Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

İki cihaz arasında kaldığımı söylemiştim, yeğenime de prosesör almaya karar verince Senkop tan havale ile indirimli 13.250 ye Mooer G300, SesciBaba dan 10.900 e HeadRush Mx5 aldık (Kampanya bilgilendirme amaçlı yazdım)

Marka Model kararı verirken yardımcı olan @solitude71 ve @SoloLead e teşekkür ederim.
20221219_205251.jpg

İki cihaz arasında kaldığımı söylemiştim, yeğenime de prosesör almaya karar verince Senkop tan havale ile indirimli 13.250 ye Mooer G300, SesciBaba dan 10.900 e HeadRush Mx5 aldık (Kampanya bilgilendirme amaçlı yazdım)

Marka Model kararı verirken yardımcı olan @solitude71 ve @SoloLead e teşekkür ederim.
157828 eklentisini görüntüle
Hayırlı olsun. Maşallah yanarlı dönerli, insan hesap istemeye korkar walla 😅
Şaka bir yana, ben de HeadRush alacağım bu gidişle. Gigboard veya Pedalboard. Eli kulağındadır

Merhaba arkadaşlar,
Hem evde hem stüdyoda hem de sahnede kullanabileceğim bir prosesör arıyorum, bütçem boss gx100, line 6 pod go, mooer ge300 ve headrush mx5'e el veriyor. Mx5'in sahnede kontrollerinin daha kısıtlı olacağını düşünüyorum bu yüzden pek sıcak bakmıyorum. Bu modellerden birkaçını kullanan deneyimleyen, karşılaştırma yapabilecek olan varsa her türlü tavsiyeye açığım, siz birini alacak olsanız hangisini tercih ederdiniz? Bu fiyat bandında başka önerisi olan varsa onu da düşünebilirim, şimdiden teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,
Hem evde hem stüdyoda hem de sahnede kullanabileceğim bir prosesör arıyorum, bütçem boss gx100, line 6 pod go, mooer ge300 ve headrush mx5'e el veriyor. Mx5'in sahnede kontrollerinin daha kısıtlı olacağını düşünüyorum bu yüzden pek sıcak bakmıyorum. Bu modellerden birkaçını kullanan deneyimleyen, karşılaştırma yapabilecek olan varsa her türlü tavsiyeye açığım, siz birini alacak olsanız hangisini tercih ederdiniz? Bu fiyat bandında başka önerisi olan varsa onu da düşünebilirim, şimdiden teşekkürler.
selam, bence line 6 çok çok daha iyi olacaktır diğerlerine göre. BOSS'un distortion-drive tonları her zaman başarısız oldu bana göre, mooer'in ge300 de olabilir fena değildir. MX5'e ben olsam yaklaşmam, denedim bi kaç kez kullanmayı da performans sırasında çok zorlayıcı oluyor.

Mooer G300 kullanıyorum,Headrush MX5 de kullandım.Sahne performansı için Headrush MX5 dediğin gibi kısıtlayıcı olacaktır.Mooer g300 kesinlikle öneririm,gerek kasa sağlamlığı,Sahne de presetlere atayabildiğin 4 tap ve Tone capture özellikleri ile çok iyi cihaz.

G300 ton kalitesi olarak Headrush a göre bir tık altta diyebilirim.

Mooer G300 kullanıyorum,Headrush MX5 de kullandım.Sahne performansı için Headrush MX5 dediğin gibi kısıtlayıcı olacaktır.Mooer g300 kesinlikle öneririm,gerek kasa sağlamlığı,Sahne de presetlere atayabildiğin 4 tap ve Tone capture özellikleri ile çok iyi cihaz.

