Youtube Kanalım

Öncelikle elinize sağlık, ama yüreğimizi ağzımıza getirdiniz :)
Müsadenle ben biraz eleştiri yapmak istiyorum üzülerek. Maalesef bu seferki performans bir önceki kadar iyi değildi bence, sanki hepinizde gereğinden fazla heyecan yada bir tutukluk varmış gibiydi.
Vokalde 1-2 detone durumu oldu, gitarlarda sanırım 1-2 sıkıntı yaşandı ve en önemlisi enerji biraz düşüktü. Parçanın başında gitar ve vokalin kısa kareografisi bile doğal görünmedi, halbuki ilk turdaki ördek yürüyüşü çok daha doğal o anda ortaya çıkmış gibiydi. Yani sahnede eğlenen bir grup havası pek yoktu. Bence siz eğlenin yeter, turu geçip geçmemeyi hiç düşünmeyin hatta parça seçmek için bile çok düşünmeyin, takılın abi sahnede içinizden geldiği gibi. Eminimki öyle olursa zaten ister istemez turu geçersiniz, geçemezsenizde canınız sağolsun yahu. En azından bizlere rock müzik dinletip heyecan yaşattınız deriz, sizlere minnettar kalırız :)
Belkide ilk turu geçmiş olmanın yükü vardı omuzlarınızda çünkü 2. turda daha iyisini yapmanız gerekiyordu duvarın kalkması için. Bunun bir baskısı olabilir, ilk tura çok daha rahat çıkmıştınız, senin söylediğin kadarıyla zaten eğlence, iyi bir sahnede çalma vs. amaçlıydı. Ama 2. turda sanırım işler biraz daha ciddileşti, dediğim gibi bu durum sizin üzerinizde baskıya neden olmuş olabilir.
Hepinizin çok çok iyi olduğunu hepimiz hatta cümle alem biliyor zaten, e doğal olarak bizim beklentilerimiz de artıyor. :)
Sonraki tur için şimdiden başarılar. İnşaallah yarı final turunuda rahatça geçersiniz bize de bir heyecan daha yaşatırsınız.
Sevgiler.

Destek, yorum ve eleştiriler için çok teşekkür ederim. Biraz aksaklıklar oldu, canlı yayın olunca kendimizi toparlamak biraz zor oldu.

Sıkıntının en büyüğü benim gitarımın olmaması oldu :) çalıyormuş gibi yapmak zorunda kaldım. Emre'nin de sesi gitti geldi solo sırasında. Bir gitar olmayınca çalım planladığımızın yarısını olabildi bu da ister istemez bütün gruba yansıdı.

Yarı finalde telafi edeceğiz umarım. Çok sağolun.

Tebrik ederim... Üst tura normalde geçmek zor iken, Galatasaray Atletico Madrid Şampiyonlar Ligi maçının TRT1'de şifresiz olarak gösterildiği dakikalarda bir üst tura geçebielcek kadar oy almanız başarının bence çok farklı bi boyutu.

Bu performansın ilk performasa göre biraz aşağıda kaldığı doğrudur ama malum şanssızlıklar yaşanmış. Buna rağmen gerçekten iyi toplarlamışsınız... İşin şov kısmında yapılan eleştrilere katılmıyorum. O çük kadar sahnede spontan şov yapmak büyük risk. Ayakta duran 4 kişi var, hepsi değil 2'si kafasına göre hareket yapsa birine çarpma olasılığı doğar. Zaten o sahnede yapılacak fazla eğlencede, vodafone rakçı liseli ergenler festivalinden kaçmış gibi komik ve yapmacık gözükecektir diye düşünüyorum. Bu kadar ufak bi sahnede bu doz bence gayet iyi...

Bu tür yarışmalarda klişe seviyesine gelip artık kabak tadı veren sivit çaylto mayn çalmadığınız içinde kendi adıma çok sevindim. Bon jovi çok daha iyi bi seçim olmuş. Öbür turda rock ile ilgisi olsun olmasın çoğunluğun sağdan soldan bir şekilde kulağının aşina olduğu, rock you like a hurricane, dr. feelgood, crazy train, born to be wild, barracuda, panama gibi gibi gibi parçalara yer vermeniz dileği ile tekrardan başarılar direlim...

