Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hem bildiğin cihazdan devam gibi düşündüm hem de x3 live o döneminin en üst kapsamlı modeliydi, hd500 alanlar bile dönüp x3 live daha iyiydi diye yorumlardı hep...o bütçedeki mooer nux falan traş bence :) sıfır clio alacağıma 10 yaşında volvo alırım kafası :)
dostum sadece IR loader özelliği bulundurması bile tonda çok fark ettiriyor. hd500 ile 1-2 güzel ton yakalabiliyorsan yeni model prosesörlerde aradığın her tonu (clean, crunch, lead vs) bulabiliyorsun. gerçi bende hala gürültü var, yeni prosesörlerdeki noise gate bile çözemedi. dolayısıyla gürültü için loop bulunduran ayrı bir pedalım var. bağlantı da şu şekilde:

gitar -> sentry (input) -> sentry (send) -> prosesör (input) -> prosesör pedal / compression / drive / distortion / (pre)amp blokları -> prosesör (send) -> sentry (return) -> sentry (output) -> prosesör (return) -> prosesör modülasyon efekt blokları ve cabinet

Eder.
headrush pahalı dersen ben evde bizzat Mooer GE300 Lite ile Alto TX 210 kullanıyorum oldukça tatminkar. Yamaha DBR12 de olabilir ... yani kısaca profesörü amfiye değil FRFR bir sisteme takmanda fayda var.

Hocam Headrush 108 ya da Alto Tx 208 yeterli olur mu? Hx stomp var, boss katana power amp ile kullanıyorum ancak çok açamıyorum sesi.

blame shifter3.jpg

Arkadaşlar selamlar, bir konuda fikrinizi alacağım.

Efekt pedalı için (reverb delay ng chorus vs) joyo mooer tarzı ucuz yollu pedallar mı yoksa butik yapımlar mı tercih edilmeli sizce?

Arkadaşlar selamlar, bir konuda fikrinizi alacağım.

Efekt pedalı için (reverb delay ng chorus vs) joyo mooer tarzı ucuz yollu pedallar mı yoksa butik yapımlar mı tercih edilmeli sizce?
Evde kullanıyorsan ses kartı alıp daw programına efekt pluginleri ekleyip de kullanabilirsin.

İnternette yabancı kanal ve sitelerde adamlar denemiş bu tarz pahalı vs ucuz pedal karşılaştırmalarını, joyo ve mooer ile de gayet iyi tonlar elde edilebiliyor.

Storymon butik pedal oluyor mesela 1 storymon pedal fiyatına belki 8-10 joyo/mooer pedalı alabiliyorsun. Bence daha çok iş gücü ucuz olduğu için çinli markaların pedalları daha ucuz oluyor, kalitesi çok düşmüyor. % olarak %90-95 iş görür bunlar veya çok pedal almak yerine bir Boss prosesör alabilirsin; prosesörlerdeki olasılıklar daha fazla olduğundan fiyat-performans oluyor. Çoğu reverb ve delay pedalı halihazırda dijital pedallar aslında, Boss'un ayrı pedallarıyla prosesörlerdeki efekt bloklarını karşılaştırdıklarından ton açısından çok da fark yok aslında. Ayrı ayrı pedal almak biraz geçmişte kaldı.

prosesör ve monitor mü sorusu .... devamında.... amfi ve ayrıca zaten amfinin içinde olan iki efekt pedalı mı

soru nedir tam olarak, karşılaştırılabilir bir şey değil ki bunlar?
HS7 nasıl bir odada kullanılacak? neden HS5 değil mesela vs vs..hs
hocam hs5 alt frekansları iletmede sorun yaratabiliyor bildiğim kadarıyla, bazen gitarımı a standart'a kadar detune edebiliyorum dolayısı ile hs7 daha geniş çapı ile daha iyi referans olur diye düşünmüştüm. Yine forumda gitar amfisinden iyi bir ses almak için minimum 8'lik hoparlörün olduğu bir amfi alın diyorlar 7' daha yakın olacağını düşündüm amfi sesine o yüzden

hocam hs5 alt frekansları iletmede sorun yaratabiliyor bildiğim kadarıyla, bazen gitarımı a standart'a kadar detune edebiliyorum dolayısı ile hs7 daha geniş çapı ile daha iyi referans olur diye düşünmüştüm. Yine forumda gitar amfisinden iyi bir ses almak için minimum 8'lik hoparlörün olduğu bir amfi alın diyorlar 7' daha yakın olacağını düşündüm amfi sesine o yüzden
anlamlı bir fark olacağını hiç düşünmüyorum keşke yan yana deneme şansı olsa...

