Tuşe! (Rock) - Ankara

Çok saolun arkadaşlar malesef Türkiye gerçekleri işte benim başıma gelmiyo diyoruz hep Tv den ordan burdan duyuyoduk sonunda benimde başıma geldi o kadar çok emek hırsızı varki bu ülkede ve elimizden hiçbişe gelmiyo. İşin daha can sıkıcı tarafı bu adamlar yakalansa bile bişe yapmıyolar o gun serbest bırakıyolar bu serserilerde sokaklarda başımızı ağrıtmaya daha çok devam edecekler çok insanın defolup gidesi geliyor bu ülkeden umarım kimsenin başına gelmez gerçekten çok can sıkıcı bir tecrübe neyse cana deilde mala gelsin diyerek kendimizi avutmaktan başka çare yok tekrardan teşekkürler iyi bakın kendinize...

Arkadaşlar TUŞE If Rock Bar'da ki düzenli perşembe günü programına son vermiştir.

Arkadaşlar TUŞE 12 Haziran Pazar günü Atatürk'çü Düşünce Derneğinin katkılarıyla AHLATLIBEL tesislerinde düzenlenecek olan etkinlikte kanka grubumuz DERİN6 ile birlikte sahne alacaktır. Rock&Piknik diyoruz:)

Tushe

Amatör gruplar forumunda olduğumuza bakmamak lazım, gayet profesyonel bir grup Tushe. Tüm elemanları enstrumanlarının ve çaldığı ya da söylediği şarkıların hakkını veren kişiler.
İstanbul'da olduğum ve okuduğum için henüz sizi izleme fırsatı bulamamış olmam üzücü. Tabii geçtiğimiz günlerde Driftwood arkadaşın başına gelen olay daha da üzücü. Geçmiş olsun diyorum.

Ankara'ya geleceğim ilk günü sizin çaldığınız bir güne denk getirmeye çalışacağım. :)

Görüşürüz![/quote]

Tushe yi if ' de izlemiştim gerçekten başarılı bir grup bu piyasada değerlendirdigimizde...

Fakat Bijen beyi merakımdan gitmiştim aslında çok lafı geçiyordu...

Şahsen okadar aşırı bir gitarist deil zaten kendisi de biliyor ne seviyede oldugunu , insanlar biraz abartıyorlar . Ben şu eksigi gördüm sadece hızdan ibaretti , yani müzik hızlı oldugu içinmi güzeldir arkadaşlar ? Kalıba göre notaları ardı ardına diziyor süratlice fakat pek bir duygusuz ruhsuz sololar...Sadece hızlı olsun gerisi ne olursa olsun dermiş gibi...

Birde tabii güzel ekipman dizmiş böyle oluncada halk dilinde dendigi gibi o ekipmanı yoldan geçen ahmet amcaya ver oda çalar gibi bir şey söz konusu ...

Ama dediğim gibi piyasaya göre değerlendirdigimizde hiç fena grup deil oturup dinlenesi birde beste yapmalarını tavsiye ederim...

Başarılar Kolay Gelsin...

Aslında haklısın özellikle bar programlarında bazı zamanlar otomatiğe bağlıyorum birde soloların tamamını (iki tane parca hariç onlarda imza gibi ) doğaçlama attığımdan hani böyle duygulu histerik sololar atmıyormuşum gibi gelebilir. Birde işin tabi şov kısmı var, ona da uygun davranmak lazım yoksa yavaş çalamadığımdan değil yani:)) ama dediğinde haklı olabilirsin. Birde progressive adamız ya onun etkisi de var.Yalnız şöyle birşey var ben tarzımdan çok memnunum yani aşmış bir gitarist olduğumu düşünmüyorum ama kendi tarzımı seviyorum lakin sololarım bana duygulu geliyor:) ehhe hani kimse sevmesede ben seviyorum o bana yetiyor:)

