Crossfire

Black_knight demiş ki:
Bulurum bulurum ben.Ne güzel mp3 olsun.Kimse engelleyemez bunu.

Artı ben Türk gurupları istenilen seviyede değil demiş olsam bile onları dinlemem ayrı bir mevzu.Onları dinliyorum ve bazıları hak ettiği yerde değil.Tamamda onları dinlememle onları daha iyi yerlerde görmek istemem bir çelişki değil ne alaka?

Ayrıca albüme kimse para vermiyor tek suçlu ben mi oldum?

En baba sanatçıların mp3 ünü indiriyor herkes kimse albüme para vermiyor ?Kimse lagaluga yapmasın herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.

Crossfire a gelene kadar bir ton ünlü sanatçının mp3 ünü millet indiriken kalkacakta crossfireın albümüne para mı vericek sanyorsunuz siz?:)

Ahaha gülerim ben size kusura bakmayın:) Crossfire ın albümüne para vericem hea:) Ben bulur indiririm onu mera etmeyin siz:)

Ve kim olurs aolsun divx filimler mp3 ler herkes beleşe indiriyor ne var bunda artk böle piyasa teknoloji böle.Herkesin işine geliyor albüme para vermiyor kimse? yalan mı?Bana şimdi suç buluyorsunuz?

Konserden para kazanacaksın.Albümden para kazanamassınız onutun siz onu.

Şunu unutmayın en iyi para ve gelir konserden elde edilir.

Hadi neyse ben sanki burda crossfireı küçümsüyorum zannediyorsunuz siz?Yani bir havalara giriyorsunuz ben şimdi crematory dinliyorum.Ve mp3 itiriazınız mı var:D

Crematory nerde crossfire nerde:)

Kardes,
Bu kadar açık bir şekilde emek hırsızı olduğunu,dünyanın vaktini ve parasını bu işe adamış müzisyenlere ait bir sitede söyleme!
Hatta bas git bu forumlardan...
Yaptığı hırsızlıktan utanmadan bahseden bir adamın yeri yok burada!

Bak Black-tayt cim bikere kafadan yanlis yapıosun crematory falan... Nese gectim onu sen nasi bi VARLIKSIN Kİ sanatciyi unlu unsuz die ayrıosun muzik dunyasina ne verdinki sen emek harcayan insana laf atıosun? bunnari bi dusun ayrica senin gibi zamana ayak uyduriim herkes ne yaparsa bende ole yapiim koyunum ben diyen binlerce insan yuzunden o senin dediin piysasa bu durumda. Senin gibi zihni kapalilar yuzunden Turkiye'de muzik biyere gelemio zaten bu piyasanin ve gelisimin senin gibi adamlara da ihtiyaci yok. Daha bi muzik dinleyicisi bile diilsin ki ne dinliiceni diil nerden calicaani planliyosun.

Herkes mp3 dinliyor sonra da ahkam kesiyor.Kim dinlemiyor ki sanki?
Kim cd ye para veriyor?Ne emek hırsızlığı ?Bana emek hırsızı diyenler mp3 mü dinlemiyormusunuz?Bırakın Allahınızı severseniz?Ben Trük guruplarına konserlerine giderek destek veririm zaten.

Crematory crossfire ı döver falan o işin espirisi;).Yani anlatmak istediğim sadece Crematory bir yana bir sürü gurup ve sanatçıların şarkılarını mp3 olarak indirmiyormuyuz?Ya peki koskoca şirketlerin mp3 playerlar çıkarmalarına ne demeli? Başta Sony ve Creative gibi dünya çapında ünlü şirketler mp 3 player üretiyor.Ya buna ne demeli?Niye şimdi herkes ağlıyor Mp 3 dinlemek hırsızlıkmış gibi?Siz yapmadınız mı?Niye şimdi günah keçisi ben mi seçilicem?Siz dinleyin mp 3 sonra forumda şekil olsun diye ahanda bak mp 3 dinliyor adama bak ne kadar ayıp diyin bana.Bahse girerim ünlü müzisyenler bile mp3 dinliyordur kendi evlerinde.Çünkü hem pratik ve 160 parçayı bir cd de dinliyorlar.

Ben almadım mı peki normal cd?Aldım tabiki var ama çok az.

