EMG Hz hakkında

merhaba arkadaşlar ben kendi gitarıma Emg'nin Passive manyetiği olan Hz modelini taktırmak istiyorum.bunu kullanan arkadaşlar varsa bana biraz bilgi verebilirler mi?sustaini nasıldır tonlar nasıldır vb. ? özellikleri.yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk ederim..

bende emg-hz 3 war clean tonlarını çok beğeniyorum..dist. tonlarıda fena değil hani jackson manyetiği çıkartıp aldığım distr.den bunu soyluyorum...karakterini bilimsel açıklayamıcam ama kulaktan bişiler söylemek gerekirse fazla tiz.lerin olduğu bir manyetik değil biraz daha bass ama biraz eq. ayarından dengeleniyor....duyduğuma göre hz-4 ler hz-3 lere gore daha sert dist. veriyomuş ama clean.leri nasıldır bilemicem...

arkadasım benım 2gitarımdada mevcut hz3 ben cok memnunum arkadasımın dediği gibi bass ağırlıklı bır manyetik. ama gitarın agacı cok önemli sonuçta pasive manyetik bc rich te cok sert ses alabiliyorum genel anlamda sesten cok memnunum paylaşmak istedim kolay gelsin

arkadasım, benim bc rich platinum serisi ,değiştirince gerçekten hissedilebilir bir fark oldu benim taktığım emg hz h3 tü gercekten sert bir ton elde ettim eskiye nazaran. benim düsüncem pişman olmazsın emg ile değiştirirsen

tesekkur arkadasım suanki tonunda olduka iyi ama daha sert bi hale getirebilmek icin arayıs icindeyim ve emg hz3u buyuk ihtimal takıcam , bide bu manyetigi ist satan bildigin bi yer varmı?

metallci, emg leri sıfır olarak zuhal muzik satıyor ben bir kaç ay evvel aktive emg almıştım oradan. sayet daha sert bir ton elde etmek istersen aktive al derim. ikinci el düşünüyorsan onu bilmiyorum tüneldeki yerlere bakmak lazım bazen düşüyor ama genel olarak zuhalde bulunur sıfır gelir gelmez baya bir talep olmuştu zuhalde ve gecen senenin fiyatlarıylaydı zam gelmemişti

Yaklaşık 1.5 senedir Hz H4 ve Hz H2 kullanıcısıyım şahsen parlak ve sert tonları sevenlere tavsiye ederim. H4 Türkiyede fazla bulunmuyor ama yurtdışından yollayan siteler var. Güçlü manyetikler.. Sahsen aktiflerden daha cok beğeniyorum zaten yanlış bilmiyorsam H4, 81 in pasif versiyonu.. Tercih meselesi ama cok güzel manyetiktir.

orda da ılanım mevcut. manyetıklerı alan ozellıklerını ınceleyen ve memnun kalmayan yada degıstırmek ısteyen kullanıcılarıda yakalamak icın burayada yazmayı uygun gordum. Onerın ıcın tesekkurler.

bende bununla ilgili konu açmayı düşünüyordum ama görüyorum ki bir cok soruma cevap verilmiş burada
sormak istediğim birşey daha var H4 ü türkiyede bulabilirmiyim
ve h4-h2 iki manyetiği yanyana kullanabilirmiyim daha açık bi dille soracak olursam h4 ve h2 yanyana nasıl olur verimli olurmu
yada h4 ile bi humbucker manyetiğin verimi nasıl olur

evl x4 ümün üzerinde hz h4 set var.
herşeyi başarılı dostum emin olaiblirsin;)
aktif hiç denemediğim icin kıyaslama yapamam.
Mesa Boogie dual rectifier ve Avt 150x de denedim sonuclar oldukca olumlu..
Fakat bi fender tonu da beklememek lazım metal yapıcaksan alacağın manyetik emg marka olmalıdır bence..

Geri