Abartı Ilanlar

Nesi komik geldi canım? Kore gitarı mı var bu işin? Gitarı ne kadara aldığın, ne kadara mal ettiğin ile alakalı fiyat durumları. Bu arada Yeşil olanın bir ikizini 3 hafta önce $2200, mavi olanı da $1500 den Ekim ayında sattım. Rakamları yazmam gerekmiyor ancak hani eleştirmeye çalışıyorsunuz ya, bilin diye yazdım. Alanlarda cahil cüvelek insanlar değil. Bizzat kendileri de Usa dan Amerikan ve kore olanını getirtmiş neyi ne kadara mal olduğunu bildikleri için alıyorlar. Bunların alıcısı senin gibi geyik olsun diye birbirine link atan insanlar değil!!

Bu linkten kore diyerek fiyatını beğenmemiş olduğun gitarın stok manyetikleri ile olan performansını dinle

Bu arada bu gitarın Amerikanı da var bende. Aralarında ciddi fiyat farkları var evet ancak Amerikanı serisine göre 3000-6000$ arası alıcı buluyor. Kore olanı da yine Amerika da 650-1100$ arasında satılıyor. Bu durumda Amerikan olanını da ilana koysam, farkı bir davranış göstermeyeceksiniz ki? Ancak Amerikan olanının da müşterisi hazır ben ''gel al'' dediğim de Yeşil olanı alan arkadaş kapımda bitecek. Bunları niye yazıyorum biliyormusun boş muhabbetler oluyor sizinkiler bende icriatta bulunuyorum ama siz yanlış kişinin ilanlarını karalıyorsunuz. Bu fiyata bu falan dediğinde bende hepsinin ödenen rakamları mevcut. Alıcısı da zaten bu gitarlara sahip ve bilmeyen benimle iş yapmıyor ama siz bilmeden neyi eleştirmeye çalışıyorsunuz? İşiniz mi yok? boş vakitlerde geyiğe sarmak için buraya link atmak adına kesene uymayan gitarları mı paylaşıyorsun?

Özetle geldisi ve gittisi belli olan bir malı sen burada ne maksatla eleştirmeye çalışıyorsun? 2015 kış aylarında bu gitarların siyah koresi (bana ait ilan) burada aynı şekilde eleştirilmişti. Biride çıktı arkadaşımdan aldığı benzer gitarı ''ben kaça aldım söylemeyeyim'' demişti. saçma olan şuydu o tr ye mağazası tarafından getirtilmiş bir gitarı son kullanıcısından almıştı ve onu benim yurt dışından getirttiğim gitarın fiyatı ile kıyaslamaya çalışmıştı. Bu çok saçma bir davranıştı. O gitarın sıfırını 97 senesinde Zuhal müzikten 850$ a almıştım. 2003 yılında o gitarı nakit ihtiyacım vardı 450$ a sattım. Bu gitarı 450$ a sattım diye benimde ebay de olan rakamları size atmam ''ne saçma kore gitara bu para isteniyor getirtmesi ile o 1000$'ı aşar'' dememden farklı bir durum olmaz! Bu arada sizin burada eleştirdiğiniz o gitarı ben yine 1500$ + kargo ücreti ile yurt dışına gönderdim.

Bu detayları yazıyorum ama olaylara bakış açınızın pek değişebileceğini de zannetmiyorum. Bir eylem yapmadan önce o konu hakkında iyice bilgi sahibi olun, yani önce araştırın sonra eleştirmeye çalışın. Bu çok daha doğru bir yöntem olacaktır. Sizde bu gitarı almak istediğinizde ne kadara geldiğini incelerseniz ve gümrük masraflarıyla 8-10 kiloluk bir paket ile gelen bu gitarların Amerika Türkiye kargosunun ne kadar tutacağına kadar bakın sonra böyle şeyler yazın. Sürekli bir alışverişim var ebay üzerinden veya dışından çok basit ufak bilgiler vererek bazı şeyleri anlamanızı sağlayabilirim diye düşünüyorum.

Bu Emg potans EMG-EXG Guitar Expander Potentiometer Kit genellikle explorer ve les paul gitarlarım da modifiye anlamında kullandığım bir potans. Bunun kargosu bile 25$ tutuyor, bu ayakkabıyı Nike Air Jordan 8 VIII Retro Aqua Bright Concord Purple Sz 9.5 [305381-025] New aldığınızda 86$ kargosu import charges ile beraber tutuyor o ücretide almadan gönderene ben denk gelmedim. Bunları payşmamın sebebi belli periyodlar da ayakkabı ve gitar aksesuarları da aldığım için ilgili konulara hakim olduğumu bu doğrultuda bahsettiğiiz gitarı ne kadar ucuza alsanız bile geliş rakamı fix değişmiyor.