Gelelim Crossfire a.Şimdi siz bu verdiğiniz tepkileri verirken, kişisel üstünüze alır gibi yansıttınız. Ben genel konuştum.Dikkat edin herkes maşallah Hırsız demiş ,salak demiş ,yok bilmem ne demiş. Ben sustum bu küfürlere karşılık vermiyeceğim.Malesef olayın Türk guruplarına sahip çıkmanın sadece albüm satın alınınca olacağını sanıyorsunuz.Ben genelde albüm satın almam ama konsere giderim.

En iyi gelir konserde elde edilir bunu unutmayın.Ben sadece bir dinleyici değilim.Benim kim olduğumun bir önemi yok.Çalışmalarınızda başarılar dilerim;)

Black_knight demiş ki:
Herkes mp3 dinliyor sonra da ahkam kesiyor.Kim dinlemiyor ki sanki?
Kim cd ye para veriyor?Ne emek hırsızlığı ?Bana emek hırsızı diyenler mp3 mü dinlemiyormusunuz?Bırakın Allahınızı severseniz?Ben Trük guruplarına konserlerine giderek destek veririm zaten.

Crematory crossfire ı döver falan o işin espirisi;).Yani anlatmak istediğim sadece Crematory bir yana bir sürü gurup ve sanatçıların şarkılarını mp3 olarak indirmiyormuyuz?Ya peki koskoca şirketlerin mp3 playerlar çıkarmalarına ne demeli? Başta Sony ve Creative gibi dünya çapında ünlü şirketler mp 3 player üretiyor.Ya buna ne demeli?Niye şimdi herkes ağlıyor Mp 3 dinlemek hırsızlıkmış gibi?Siz yapmadınız mı?Niye şimdi günah keçisi ben mi seçilicem?Siz dinleyin mp 3 sonra forumda şekil olsun diye ahanda bak mp 3 dinliyor adama bak ne kadar ayıp diyin bana.Bahse girerim ünlü müzisyenler bile mp3 dinliyordur kendi evlerinde.Çünkü hem pratik ve 160 parçayı bir cd de dinliyorlar.

Ben almadım mı peki normal cd?Aldım tabiki var ama çok az.

Gelelim Crossfire a.Şimdi siz bu verdiğiniz tepkileri verirken, kişisel üstünüze alır gibi yansıttınız. Ben genel konuştum.Dikkat edin herkes maşallah Hırsız demiş ,salak demiş ,yok bilmem ne demiş. Ben sustum bu küfürlere karşılık vermiyeceğim.Malesef olayın Türk guruplarına sahip çıkmanın sadece albüm satın alınınca olacağını sanıyorsunuz.Ben genelde albüm satın almam ama konsere giderim.

En iyi gelir konserde elde edilir bunu unutmayın.Ben sadece bir dinleyici değilim.Benim kim olduğumun bir önemi yok.Çalışmalarınızda başarılar dilerim;)

bizde mp3 dinliyoruz.ama en azından sevdiğimiz,orjinal cd sine ulaşabilceğimiz grupların albümünü alıp mp3 e ceviriyoruz.sonrada mp3 player ımızda yada pc de calıyoruz bir güzel.
internetten mp3 indirme işi şahsen benim için yabancı orjinli bir grubu tanıma amaçlı olmaktan öteye gitmez.Ama türk gruplarını ne şekilde olursa olsun albümlerini alarak ve gidebiliyorsak konserlerine fln gidip desteklememiz gerekir bir şekilde.
senin anlayışında sorun var.oksimoron bir düşünce...

İyi dileklerin için teşekkür ederiz. Senin desteğinle veya kösteğinle, senle veya sensiz, insanlar birşeyler üretmeye devam edecektir zaten. Umarım senin de ekmek yediğin yere dil uzanınca hissettiklerin bir şeyler çağrıştırır da durup tekrar düşünürsün.

Sana da başarılar.

