Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Biraz geç oldu ama yorumlarınız için teşekkürler. Gitarımı götürüp göstericem, ayarlarını yaptırıcam, sonucu bildiririm:)

KaRaBaSH demiş ki:
rastan kardeşim sana burda katılmıyorum washburn WI14 denedik, hatta aldık arkadaşıma, eğer özel bir yöntemle ağırlaştırmamışlarsa kendisi ağaçtı, talaş değil; bi de çok sağlam gitardı gerçekten. fiyatı da 180-200 dolar bi şey. ha ama x 10 ların sunta olduğunu biliyorum, denemiştik boyasını kazıyıp bi tanesinin :)

WI-14 için de, X-10 için de, N-1 için de "Hard wood body" ibaresi var internette ama böyle bir ağaç türü yok yani ne olduğu belli değil ancak açıkçası çok denediğimi söyleyemem.

merhaba arkadaşlar yeni başlıyorum fender squıre alıcam 1 2 hafta içinde punck rock tarzı çalmak istiyorum distortion pedal alıcam ama onlar hakkında en ufak bir fikrim yok yardımcı olur musunz ama piyasa şarkılarda çalabilrim gelişimi engellemeyecek bir pedal tavsiyesi istiyorum :)

pi_air_1907 pedal almadan önce Forum Kurallarını okumanı tavsiye derim burası gitar ve ekipmanı bölümü
pedal ve proccesör bölümü deil diğer tarafa atmışsın burayada sadece orayı kullanmanı tavsiye derim ;)

arkadaslar bende su anda ltd truckster var yaz sonunda daha ust duzey bişey dusunuyorum ayrıcada elimde bi de washburn X-40 var
kh series ten spider ı almayı dusunuyorum sizce ikisini satıp kh yi hemen mi almalıyım ya da para kasıp X-40 ı satıp kh yi mi almalıyım bolece hem truckster hem spider olur ne dersiniz???

Truckster demiş ki:
arkadaslar bende su anda ltd truckster var yaz sonunda daha ust duzey bişey dusunuyorum ayrıcada elimde bi de washburn X-40 var
kh series ten spider ı almayı dusunuyorum sizce ikisini satıp kh yi hemen mi almalıyım ya da para kasıp X-40 ı satıp kh yi mi almalıyım bolece hem truckster hem spider olur ne dersiniz???

hocam bence 2 gitarı farklı akord düzenlerinde kullanmıyosan ikisinide sat.istediğin adam akıllı gitarı al.ama bide şöyle bi önerim var sana.o imzalı modeller imzalarında dolayı çok pahalılar.yani ederinin çok üstünde fiyatları var bence.yani tamam kirk ü sevebilirsin ama fanatizme gerek yok.senin yerinde olsam 2 gitarıda satarım ama kh spider almam.onun yerine aynı paraya ömürlük kullancağım bi gitar alırım.zaten ltd ler çok iyi gitarlar değil bence.yinede sen bilirsin.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
Truckster demiş ki:

hocam bence 2 gitarı farklı akord düzenlerinde kullanmıyosan ikisinide sat.istediğin adam akıllı gitarı al.ama bide şöyle bi önerim var sana.o imzalı modeller imzalarında dolayı çok pahalılar.yani ederinin çok üstünde fiyatları var bence.yani tamam kirk ü sevebilirsin ama fanatizme gerek yok.senin yerinde olsam 2 gitarıda satarım ama kh spider almam.onun yerine aynı paraya ömürlük kullancağım bi gitar alırım.zaten ltd ler çok iyi gitarlar değil bence.yinede sen bilirsin.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D
Yapma be hocam ltd leri gitarlar ii degilmişsin ama hangi gitarlarla kıyaslıosun inşallah üst sınıf gitarlarla kıyaslıyosundur cunku yine de ii gitar yani tmm gereginden fazla ama 1400euro bayıldım sonucta ii gtr bence bi de ben ömürlük gtr lafına pek inanmıyorum yani sürekli yeni gitar calma istegi var bende kasası onemli farkli gitarlar metres gibidir.
Bnm düşüncem yaz basında ya da sonunda spider ı almak bence tip olarak süper bi gitar e abi kirk heralde bos gitar calmaz metallica nın solocusu yani kac konserinde gordum onla metres olarak da bi explorer dusunuyorum:D