Garbibim demet akalında parçaya çok eşlik etmek istemiş ama parçanın chorusu dahi bilmediğinden edememiş :D

Tebrik ederim... Üst tura normalde geçmek zor iken, Galatasaray Atletico Madrid Şampiyonlar Ligi maçının TRT1'de şifresiz olarak gösterildiği dakikalarda bir üst tura geçebielcek kadar oy almanız başarının bence çok farklı bi boyutu.

Bu performansın ilk performasa göre biraz aşağıda kaldığı doğrudur ama malum şanssızlıklar yaşanmış. Buna rağmen gerçekten iyi toplarlamışsınız... İşin şov kısmında yapılan eleştrilere katılmıyorum. O çük kadar sahnede spontan şov yapmak büyük risk. Ayakta duran 4 kişi var, hepsi değil 2'si kafasına göre hareket yapsa birine çarpma olasılığı doğar. Zaten o sahnede yapılacak fazla eğlencede, vodafone rakçı liseli ergenler festivalinden kaçmış gibi komik ve yapmacık gözükecektir diye düşünüyorum. Bu kadar ufak bi sahnede bu doz bence gayet iyi...

Bu tür yarışmalarda klişe seviyesine gelip artık kabak tadı veren sivit çaylto mayn çalmadığınız içinde kendi adıma çok sevindim. Bon jovi çok daha iyi bi seçim olmuş. Öbür turda rock ile ilgisi olsun olmasın çoğunluğun sağdan soldan bir şekilde kulağının aşina olduğu, rock you like a hurricane, dr. feelgood, crazy train, born to be wild, barracuda, panama gibi gibi gibi parçalara yer vermeniz dileği ile tekrardan başarılar direlim...

Garbibim demet akalında parçaya çok eşlik etmek istemiş ama parçanın chorusu dahi bilmediğinden edememiş :D
Öyle deme hocam boyundan ince hareketlerle güzel kafa salladı :D :D :D

Öncelikle tebrik ediyorum aksaklıklara rağmen duvar kalktı.Bir sonraki turda daha zor olacaktır ama ben inanıyorum geçeceğinize.Ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama ben olsam rock ile alakası olmayan bi şarkıyı rock cover yapar jüriyi ve herkesi şaşırtmayı denerdim.Gelecek turda şimdiden başarılar,başlığı yayın tarihi ile ilgili bilgilendirin lütfen.Şahsen ben size oy açıldığı an basıp geçiyorum.Bir sonraki tur 2-3 cihaza daha yan ekran indiricem size oy atmak için.

e düşünüyorsunuz bilmiyorum ama ben olsam rock ile alakası olmayan bi şarkıyı rock cover yapar jüriyi ve herkesi şaşırtmayı denerdim.
Tam da bunu ve Türkçe bir şarkı düşünüyordum. Şu "Kızlar Kızlar Gelemmi" gibi birşey beklenenden çok oy getirebilir ama yarı finalin asıl bomba olmaması lazım. Malum final var daha. Yani finaldeki şarkıyı gölgede bırakmayacak bir ayar tutturmak lazım.

Başarılar dilerim birkaç aksaklık dışında güzel performans olmuş. Sonraki şarkıyı bence Iron Maiden'dan seçin. The Trooper hem güzel hemde melodik olur. Tempoyuda arttırmış olursunuz. :) Tekrar başarılar.

Başarılar dilerim birkaç aksaklık dışında güzel performans olmuş. Sonraki şarkıyı bence Iron Maiden'dan seçin. The Trooper hem güzel hemde melodik olur. Tempoyuda arttırmış olursunuz. :) Tekrar başarılar.
Breaking the Law
Living After Midnight
You've Got Another Thing Comin'

Çalın diyorum @forbidden_city den destek bekliyorum :D
Mr big çalınabilir veya crazy train olabilir
CeHaPe zihniyeti bunlar. Geçin bunları :D

Arkadaşlar kendi zevkimize uygun şeyler istiyoruz tamam ama sanırım şöyle geniş kitleleri de yakalayacak bir Türkçe parça zamanı bence. Zaten ne çalarlarsa çalsınlar forumun desteği tam olacak ama bir sonraki aşamada %kaçı geçmeleri gerektiğini de düşünmek lazım?

Benden ilk öneri Erkin Koray'dan "Tek Başına".

Geri