Neden Grup 84 Manga fln diyosunuz ki...Bunların dinleyicisi farklı ve sizden bizden kalabalık bir kitle zaten şansı yok ülkesel bazda Crossfire ın Grup 84 ün yanında...Destein kralını versen sayıca azsın zaten metal popülerliğini kaybetmiş bir tarz artık.(yanlış anlaşılamsın dünya kadar adam dinliyo ediyo sadece discoda zıplayan adam daha fazla onla karşlaştırırsak)Ha aradaki fark metal rocker kitlesi bilinçlidir o poptan çakma grupların dinleyicisi öküz poser diyeniniz varsa :) metalci poser da çok yani dünyadan bi haber aynı günde eskişehirde ben tekno rock türkü ortamlarını gezen...

Mp3 konusunda sanmıyorum grubu tanımak için indiriyoruz sonra albümünü alıyoruz yada albümünü alıp mp3 e çeviren kitlenin fazla olduunu.Kaç elin kaç parmaını geçicek bukadar dürüst insan ? Sanırım artık albümlerin masraflarını anca karşıladığı i asıl paranın konserlerden geldiğini biliyor.Albümler grubun tanıtımından öte bişey diil para noktasında.

Crossfire cidden güzel müzik yapıyormuş emek hırsızlığı yaparak indirdiğim albümden gayet keyif aldım ama gidip albümünü almıycam son 6 7 senedir yaptığım gibi.Konseri olsa gitmiycemde üşencem,zaten bu tarzın dinleyicisi değilim olsamda evimde mp3 olarak bira eşliinde oyun oynarken dinleyicisiyim.Keşke kıçımı kıpırdatmadan başka pasif olmayan bir destek verebilsem bana zaman ve para kaybettirmeyen.Yolları açık olsun gümbür gümbürler.

Çocuun üstüne çok gidiyosunuz bel altı vurmak kaydıyla...yalan sölemiyo ki pek adam(grupsal manada) çıkmıyo,adam gibi vocalist çıkmıyo,mp3 kanımıza işlemiş gidiip albüm alcaımız fln yok,vocalistim diyeninde ingilizcesi fln yalan oluyo giibsinden bişiler demiş...

Ya geçin bunları gerçekten; MP3'müş orijinalmiş.
Olayın aslı astarı şudur, eğer firmalar bir ürünü en uygun formatta piyasaya sürüyorsa bir bildikleri vardır. Bakın Crossfire kaset olarak çıkmadı... Bu durumda ne yapıyoruz Aggression Treaty'i arabada dinlemek istiyorsak; ya bir çekme kaset yapıyoruz, ya CD palyer taktırıyoruz arabaya ya da MP3 çalar taktırıp bu defa da albümü MP3'e çevirmek suretiyle arabada dinleyebiliyoruz. Sanırım kimse de buna itiraz etmez, ne grup ne de firma...

Öte yandan Türkiye'de basılarak rafa çıkan ilk Aggression Treaty albümünü evinde bulunduran ve bugüne dek yurt içi ya da yurt dışı hiçbir Crossfire konserini kaçırmamış biri olarak diyebilirim ki;
Crossfire'a daha geniş kitlelere sunmak için MP3 aracılığı ile bunu piyasaya yaymanın bir sakıncası yoktur.
Ama bunun altında yatan amaç grup adına tanıtımdır. Keşke Atlantis Müzik de basiretli bir firma olsa da reklamın gözüne vursa, radyocula ya da TV'ciler 20 saniyeliğine olsa Gelibolu gibi bir parçadan ya da grubun yurt dışında harcadığı emeklerden söz etse...

Burada karşı çıkılması gereken şey, ORİJİNAL YAPISININ dışında bir sürümden grubu tanıyarak ahkam kesme olmalıdır.
Bu albümün bana göre çok başarılı bir kapak çalışması var. Ayrıca kayıt teknolojisi de kendi türünde çıkmış tüm albümler baz alınırsa ilk 3 ya da ilk 5 içerisinde diyebilirim. (biraz iddialı oldu ama evimde son 10 yılda çıkmış tüm rock ve türevleri, tüm metal ve türevleri albümler ORİJİNAL CD formatında mevcut).
MP3 ile kapak, kayıt gibi unsurları bir kenara atmış oluyorsunuz.
Oysa tüm profesyonel eleştirmenler bir albümü yorumlarken kapak, kayıt, sunum, grup fotosu, logosu, imajı gibi unsurları da göz önünde bulundurur.
Şimdiiiiii, grubu neye göre değerlendiriyoruz yukarıdaki onlarca mesaj boyunca...

