Abartı Ilanlar

Kaçmaz fırsat! 3000 liraya Epiphone Les Paul. Hem de 20,000 liralık Gibson'la arasındaki farkı anlayacak olana hediye...

upload_2016-11-21_13-13-50.webp

Dosyalar

• upload_2016-11-21_13-13-16.webp
    upload_2016-11-21_13-13-16.webp
    86.8 KB · Gösterim: 392
  • upload_2016-11-21_13-13-24.webp
    upload_2016-11-21_13-13-24.webp
    86.8 KB · Gösterim: 224
Buralarin yabancisiyim, kesin bu arkadas yazardir, bu kadar itici ve karsindakini asagilayan bir ilana mesaj atan var mi cok merak ediyorum. Insanlarla ugrasmaktan sikildiysan gitar da satmiycaksin, satmak istemiyorsan da almiycaksin.

Fender JAZZMASTER USA 62 RI
İlan No: 366385269
http://www.sahibinden.com/ilan/ikin...i-fender-jazzmaster-usa-62-ri-366385269/detay
Yanlış anlamayın ama ben ilanda karşıdaki insanı aşağılayan bir cümle göremedim.İnsanlarla uğraşmak konusunda da herhangi bir şey yok.
Ayrıca ilandaki kişi aynı zamanda forumun bir üyesidir kendisiyle tanışmışlığım yok fakat forumca bilinen ve bu zamana kadar yorumları vs. olsun gayet düzgün üsluplu , iyi ve sempatik bir insan olduğunu düşünüyorum.Eminim kendisini benden daha iyi tanıyanlar vardır ve onlarda yorum yapar bu konu hakkında.

Yanlış anlamayın ama ben ilanda karşıdaki insanı aşağılayan bir cümle göremedim.İnsanlarla uğraşmak konusunda da herhangi bir şey yok.
Ayrıca ilandaki kişi aynı zamanda forumun bir üyesidir kendisiyle tanışmışlığım yok fakat forumca bilinen ve bu zamana kadar yorumları vs. olsun gayet düzgün üsluplu , iyi ve sempatik bir insan olduğunu düşünüyorum.Eminim kendisini benden daha iyi tanıyanlar vardır ve onlarda yorum yapar bu konu hakkında.
Gorememis olman cok ilginc, belli ki bu arkadas sahibindenden gelen 'ona gore' sacma sapan mesajlardan sikilmis, mal alip satmak kolay degil, bu kadar ukala bir ilan acarak cok acikca belli etmis, ayrica.. 15 gitarim var da, parani cebinde okdugundan emin ol bilmemne.. kime bu tok satici tavirlari? Lisede agzinin suyunu gitarlara akitan ogrencilere mi? Uslup bilen boyle ilan acmaz

Gorememis olman cok ilginc, belli ki bu arkadas sahibindenden gelen 'ona gore' sacma sapan mesajlardan sikilmis, mal alip satmak kolay degil, bu kadar ukala bir ilan acarak cok acikca belli etmis, ayrica.. 15 gitarim var da, parani cebinde okdugundan emin ol bilmemne.. kime bu tok satici tavirlari? Lisede agzinin suyunu gitarlara akitan ogrencilere mi? Uslup bilen boyle ilan acmaz
Uğur abi bu forumun en tok satıcılarından birisidir. İnsanları tanımadan böyle yaklaşmanız yanlış bana göre. O kişiyi ne kadar tanıyorsunuz da bu ithamlarda bulunuyorsunuz?

Bence bu konuya madem Uğur abinin ilanın eklediniz, onu da davet edelim. @uvidinli

Buralarin yabancisiyim, kesin bu arkadas yazardir, bu kadar itici ve karsindakini asagilayan bir ilana mesaj atan var mi cok merak ediyorum. Insanlarla ugrasmaktan sikildiysan gitar da satmiycaksin, satmak istemiyorsan da almiycaksin.

http://www.sahibinden.com/ilan/ikin...i-fender-jazzmaster-usa-62-ri-366385269/detay
Bu benim ilanım.🙂
Buraların yabancısı olduğunuz belli delikanlı...
Forumda iyi tanınan bir kişiyim ve forum için böyle ilan vermem, çünkü malum site her türlü sahtekarlığın yapıldığı denetimden uzak bir sitedir.
Ancak, yine de kimseyi aşağıladığımı sanmıyorum.
Siz de benim kadar saçma sapan teklifler alsaydınız ne yazardınız bilmiyorum.
Cebinde parası olmadan pazarlığa girenler ; takasa kapalı olduğu halde elindeki tüm müzik aletlerinden kurtulmak istercesine takas teklif edenler ; karşısındakini enayi yerine koyarcasına para verip aldığınız malınızı öldürenler... Hangisini anlatayım.