Bak adamın teki schaller floyd satıyor sen burada o paraya gitar bile almıyorsun dur ama bu linki atıp tartışır mısınız? Washburn USA Dime 3 Dimebag Darrell Floyd Rose Schaller Bridge Tremolo NEW ZAKK ürünün kargosu 95$ ve 138$ import charges'ı var bu rakamları kişiler yazmıyor ebay global kendisi giriyor. Aynı kişi switch satıyor bu ürün için 100$ ve 60$ kargosuna istiyor bunuda paylaş eleştirin adama faydası olur belki veya alıcılara faydası olur 🙂 Original 1995 Washburn USA Custom Dime 3 bolt slime 3 Way Switch Dimebag PanterA bu parçalar Amerikan 95 Dime 3 black jack gitarım da mevcut. Bunları Trendkill gitarım'a alıp takmayı düşünüyorum bu belki floyd değil ama switch'i kesin alacağım. Bu durumda gitarı satacak olurken yaptığım masrafı dahil etmek veya alıcı isterse üstünden sökerek satma durumum olacaktır. Ama siz bu switch bu kadar eder mi diye konuşursunuz şimdi Washburn dünyası biraz farklıdır gitarlarıda 2 gitar ebatında olunca kargoları da x2 oluyor !

Dosyalar

• DSC_1370.webp
    DSC_1370.webp
    85.6 KB · Gösterim: 196
  • DSCN7233.webp
    DSCN7233.webp
    60.4 KB · Gösterim: 187
  • DSCN7213.webp
    DSCN7213.webp
    131.6 KB · Gösterim: 197
  • DSCN7216.webp
    DSCN7216.webp
    111.5 KB · Gösterim: 392
Bir gitarın fiyatı, sizin ne kadar para harcadığınızla değil, piyasanın durumuyla belirlenir hatırlatayım dedim. Ne gitarlar ne fiyatlara dururken bu gitarlarin bu fiyatlara satılması imkansiza yakın. Umarım satilir işinizi görürsünüz ama, zor... Çok para, çok gitar eşit değildir gitardan anlamak, bunu da hatırlatalim da.

Sanırım yazdıklarımı anlayamamışsın o yürüttüğün tezi çürütüyorum tekrar okuma ben sana yardımcı olayım, 2015 mayıs ayından bu zamana kadar 3 tane sattığımı belirtmiştim. 2 si TR ye, 1 tanesi TR dışın! Ayrıca Hangi gitarın ne kadara durduğu konumuz değil. Sen gider Fender'in x serisine 6000$ verirsin, bense bu gitarın Amerikan versiyonuna harcarım o parayı. Dolayısı ile kimin neye para harcaması gerektiğini sen veya bu platform belirleyemez. Bu mantığı değişmelisin. Ne gitarlar ne paralara duruyor derken alıcısı aranızdan çıkmasını beklediğin için olabilir mi? Aradığım hiç bir gitar burada yoksa ben yurt dışından getirtiyorum. Yani senin piyasan belirlemiyor benim alacağım gitarları ve aynı doğrultuda alacak olan da zaten fikir danışmıyor ne aradığını biliyor. Siz rakamlara bakarak ''o paraya bu alınır'' kafası yaşarken, ben ''aynı şeyi konuşmuyoruz'' diyorum.

Konunun net anlaşılması için öncelikle şunu anlamanız lazım, bu gitarları herkes alamaz. Bu gitarın meraklısı alır zaten bütün dünyada da bu böyle! Tr de de alan adamların evinde 2-3 tane var. Bende mayıstan bu yana 3 tane gitti, şuan evimde 4 tane 1 tane gümrükte 1 tane de ayın 4 ünde yola çıkacak olan yine Washburn dime serisi gitarım var. Bir tane daha aldım onun da kargolanması şubat ayını bulacak. Benim çevremde olan kişilerde dime meraklısı kişilerde minimum 2-3 tane oluyor siz buraya tıkalı kalmışsınız bence kafayı kaldırıp dışarıya bakın neler oluyor diye. Hayatınızı buraya endeksler seniz kendinizi kısıtlamış olursunuz ki öylede oluyor.