Tek konser izleyip canlı performans kötü demek, tek parça dinleyip solo olmamış demek, tek fotoya bakıp grubun imajı sakat demek, grubun uygun gördüğünün aksi bir sürümden dinlemiş olarak müziği değerlendirmek ne kadar yerindedir?
Ne kadar yakışık alır?
Hele ki belli bir kültür, eğitim, zeka seviyesinin üzerindeki kişilere...

Elbette kimse hayatta orijinal albüm, CD, VCD, DVD almak zorunda değildir.
Tabii ki kopya ya da mp3 alabilirsiniz.

Haaaaa o zaman ne yapacaksınız; para ya da emek harcamak, dinleyicilikten çıkıp takipçi olmak aşamalarını yaşamadan bir grup hakkında ahkam kesmeyeceksin.
Bu albüm 2000 sattı, haaa 2000 kişi yorum yaptı mı...
Dinleyen herkes her dinlediği hakkında konuşmak zorunda mı...
Yoksa YORUM yapmak da belli bir birikim ya da saygı mı gerektiriyor...

Sadece bu konu başlığı altında defalarca söyledim; ELEŞTİRİ denen kurum bir olayı yermek ya da övmek yanı sıra bunun nedenini (neden iyi ya da neden kötüsünü) ortaya koymak ve hatta çözümünü (nasıl daha iyi olur ya da nasıl iyi hale getirilir) de sunmak ZORUNDADIR. Aksi halde buna eleştiri değil yorum, fikir denir.
Eee fikir sahibi olmak için de bilgi sahibi olmak gibi AHLAKİ bir durum söz konusudur.
Yani her halükarda AÐZI OLAN KONUŞUYOR durumuna düşüp, bu derece yerilmeek için yorum atarken kişisel bir birikim ile hareket etmek gerekiyor.

Telaffuzlar kötü olmuş, haaa nasıl daha iyi olabilir? Ya da iyi yapan kim (Pentagram mı, Cenotaph mı, İngilizce şarkıları ile Athena mı) ? / Kapak berbat olmuş (neye göre, matbaa mı yoksa grafikerlik mi) ? Aksi halde senin beğenmediğin telaffuz ya da senin duvarıma asmam dediğin kapak için kötü deme lüksün olmaz.

Burası umuma açık bir paylaşım platformudur, tabii ki herkes fikir beyan edebilir. İyi ya da kötü bir şeyler yazabilir. Bu fikirlerin kaale alınıp değerlendirilmesi ise yorumun ya da mesajın yöneldildiği kişi ya da kuruma kalmıştır. Ki bu da o mesajın yukarıdaki standartlara uygunluğu ile ilgilidir. Elbette mesajı atana verilecek tepki ("teşekkür" ya da "hassktr ordan") de mesajı atanın ortaya koymuş olduğu üslup ve veri ile ilgilidir.

Bu nedenle Black Knight rumuzlu şahsiyetin aldığı tepki normal olmak ile birlikte, kendisinin de bundan gocunmaması gerekir. Bir deli kuyuya taş attı, kırk akıllı bu taş üzerine üç sayfa boyunca konuştu. Daha da konuşuyoruz.

CROSSFIRE'a sabır, kimilerine ise akıl fikir diliyorum...

sony filan mp3 üretiyor denmis aramizda sony nin nasreddin hoca misali kendi bindigi dali kestigini düsünen varsa iq sundan süphe ederim...o mp3 lerin içindeki kataloglarda yazan sitelere girip oradan sarkilari tek tek veya albüm seklinde almak için sony nin üretmis oldugu aletlerdir...sony kalkipta millet bedavaya sarkilari çaksin bizim aletmizide dinles...öfff yaa valla öf...her neyse zaten bugün raven da 4-6 stüdyom var arkadasimda dinleyip begenmistim gidip ordan(eger varsa) alicam albümü çorbada bizimde tuzumuz bulunsun...albümü begensemde begenmesemde o albüme vercegim para beni sarsmaz + müzik adina birseyler yapmayan çalisan insalara destek olmus olurum..ne mutlu bana

Evet, güzel bir saptama :LOL:
Vestel reklamında da Divx oynatan TV diyor. Divx diye yasal bir format yok ki. Yani Dost Kitabevi ya da benzeri bir mağazadan "bandrollü" divx alamazsınız ki :LOL: Burada söylenen, öyle bir teknoloji olduğu.