Uğur abi bu forumun en tok satıcılarından birisidir. İnsanları tanımadan böyle yaklaşmanız yanlış bana göre. O kişiyi ne kadar tanıyorsunuz da bu ithamlarda bulunuyorsunuz?

Bence bu konuya madem Uğur abinin ilanın eklediniz, onu da davet edelim. @uvidinli
Sevgili Can ne diyeyim?
Jazzmaster gibi bir gitar satıldığı zaman bir sürü ölü alıcı üşüşüyor...
Sıkıştığım için sattığımı düşünerek fiyatı öldürmeye çalışıyorlar.
Ben de sadece gitar fazlalığından dolayı satışa çıkardığımı vurgulamak için gitar adedini yazıyorum.
Ben hep isluplu ve haddini bilen bir kişi olmaya gayret ettim, umarım bu konuda herkes benim kadar özenli davranır.
Ancak, kimse de eleştirilmez değildir... Bu tarz yorumlara canım sıkılsa bile yine de saygıyla karşılamaya gayret ediyorum.
Son sözüm şu olabilir sadece : Kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş. 🙂

Ben o siteden 3-5 binlik gitar degil 78 binlik araba sattim, araba piyasasi emin ol cok daha sacma sapan. Ama kimseye kalkip da ukalaca davranmadim. En kotu mesaja cevap vermedim o kadar. Tok satici olmak marifet degil, samimi ve alcak gonullu olmayi burda yeni yetmelerden en profesyonelinize kadar tavsiye ederim. Zira konu, tacir gibi gitar alip satmak degil, calmak, beste yapmak olmali. Buralarda konu muzisyenlikten tacirlige dogru baya sapmis anladigim kadariyla.

Son bir kaç kelime daha edeyim bu konuda, sonraki mesajları yanıtlamayacağım.🙁
Herkes, her şeyi kendi yaşam biçimine ve deneyimine göre algılar ve değerlendirir, bu konuda mutlak doğrular yoktur.
Bu yüzdendir ki kişinin -sanat yapıtları da dahil her şeyi- beğenmeme hakkı vardır ve bunu -saygılı ve terbiyeli olmak kaydıyla- kullanma keyfiyeti kendi tasarrufundadır.
Ancak, her şeyi bildiğini zannedip sadece kendi doğrularının kutusuna sıkışıp kalan kişilerin tanımadıkları insanların ardından yargıda bulunmaları hangi üsluba sığar merak ediyorum?
Saygıda ve terbiyede kusur gösterenlerin bu forumdan kaybolup gittiğine çok şahit olduk.😱
Kendimi anlatmaya hiç gerek duymuyorum, bilen biliyor zaten...
Yine de kendime ait bir gitar boyama işim olduğunu, 20 küsur yıllık Türkiye'de az çok tanınan bir ressam olduğumu, yaklaşık 50 yıldır akordiyon çaldığımı da hatırlatayım bilmeyenlere...
İşimden dolayı 3-5 gitar fazlası bulundururum ve bu konuda da profesyonelim (çalmak hariç).
İsteyen çalar, isteyen biriktirir, isteyen sarılıp yatar kime ne?😆
Müzik bilgisi iyi olanlar zaten kayıtlarını uç uca ekleyip forumda ve Türkiye çapında ses getiriyorlar zaten...
Konuşmak yerine işi ile öne çıkan insanlara saygı duyuyorum... Yapılması gereken bu çünkü.🙂
Şimdi, bizler sahip olduğumuz ekipmanımızı forumda birbirimizle paylaşırken, hem de 3-5000$'lık gitarlarımızı, karşımızdaki insanları komplekse sokmak amacını mı taşıyoruz ; ya da bundan kompleks duyan arkadaşlarımız mı var? Hiç sanmıyorum... Birbirimize gıpta ediyor ve güzellikleri paylaşıyoruz...🙄
Adetleri de konuşuyoruz, rakamları da konuşuyoruz ve bundan zevk alıyoruz, öyle değil mi?
Ben, üreten bir kişi olarak vaktimi ve kendimi bu tarz gereksiz tartışmalardan uzak tutmaya gayret ediyorum.
Saygı ve sevgiyle kalın kardeşlerim. UV🙂

