Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Harley benton st-20
Jackson ps-3 rr
59BEBDC8-D750-48D8-80B3-111748CDD241.jpeg

Benden önceki sahibi Jackson ps-3 ü charvelin maun bir rr gövdesine yerleştirmiş
Ve jackson Floyd roseu orjinal fr ile değiştirmiş ama jackson kunusumda bilgili olanlara bir sorum var normal ps-3 lerde 22 perde oluyor bu 24 perdeli o yüzden tam modelini bulamadım.

Harley benton st-20
Jackson ps-3 rr
159179 eklentisini görüntüle
Benden önceki sahibi Jackson ps-3 ü charvelin maun bir rr gövdesine yerleştirmiş
Ve jackson Floyd roseu orjinal fr ile değiştirmiş ama jackson kunusumda bilgili olanlara bir sorum var normal ps-3 lerde 22 perde oluyor bu 24 perdeli o yüzden tam modelini bulamadım.
Entonasyon işi sıkıntı yaratmıyor mu perde sayısı ve gövde ölçüleri sebebiyle?

Harley benton st-20
Jackson ps-3 rr
Sap ya PS2 ya da PS6, gövdeyi bilemiyorum. Sapı gövdeden ayırırsanız muhtemelen ikisinin de modelini bulabilirsiniz. Tabii silinmediyse ya da üzeri boyanmadıysa.

Harley benton st-20
Jackson ps-3 rr

Charvel rr modeline jackson sap takıldıysa şunlardır diye tahmin ediyorum;

F1B59D55-8D95-4FBD-AFE1-4853F2C918FE.jpeg

907AC74B-5468-44E6-857D-EB5CF6370C5D.jpeg

Çalımı vs rahatsa, sesi güzelse mutluysanız güle güle kullanın. Ne olduğunun çok da bir önemi yok. :)

Nihayet Schecter Nick Johnston HSS Strat...
Çaldığım en versatil strat. Henüz iki gün oldu ama beni ikna etti. Sap manyetiği Johnston modeli imiş, çok beğendim. Çok transparan ve her yola geliyor. Gerçek single ama gürültüsü de çok az. Bridge manyetiğini belki biraz daha kompresli bir şey ile değiştiririm ileride, ama o da gayet iyi. Tremolo güzel, akort tutuşunu beğendim.
Gitar Strat ruhunda, ama sap profili çok rahat (C) ve klavye de oldukça düz sayılır. Elimdeki Vigier Strat beni bu anlamda biraz delirttiği için (Modern D, beyzbol sopası gibi..) pek rahat ettim. Bu arada, Schecter "önden havuzlu" olduğu için daha hafif bir gitar. Vigier eşek ölüsü gibi, çünkü pickguardın altı dolu (!).
Do Re'nin Tünel mağazasındaki Berke isimli elemana da teşekkür ediyorum. Çok kafa birisiymiş kendisi, bahane ile tanışmış olduk.
Bir kaç ayrı sound ile backing trackler üzerine (klasik caz, fusion, rock-shred...) kayıt almayı da planlıyorum yakında.
Şu an için gördüğüm tek sorun, perde uçlarının sivri olması... Bu anlamda birazcık işi var gitarın.
Bu aldığım ikinci Schecter (ilkini yıllar önce almıştım, Kore malı SLS Blackjack muazzam bir gitardı ama Floyd ile artık işim kalmadığını anlayınca satmıştım..).
Schecter gerçekten son dönemin kalitedeki en istikrarlı markası bence.

Dosyalar

• IMG_20230406_214726_resized_20230406_101323979.jpg
    IMG_20230406_214726_resized_20230406_101323979.jpg
    6.5 MB · Gösterim: 167
Geri