MP3 yasak değil ki. Mesela Crossfire grubunun vokalisti Uğur, bir önceki grubu Tayga ile 2000 yılında albüm çıkarttığında tüm albümü netten yayınlanmışlardı. Bu tamamen tercih meselesi.

Haaa bulun indirin, dinleyin, sevdiklerinize eşe dosta gönderin Crossfire parçalarını.
Lakin müziğe destek yok, albümler satmıyor, iyi grup çıkmıyor, çıksa da firmalar basmıyor, bassa da satmıyor, satsa da devamı gelmiyor, gelse de bir basamak yukarı çıkılamıyor diye zincirleme ağlayışa girmesin bu bedavacı zihniyet.
İşte bu noktada serzenişte bulunma hakkı, emeği ayağa düşenlerdedir.

Rebel_Werewolf demiş ki:
Evet, güzel bir saptama :LOL:
Vestel reklamında da Divx oynatan TV diyor. Divx diye yasal bir format yok ki. Yani Dost Kitabevi ya da benzeri bir mağazadan "bandrollü" divx alamazsınız ki :LOL: Burada söylenen, öyle bir teknoloji olduğu.

Yanılıyorsun.Divx diye yasal bir format var.Olmaması için bir sebep yok sonuçta bu bir sıkıştırma formatı.Zip Rar nekadar yasalsa divx te okadar yasal.Divx in eskiden yasal olmamasının tek sebebi mpeg4 kodlarının çalınarak (yada alınarak emin diilim )geliştirilmiş bir başkalarına ait olan kodların üstünde geliştirilmesiydi.Ama şu anda herşey değişti.Şu anda DivX MPEG grubundan lisanslı bir yazılım.
Bandrollu divx olmamasının tek sebebi dvd varken masrafı aynıyken 1 2 cd ile kimse divx gibi kayıplı bir formatla uğraşmaz.Bu gün hepimizin 10 mbit bağlantısı olsa ben sanmıyorum ki divx indirceğimizi dvd nin kendisi dururken :) olay sadece saniyede nekadar veri transfer edebildiimiz ondan divx e mahkumuz.Varmı kalite boyut oranında başka tercih edilebilir format....Sanırım hiç birimiz filmleri 2 tane cd den oluşan vcd olarak indirmek istemeyiz.

Emek çalmaktan bahsetmeniz o kadar komiğime gittiki.. Sanki evlerinizde pickuplar orjinal cdler falan var. Crossfire için konusucam evet güzel yapmişlar son albümü en azından türkiye bazında başarılar dilerim konuyuda saçma yerlere savurmayın..

Yabancı grupların şarkılarını illegal yollarla çekince laylay lom.. HOOOP Crossfire'i cart ı curtu çektimii AAAA Saygısız.. emek çaliyor.. Böyle bir zihniyette bi adım yol kat edilmez... Yapılan emektede kendi kanaatimce birşey yok.. Bir blues dizisinden çıkan melodiler.. Belki sözler de bi emekten söz edebilirim ama gerisine pek sıcak bakamıcam.. Herkeze saygılar

Funky, hocam... Tam olarak benimle aynı şeyi demişsin, ben de onu kastetmiştim ama az yazıp çok konudan dem vurmaya kasınca çok da zorlamak istemedim.

Divx diye yasal bir format yok derken, satışta yok. Bandrollü olarak yasal yok yani.
MP3 içinde 150 şarkı almak varken, audio CD içinde 15 şarkı almak kerizlik midir yani? Hayır ama uygun görülen format odur bu iş için. Yani bir albüm, mesela konu başlığı Crossfire diye Aggression Treaty DVD yapılsaydı da içine 4 klip, biyografi, foto galeri yüklenseydi, ilaveten demo konsepti de katılsaydı, grupla röportaj eklenseydi vs vs... Dolu dolu olaydı... Ama DVD değil audio değil mi... Olanaklar buna elveriyor hem gruplar, hem de firmalar bazında. Bir gün grubun biri 137 beste ile albüm yapmaya kalkar, cinslik değil mi; bakarsınız o zaman da firması dünyanın ilk MP3 albümünü basar bandrollü olarak. Guinnes'e de girerler fena mı olur, reklamın böylesi :LOL:

İşte onu dedim bir firma Divx varken hala VCD basıyorsa bir bildiği olmalı :roll: Divx, MP3 gibi... Olacak tabii. Olsun da.
Orijinal deyip cırmalarken de kastım orijinal CD değil, orijinal format, her ne ise o.