bence dalga geçmiş.çünkü o modeller iyi modeller değil.daha çncede yazmıştım.biri endonezya üretimi bi gitar.adının sonunda ibanez var.yani tam anlamıyla gerçek bi ibanez değil.gio ibanez adı.ve ibanez kalitesi ile alakası yok.diğeride jackson un hindistan üretimi bi gitar.eğer js30 a 350$ verceksen parana yazık edersin.forumda 350$ a japon jackson jdr 94 satılıyo.çok iyi bir gitar.aynı zamanda 93 yılı üretimi olduğundan ağacı artık oturmuştur ve tadından yenmez bi gitardır.ve seni en az 5 sene ufak mofiyelerle götürür.yani parana yazık edip.gio ibanez falan alma.bence bilen birilerinin sözünü dinle.çünkü alacağın ibanez olmayan mahlukattan en fazla 1 sene sonra sıkılırsın.ve o gitarı modifiye etmeye falan gelmez.boşa yatırımdır.bak forumdaki jdr94 japon jacksını al pişman olmazsın.emin ol.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

@yoggom
Sakın bir delilik yapma Endonezya malı Ibanez'i alıp. Git onun yerine çok daha iyi olan Japon Jackson, Kore Ibanez falan dene al. Bu kadar insan uyarıyorsa bence bir bildikleri vardır. Bir kere ben senin yerinde olsam bir daha düşünmezdim dahi içime sinmezdi çünkü. Kullananların hepsi çok memnun Japon Jackson'lardan. Fiyatına göre bulabileceğin en iyi gitarlardır.

yoggom abi hoca sana üstte bahsettiğim gitar.para hazır olsa ben alcam gitarı şerefsizim.ve ben sahnede kullanmak için alcam.şahane gitar.başlığı bi oku istersen.İnşallah gidip almamışsındır o saçma ibanezden bozma gitarı.:D

http://www.turkrock.com/ftopic33724-0-asc-0.html

arıca 340$ a 0 gibi bi cort x 11 var al işte oda burda.

http://www.turkrock.com/ftopic33619.html

bak bu gitarları düşün.paranı sokağa atma derim ben.eğer paran bu kadar çıkışmıyosa rastansagayı dinle.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

rastansaga demiş ki:
Dalgta geçmiştim :D O kadar öneri verdik boşunaymış demek ki. Sen bilirsin.

hocam tabii ki dediklerini göz önünde bulunduruyorum ama benim istediğim 24 perde bi gitar. z serisi 22 perde. g254 ucuz bi gitar param varken biraz daha koyiyim diyorum üstüne. ozaman kx-5'e bakıyorum. flyodrose da yok. ohh başımıda ağrıtmaz. (kusura bakmayın tekrar tekrar alacağım gitarla ilgili msjlar atıyorum fakat herkes parasına göre en iyisini, kafana yatanını almak ister)

Oğlum bak söz dinle bu kadar insan sana doğru olanı göstermeye çalışıyor hala anlamamakta ısrar ediyorsun. melih'in sana gösterdiği gitarların ikisi de 24 perde. Üstelik bunlar g254'e de bin basacak gitarlar. Gel etme parana yazık. Para kolay kolay biriktirilmiyor. Ben kendimden biliyorum. Gitarımı alana kadar ne kadar süre hiç para harcayamamıştım. (okulda hiç birşey yemeyip harçlığımı kenara atıyordum) Floyd rose'a gelince. X-11'i bilemeyeceğim ama Jackson'ı kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki kesinlikle başını ağrıtmaz. Akort kaçırmaz. Ama zart zurt akort düzenini değiştiremezsin. (fanteziye kaçar olay)
Yine de düşün taşın. Aynı paraya 6 ay sonra (belki de daha yakın) sevmeyeceğin bir gitar almak var bir de ömürlük bir gitar almak var. Karar senin.

Geri