Gitarı bilgisayara yaklaştırdığım zaman cızırtı geliyor.

Telecaster oncelikle Amerikan da olsa, muazzam degil. Single coil her zaman gurultu yapmaya meyillidir. Pahali gitar iyi olmak zorunda degil. Iyo gorunen kotu tinlayan Custom Shop gitarlari da biliyoruz.

Usb bagli degilken de bu gurultu mevcut mu?

Evin sigortalarinda, farkli grupta olan bir prizde amfi ve bilgisayari denediniz mi? Diger odadan uzatma cekebilirsiniz mesela.

Hi gain calarken, amfiye veya bilgisayara uzak kaldikca bu gurultu gidiyor mu?

Baska bir jak denediniz mi?

Gibi gibi kontollu deneyler yapiniz. Sorunun bizce nereden kaynaklanacagini tahmin etmek yerine, sorunu belirlemek sizin elinizde.
Çok haklısınız, gitarı single manyetikli olduğunu belirtmek için söyledim ancak aynı problemi humbuckerlı gitarımda da görüyorum.

Evet USB bağlı değilken de mevcut, farklı odadan uzatma çektiğim zaman bile gitar bilgisayara yakınken bu sesi yapıyor.

Amfiye yakın olup olmamam önemli değil, bilgisayardan uzak olduğum zaman veya fişlerini çektiğim zaman gürültü gidiyor.

3 farklı jak denedim, 3'ünde de aynı problemi yaptı.

Yani bilgisayara yakın olmadığım zaman hiç bir problem yok, sadece Tone Studio için uğraşması işkence.

Sorunun gitarın shieldinginde olduğundan emin gibiyim, sadece amfiye bir zarar gelip gelmeyeceği konusunda endişelendim.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Çok haklısınız, gitarı single manyetikli olduğunu belirtmek için söyledim ancak aynı problemi humbuckerlı gitarımda da görüyorum.

Evet USB bağlı değilken de mevcut, farklı odadan uzatma çektiğim zaman bile gitar bilgisayara yakınken bu sesi yapıyor.

Amfiye yakın olup olmamam önemli değil, bilgisayardan uzak olduğum zaman veya fişlerini çektiğim zaman gürültü gidiyor.

3 farklı jak denedim, 3'ünde de aynı problemi yaptı.

Yani bilgisayara yakın olmadığım zaman hiç bir problem yok, sadece Tone Studio için uğraşması işkence.

Sorunun gitarın shieldinginde olduğundan emin gibiyim, sadece amfiye bir zarar gelip gelmeyeceği konusunda endişelendim.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Amfiye bir zarar gelmez. Shield her zaman daha yardımcı olacaktır. Mutfaktaki folyolarla bile manyetik yuvalarını kaplayabilirsiniz. Bu şekilde de olmuyorsa, bu sefer başka bir bilgisayarla dener misiniz?

Amfiye bir zarar gelmez. Shield her zaman daha yardımcı olacaktır. Mutfaktaki folyolarla bile manyetik yuvalarını kaplayabilirsiniz. Bu şekilde de olmuyorsa, bu sefer başka bir bilgisayarla dener misiniz?
Başka bilgisayarda denediğimde de aynı sıkıntı var ki laptop ve şarja takılı değil. En kısa sürede shield yapacağım. Çok teşekkür ederim yardımınız için.

Hocam simdi burdan yapacagimiz her sey bir nebze muneccimlik olacak. Ornekledigin noise yuksek frekansa sahip. Yuksek titresime sahip her elektronik zimbirtidan geliyor olabilir.
Bununla beraber Benim aklima acaba monitorun yenileme hizini mi algiliyor gibi bir soru geldi?

Özellikle 2 tane bilgisayarda denedim ve ikisinde de aynı sonuç. Masaüstü evet, shieldingi iyi bir kasa değil ve monitörün de ekranı overclocklu, ama laptoptan da gelmesi çok garibime gitti. Bugün zamanım olmadı ancak yarın video atacağım. Sorun çok yüksek ihtimalle shieldingte.

Yarın eski amfimle de deneyeceğim ki en azından aklımda soru işareti kalmasın.

Geri