Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar ben bu forumda yeniyim ve yeni elektro gitara başlıyorum...Yakında kursuna da gitcem ama öncelikle birkaç sorum var...

1-Öncelikle gitarım Gibson SG special bu bana başlangıç için yeter mi?Daha sonra hangi gitarı alabilirim.Model olarak gibson SG tercihim...
2-Amfim ucuz pek iyi olmayan bir amfi bana başlangıç için sorun çıkarır mı?
3-Benim gitarımın gövdesi sade ama google görsellerden baktığımda gibson sg special in gövdesi daha değişik nedeni ne olabilir?

147620-252708.jpg

Bu gitar hakkinda yorum yapacak olan var mi? Alinasi bir gitar mi ?

Gibson SG special başlangıç için yeterli değil. Ben başlangıç için en az Fender American Deluxe Strat ya da Ibanez JEM7V tavsiye ederim. Sonra öğrendikçe daha iyilerini de alırsın.. :)

martin_06 demiş ki:
Gibson SG special başlangıç için yeterli değil. Ben başlangıç için en az Fender American Deluxe Strat ya da Ibanez JEM7V tavsiye ederim. Sonra öğrendikçe daha iyilerini de alırsın.. :)

Hhehhehe :) :) :) :)
Ayrıca "Ibanez JEM7V" hastasıyım. :)

Konuyu açan arkadaş,
Sen yine iyisin. :) Ben başlangıç için arkadaşımdan 50 liraya iki yıllık T&T Sisters marka gitarını aldım. :) Ve "başlangıç" için gayet memnunum. :)
Başlangıç için gidip bilmem kaç 100 lira vereceğime dediğim gitarda başlangıcımı yaptım ve daha iyi bir gitar alabilmek için de para biriktiriyorum. :) :)

Bir de amfi mi diyorsun, hehe :)
Benim amfim bile yok. :) Bunun için 2+1 Logitech taktım laptopa :) ve böyle öğrenmeye çalışıyorum. :)

Ben şimdilik gitarı öğreneyim, içini dışını kurcalayayım, perdeleri çok iyi öğreneyem yeter. :) Zaten çok şey de beklenmez ki. :) :)

Bu sahip olduklarım beni yıldırmadı, bilakis daha iyilerine sahip olabilmek için ve daha iyi çalabilmek azmim arttı ve düzenli olarak çalışıyorum. :) Ayakta çalışıyorum ve önümde de nota sehbası var, portre üzerinden çalışıyorum. :)

Not: En iyilerine sahip olana kadar elimizdekiler en iyileridir. :) :)

Başarılar dostum.. ;)

casimiro demiş ki:
martin_06 demiş ki:

Hhehhehe :) :) :) :)
Ayrıca "Ibanez JEM7V" hastasıyım. :)

Konuyu açan arkadaş,
Sen yine iyisin. :) Ben başlangıç için arkadaşımdan 50 liraya iki yıllık T&T Sisters marka gitarını aldım. :) Ve "başlangıç" için gayet memnunum. :)
Başlangıç için gidip bilmem kaç 100 lira vereceğime dediğim gitarda başlangıcımı yaptım ve daha iyi bir gitar alabilmek için de para biriktiriyorum. :) :)

Bir de amfi mi diyorsun, hehe :)
Benim amfim bile yok. :) Bunun için 2+1 Logitech taktım laptopa :) ve böyle öğrenmeye çalışıyorum. :)

Ben şimdilik gitarı öğreneyim, içini dışını kurcalayayım, perdeleri çok iyi öğreneyem yeter. :) Zaten çok şey de beklenmez ki. :) :)

Bu sahip olduklarım beni yıldırmadı, bilakis daha iyilerine sahip olabilmek için ve daha iyi çalabilmek azmim arttı ve düzenli olarak çalışıyorum. :) Ayakta çalışıyorum ve önümde de nota sehbası var, portre üzerinden çalışıyorum. :)

Not: En iyilerine sahip olana kadar elimizdekiler en iyileridir. :) :)

Başarılar dostum.. ;)

Sana da arkadaşım...başarılar

Arkadaşlar 3. soruma cevap yok mu?

