Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Hocam bu gitarın zr tremololusunu denemiştim ve clean tonlarını çok beğenmiştim. Böyle yumuşacık, yoğun, akışkan clean tonları vardı. Sizin gitarın da cleanler iyi mi ? Sanırım manyetikleri farklı ikisinin.

Doğrudur, s7521’de quantum 7 manyetikler mevcut. Switch yine 5 yollu, yani seçenek bol. Açıkçası s7320/s7420 ile kıyaslama şansım pek yok, yine de fabrikasyon manyetiklere göre “iş yapar” kategoride. Bana dimarzio fusion‘ı andırdı, epey keskin ve mid yoğunluklu bir duyumu var genel olarak.

Acikcasi benim de gozum ona gitti. Bi de SC keske tremololu olsaymis. Guzel gunlerde calin. Paul's Guitar hakkinda ne diyorsunuz? 408 mi yoksa bu mu? Switch konumlarindan dolayi ayrismakta. Bu daha mi kontrol etmesi kolay?
Tesekkurler. SC 24.5 skalaya sahip, bu nedenle tremolo olmamasi daha guzel. Onceden 25 inc tremololu PRS vardi elimde, bu halini daha cok seviyorum. Vaktiyle 408 de denedim, gercekten guzel gitar. Haliyle custom serisine cok benziyor, Paul’s sahsina munhasir bir alet manyetikler yuzunden. “P90 on stereoids” tabiri tam oturur.

neden hep prs? 25 inch hadisesi mi? fenderin uzun gibsonın kısa gelme durumu?
Hayir, resimdeki SC 24.5 inc, 305 ve Silversky ise 25.5 inc. Buradakiler haricinde 9 tane daha PRS gitarim oldu. Cok fazla gitar denedim son 15 senede ama sapin rahatligi, cok yonluluk, mikste rahatlikla duyulmasi, estetik yonu, sasmayan kalite politikasi vb unsurlar hep PRS gitarlarina yonlendirdi beni.

Bu aşağıdaki Les Paul'ü almak icin 1 yıldır uğraşıyordum. Cepten yemeden almak için 4 gitar ve 1 amfi sattıktan sonra Amerika'dan gelen arkadaşıma denetip öyle aldırdım. Sınırlar kapanmadan resmen gün önce vardı. Şimdilik birlikte çok mutluyuz.
IMG-20200319-WA0004.jpg
IMG-20200319-WA0009.jpg

Hayir, resimdeki SC 24.5 inc, 305 ve Silversky ise 25.5 inc. Buradakiler haricinde 9 tane daha PRS gitarim oldu. Cok fazla gitar denedim son 15 senede ama sapin rahatligi, cok yonluluk, mikste rahatlikla duyulmasi, estetik yonu, sasmayan kalite politikasi vb unsurlar hep PRS gitarlarina yonlendirdi beni.
uzun uzadıya hiç kullanmadım. belki önyargım var. bana elma şekeri gibi geliyorlar mobilya gibi eski püskü bir gibson organik gibi değil.

İkinci el olduğu için bir miktar daha makul. Fakat buradaki ikinci el piyasasıyla kıyaslayınca kelepir kalıyor.

Gule gule kullanin cok guzel duruyor. R7 ve r8leri takip ediyorum turkiyede bir yildir mantikli bir fiyata veren olur mu diye. Bir arkadas var, bildirim geliyor ilanindan surekli, gece boyunca dort kere fiyati degistiriyor bin lira bin lira arttiriyor. Sonraki hafta geri dusuruyor. Boyle boyle bir yildir satista. Benim teklif ettigim fiyata verip dolara atsa simdiye istedigi fiyata satmisti. :D

Gule gule kullanin cok guzel duruyor. R7 ve r8leri takip ediyorum turkiyede bir yildir mantikli bir fiyata veren olur mu diye. Bir arkadas var, bildirim geliyor ilanindan surekli, gece boyunca dort kere fiyati degistiriyor bin lira bin lira arttiriyor. Sonraki hafta geri dusuruyor. Boyle boyle bir yildir satista. Benim teklif ettigim fiyata verip dolara atsa simdiye istedigi fiyata satmisti. :D
Sanırım hangi gitardan bahsettiğinizi biliyorum. Ben de uzun süre aynı gitara niyetlendim. Sonraa almak için sayfayı açıp fiyatın arttığını görünce Amerika'ya yöneldim :)

Geri