gitar amfisinden iyi bir ses almak için minimum 8'lik hoparlörün olduğu bir amfi alın diyorlar 7' daha yakın olacağını düşündüm
gitar amfisinin (kabinin) fiziksel özellikleri, hoparlörün çapı vs önemli ama monitor bambaşka dinamiklerle çalışıyor .... hiç alakası yok, kim yazdı bilmiyorum ama yanlış yorumlamışsın... yani 8 diye veya 10 diye bir ideal var ona yakın olan iyidir diye bir şey yok.... öyle olsa tanesi 4-5 bin dolarlık pro studio monitorleri 5 veya 7 değil hepsi 12 inch olurdu....

headrush mx5 ve yamaha hs7 mi yoksa katana 100 ve analog fuzz ve re-202 mi neler düşünüyorsunuz
İlk seçenekte ref monitör var, ikinci seçenekte 14 kg’lık amfi. Dolayısıyla sadece evde çalacağını düşünerek cevap:

Ses kartı ile Yamaha HS8

Profesör fiyatlarına gelene kadar kaliteli ses kartı bulabilirsin (audient id serisi iyi mesela) kalanı da HS7’den HS8’e çıkmak için kullanırsın. Ses kartını da bilgisayarda DAW ve pluginlerle kullanabilirsin, çoğunun crack’i var, geçenlerde Helix Native bile düştü ortamlara 😎

Merhaba arkadaşlar,prosesörler konusunda ki bilgilerinizi,deneyimlerinizi net ve sade dille anlattığınız için tüm forum sakinlerine teşekkür ederim.Elimde ki Mooer G200 ü yükseltmek istiyorum, o kadar çok seçenek var ki Zoom g6,Line 6 pod go,Mooer G 300,HeadRush Mx5 derken artık iki seçenek üzerine yoğunlaştım.Mooer G300 ve Lite olanı ile HeadRush Mx5.

Kullanım alanı ev stüdyosu,bu iki ürün arasında sizlerinde desteği ile seçimimi yapmak istiyorum,ton kalitesi, arayüz kullanım rahatlığı açısından karar vermek için destek olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar,prosesörler konusunda ki bilgilerinizi,deneyimlerinizi net ve sade dille anlattığınız için tüm forum sakinlerine teşekkür ederim.Elimde ki Mooer G200 ü yükseltmek istiyorum, o kadar çok seçenek var ki Zoom g6,Line 6 pod go,Mooer G 300,HeadRush Mx5 derken artık iki seçenek üzerine yoğunlaştım.Mooer G300 ve Lite olanı ile HeadRush Mx5.

Kullanım alanı ev stüdyosu,bu iki ürün arasında sizlerinde desteği ile seçimimi yapmak istiyorum,ton kalitesi, arayüz kullanım rahatlığı açısından karar vermek için destek olursanız sevinirim.
Boss GX-100 sanırım fiyat performans noktasında. Masada yer kaplamasın ufak olsun dersen gt 1000 core ve ampero 2 de olabilir. Headrush’ta PC yazılımı yok bildiğim kadarıyla, ton yazma sinyal yolunu oluşturma işini tamamen cihaz ekranından yapman gerekiyor.

Kendi kişisel fikrim, Mooer GE200’i ses kartı olarak kullanıp bilgisayar üzerinden DAW ve pluginler kullanman yönünde. Line 6 almana gerek kalmıyor zaten Helix Native DAW içinden kullanılabiliyor. Bu DAW ve plugin olayını keşfettikten sonra gördüm ki açıkçası amfi, prosesör ve aldığım birkaç pedala boşuna para vermişim. Analog tüplü amfi severlere lafım yok tabi fakat ev ortamında istediğim tonlara ulaşma açısından bu kadarı bana fazlasıyla yetiyor.

Boss GX-100 sanırım fiyat performans noktasında. Masada yer kaplamasın ufak olsun dersen gt 1000 core ve ampero 2 de olabilir. Headrush’ta PC yazılımı yok bildiğim kadarıyla, ton yazma sinyal yolunu oluşturma işini tamamen cihaz ekranından yapman gerekiyor.

