Amfini Göster Ey Türkrockcılar

Oooo hayırlı olsun abi, yakın zamanda bi inceleme videosu bekliyoruz o zaman \m/
Hayırlı olsun,inceleme bekleriz.
MK 3 versiyonu çıkan modelin ilk versiyonu için bu zamanda söylenecek birşey bulunursa yaparız 😆

Kısa review yapmak gerekirse;

Artıları - Master Volume, ISF, yüksek gainlere pedal gerektirmeden erişebilmek(Daha farklı şeyler için pedal şart), emulated output ile kayıt alınabilinmesi ve çift kanallı olması.
Eksileri - Hoparlör kalitesi daha iyi olabilirdi, eşek yükü kadar ağır olması(20 kg var sanırım).

Benim gibi akustikten elektroya yeni geçmiş birisi için(2.5 yıl oldu) tatminkar ton veriyor. İlk lambalı deneyimi için benim gibi "yeni yetmeler" adına iyi başlangıç olabilir bütçeye paralel.

Son düzenleme:
MK 3 versiyonu çıkan modelin ilk versiyonu için bu zamanda söylenecek birşey bulunursa yaparız 😆

Artıları - Master Volume, ISF, yüksek gainlere pedal gerektirmeden erişebilmek(Daha farklı şeyler için pedal şart), emulated output ile kayıt alınabilinmesi
Eksileri - Hoparlör kalitesi daha iyi olabilirdi, eşek yükü kadar ağır olması(20 kg var sanırım).

Benim gibi akustikten elektroya yeni geçmiş birisi için(2.5 yıl oldu) tatminkar ton veriyor. İlk lambalı deneyimi için benim gibi "yeni yetmeler" adına iyi başlangıç olabilir bütçeye paralel.
Bizim için mk ♾️ 😊

Artıları - Master Volume, ISF, yüksek gainlere pedal gerektirmeden erişebilmek(Daha farklı şeyler için pedal şart), emulated output ile kayıt alınabilinmesi

Bunun kafa versiyonuna niyetlenmiştim ben de. Uygun fiyata ikinci el vardı bir tane ama tamirli diye cesaret edemedim. Master volume olması diğer modellerden bir adım öne taşıyor bence. Hayırlı olsun.

Ben de ht metal 5 aldım ama biraz vintage bir gain'i var. Iron maiden tonları alıyorum v30 kabin ile. Sevmediğimden değil, çok keyifli ama biraz modern tonlar peşindeydim. Bir eq pedalı sipariş ettim şimdilik. Modern kamyoncu distortion tonları için boost pedalu da araştırıyorum.

Farklı pedallar ile deneyenlerin fikirlerini alabilirim eğer yazmak isteyen olursa. Peavey invective tarzı tonlar peşindeyim.

Bunun kafa versiyonuna niyetlenmiştim ben de. Uygun fiyata ikinci el vardı bir tane ama tamirli diye cesaret edemedim. Master volume olması diğer modellerden bir adım öne taşıyor bence. Hayırlı olsun.
Teşekkürler. Kocaelide biri satıyordu o amfiyi, hatırlıyorum. Ben de onu düşünmüştüm ama masrafı var o nedenle almamıştım. Yoksa yaz sonu yolumun üzerindeydi almayı düşünmüştüm dediğin kafayı.

Maşallah diyelim :) diavlo almayı düşünüyordum ben de ama drive'ı için beğenenler beğenmeyenler iki uca bölünmüştü. Emin olamadığım için o fiyatlara çıkmak istemedim. Ama hala aklımda. Bazı youtube review'larında çok tatlı tonları vardı. Belki bir gün denerim :)
Diavlo fiyatına göre aslinda çok güzel bir amfi,
Master volume baya hassas, çevirmek için nanocm bazında çalışmak lazim :)

Fakat evde Diavloyu nasil kullandığıma gelirsem; fX den mxr 10 band EQ giriyor, eq vol değerini -12 db olarak kullanıyorum, kendi zevkime göre eq yu ayarliyor ve inputtan da güzel bi booster pedalı (ör. Precision drive) ile cok keyifli oluyor.
Amfi genel olarak koyu ve midli bir amfi özellikle kısık seslerde. Fakat yukarıda şekilde 4 yildan uzun süredir kullanıyorum ve fiyatına göre oldukça tatmin edici.

Fakat neredeyse son 1 yıldır AX8 e returnden girerek power amp olarak kullanıyorum sadece. Peavey 6505+, mesa mini recto, mesa dual recto ile birlikte kullandim. Tabi ki yukaridaki amfilere yaklaşamasa da Eq ve PD ile hiç de kötü degil. Özellikle Armageddon ile kiyaslama asla yapılamıyor. Bu sebeple power amp olarak hayatina devam edecek gibi :)

Umarim biraz olsun fikir vermiştir yazdıklarım amfi hakkinda.

Diavlo fiyatına göre aslinda çok güzel bir amfi,
Master volume baya hassas, çevirmek için nanocm bazında çalışmak lazim :)

Fakat evde Diavloyu nasil kullandığıma gelirsem; fX den mxr 10 band EQ giriyor, eq vol değerini -12 db olarak kullanıyorum, kendi zevkime göre eq yu ayarliyor ve inputtan da güzel bi booster pedalı (ör. Precision drive) ile cok keyifli oluyor.
Amfi genel olarak koyu ve midli bir amfi özellikle kısık seslerde. Fakat yukarıda şekilde 4 yildan uzun süredir kullanıyorum ve fiyatına göre oldukça tatmin edici.

Fakat neredeyse son 1 yıldır AX8 e returnden girerek power amp olarak kullanıyorum sadece. Peavey 6505+, mesa mini recto, mesa dual recto ile birlikte kullandim. Tabi ki yukaridaki amfilere yaklaşamasa da Eq ve PD ile hiç de kötü degil. Özellikle Armageddon ile kiyaslama asla yapılamıyor. Bu sebeple power amp olarak hayatina devam edecek gibi :)

Umarim biraz olsun fikir vermiştir yazdıklarım amfi hakkinda.
Teşekkürler, biraz fikrim oldu evet. Ben de koyu tonlu bir amfi olduğu için ilgilendim aslında ama ht metal 5 ile devam edeceğim bir süre. Ht metal 5'e mid karakterli diyorlardı genelde ama bana gayet parlak, scooped geldi tonu. Elimde ht distx pedal da var ama onunla da alakası yok ht metal'in. Sizde bayağı ekipman var anladığım kadarıyla. Ben de bir peavey invective düşünüyorum bulabilirsem.

Sonunda doğru Mark bulundu 90 25 ve en sonunda 35 watt.
IMG_20231011_210358.jpg

Geri