Pedallar & Prosesörler (hangisini Alsam Başlığı)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda maraba tarafından 22 Kasım 2004 tarihinde açılan konu

1. Hocam setupu daha kurmadım. Tarzım bazen dumana mor ve ötesi athenaya kaçıp bazen metale kaçmak. Aklımda gcb 95 wah. Mikserde de çalcağımız için grupla prova yaparken. Ms shakti twin ve ya behringer gdı21 düşünüyorum. Boss sd 1 boost olarak alıcam yanına hangi dist pedalı nı alsam diye düşünüyorum bilemiyorum. Metal muff güzel ama oda çok sert kaçacak ve duman falan çalcağımız zaman olmicak. Aklımda Marshall jh-1 var ama pek önerilmiyor. Sizin önerilerilerinizi bekliyorum. Sd 1 almak zorundada değilim ama şimdilik oyle planım.

2. Bu arada bütçem 1000 tl

3. Baktım ikinci eli yok hocam

4. Daha önce de demiştim çok fazla var. MXR a bakabilirsin daha uygun. Bende super baddass var gayet memnunum. Low gain den trash metale kadar gidiyor. Ama dedigim gibi çok var

5. Daha ABD'de eline geçmemiş dükkanlar var o pedaldan, 2. elinin çıkmasına daha çok var. MXR superbadass ama güzel öneri.

6. Çok seçenek var demek istedim. Bir kelime eksik kalmış ;)

7. Marshall jh-1 deneyen varmı

8. Birde miksere girmek için behringer gdı21 tarzı bir pedal mı almalıyım yoksa Di box mu

9. Eger amfi kullanmiyorsaniz preamp+kabin simulasyonu+di box şeklinde bir çözüm bulmaniz gerekiyor.

10. Bunların hepsini birden kullanmam şart mı

11. Bunlar olmadan mixere girdiginizde cayirtidan cuyurtudan ibaret garip sesler duyarsiniz

12. Hömm. Çünkü ben sadece sansamp gt2 ile mikserde kullanan duydum da

13. Sansamp bu dediklerimi yapiyor çünkü (y)

14. Anladım. Aklıma başka bir alternatif geldi. Boost olayına girmeyip, Rock blues için bir ds 2 ve ya o tarz bir pedal. Metal için metal muff almak ta olabilir mi sizce. Yoksa sd1 boost olarak kullanmak saha mantıklı. Biliyorum çok soru soruyorum ama deneme şansım yok maalesef.

15. Boost ya da overdrive a ihtiyaciniz da olmayabilir. Sarki ihtiyacına gore distortion i kisarsiniz.

Acikcasi fiyatina gore boss metal core u baya beğendim. Bol bol dinleyin zevkinize yonelik illaki birsey bulursunuz. Boss mc2 yi denerken en sonda distortion kistigi yere dikkat ediniz.

16. Hemen bir metal core ediniyorum. Metal muff tan güzel geldi.

17. Baska videolar da izlemenizi ve sansiniz olursa almadan once bir denemenizi tavsiye ederim. Bu işler youtube daki gibi olmuyor. Yukarıdaki videodaki pedallar sapik fiyatli amfiye bagli dikkat etmek lazim

18. Evet farkettim. Boss OS 2 kullanan varmı çok hoşuma gitti. Drive kökleyince sağlam ses veriyor sd 1 ile boostlayınca metal tonu alabilirmiyim?

19. Siz boostlama ve overdrive konularini biraz yanlis anlamissiniz sanirim. Konu hakkinda biraz daha arastirin bence

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş