Elektrik Gitar Tel Seçimi

Sizce En İyi Tel Firması Hangisi?

• Toplam oy veren
    585
Neredeyse bütün dinlediğimiz adamlar ernie ball kullanıyor.Ancak denildiği gibi 1 haftalık ömrü var.Sonra bambaşka bişey oluyor.Belkide şirket politikasıdır bilemem :)

ben ernie ball kullanıyorum gayet de memnunum. D'Addario ya göre daha güzel ton veriyor gibi geliyor bana.
elixir başka bir kategori tabi :LOL:

guraynet demiş ki:
ben ernie ball kullanıyorum gayet de memnunum. D'Addario ya göre daha güzel ton veriyor gibi geliyor bana.
elixir başka bir kategori tabi :LOL:
Eclipse e Elixirden başka bişi yakışmaz güraycım.Tabi 11 numara teller le rahat edemeyip,10 numara filan takmışsındır büyük ihtimal..

elixir zaman geçince çok sertleşiyor ondan almadım ben. zaten çabuk eskir ernie ball bir elixir takıcam.

birde onu merak ettim zaten.ernie ball10luk garip geldi.telde mi fark var dedim ama okadar da etmezdi. çok tok tonlar veriyordu vesselam :LOL:

Üzerindeki teller 11 likti.Ve inanılmaz ses veriyordu.O gitarın hakkı 11 lik bence. :D

Bende pek değiştirmek gereği duymadım.Yaklaşık bir sene aynı tellerle kullandım.Ernie ball ı,bir ay dan fazla kullanmak olanaksız bence... ;)

elixir telleri ne kadar dayanıklı olsa da bir süre sonra o ilk günkü tınısını kaybediyor, benim gibi yeni tellerin çınlaması sevenler için dr ideal.

Ernie Ball 9-42 kullanıyorum, su ana kadar tüm tel markalarını denemişimdir, elixir,dadario,gibson,dean markley vs. en iyi ton ernie ball daydı, ayrıca dayanıklılıgıda fena degil .

1.5 sene araliksiz Fender (09-42) kullandiktan sonra Dean Markley Yngwie Malmsteen Signature 09-42 setiyle bi degisiklik yaptim ve gayet memnunum. Sanirim bi sure daha boyle devam edecegim. Fender teller %100 verimle maksimum 1.5 ay gidiyordu bende. Sonrasinda ise kararma ve ton kaybi basliyor, parlakligi birden azaliyor. Dean Markley Malmsteen'de ise (2 aydan fazla oldu sanirim takali) hala endise edilecek bi kayip soz konusu degil. Tavsiye ederim, bir deneyin :)

mfikret demiş ki:
Üzerindeki teller 11 likti.Ve inanılmaz ses veriyordu.O gitarın hakkı 11 lik bence. :D

Bende pek değiştirmek gereği duymadım.Yaklaşık bir sene aynı tellerle kullandım.Ernie ball ı,bir ay dan fazla kullanmak olanaksız bence... ;)

zaten bi garip geldi.11lik hakkatten guzelde oluyor.

arkadaslar unlu bır gitarıst abımız demıs kı tone is in the fingers:) yanı bence ev kullanımı sırasında cidden tellerın bence asıl onemı fiyat dayanma suresı oranı olmalıdır kı ben bu konuda fender ve dadario nun standart tellerını tavsıye ederım.mesela emg lı cort umda 1.1 numara tel kullanırken daha duz saplı ve tellerının yukseklıgını daha fazla dusurebıldıgım jacksonumda 0.8 ınanılmaz bır haz verıyor ama sanırım cıddı bır kayıt ısıne falan gıreceksenız elixirler bıraz agır basıyor gıbı telın kalınlıgını da artık kendı pena tusenıze ve tellerınıze ne kadar acıdıgınıza gore secmelısınız sahsen bence bırden falza gıtarınız varsa her turlu calabılmek ıcın bır ınce bır de kalın tel takımı gayet guzel olacaktır neyın nerde lazım olacagı bellı olmaz:)

ciyzis_kirayzs demiş ki:
arkadaslar unlu bır gitarıst abımız demıs kı tone is in the fingers:) yanı bence ev kullanımı sırasında cidden tellerın bence asıl onemı fiyat dayanma suresı oranı olmalıdır kı ben bu konuda fender ve dadario nun standart tellerını tavsıye ederım.mesela emg lı cort umda 1.1 numara tel kullanırken daha duz saplı ve tellerının yukseklıgını daha fazla dusurebıldıgım jacksonumda 0.8 ınanılmaz bır haz verıyor ama sanırım cıddı bır kayıt ısıne falan gıreceksenız elixirler bıraz agır basıyor gıbı telın kalınlıgını da artık kendı pena tusenıze ve tellerınıze ne kadar acıdıgınıza gore secmelısınız sahsen bence bırden falza gıtarınız varsa her turlu calabılmek ıcın bır ınce bır de kalın tel takımı gayet guzel olacaktır neyın nerde lazım olacagı bellı olmaz:)

bencede......

dr tel fıyat performans bakımından en güzel tel bence. gibsonun bi telni denedım yine 0.9 du ama çok sert geldi bana. dadario 2 saat çalarsan rengi atıyo renginde degilim yeni tel hissi kayboluyor. Elixir bir umara sadece çok pahalı gecen sene başıma gelen bir olayda var bu konu hakkında.bir arkadaşımın evine gitmiştim, istanbulda aha bir baktım gitarı duruyor gittim aldım biraz çaldım fln... ne oldu len gitar çalmaya yeniden mı başladın dedim yooo dedi ee yeni tel takmışın dedim; Geçen sene taktım elixir takmıştım dedi :D bundan sonraki diyaloğu duymak istemessiniz ".... "koyuyorum onun için:D

ghs kullandım bir ara memnun kaldım. dr yi bas için baya methini duydum. elixir ise elyaf kaplı olduğundan ötürü gitarın doğal tınısını etkilediği söylenmekte görüntüsünün uzun süre ilk günkü kalmasının ve uzun ömürlülüğün sebebide elyaf kaplı olması imiş. :roll:

lic_x demiş ki:
elixir ise elyaf kaplı olduğundan ötürü gitarın doğal tınısını etkilediği söylenmekte görüntüsünün uzun süre ilk günkü kalmasının ve uzun ömürlülüğün sebebide elyaf kaplı olması imiş. :roll:

evet bunu ben de duydum ama evde, stüdyoda, mütevazı ekipmanıyla çalan gitaristleri ne kadar etkiler bilemiyorum :roll:

Geri