Ha birde şöyle bir durum var, her parçada ortalama 2 mezur solo kısmı var ne uzun ne kısa.Benim o zaman diliminde şov yapmam gerekir. Eğer yavaş giriyim sonra coşiim fln gibi şeyler düşünürsem parça 3 dakikadan 10 dakikaya sıcrar:)Birgün belki enstrumental gitar parcaları yapmaya karar verirsem o zaman duygu + teknik olabilir. Yoksam öyle gitaristlerin Nuri Alço'su değilim teeesüf ederim yani:) ehhe

Bu arada Ahlatlıbel'de bu pazar olan rock&piknik olayında sahneye çıktık ama çalamadık.Lakin elektrik yetmedi benim aletlere:)benim trafo 750 watt çekiyor çalıştırmadı şebeke:)Bizde çalamadık:)

Bu arada Hasitthere dostum o laf bana ait beh:) "o aletleri ahmet amcaya versen oda çalar " ama şöyle de bir durum var Aslında POD ve FX ünitesi dışında birşey kullanmıyorum bar programlarında hatta amfi bile kullanmayıp sisteme giriyorum.Benim canavarlar evde duruyor:) o yüzden bar programlarında öyle aman ne aletler bunlarla herkes calar demeyin POD herkesde var o çıkan tonlarda POD dan çıkıyor amfi bile yok sisteme girilen pod:)Amaa evde ki 4x12 ler power lar fln hakkaten ahmet amcaya versek oda çalar yani evde:)

Abiler, pazar günü çok dinlemek istedim cidden, Barfly'dan beri hasretim size. Ama muhebbetiniz bile çok doyurucuydu, oralara kadar geldiğiniz için teşekkürler yine de. Ayrıyeten, Bijen'in çalışıyla ilgili eleştiri bence, mantıklı gibi dursa da, uzun süre dinleyince çok doğru değil bence. Ben bir gitarist adayı olarak dört hatta beş dinlemeden sonra o kadar sevdim ki, aslında sadece(bildiğim kadarıyla) canlı dinlenen bir gitarist olarak, kendini bu kadar iyi ifade edebilen ve her notanın hakkını tertemiz verebilen ''böyle gitaristlere keşke daha çok rastlasak Türkiye'de'' dedirten bir gitarist Bijen. Grubun diğer elemanları da gerçekten dört dörtlük, hepsine ayrı ayrı tebrikler benden. Yolunuz açık olsun ''Tushe''...

Yaw aslında bu ekipman konusunda ahmet amcaya versen çalar lafı birazda fazla ağır kaçıyor.Yani hiç hakkı yenesi bir gitarist deil bijen,e iyi gitaristede iyi ekipman şart.!

Duygu deyince ufak bir barda bijenin yüksek hızlarda notaları dizmesi ordaki 50 - 100 tane sarhoş adam için daha eylendirici oluyordur diye düşünüyorum , dediği gibi şov olayı yani.Ama doğaçlarken şarkının havasınıda alıp tamamen farklı biryere götürmüyo sonuç olarak...Bu sebeple hız yapması gayet güzel kanımca...Yani ortama göre güzel ama album çıkarda tüm şarkıların soloları vızır vıdır düddürüdüt sadece hız ise ozaman bayabilir :) Ruh çok önemli ama yüksek hızlardada şiddetli duygular aktarabiliyor gitaristler...
Bkz.: Dave Murray... :taptim :metalhead :tap:

Mutlaka gelicem! :p

Tushe! bir süre Cuma akşamları da 23:00 'da Biziz'de sizlerle olacak... Cumartesi gecesi gelemeyenleri, gelip te doyamayanları Biziz'e bekliyoruz

veeee......

Tushe! Önümüzdeki haftadan itibaren Perşembe geceleri saat 22:30 gibi Çevre Sokak Replik Bar'da sahne almaya başlayacaktır.

Sevgiler, saygılar....

dıp.. tıs.. dıp dıp tıs..!

Olm can siz de her yerde çıkıyorsunuz ama bi türlü izleyemedim sizi be. Geliyorum ha yakın zamanda!

O gün de görüşemedik ama neyse. N'apayım hastanedeydim biliyorsun ki.

Haydi görüşürüz canım kardeşim! şapırt (pasta yeme efekti)

Geri