Sevgili Can ne diyeyim?
Jazzmaster gibi bir gitar satıldığı zaman bir sürü ölü alıcı üşüşüyor...
Sıkıştığım için sattığımı düşünerek fiyatı öldürmeye çalışıyorlar.
Ben de sadece gitar fazlalığından dolayı satışa çıkardığımı vurgulamak için gitar adedini yazıyorum.
Ben hep isluplu ve haddini bilen bir kişi olmaya gayret ettim, umarım bu konuda herkes benim kadar özenli davranır.
Ancak, kimse de eleştirilmez değildir... Bu tarz yorumlara canım sıkılsa bile yine de saygıyla karşılamaya gayret ediyorum.
Son sözüm şu olabilir sadece : Kişi karşısındakini kendi gibi bilirmiş. 🙂

Abi, seni tanıyanlar zaten alçak gönüllü olduğunu bilir. Tanımayanları da dert etmeye gerek yok. Foruma her gün 5-10 dakika bile girenlere Uğur Vidinli diye sorsak bilirler seni. O yüzden diyecek bir şey yok.

Kaldı ki 15 gitar olduğunu vurgulamak kabalık değil. Ben de elimde 4 gitar varken, satılığa gitar çıkardığımda "elimde 4 gitar var, kullanmadığım için satıyorum" tarzı ibareler yazıyorum. Hatta bir de "gelen oto egzoz takımı teklifi, full kol dövme teklifi, araç kiti teklifi, hatta ve hatta değeri kadar kilogramda Antep fıstığı teklifi" sonrasında numara vermemeye, ölücülük yapacaklar gelmesin diye de indirim beklememelerini ve denemek için dahi olsa paralarının hazır olmasını yazan ilanlarım oldu. Sebebi, şehir merkezine trafik yoksa 1.5 - 2 saat mesafede oturuyorum. Gelip evde denemeleri için uygun ortam yok, kaldı ki kimi niye şehir merkezine uzak bir yere çağırayım. Böyle olunca, boş boş denemek isteyenler için günde 4 saatimi harcayamam, çünkü günümün 1 saati bile değerli şu an.

Bu yoğunluğumun arasında sadece keyfi denemeler için benim 4 saatimi çalabilecek birisine karşı yazdığım ilan için, istediğimi de yazarım. Kimse de "sen terbiyesiz, ukalasın" diyemez. Herkese kendi zamanı kıymetlidir sevgili Uğur abim. O yüzden dert etmemek lazım insanların düşüncelerini. İsteyen istediğini düşünebilir, eş - dost zaten kimin ne olduğunu net görüyor.

Abi, seni tanıyanlar zaten alçak gönüllü olduğunu bilir. Tanımayanları da dert etmeye gerek yok. Foruma her gün 5-10 dakika bile girenlere Uğur Vidinli diye sorsak bilirler seni. O yüzden diyecek bir şey yok.

Kaldı ki 15 gitar olduğunu vurgulamak kabalık değil. Ben de elimde 4 gitar varken, satılığa gitar çıkardığımda "elimde 4 gitar var, kullanmadığım için satıyorum" tarzı ibareler yazıyorum. Hatta bir de "gelen oto egzoz takımı teklifi, full kol dövme teklifi, araç kiti teklifi, hatta ve hatta değeri kadar kilogramda Antep fıstığı teklifi" sonrasında numara vermemeye, ölücülük yapacaklar gelmesin diye de indirim beklememelerini ve denemek için dahi olsa paralarının hazır olmasını yazan ilanlarım oldu. Sebebi, şehir merkezine trafik yoksa 1.5 - 2 saat mesafede oturuyorum. Gelip evde denemeleri için uygun ortam yok, kaldı ki kimi niye şehir merkezine uzak bir yere çağırayım. Böyle olunca, boş boş denemek isteyenler için günde 4 saatimi harcayamam, çünkü günümün 1 saati bile değerli şu an.