Ayrıca; ulaşabilme ya da elde edebilme noktasında orijinali savunuyorum.
Evimde DVD writer da var, ben de çok şeyi kopyalarım eğer maddi ya da bulma olanakları dahilinde elde etme şansım yoksa. Ama kapağı bile olmayan bir kopya CD'den de kritik yapmadım hiç, herhangi bir dergide. Yorum da yazmadım herhangi bir yere. Dinlediğimle kaldım. Forumlara bile yazmadım. Öyle işte... O yüzden, bir yerden sonra iş ağzı olan konuşuyora dönebiliyor, bana da rahatsızlık veren bu. Milletin MP3 dinlemesi değil.
Bu son paragraf epey bir özet oldu yazdıklarıma.

İşin bir de şu boyutu var ki o en içler acısı olanı.Belki şimdi karşı karşıya değiliz ama ilerde olup olmayacağı meçhul.İmza kısmında da yazdığım gibi.Albümleri mp3 olarak indirmeye devam ederseniz indirecek yeni albüm çıkmamaya başladığında keşke birkaç tane de orjinal albüm alsaydım diyeceksiniz...

Arpeggio demiş ki:
Yabancı grupların şarkılarını illegal yollarla çekince laylay lom.. HOOOP Crossfire'i cart ı curtu çektimii AAAA Saygısız.. emek çaliyor.. Böyle bir zihniyette bi adım yol kat edilmez... Yapılan emektede kendi kanaatimce birşey yok.. Bir blues dizisinden çıkan melodiler.. Belki sözler de bi emekten söz edebilirim ama gerisine pek sıcak bakamıcam.. Herkeze saygılar

Hocam, zaten insanların tepkisini koyduğu mesele şu; Black_Knight rumuzlu kişi hem mp3 ile grubu dinlediğini söylüyor, hem de "Türkiye'de metal grupları 84 gibi popüler olamıyor" diyor.
Mp3 dinlesin, kimsenin ona bir şey dediği yok ama sonra gelip "Neden Türkiye'den metal grupları şöyle, böyle" diye dert yanmasın. Herkesin kızdığı nokta budur.

Neyse; zaten konu çok dağıldı. Mp3, Divx vs.

Ulan iron maiden sandınız kendinizi yeterin be.Albümünüzü dinledim hepsini tamamen.Anladık davulcunuz iyi şuyunuz iyi buyunuz iyi .Benim mp3 dinlesem ne olur dinlemesem ne olur.Crossfirenız bi yere gelirse gerli zaten.Gelsinde.Ben nedenlerini de yazdım.Belli bir brikimim var böle bana kalkıp teenager usulu tepkiler vermeyin.Hala sidik yarıştırıyorsunuz.Yahu işiniz gücünüz olayı çarpıtmak niye kıvırıyorsunuz harbi olun biraz.

Demedim mi ben size metal müzik gelişsin ve Türkiyede ilerlersiN.Benim gibi adamlar mı oldu bunların sorumlusu şimdi?Kardeşim oturunb siz düşün yok Türkiyede böyle dinleyiciler olursa 84 gibi guruplar çıkarmış.Ulan dangolozlar ben size dedim mi 84ü beğendiğim mi söledim?Mp 3 dinleme olayınla alakası yok bunun. Konserleden kazanlır en iyi gelir dedim.Oturun kendiniz düşünün metal müzik bir yerlere niye gelemiyor bu ülkede diye.Ulan daha eleştirmedim crossfire ı demek eleştirsem ohoo biribirine giricek forum.