Dostum senin gitarın Epiphone,diğer gitar Gibson.Sen google da farklı aratıyorsun o yüzden benzer çıkmıyor ;) o desen dediğinin adı "pickguard" onu taktırabilirsin(uygun vida girişleri filan varsa) ;)

semizotu25 demiş ki:
Dostum senin gitarın Epiphone,diğer gitar Gibson.Sen google da farklı aratıyorsun o yüzden benzer çıkmıyor ;) o desen dediğinin adı "pickguard" onu taktırabilirsin(uygun vida girişleri filan varsa) ;)

Peki ne işe yarıyor o?
Taktırcağım da hem de güzel gözüküyor...
Acaba benimkine takılır mı?

Pena ile gitarı çalıyorsun ya pena vururken gövdede çizik olmamasını sağlıyor.Gitarın gövdesi çizilmiyor + estetik açısından da güzel birşey ;) Ama sen alıp takmaya çalışma onu vidalaman gerekiyor :) Bilen birisine taktırabilirsin Taksim Tünel'e in herhangi bir müzik dükkanına sor seni yönlendirirler ;)

semizotu25 demiş ki:
Pena ile gitarı çalıyorsun ya pena vururken gövdede çizik olmamasını sağlıyor.Gitarın gövdesi çizilmiyor + estetik açısından da güzel birşey ;) Ama sen alıp takmaya çalışma onu vidalaman gerekiyor :) Bilen birisine taktırabilirsin Taksim Tünel'e in herhangi bir müzik dükkanına sor seni yönlendirirler ;)

Saolasın kardeş...Zaten taksime gidemem de çünkü Ankarada oturuyorum.Estetik açıdan güzel ne kelime mükemmel duruyor.Pickguardın bi küçüğünü gördüm bir büyüğünü...Ben büyüğünü taktırmak istiyorum da küçüğü oluyor da büyüğü de olur mu?Yani ne farkı var?

http://www.wdmusic.com/pickguard_sg_5800.html

burda benimkine uyanlar var ama büyük uymuyomu ki?

Müzik marketlerinde satılıyordur değil mi?

Çok soru oldu ama merak ne yapıyım :D

Mesajima size bu gitari gibson diye satmamis olmalarini umarak basliyorum.
Baslangic icin her gitar yeter ki bence epiphone fazlasiyla yeterli.Ileride de bu gitarin gibson olanini alabilirsiniz ama aceleye hic gerek yok.3-4 sene ihtiyacini hissetmezsiniz diye dusunuyorum.Amfi sorunsuzsa da kafaya takacak birsey yok demektir.Calismaniza bakin yolun basinda ekipmana takmayin kafayi...

He yanlış anlaşılma olmasın gitarını değiştir demiyorum bence de idare eder 3 sene filan fazla gider hatta.Evet müzik marketlerde satılıyor ama Ankara' da da var "luthier".Forumda böyle bir başlıkta vardı zaten bu arada elindeki gitara kaç lira verdin umarım kazık atmamışlardır

AtAvratStrat demiş ki:
Mesajima size bu gitari gibson diye satmamis olmalarini umarak basliyorum.
Baslangic icin her gitar yeter ki bence epiphone fazlasiyla yeterli.Ileride de bu gitarin gibson olanini alabilirsiniz ama aceleye hic gerek yok.3-4 sene ihtiyacini hissetmezsiniz diye dusunuyorum.Amfi sorunsuzsa da kafaya takacak birsey yok demektir.Calismaniza bakin yolun basinda ekipmana takmayin kafayi...

Üstünde gibson yazıyor....

Dostum gibsonın klavyesini incelemelisin,kalınsa başlangıç için iyi olmayabilir.
Bir meksika fender alıp iyice alışıp satıp gibson almak daha mantıklı gelirdi bana.

Geri