Amfini Göster Ey Türkrockcılar

Beyazında ise hiç gain yok 🤪

IMG_3024.jpg

Friedman BE-50, BE-100, BE-100DLX çaldım, Friedman Runt , Dirty Shirley de sahip olup çaldıklarım arasında. DS biraz daha farklı olsa da BE platformu üzerinde çaldığım en mükemmel amfi @aiyiadam ‘ın yaptığı Friedman BE klonu, her türlü switching opsiyonları içerisinde, loop , BE/HBE ve clean kanal footswitch ile harika. 50 watt, domuz gibi eski büyük trafolar ve 6CA7 power lambaları ile Van Halen mojosuna göz kırpmakta.

Harley Benton G212 Plus OS kabinlerle de dikkey kullanıp, ikisini de kulak hizasına yaklaştırıp, yerle temas ettirdikten sonra Alnico Cream 90 ve Eminence DV77 çifti harika tınladı. Üst üste koyduğumda eh meh olan kombinasyon bu sefer koptu gitti, yere temas ve dikey kullanım harika. Creamback’lere çok benzetilen DV77 de ciddi güzel hoparlör.

Böylece ne yaptık, 412 nin tahtını salladık, istediğimiz speaker’ı istediğimizle karıştırabileceğiz ve değişmeyen V30 fanatikliğine bir son getirdik.

Gitar benim emektar LTD EC400AT, 12 yıldır benimle herhalde, köprüde Motorcity Pickups Afwayu var, etkisi yüksek.

Güne puanım 9.3/10

IMG_1691.jpeg

Friedman BE-50, BE-100, BE-100DLX çaldım, Friedman Runt , Dirty Shirley de sahip olup çaldıklarım arasında. DS biraz daha farklı olsa da BE platformu üzerinde çaldığım en mükemmel amfi @aiyiadam ‘ın yaptığı Friedman BE klonu, her türlü switching opsiyonları içerisinde, loop , BE/HBE ve clean kanal footswitch ile harika. 50 watt, domuz gibi eski büyük trafolar ve 6CA7 power lambaları ile Van Halen mojosuna göz kırpmakta.

Harley Benton G212 Plus OS kabinlerle de dikkey kullanıp, ikisini de kulak hizasına yaklaştırıp, yerle temas ettirdikten sonra Alnico Cream 90 ve Eminence DV77 çifti harika tınladı. Üst üste koyduğumda eh meh olan kombinasyon bu sefer koptu gitti, yere temas ve dikey kullanım harika. Creamback’lere çok benzetilen DV77 de ciddi güzel hoparlör.

Böylece ne yaptık, 412 nin tahtını salladık, istediğimiz speaker’ı istediğimizle karıştırabileceğiz ve değişmeyen V30 fanatikliğine bir son getirdik.

Gitar benim emektar LTD EC400AT, 12 yıldır benimle herhalde, köprüde Motorcity Pickups Afwayu var, etkisi yüksek.

Güne puanım 9.3/10

162106 eklentisini görüntüle
Şahane,
Kabinler curved tv gibi olmuş 😎
V30 ve Avrupa bitmiş...

Hanımla evden bana pantul almaya diye çıktık. Yol üstünde tel almak için Do-Re'ye girdim. Önceden sitede gördüğüm indirimde olan bir ürün olan Crate Flex412 kabini görünce denemek istedim. İnternette, Youtube üzerinde inceleme gibi hiçbir elle tutulur bilgi yoktu. Bir Blackstar HT-100 ile denedim, eskiden sahip olduğum Marshall MG412 deneyimimi anımsadım ve yanında çok iyi kaldı.

Çok hafif bir kabin, meraktan içini mağazanın ortasında tornavida isteyip açtım. 4 tane speakerın takılı olduğunu görünce toplayıp eve getirdim. Aldığım günden beri tam olarak istediğim tınılara yaklaşamadığım için JVM'e karşı bir soğukluk oluşmuştu. Ne yaparsam yapayım kontrol edemediğim bir mid karakter ya hep orada oluyor ya da tamamen kayboluyor ve saçma sapan bir yere gidiyordu ton. Rectifier Std kabin kendi şahsına münhasır müdahalesini yapıyor ancak aynı yeri yok edemiyor, Pro XXL ise iyice olmadık yerleri pushluyor. H&K MC412 ise zaten hiçbir amfim ile tight bir ton vermemekte, hep clean/crunch işlerde tercihim olmaktaydı. Bu sebeple neredeyse 1 aydır bende olan amfiyi toplamda 1 saat çalmamışken bu Crate ile çok iyi anlaştı, Dual Recto ve Fireball 100'e aynı etkiyi sunmasa da JVMi akşam boyunca belki 1.5 saat keyif alarak çaldım. V30 kadar low endli değil ancak kesinlikle bir MG412 gibi fizzy ve boxy değil. Resonance ve bassı alıştığımın çok az üstüne aldığımda Recto ve Pro XXL gibi zemini titretmeyi başardı. Çin yapımı, ucuz, hafif, isimsiz speakerlı bir kabin olsa da Brit'in halinden Brit anlarmış diyerek yerleştirdim duvara.

Bildiğim kadarıyla marka battı, Do-Re'nin elinde 2 tane kalmış. Biri şansıma Ankara'da evimin dibindeki şubedeydi diğeri İstanbul Tünel'deymiş. Eli kaşınan, macera arayan, meraklısı varsa haberdar etmiş olayım. Tek amfiden 2 farklı kabine çıkarak çalmayı seven birisi olarak V30 ile iyi karışacağını düşünüyorum ama JVM'i çalmaktan elim gitmedi denemeye daha. Eni oversize Mesa ile aynı, boyu 3 cm kısa. Tekerlek takınca hizalandı. 2. görsel de güncel aile fotosu tadında, misafir bi Hot Rod 50 var. JVM410 ile birlikte incelemelerini önümüzdeki günlerde halletmeye çalışacağım.

IMG_1910.JPG

IMG_1911.JPG

Geri