Metal müzik niye bir yerlere gelmedi size bunu değişik bir bakış açısıyla sundum.Crossfire dinleyicileri bu gurubu dinledim bugün bütüm şarkılarını. Ama yücelttiğiniz kadar yok kusura bakmayın.Crossfire ın felsefesini anlıcak kapasitem yok çünkü kusura bakmayın crossfire ın kapasitesinin çok üstündeki gurupların felsefesini anlayabiliyorum malesef istemeden oluyor:)

Maiden sandınız kendinizi.Bruce dickonson halt etmiş sizin vokalinizin yanında.Gitaristiniz zaten uff yani dedim ikinci bir virtüöz skandalı yaşanıyor :)

Ne diyim süpersiniz uff yani bitirdiniz bizi.

Nerde benim Pentagramım be ey gidi be heytttttt.Çalışın çocuklar iyi yoldasınız konserlerinize gelicem ilk fırsatta.Hatta ben testament ı bile unuttum ya bakın Crossfire ı dinleyince testament konserine gidesim gelmedi:)

Yazılan her bir şeyi bir kenara bırakıyorum.. Tamamiyle şahsi düşüncelerimi yazdığımı aklınızdan çıkarmayarak okuyun bu yazıyı..

Crossfire'ın Ankara'dan çıkıp ortalığı kasıp kavuran bir albüm yaptığını ve benim gibi her konuda İstanbul fanatiği olanların da sonuna dek desteğini kazandığını söylemek istiyorum. Daha sonrasında MP3 teknolojisinin grupların verdiği emeği sömürdüğünü söylemeye çalışıyorsunnuz ki; bu tamamiyle yanlış. Evet, ukalayım, ben size doğrusunu anlatayım..

Burada asıl olarak tepki gösterilen olayı kavrayamıyorsunuz ve popülarizme fazlaca açık olan bir tavır sergiliyorsunuz.. Örnek mi? Buyrun lütfen..

Öncelikle bu grubun varlığını ve şarkılarını hak ettikleri ölçüde araştırmadığınız çok bariz; yukarıda sizin yazdığınız satırlara bakarak konuşuyorum, çok bariz.. Adım adım gidelim; hiç acelemiz yok, önce olmayan bir grup ile ilgili site açıldığını söyleyerek ilk bilgisizliğinizi ortaya koyuyorsunuz:

Black_knight demiş ki:
Yok ne güzel işte bak gurubun yok siten var.

Eğer Crossfire grubu ile ilgili bilgileri edinmek istiyorsanız imzamda yazan Nightwolves adresine tıklayabilirsiniz. İkinci olarak; yine grubun varlığından haberdar olmadığınız için şu tip bir yorumda bulunuyorsunuz:

Black_knight demiş ki:
Şimdi moda oldu gurup kurmadan site açıyorlar:p :LOL:

Şimdi, her ne derseniz diyin, "Crossfire" olmayan bir grup olmadığı için, ilk iki ithamınızda kullandığınız ifadeler yanıltıcıdır, yanlıştır, yalandır.

E peki, bu ithamızını okuduktan sonra;

Black_knight demiş ki:
Olmayan gurup demedim zaten

Şeklindeki yorumunuza ne demeli? Ben buna kendi şahsım adına bir yorum getiremedim, yoruma açık bırakıyorum.

Black_knight demiş ki:
Müzisyen var bide sanatçı var. İkisi arasında çok fark var.

Evet, kesinlikle öyle. Grup elemanları veya fan club (Nightwolves) üyeleri tarafından bunu inkar eden bir yazıyı delil olarak gösterebilirseniz ben bugünden sonra bu forumda yazmayacağımı ilan ediyorum.

Black_knight demiş ki:
Yalnız bana ingilizce şarkı söyliyebilecek ve clean vokali hakkıyla yapabilecek adam gösterin Türkiyede?

Haaa, şimdiii.. Bu yorumu okuyun lütfen.. Kişisel yargılardır diyorum, pekte bir şey söylemek istemiyorum. Bu yorum, salt olarak bu şekilde kalsaydı pekte bir tezat oluşturmayacaktı; ama hepimiz Türkçe konuşuyoruz, öyle değil mi? Bakın bakalım, yukarıdaki yorumun ardından aşağıdaki yorumda ne denmiş.. Haaa, unutmadan ekleyeyim; bu iki yorumun sahibi aynı kişi..

