Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

KARABASH

Bana manyetikler, gövde, klavye vs hakkında bilgi edinebileceğim bir türkçe site söyleyebilir misin? Teşekkürler

pardon gereksiz bir soruymuş manyetitler hakkında istediğim bilgi zaten bu sitede varmış yinede teşekkürler.. fakat aklıma takıldı lütfen yardım edin 1 hafta içinde gitar edinmem lazım ve 450 YTL ye sahibim ama anfi bedavaya gelecek.. Birde istanbulda srvmusic' ten başka yerler var mı? teşekkürler..

Re: teşekkürler

-ErDeM- demiş ki:
İlginiz için teşekkürler. 2. el ibanez bak diyenler oldu daha öncede.. ama ben daha önce 2. el bir pc parçası almıştım ve bozuk çıktı. Gitar ve işlemci aynı şey değil biliyorum:D Ama güvenilir birini biliyorsanız yada güvenilir bir yer biliyorsanız ve benle paylaşırsanız size minnettar kalırım... Tekrar teşekkür ederim ve iyi akşamlar..
http://www.turkrock.com/ftopic17571.html
ve
http://www.econ.umn.edu/~barlo/guitar/turkrock/iyi_alim_satim_listesi.htm
Buralar sana yardımcı olabilir...

gogostar demiş ki:
Öncelikle "W" kullanma...
DiMarzio ve Seymour Duncan diye iki manyetik yok ki... Bunlar marka ve ikisi de tek bir tarza yönelmiş firmalar değil. İkisinin de çok farklı onlarca manyetiği var. Bence siteye gir ve sesleri dinle, kendine uygun olarak tavsiye edilenleri araştır. Kapsam daraldıktan sonra foruma gel "DiMarzio x nasıldır?"<diye sor... Sence de böyle daha uygun olmaz mı?

w kullanırım veya kullanmam neden seni enterese ediyo anlamadım? iki markanın da tek bi modeli yok biliyorum fakat her markada en çok tercih edilen ve en çok kullanılan ürünler wardır tarzına göre kategorilenmiştir bunlar. bende bunları soruyorum bilene tabi. senin bildiklerin kadar bende biliyorumdur merak etme ama yinede sağol fikirlerin için. sitelerine baktım haberim war onlardan zaten daha detaylı bilgi için burdayım bunlar yetmediki soruyorum forum burası ve bunun için burda.

Moderatör ve yöneticilerden özür diliyorum öncelikle.
Bu forum burda ama hiç Forum Kuralları'nı okuma zahmetini gösterdin mi kayıt olup mesaj atma rahatlığını göstermeden önce?
Forum Kuralları demiş ki:
4) Forumlarda en çok dikkat etmeniz şey ise yazım ve anlatım tarzınızdır. Defalarca belirttiğimiz gibi burası bir chat odası değildir, bir tartışma ve bilgi paylaşım platformudur. Türkçe cümleler kurarken alfabemizde olmayan hafler kullanmayın ve kelimeleri ucube şekillere sokmayın. Evet yerine ewt, güzel yerine güsel, değil yerine diil, gelio, gidio, walla vs gibi Türkçe dışı olaylara girmeyin. Sizden mükemmel derecede edebi bir dil ve tüm dil kurallarına yüzde yüz uymanız beklenmiyor, ancak en azından Türkçe kelimeleri değiştirmeyin. Türkçeyi dejenere etmeyin.
Sana yardımcı olmaya çalışıyorum, probleminin özüne inmeye çalışıyorum... Ama anlamamakta inat ediyorsan sen bilirsin. Soru sormayı bilmek de bir meziyettir... Soramamışsın ki kimse de cevap vermemiş, umarım birşeyleri irdelemeye başlarsın yavaş yavaş... :evil:

evet şu türkçe karakter olayına ben de çok takılıyorum. hatta yabancı karakterin türkçeye entegre edilme çalışmalarına kıl oluyorum. "war ya taxim'den ewe giderqen qafama saxı düshtü yaw.." saksı az bile böylelerine.

gogostar demiş ki:
Moderatör ve yöneticilerden özür diliyorum öncelikle.
Bu forum burda ama hiç Forum Kuralları'nı okuma zahmetini gösterdin mi kayıt olup mesaj atma rahatlığını göstermeden önce?
Sana yardımcı olmaya çalışıyorum, probleminin özüne inmeye çalışıyorum... Ama anlamamakta inat ediyorsan sen bilirsin. Soru sormayı bilmek de bir meziyettir... Soramamışsın ki kimse de cevap vermemiş, umarım birşeyleri irdelemeye başlarsın yavaş yavaş... :evil:

w kullandım diye türkçe dejenere oluyosa kullanmam oke ama anlaşılmıycak derecede bişey zaten kullanmam! tekrar söylüyorum sağol fikirlerin için tartışabiliriz çok normal ama kavga olmamalı sende benimle aynı fikirdesindir sanırım!

