı. Herhangi bir jackın linkini atabilir misiniz acaba ?
sipariş.PNG

Siparişi verdim arkadaşlar herkese teşekkürler. Bu arada son bir soru sorayım ben başta bilgisayara bağlamaya düşünüyorum gitarı. Hangi jackı almam gerekir acaba ? jack dönüştürücüsü de alacağım onu buldum ama bu jack hangisi olacak o biraz kafa mı karıştırdı. Herhangi bir jackın linkini atabilir misiniz acaba ?
87319 eklentisini görüntüle
Herhangi 20 tllik bir jack işinizi görür. 3.5 mm jack küçültücüsü de alın. Bide alabiliyorsanız ucuzdan bir referans monitörü alın 2. el

87319 eklentisini görüntüle

Bilgisayara bağlayacaksan en sağlamı ucuz da olsa bir usb ses kartı ve program edinmen.

Geri