Power Amp & Preamp

arkadaslar pre amp + power amp + kabin kombinasyonunun hazır combolardan ne farkı var? olumlu ya da olumsuz ne gibi bir farkı varki insanlar için tercih nedeni oluyor?

Aynen presence arkadaşımızın dediği gibi daha iyi "kişisel" ton yakalayabilirsin bu şekilde. Speaker larından preamp ine herşeyi seçmek senin elinde olur. Bu yüzden güzel avantajları vardır. Tek dezavantajı sanırsam fiyattır...

peki birsey daha soracagim.mesela ben marshallin kafasiz sadece cabini alsam procassora taksam guclu ses alabilir miyim.bi de power amp icin resim ekleyebilir misiniz?tesekkur ederim

peki birsey daha soracagim.mesela ben marshallin kafasiz sadece cabini alsam procassora taksam guclu ses alabilir miyim.bi de power amp icin resim ekleyebilir misiniz?

Her markanın Power amp resimlerini ve tüm özelliklerini nette arama yaparak bulabilirsin...

Prosesörü kabine bağlamak için power amp şart, bu konuyla ilgili bir başlık da açılmıştı önceden, mutlaka yardımcı olacaktır... ama ben yine iyi bir preamfi hiçbir prosesörün yerini tutmaz derim :D

peki sizce 2 preamp ust uste kullandigim zaman sorun yasarmiyim

Ne için ve hangi preamfileri bağladığına bakar alacağın sonuç... genellikle çok uygulanan bir yaklaşım değil; eğer amacın distortion ise power amfi distortion'ı ya da preamfiyi booster pedallarla yüklemek yaklaşımları uygulanır çoğu kez... tabii bunların seçimi de istediğin tona bağlı.

Yok eğer iki farklı ton seçeneği elimde olsun diye iki preamfiyi üstüste bağlayacaksan ikisinin de tonunun dışında bir sonuç elde edersin... bu tür durumlar için özel A/B switchleri var, sinyali kayıp olmadan ikiye ayırıp iki ayrı kaynağa (mesela preamfi) yönlendiriyor... sonra her preamfinin çıkışını stereo power amfine girip kabine yönlendirebilirsin...

Geri