Tabiki kavga olmasın, o amaçta değilim... Yardımcı olmaya çalıştığımı belirttim. Ama soruyu daraltmaya özen göster. İlk mesajımın arkasındayım hala... Thrash vs. tarzı müzikler pek çok kişinin gözdesi ve manyetik değiştirmek artık bir moda, haliyle forumda bu konuyla ilgili yığınla mesaj ve başlık var... Onları okumanı tavsiye ederim. İstediğinden daha çok bilgiyi bulacağını garanti ederim... Daha da merak ettiğin şey olursa oraların devamına yazarsın. En basit olarak burası "Gitar" başlığı, "Manyetikler" hakkında ayrı bir başlık daha var...
W'yi zamanında ben de kullandım ama artık durumun (ciddiyetinin) farkındayım. Türk alfabesinde "W" yok, Türkçe kelimeleri "W" ile telaffuz etmek de Türkçe'yi bir yerden dejenere etmeye başlamak oluyor malesef. Türkçe konusunda mükemmel değilim tabiki ama "W" çok açık ve çirkin duruyor... Son mesajındaki hassasiyet ve duyarlılığın için de kendi adıma teşekkür ederim...

KaRaBaSH demiş ki:
evet şu türkçe karakter olayına ben de çok takılıyorum. hatta yabancı karakterin türkçeye entegre edilme çalışmalarına kıl oluyorum. "war ya taxim'den ewe giderqen qafama saxı düshtü yaw.." saksı az bile böylelerine.
Malesef... En azından forum kurallarında bununla ilgili bir maddenin bulunması çok iyi... Kural ihlali ara sıra oluyor (olur) ama sürekli olmasının engellenmesi açısından güzel...
Bir de şu yabancı terimlere güzel Türkçe isimler bulunsa (varsa da tanıtımı yapılsa) güzel olur... Türkçe kelimeleri kullanmadıkça daha çok dilimize yapışıyor süregelen ingilizce kelimeler... (humbucker, single coil, headstock, ...)

evet bulmak lazım. aslında turkrock.com olarak denesek böyle bir şey.

bu arada, benim gitarımdaki 2 humbucker (duncan custom custom ve dimarzio paf pro) ton ve karakter olarak hangi ağaçla daha çok yakışırlar biri yardımcı olabilir mi?

bildiğim kadarıyla paf pro les paul manyetiklerinin daha geliştirilmiş hali(yanlış bilgim de olabilir).bu yüzden tahminim tabii ki mahogany ağaçlarla daha iyi gider

custom custom da yine yanlış biliyor olabilirim fenderler için dizayn edilmiş bir manyetik.

gogostar demiş ki:
Tabiki kavga olmasın, o amaçta değilim... Yardımcı olmaya çalıştığımı belirttim. Ama soruyu daraltmaya özen göster. İlk mesajımın arkasındayım hala... Thrash vs. tarzı müzikler pek çok kişinin gözdesi ve manyetik değiştirmek artık bir moda, haliyle forumda bu konuyla ilgili yığınla mesaj ve başlık var... Onları okumanı tavsiye ederim. İstediğinden daha çok bilgiyi bulacağını garanti ederim... Daha da merak ettiğin şey olursa oraların devamına yazarsın. En basit olarak burası "Gitar" başlığı, "Manyetikler" hakkında ayrı bir başlık daha var...
W'yi zamanında ben de kullandım ama artık durumun (ciddiyetinin) farkındayım. Türk alfabesinde "W" yok, Türkçe kelimeleri "W" ile telaffuz etmek de Türkçe'yi bir yerden dejenere etmeye başlamak oluyor malesef. Türkçe konusunda mükemmel değilim tabiki ama "W" çok açık ve çirkin duruyor... Son mesajındaki hassasiyet ve duyarlılığın için de kendi adıma teşekkür ederim...

eyvallah dostum sorun yok ozaman. w olayında hak verdim sana hassas olmak lazım tabiki. manyetikleri takip ediyorum. aslında EMG 81 active manyetiklerin tonu da istediğim gibi ama duncan la dimarzio arasında ikilemdeyim hala onu daha detaylı araştırıcam. duncan ı grup arkadaşım kullanıyo ama beni pek sarmadı bazı tonlarda dimarziyoyu o yüzden soruyorum. bi de bende LTD MH-50 NT var ağacı agathis bu nasıl bi ağaç bilen var mı ben pek bişey anlamadım parça ağaçlardan yapılıyo diye duymuştum ama ne kadar doğru bilmiyorum...

evet, kendisi suntanın ana maddesi olan ağaçtır ;) gitar için sunta hali b.ktandır ama parça olarak kullanıldığında nasıldır onu bilemem.

bu arada "doğru, paf pro nun maun la iyi gideceğini bir iki yerde daha okudum. peki, kilit soru; custom custom maun ile gider mi?" demişim demin, ona da bilen biri cevap verse çok müteşekkir olurum.

Geri