Bu yoğunluğumun arasında sadece keyfi denemeler için benim 4 saatimi çalabilecek birisine karşı yazdığım ilan için, istediğimi de yazarım. Kimse de "sen terbiyesiz, ukalasın" diyemez. Herkese kendi zamanı kıymetlidir sevgili Uğur abim. O yüzden dert etmemek lazım insanların düşüncelerini. İsteyen istediğini düşünebilir, eş - dost zaten kimin ne olduğunu net görüyor.
Est kardeşim.🙂
Rahatlatan güzel cümlelerin için teşekkür ederim.🙂 İyi ki varsın!..🙂 İyi ki dostlar var!..🙂
O egzoz takası teklifini duymuştum senden... Allah inandırsın bir şeyler yiyordum tepkini okurken, boğulup tıkandım ve oturduğum koltuktan yere düştüm...🤣
(Aynı şey Hangover-1'de de başıma gelmişti sinema salonunda.)
Benim de içimdeki kibirli hayvana yenik düştüğüm zamanlar oluyor tabii, insanım herkes gibi...
Gençliğimde, bu hayvanı görmezden gelip dünyayı ve başkalarını terbiye etmeye çalıştığım da çok oldu... Bundan da utanç duymuyorum, çünkü bilmiyordum...
İşin kötü yanı, iyi bir eğitim aldığımı düşünürken bile bilmiyordum.🙁
Hırçınlık ve saldırıların altında az sevmenin / az sevilmenin yattığını düşünüyorum, ve yanlış anlaşılmadan hemen ekleyeyim ki : Keşke daha çok sevebilme kapasitem olsaydı.🙄
bu konuda ciddi olarak çalışıyorum ama.😉
Bu yüzden alçak gönüllüyüm diyemiyorum işte.
İzin verirsen bir anekdot geldi aklıma.
Mütevazilik (alçak gönüllülük) yarışması yapılmış.
1. olup kazanan kişi ödül rozetini yakasına takmak istemiş.
Yarışmadan diskalifiye edilmiş ve rozetini geri vermek zorunda kalmış.🙂
Sevgiyle kal kardeşim Can @Can Temtek .🙂

Merhabalar,

Eğer 5000tl ye gitar satıyorsanız ve gitarınız da dediğiniz gibi değerli ise, ( ki RI bir gitar)
en azından karşınızda bu gitarla ilgilenebilecek 'değerli' insanlar için 'Mesaj göndermeden önce paranızın hazır olduğundan emin olunuz.'
gibi bir yazı yazılması bence hoş bir durum olmasa gerek.. Satış yapılan ortamda bu tarz endişeler olabilir, çok kişi gereksiz mesaj atıyordur vs, ama lütfen bu durumu da abartmayalım.. sonuçta o mesajlara ilgilenmediğinizi belirttiğiniz an o kişi zaten bir daha size cevap vermeyecektir. Elde egzozla veya dövme makinesiyle kapılarınıza dayanılacağını zannetmiyorum.

Sahibinden satılık 20 tl ; Sadece 50 tl.

- Sıfır gibidir neredeyse hiç kullanılmamıştır.
- Fiyatının çok çok üstünde bir performans sergilemiştir.
- Piyasada sıfırı çok daha pahalıya satılıyor, zaten dolar yükseldi.
- Bunu yapan adam kör olmuş