Kendi kişisel fikrim, Mooer GE200’i ses kartı olarak kullanıp bilgisayar üzerinden DAW ve pluginler kullanman yönünde. Line 6 almana gerek kalmıyor zaten Helix Native DAW içinden kullanılabiliyor. Bu DAW ve plugin olayını keşfettikten sonra gördüm ki açıkçası amfi, prosesör ve aldığım birkaç pedala boşuna para vermişim. Analog tüplü amfi severlere lafım yok tabi fakat ev ortamında istediğim tonlara ulaşma açısından bu kadarı bana fazlasıyla yetiyor.
Teşekkür ediyorum bilgilendirme için, evet Headrush da pc yazılımı yok ,forum üyeleride yazmıştı,araştırdığımda hala olmadığnı gördüm ama ton kalitesi sanırım kemper ve helix kadar iyi yada yakın ,onlarca başlıkta sizlerin yazılarından anladığım kadarı ile.Sahne alan biri değilim tamamen evimde hobi amaçlı kaliteli ürünlerle kaliteli ses almaya uğraşan biriyim.Tascam ses kartım var onuda aktif kullanıyorum.

Konu dışı oluyorsa kusura bakmayın bir sorum olacak Amplitube 5 Max programını satın aldım,IK nın yeni çıkardığı entegre çalışan Tonex i almamı önerirmisiniz.?

Teşekkür ediyorum bilgilendirme için, evet Headrush da pc yazılımı yok ,forum üyeleride yazmıştı,araştırdığımda hala olmadığnı gördüm ama ton kalitesi sanırım kemper ve helix kadar iyi yada yakın ,onlarca başlıkta sizlerin yazılarından anladığım kadarı ile.Sahne alan biri değilim tamamen evimde hobi amaçlı kaliteli ürünlerle kaliteli ses almaya uğraşan biriyim.Tascam ses kartım var onuda aktif kullanıyorum.

Konu dışı oluyorsa kusura bakmayın bir sorum olacak Amplitube 5 Max programını satın aldım,IK nın yeni çıkardığı entegre çalışan Tonex i almamı önerirmisiniz.?
Çoğu plugin crackli bulunabilirken ve hatta oldukça iyi ve iş gören ücretsiz pluginler varken önermem. İyi ton almayı aslında en çok iyi IR dosyası etkiler. NadIR ir yükleme plugini ile bir DAW içinde kullanılabilir.

Headrush’ta PC yazılımı yok bildiğim kadarıyla, ton yazma sinyal yolunu oluşturma işini tamamen cihaz ekranından yapman gerekiyor.
evet ama gayet kullanışlı kocaman bir dokunmatik ekran var - Gigboard için diyorum, diğerinde daha küçük ekran ama aynı... muazzam kullanışlı, usb'yi sadece yeni patch indirdiysem cihaza atmak için kullanıyorum, zerre ihtiyaç olmuyor hatta Headrush ekranı bana mısın diyen çoğu app'ten veya app'li cihazdan daha iyi
Headrush da pc yazılımı yok ,forum üyeleride yazmıştı,araştırdığımda hala olmadığnı gördüm ama ton kalitesi sanırım kemper ve helix kadar iyi yada yakın
evet üstte yazdım... "kalitesi" çok subjektif bir kavram ve saydığın cihazlar farklı segmentler ... ama evet Headrush amfi modellemeleri kulandığım çoğu cihazdan daha gerçekçi, özellikle zaten oldukça iyi olan Mooer GE300'den de net daha iyi
Amplitube 5 Max programını satın aldım,IK nın yeni çıkardığı entegre çalışan Tonex i almamı önerirmisiniz.
amplitube herşeyini çözdüm yaldır yaldır kullanıyorum artık yenilik arıyorum diyorsan al... ya da Tonex deneme sürümünü indir sadece ki o da hep amplitube içinden hem de bağımsız çalışıyor

Şunu da mutlaka oku:

Arkadaşlar selam herkese, kısa bir sorum olacak. Diezel vh4 tonuna yakın modern distortion tonları için önerebileceğiniz uygun fiyatlı, ikinci elini bulabileceğim bir pedal var mıdır? Tabiki bu kadar pahalı bir amfinin tonuna tek bir analog pedal ile yaklaşılmaz, bunun bilincinde olacak kadar bilgim var ama amatör, evde arada takılmak için modern tonlar veren bir pedal alırım belki diye düşündüm, görüşlerinizi sormak istedim. Peşinde olduğum tonu nasıl tarif ederim bilmiyorum ama böyle kamyon gibi, alt ve orta frekanslar ön planda olan, çok fazla kulak tırmalamayan, metallica st. anger tonları gibi eskiye göre daha modern, gövdeli bir ton istiyorum. Amfim behringer vtone 210 2x10 hoparlörlü modeli.

Geri