2017'de Kim Ne Almak Istiyor?

#81
Özet : Hayat çok garip.

2017 için düşündüğüm her şey, bambaşka bir neticede sona erdi diyebilirim.

1- Ankara'dan tekrar İstanbul'a dönüş yaptım ki ben "hayatta İstanbul'a dönmem" diyordum.
2- Epiphone Sheraton 2 için manyetik ve bigsby siparişi vermeme ramak kala, sektör değiştirdiğim için ihtiyaçlarıma yöneldim ve gitarı satıp bir grafik tablet edindim.
3- Bas gitarım için min. 300 watt bir kafa, 2*12 kabin ve Tech21 Bass Fly Rig alma düşüncem vardı. Yine sektör değiştirdiğimden ötürü (macbook pro'lar pahalı geldiğinden) gitarı satıp bir adet 2k monitör edinme ve şu anki bilgisayarımı upgrade etme (SSD ve ram takviyesi) çabası içindeyim.

Kısacası yüksek lisans tezi, reklam sektörü iş - güç - eğitimi derken (bir de İstanbul'a gelince grubum da Ankara'da kalmış olduğundan) müziği sadece evde yapıyordum. O da iş - güç - eğitim kısmından dolayı hiç zaman bulamıyordum. Ben de her şeyi elimden çıkarayım, ileride alırım uygun bir şeyler mantığına eriştim. O yüzden 2017 çok garip bir yıl oldu.
 
#82
Geçen sene yazdığım listede mutlu sonuca ulaştım, bu sene de aynısını umuyorum :)

Artık gerçekten gitar "çalabilmek" istiyorum öncelikle buna vakit ayırıp,çalışacağım. Sonrasında midi klavye hedefim var, kayıt işlerine daha çok hakim olmak istiyorum.Müzik öğretmenliği yetenek sınavlarında da başarı gösterirsem mis :)
Grubumla sahne almaya başladık , çalışmaya devam. Midi klavye aldım, plan harici pedalboardımda yükseltmeye gittim. Boss MS-3 ,Wampler Dual Fusion, CryBaby Mini Wah, Two Notes Le Clean Preamp aldım. Öğretmenlik denemedim fakat;Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji bölümüne girdim.

Ee daha ne olsun :)
 
#85
2015 te Fender Usa Standard Stratocaster gitarımı büyük bir hata sonucu satarak, 2016 yılının çoğunu squier bullet strat ile geçirdim :). Yılın sonuna doğru borçlarım azalınca siteden işimi görecek bir gitar ve amfi aldim. PRS SE Custom 24 ve Blackstar İD Core 40. Bu iki alet işimi gayet iyi görüyor aslında ama 2017 yılı diye kastetmiyorum ilerleyen yıllarda Gibson düşüncelerim arasında.. :) Müzikal anlamda istediklerim bu yıl aklımızda bir studyo kurmak fikri var. Birkac sorun var onlari halledebilirsek girişeceğiz..
Son olarak üniversite mezunu olmama rağmen, müzik yetenek sinavlarina girmek istiyorum bu yıl.. İnsallah güzel bir sehir guzel bir konservatuar olursa da okumaya yeniden baslayabilirim. Yaş 27. Tüm bu isteklerimizin yerine gelmesi için tek yol var aslında.. Oda mücadele etmek. Bakalım allah izin verirde ömrümüz yeterse 2017 sonunda yeniden bir araya gelir ne yaptik ne yapamadık konuşuruz :).
2017 de ne mi oldu =) PRS ve Blackstar gitti.
-Epiphone LP Custom
-Peavey Classic 30
-Epiphone akustik
-Cort Yorktown
-ts808
geldi.

Stüdyo kurma fikrimizi gerçekleştirip çalışmalara başladık.
Yeniden müzik okuma fikrimden vazgeçip kendi alanımdan yüksek lisansıma devam kararı aldım. yaş 28.
Gibson seneye inşallah =)
 
Üst