Kelepir İlanlar

Aslında üstte bir hocam söylemişti, ön yargıdan dolayı Cort, Wahsburn gibi markalar cidden uygun fiyatlı oluyor. Bizzat kendimden biliyorum, Cort Custom Z'yi görene kadar şunu diyordum; "Cort ne ya, Cort Çöp, alınmaz." ama dövizin artması ve üst seviye gitarlarını görünce sevmeye başladım ne yalan söyleyeyim :). Senle ikimiz gitar arayışındayız. Üst seviye görürsem haber veririm 🤣 .
Aslında benim gitarım var çokta seviyorum şerefsizi ama şöyle bir sorun var. Görsellik estetiklik açısından sınırların dışındayım ben LP kasayı hiç sevmem mesela çoğu kişi bayılır Gördüğüm üzere mesela sizde seviyorsunuz :D

Ek olarak sap kısmı maple olsun istiyorum ama parıldayan cinsten, şu anki gitarımı alırken nette maple mis gibi parlıyordu eve bi geldi sap sararmış gibi resmen :( Kanada ağacı olduğundanmış :(
Gitarım:
20191207_172925.jpg

Aradığım gitar üstte bir kişi de vardı özellikle sap parıl parıl parlayacak veya gül falan olacak
Ana gövde naturel veya finishi renkli gibi olacak geçişli ismini unuttum şimdi
kasa Strat, superstrat, tele olmalı :D
Özellikle şunlara bayılıyorum

249744.jpg
agaga.JPG

Aslında benim gitarım var çokta seviyorum şerefsizi ama şöyle bir sorun var. Görsellik estetiklik açısından sınırların dışındayım ben LP kasayı hiç sevmem mesela çoğu kişi bayılır Gördüğüm üzere mesela sizde seviyorsunuz :D

Ek olarak sap kısmı maple olsun istiyorum ama parıldayan cinsten, şu anki gitarımı alırken nette maple mis gibi parlıyordu eve bi geldi sap sararmış gibi resmen :( Kanada ağacı olduğundanmış :(
Gitarım:
138925 eklentisini görüntüle
Aradığım gitar üstte bir kişi de vardı özellikle sap parıl parıl parlayacak veya gül falan olacak

138923 eklentisini görüntüle138924 eklentisini görüntüle
Gitarın güzelmiş, çok beğendim. Ayrıca evet, LP aşığıyım :D. Ama bu aralar artık uygun fiyatlı süper sesli olsun yeter modundayım. Eğer bu tarz görürsem(sanırım bütçen 2000₺) seni bilgilendiririm :). Tercihlerini beğendim desem yalan olmaz doğrusu :).

Gitarım:
138925 eklentisini görüntüle

138923 eklentisini görüntüle138924 eklentisini görüntüle

Güzel gitar hocam denemenizi tavsiye ederim, senkopa gelecek bu fujigenden. Ben caponyadan aldım gecen sene, 60.000 jpy idi orda.
IMG_20200613_204345.jpg

Teşekkür ederim. Şimdi oldu. Ama benim istediğim gövdelerine kadar aynı olanlar :). Daha fazla benim için LP bakma Kadir Hocam. Sevmiyorsun da zaten :D.

Çakma lp bakılacaksa edwards bakılmalıdır. Bu yazılı olmayan bir kuraldır. Edwards lp'ler japon esp kalitesine sahip 5000 tl civarı alinabilen çok ciddi performans gösterebilecek gitarlar. Türkiyede de var bir iki tane

Çakma lp bakılacaksa edwards bakılmalıdır. Bu yazılı olmayan bir kuraldır. Edwards lp'ler japon esp kalitesine sahip 5000 tl civarı alinabilen çok ciddi performans gösterebilecek gitarlar. Türkiyede de var bir iki tane
Edwads'ları görmüştüm evet. Ancak bana pahalı geldi. Edwards'lar neredeyse Orville Japan ya da Burny'den daha pahalı oluyor. Eğer o kadar bütçem olsaydı ben Orville tercih ederdim :). Şu anlık Photogenic güzel gibi:D.

Letgodaki ilan açıklamalarına hastayım. “Beyaz ibanez gitar” bu mudur yani. Model ne kondisyonu nasıl ? Hiçbir açıklama yok. Çoğu ilan böyle letgoda. Sanırım gitar rg350dx amfi ile birlikte veriyorsa fiyat uygun denebilir ama ibanez gitarlar hakkında çok bilgi sahibi olmamakla beraber bu gitarın köprüsü ile ilgili genelde kötü yorumlar yapılmakta.

Letgodaki ilan açıklamalarına hastayım. “Beyaz ibanez gitar” bu mudur yani. Model ne kondisyonu nasıl ? Hiçbir açıklama yok. Çoğu ilan böyle letgoda. Sanırım gitar rg350dx amfi ile birlikte veriyorsa fiyat uygun denebilir ama ibanez gitarlar hakkında çok bilgi sahibi olmamakla beraber bu gitarın köprüsü ile ilgili genelde kötü yorumlar yapılmakta.
Ben de anlamadım gitti. Sanırım ilan sahibinin bir bilgisi yok. Bu nedenle böyle yapıp geçmiş. Fiyat büyük ihtimalle bu nedenle uygun sanırım. Almayı da düşünmüyorum değil. Aslında, Letgo'da uygun fiyatlı ürün bulmamızın sebebi bu. Letgo'ya fotoğraf çekip atıyorsun. Bulan buldu mu alıyor. Sahibinden'de böyle değil. İlan açtın, bilgileri gir, şunu bunu gir kimse uğraşmak istemiyor.

Bu arada model 1800₺'lik olan model de olabilir. Çok benziyorlar.

onun sebebi letgo'nun otomatik başlık atama algoritması. kullanıcı eğer başlık girmezse, letgo resimdeki nesnenin kabaca çeşidine ve rengine göre başlık belirliyor.

Haklsınız. Ben bunu almaya çalışayım. Amfi ile veriyorsa almaya değer değil mi?
Dediğim gibi ibanez gitarlar hakkında çok bilgim yok. Bu gitarın fiyatı genelde 1200-1500 arasında gidip geliyordu sarı sitede. Amfinin fiyatı da şu anda sanırım 700-800 civarıdır. Bu açıdan bakınca 100-200 lira da indirim yaparsa gayet güzel fiyata almış olursunuz. Ama forumda ibanez gitarlar üzerine master yapmış kişiler var. Onların fikrini almadan satın alma bence.

Geri