G300 ton kalitesi olarak Headrush a göre bir tık altta diyebilirim.
Bence de, fiyat olarak da Mooer 300 MX5 ile aynı gibi. Gigboard da olur ama onda da expression pedal yok.
Pedalboard en güzeli ama çok pahalı ve çok da ağır. Fiyat- performans Mooer 300 veya bulabilirseniz HX Stomp XL de olabilir

Öncelikle herkese merhabalar, uzun zamandır müzikte aktif değildim. Fakat rotam tekrar müziğe ve elektroya dönünce birtakım sorularla buraya geldim. Formu yeniden eskiye doğru okudum fakat doğru ekipmanı almakta tereddütlerim var. Şöyle ki önce Nux Mg 30’ta karar kıldım, çünkü hem fiyat olarak idealdi hem de bilgisayarda ton yazılması vs beni cezbetti. Ama bir de ne göreyim Tr’de yok. Sonra yönümü almışken iyisini alayım mantığı ile biraz daha üst segmente yönelttim. Bu sefer Headrush mx5 ile Mooer ge300lite, hatta ge300 gözüme çarptı. Mx5 tonları ve estetik olarak tipi daha hoşuma gitti fakat uygulaması olmayışı ve sahnede zor kullanılıyor denilmesi beni şüphede bıraktı. Yoksa direkt olarak ilk ona yöneldim. Mooer’a gelince lite versiyonunun görece diğer versiyona göre alınabilitesi beni almaya itmiyor değil ama emin değilim. Sahnede ve evde kullanmayı düşünüyorum. Vokal artı, gitar ki çoğunlukla ritim gitar kullanacağım. Gitar ise squier standart tele. Güncel ürün olmasını tercih ederim. Yıllar önceki prosesörü -zoom gx1n- denedim, ses çok feci geliyor :) Yardımcı olursanız sevinirim.

Üstadlar,hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Headrush mx5 zuhal de 11900,sescibaba da 10.900 de stokta görünüyor,siparişini geçeceğim.

İyi pazarlar dilerim.

Üstadlar,hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Headrush mx5 zuhal de 11900,sescibaba da 10.900 de stokta görünüyor,siparişini geçeceğim.

İyi pazarlar dilerim.
Headrush mx5 denmemnun kaldınızmı şu anda moer ge250 yi almayı düşünüyorum fakat mx5 ye mi yönelsem mi diyorum şuanda aralarına 1500tl fark var. Headrushın app i olmaması eksiklik hissetiriyormu ve de tonları arasında bir fark varmı? sahne de kullanmayı düşünmüyorum bu arada.

Hocam sahne de düşünmüyor isen kesinlikle Headrush MX5 al,bende Mooer G300 var gayet memnunum,yeğenime de MX 5 almıştık orda deneyimledim,ton kalitesi headrush daha iyi ,dokunmatik ekran kolaylık sağlıyor,yazılım tarafı yok sadece ama kullanımı ve dokunmatik hızı iyi.

Headrush uzun zamandır güzel fiyatta kaçırma derim.

Gerek sonraki yorumlar gerekse önceki yorumlar bana çok yardımcı oldu. Herkese çok teşekkür ederim. Aslında sahnede de kullanacağım, pek çok video izledim ton kalitesi vs düşününce yine mx5’te karar kıldım ve aldım. Hakeza sahnede kullananlar da mevcut. Hazır setlistle gideceğim, zaten vokal gitar olduğum için çok problem olmaz diye düşündüm.

Selamlar, yakın zamanda hem headrush mx5 hemde ge300 kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim;

Mooer ge300 için sağlamlık, pc arayüzü ve tuş sayısı olarak artıları mevcut.

Mx5'in ise Tonlarının daha doğal gelmesi(kişisel görüştür), küçük ve hafif olması, dokunmatik ekranı gibi artıları mevcut.

Sahnede gitarı aktif kullanan ve aynı zamanda bel fıtığı olan bir vokalim :) Tüm provalara sahnelere GE300'ü taşımamak için MX5'e geçiş yaptım.

İlk geçtiğimde GE300'ün buton bolluğundan sonra epey bir bocaladım ama bir kere kendi presetlerimi oluşturup düzenimi kurunca, sonrasında hiç sorun yaşamadım. (Pc arayüzü olmadığını bilmiyorum aldığımda. Bu yüzden preset oluşturma süreci de biraz sancılı geçti benim için.)