Black_knight demiş ki:
Hala orta okul lise muhabbetleri yapanlar var.? Ben o şarkıyı dinlemediğimi söylediğimde verdiğin tepkiye bak? Getirin dileyelim. Emulada arattım bulamadım. Şarkı varsa birinde www.hemenpaylaş.com a atsın dinleyelim. Ben aksan ve telaffuz konusunda genel konuştum dikkat et.Crossfire böledir,şöyledir demedim.Hatta tebrik ettim.Bir şarkısını dinledim.Varsa mp3 ü yollayın dinleyeyim.

Önce İngilizce söyleyebilip, clean vokali hakkıyla söyleyebilecek bir adam aradığını söyleyip sonradan da şarkıları dinlemediğini belirten ve dinlemediği için kendisine tepki gösteren insanlara kızanları sağdan ilk köşede görebiliyoruz arkadaşlar.. Efendim, göremediniz mi? Kafanızı sağa çevirin lütfen.. Crossfire'a öyledir veya şöyledir demen gerekmez; eğer konuştukların çelişiyorsa sana sorarım ben: Kendini aksan ve telaffuz konusunda eleştiri yapabilecek düzeyde görüyorsan, bu düzeye nasıl sadece bir şarkılarını dinleyerek geldiğini düşünüyorsun? "Bir şarkısını dinledim" diyorsun, ama bir öncesinde de "Şarkı varsa birinde" ... adresine atsın diyebiliyorsun.. Böylesine ön yargılı bir yorumda ben öznel yargına saygı duyamayacağım, kusura bakmayınız..

Bundan sonra pekte söyleyebileceğim bir şey yok.. Ancak ve ancak temennilerim olabilir; kaldı ki bunları daha önce de yapmıştım.. Nedir? Madem ki İngilizce öğretmeni olduğunu söylüyorsun, bir Türkiye vatandaşı olarak İngilizce öğretmeni olmak sana yetmez.. Önce ana dilini doğruca öğrenmeli ve ana dilin olan Türkçe'de yazdığın yazıları "Acaba hata yapmış mıyım?" diye kendine soraraktan incelemelisin.. Çünkü şu yazı içinde senin yazılarından alıntı yaptığım kısımlarda ne tip imla düzeltmelerine girdim, inan ki bilmek istemezsin..

Bu arkadaşa karşılık yazmayacağım dememe rağmen yazdım; affola.. Ama bu gerçekten son mesajım bu konuda..

Black_Knight; artık şu yukarıdaki mesajdan sonra yorum yapma be ya. Daha diyecek bir şeyin kalmadı, boşa yorma ellerini gözlerini. :evil:

Daha önce de dediğim gibi... Sen mp3'ünü dinle güzel güzel. Konsere de geleceksen gelirsin. Biz Nightwolf'ların arasında yerin hazır, belki de Crossfire sahneden senin için yeterli yanıtı verir.

Artık bu konuda son mesajımı atıp, bu muhabbetin daha fazla uzamamasını diliyorum. Zaten uzayacak bir şey kalmadı. :LOL: Ellerine sağlık Purg'um, Atory'im...
eusa_clap.gif

Sayın Crossfire dinleyicileri,

Yok yazmıcam artık bu başlığa.

Bak o kadar şey yazıp zahmet etti arkadaşım sağolsun.Türkçeyi biliyorum.Evet yazarken yeterli özeni göstermedim.Bir tek bunu kabul ediyorum.Bundan sonra bir daha artül-azizül beyanemelerdeki semavilerdü tamarecesinde bulunmuyacağım.Aklınız karıştı dimi:).

Herkes düşüncelerini söyledi.Bendende bu kadar.Sevgili moderatöre gerekli mesajı pmden attım.O biliyor ne demek istediğimi.Mp3 konusundaki hassasiyeti konusunda ona hak verdim.

Yukarda yazıllanlar için şimdi hiç kendimi yormucam.Savunmasına savunurum.Gerek yok çünkü tartışma uzucak gene.

Paşa paşa müziğimizi dinliyelim,icraatın içinden programmıızı yapalım.

;)

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği kişilere yönelik hakaret ve/veya küfür içerdiğinden düzeltilmiştir. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Geri