285555_o574d.jpg

Merhabalar,

Eğer 5000tl ye gitar satıyorsanız ve gitarınız da dediğiniz gibi değerli ise, ( ki RI bir gitar)
en azından karşınızda bu gitarla ilgilenebilecek 'değerli' insanlar için 'Mesaj göndermeden önce paranızın hazır olduğundan emin olunuz.'
gibi bir yazı yazılması bence hoş bir durum olmasa gerek.. Satış yapılan ortamda bu tarz endişeler olabilir, çok kişi gereksiz mesaj atıyordur vs, ama lütfen bu durumu da abartmayalım.. sonuçta o mesajlara ilgilenmediğinizi belirttiğiniz an o kişi zaten bir daha size cevap vermeyecektir. Elde egzozla veya dövme makinesiyle kapılarınıza dayanılacağını zannetmiyorum.
Merhabalar size de.🙂
Önceki yazımı tam olarak okumamışsınız, ya da ben kendimi tam ifade edememişim demek ki!..😉
Kaç kişinin cebinde parası olmadan (veya yeterli parası olmadan) pazarlığa girdiğini ve saçma sapan mesajlar attığını bir bilseniz bu cümleleri yazmazdınız sanırım.🙂
RI olması önemli değil ; şu anda malum sitede ve forumda satılan tek Jazzmaster olduğu için yoğun ilgi aldı, keşke öyle olmasaydı...
Bu tür dibi olmayan tartışmalara vakit harcamayı sevmiyorum.
Zaman, evrendeki en önemli mihenk taşıdır ve her şey onun etrafında şekillenir, en azından ben böyle düşünüyorum.
Kimseden korkum ya da çekincem de yok!...
Satış alanında da 20 yılım geçti...
Bakın saçma başlayan bir diyalog taa buralara kadar geldi. (Sizi tenzih ederim) Malum sitede bu tür can sıkıcı mesajlaşmalar defalarca gerçekleşebiliyor.
Sizin başınıza gelmemesi, olmadığı anlamına gelmiyor.
Tekrar ediyorum, malum sitenin durumu göz önünde bulundurularak yazılmış bir iki ilandan biridir.
Ben böyle bir ilan açtım : Beğenmeyen okumaz, almaz, sevmez... Hiç bir itirazım yok. Herkesin değerlendirmesi kendisi için akılcıdır, saygım var.

Siz farklı düşünüyorsunuz, buna da saygım var... En azından kendinizi düzgün ve saygılı bir biçimde ifade ediyorsunuz, bu benim için yeterli...🙂
Zaten aynı şekilde düşünmek zorunda değiliz ki!.. Bu son derece sıkıcı olurdu, öyle değil mi?
Güya yazmayacaktım, unutmuşum yazmışım.
Sonuçta aklına geldiği gibi konuşan veya yazan bir kişi değilim... Harcanan zamana acıyorum hakikaten...
Neyse, burada sonlandıralım derim...🙂

Uğur abi benim yüzyüze olmasa da telefonda görüştüğüm, tanıştığım çok nazik, efendi bir insandır. Hatta benim sürekli değişen kararlarımı, bitmek bilmeyen sorularımı bile anlayışla, alttan alarak cevaplar her seferinde. DRRI için kaç kez konuştuk hatırlamıyorum bile. O yüzden insanları tanımadan yorum yapmamak gerek. Bu vesileyle de bir özür dilemiş olayım @uvidinli abi affet 🙂

Uğur abi benim yüzyüze olmasa da telefonda görüştüğüm, tanıştığım çok nazik, efendi bir insandır. Hatta benim sürekli değişen kararlarımı, bitmek bilmeyen sorularımı bile anlayışla, alttan alarak cevaplar her seferinde. DRRI için kaç kez konuştuk hatırlamıyorum bile. O yüzden insanları tanımadan yorum yapmamak gerek. Bu vesileyle de bir özür dilemiş olayım @uvidinli abi affet 🙂
Aman kardeşim, olur mu hiç?
Gönlün rahat olsun...🙂
Önemli olan senin mutlu olman ve istediğine kavuşman, öyle değil mi?
Yoksa, istediğini bulmuş olsan, imkanlar sınırsız olsa neden sorular sorasın veya düşünesin ki?
Aman ha, affedecek hiç bir şey yok ; benim hatam varsa-ki olabilir- sen affet kardeşim.
Sevgiyle kal, her şey gönlünce olsun.🙂🙂🙂

Sahibinden satılık 20 tl ; Sadece 50 tl.

- Sıfır gibidir neredeyse hiç kullanılmamıştır.
- Fiyatının çok çok üstünde bir performans sergilemiştir.
- Piyasada sıfırı çok daha pahalıya satılıyor, zaten dolar yükseldi.
- Bunu yapan adam kör olmuş

285555_o574d.jpg

Eğer bu para sizdeyse saklayın, bunlar hatalı basımlardır ve koleksiyonerler arasında iyi para ederler. Bankaların eline geçerse imha edilirler. 50TL'den fazla eder birkaç sene sonra🙂

Geri