Fender Player Stratocaster (Meksika)

Merhaba,

Hali hazırda kullanmakta olduğum Fender MIM Standart Strat'ımı değiştirmek istiyorum.

Fender'in yeni Player Strat modeli hakkında bilgi sahibi olan var mı ?

Gitarın özelliklerini incelediğimde, 22 perde olması (eski MIM'ler 21 perde) ve manyetiklerin alnico olması (eski MIM'ler seramik) benim hoşuma gitti.
Forumlarda eski standard MIM start'lardan daha iyi ve amerikan kalitesine yakın bir gitar olduğundan bahsediliyor.

Karar vermeden önce mutlaka deneyeceğim, bilgisi olan paylaşırsa mutlu olurum.
Aşağıdaki linkten gitarın özelliklerine ualaşabilirsiniz.

Teşekkürler

Son düzenleme:
Player serisi gayet hoş. Fender son zamanlar çok iyi seriler çıkarıyor. Geçen gün gitarist arkadaşım denediydi, soundı benim de hoşuma gittiydi.

Fender Vintera diye bir seri tanıttı yeni, kafa karıştırmak gibi olmasın ama benim ilk izlenimim videolardan olumlu oldu.

Ben geçtiğimiz hafta denedim. Ben sesini ve hissiyatını hiç beğenmedim. (farklı üç gitar denedim biri Pau Ferro ydu.)

Ben de geçen hafta üç faklı strat denedim, fender ile çok samimi değilimdir kıyaslama yapamayacağım ama fret işçiliği rezaletti. Alınacaksa karpuz seçer gibi seçilmesi gerek bence.

Ben de geçen hafta üç faklı strat denedim, fender ile çok samimi değilimdir kıyaslama yapamayacağım ama fret işçiliği rezaletti. Alınacaksa karpuz seçer gibi seçilmesi gerek bence.
Kesinlikle fretler yuvarlanmamıştı Pau Ferro klavye olan gitarda. Ama ondan sonra bana Classic Player serisi bir gitar denettiler o gitarın rezonansı ve işçiliği güzeldi. Ama fiyatı 6500 liraydı galiba

Gitar zevki çok göreceli. Amfim 2-3 su koymayacak sa ben de Ibanez Genesis ile Fender Player Strat (Fender Strat olacaksa bu seri zaten. İkiz pivotlu köprü. 4200tl civarı) arasında karasızım biraz. İki modelde benim gözdem ama Stratın klavyesi biraz kalın. Aslında azıcık da geniş olsa klavye