Tahminim bu kıyaslama önümüzdeki 2-3 yıl devam edecek. Tüm bunları, ileride bu ikileme düşenlere fikrimi söylemek için iletiyorum. Hangi +'lar size cazip geliyorsa, o tarafa yönelebilirsiniz.

Ben şuan mx5 aldığım için çok mutluyum.

Selamlar, yakın zamanda hem headrush mx5 hemde ge300 kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim;

Mooer ge300 için sağlamlık, pc arayüzü ve tuş sayısı olarak artıları mevcut.

Mx5'in ise Tonlarının daha doğal gelmesi(kişisel görüştür), küçük ve hafif olması, dokunmatik ekranı gibi artıları mevcut.

Sahnede gitarı aktif kullanan ve aynı zamanda bel fıtığı olan bir vokalim :) Tüm provalara sahnelere GE300'ü taşımamak için MX5'e geçiş yaptım.

İlk geçtiğimde GE300'ün buton bolluğundan sonra epey bir bocaladım ama bir kere kendi presetlerimi oluşturup düzenimi kurunca, sonrasında hiç sorun yaşamadım. (Pc arayüzü olmadığını bilmiyorum aldığımda. Bu yüzden preset oluşturma süreci de biraz sancılı geçti benim için.)

Tahminim bu kıyaslama önümüzdeki 2-3 yıl devam edecek. Tüm bunları, ileride bu ikileme düşenlere fikrimi söylemek için iletiyorum. Hangi +'lar size cazip geliyorsa, o tarafa yönelebilirsiniz.

Ben şuan mx5 aldığım için çok mutluyum.
MX5 için hala PC programı çıkmaması çok garip. Boss PC yazılımı bedava indirilip ünite olmadan çalıştırılabiliyor. Diğerlerinin yazılımlarını da bulup decompile edilerek hepsi için bir program kodlanabilir aslında.

İyi akşamlar,Headrush Looperboard düşünüyorum,son zamanlarda yeni aldığım MIDI ile Gitar-MIDI kombinasyonu keyif veriyor.Looperboard un bu kombinasyonda elimde ki GE 300 e göre artıları çok fazla,ton kalitesi ise tatışılmaz zaten.

Headrush mx5 deneyimledim yazılımı hala yoktu,looperboard da sanırım var,yazılım kartı görünüyor zuhal ve sescibaba da.Son sizlerinde fikrini sorayım dedim,forumda araştırdım ama konusu yok,deneyimleyen vardır belki.

İyi akşamlar,Headrush Looperboard düşünüyorum,son zamanlarda yeni aldığım MIDI ile Gitar-MIDI kombinasyonu keyif veriyor.Looperboard un bu kombinasyonda elimde ki GE 300 e göre artıları çok fazla,ton kalitesi ise tatışılmaz zaten.

Headrush mx5 deneyimledim yazılımı hala yoktu,looperboard da sanırım var,yazılım kartı görünüyor zuhal ve sescibaba da.Son sizlerinde fikrini sorayım dedim,forumda araştırdım ama konusu yok,deneyimleyen vardır belki.
Looperboard processor değil kayıt cihazı. Bunun farkında olarak alıyorsunuz umarım. Çok güzel bir alet ama processor ve efekt özelliği yok malesef. Yani anlayacağınız Looperboard diğer Headrush processorlerinin yerine geçmiyor malesef.

Looperboard processor değil kayıt cihazı. Bunun farkında olarak alıyorsunuz umarım. Çok güzel bir alet ama processor ve efekt özelliği yok malesef. Yani anlayacağınız Looperboard diğer Headrush processorlerinin yerine geçmiyor malesef.
Evet hocam,GE 300 kalacak zaten,ama efekt özelliği var kayıt kısmına ekleyebildiğimiz,tekrar kontrol edeyim 😊

Geri