Nasıl mı? misal bir ilan attılar ortaya ve sende o gitarı istediğini fark ettin, almak içinde bütçen de olsa almazsın çünkü alamazsın. Eleştiriye girdiyse kafa olarak ''bu alınmaz, adama aptal muamelesi yaparlar ve sonra satamam elimde kalır'' düşüncesi size o gitarı aldırtamaz. Gitar hobi işidir dünya piyasası bu gitarın bellidir. Alıcısı da ararsa bu gitarı sizin satıyor olmanız alım yapması için yeterlidir. Avustralya dan İsviçre den adamlar benden bu gitarları kargosunu vererek talep ettiğim ücretleri vererek alıyorken burada arayan bulamayan getirtmek zorunda kalmayacak mı? Getirteceği gitar çok farklı rakamlara çıkmayacak buna emin olabilirsiniz.

Hayatımda ilk defa kargo değilde elden ödeme yapayım gitar elde gelsin kargosuna vereceğim parada cebimde kalsın dedim dolar 2.1 olmuştu geçen sene Ocak 1 de bu forum sitesinde Burak Köşker isimli şahsa verdiğim 4200TL ile zati muhterem kayıplara karıştı. Şunu bir kere denedim olan bu, bu yüzden kargosunu veriyorum gümrüğünü de gidip ödüyorum gitarımı alıyorum fazla mı çıktı cebimden sende bu gitarı mı istiyorsun ödeyeceksin arkadaş başka bir yolu yok oturup bunları muhabbet konusu bile yapmanıza gerek yok. Yaklaşım şeklinde acayip saçma yukarıda saçma gelen kısmını da yazdım tekrar tekrar okursan belki anlayabilirsin neden bunları açıkladığımı.

O kadar laf dökmeye gerek yok, sahibinden'e koyduysanız amacınız "çevrenizdeki dime meraklıları" na değil genel gitar kitlesine satmaktır, ve genel gitar piyasasına göre değerlendirilir fiyatlarınız, siz ister Orhun Kitabeleri yazın, ister İzafiyet Teorisini açıklayın bu iş bu kadar basit. 6000 tl ye Bizzat Petrucci'den ıslak imzalı Musicman ball family reserve jp13 satılamadı bu ülkede. Böyle piyasada 3 cilt kitap yazsanız satamazsınız gitar çalan adama bu gitarları bu fiyattan. Ha benim çevremde meraklısı var koleksiyoncusu var onlar veriyor derseniz o zaman ayrı, ama onun yolu gidip bizzat gidip onlarla konuşmaktır o piyasaya satmak istiyorsanız. Sahibinden ilanı açtığınız zaman buranın genel piyasası üzerinden değerlendirilir ve eleştiri alır, alacaktır, piyasanın selameti açısından almalıdır. Kendim yaptım biliyorum, yurtdışından gitar getirtmek çok zahmetli, yapılamayacak bir işlem değil eskisi gibi, dolayısıyla ülkede zor bulunmaya çok güvenmemek lazım artık. Çok lafa hacet yok, piyasa belli, gitarlar belli, satılamayan gitarlar belli, satılan gitarlar belli. Belki benim her ilanıma eleştiri geliyor gitardan anlamıyosunuz bilmiyosunuz!!! demek yerine neden benim ilanlarıma bu kadar eleştiri geliyor, benden başka da bu işten anlayan insanlar olabilir bir değerlendireyim demelisiniz. Daha da uzatmanın alemi yok.

Sevgili eleştirel kişi bak ben diyorum ki bu gitardan 3 tane mayıs ayından beri 1500$ x 2 1 tane de 2200$ a sattım ve sahibinden üzerinden sattım. senin eleştirilerin bana ancak ben ne sattığımı gayet iyi biliyorum ve satıyorum. Ben thrash camiasının hit gitarları ile ilgileniyorum dolayısı ile bu tip gitarlar ile ilgilenen kişiler bir şekilde beni bulurlar. Sahibinden.com veya internet üzerinden x bir yerden!

2011 de Esp Explorer Exp serisi ilan açtım ancak alan kişi sahibinden üzerinden gelmedi ve dediği şey buydu ''ben gitarpedal dışında bir yere bakmam ve burada aradığım ürünü bulabiliyorsam gider alırım diğer sayfalara satış platformlarına üyeliğim yok''dedi. Son olarak sen petrucciyi satamadılar dersin, bana Dime imzalı gitarı getir ben alırım ama petrucciyi almam çünkü beni etkilemez benim HERO'm değildir demek kimsenin HERO'su değiliş bunları bana yazıyorsan Petrucci seven birisin alaydın neden almadın? yazdıklarım ve örneklerim senin halen ısrarla anlamamış olduğunu gösteriyor ve bu olay ''ZEVKLER VE RENKLER'' kısmına giriyor parası olan, olmayan zevki olan ve olmayan bunları aynı anda bir yerde toplayamazsın. Vakit nakittir diye bişey var bunların gittisi geldisiye uğraşmayı istemeyen kişiler var misal spor ayakkabı kolleksiyonum var hep ebayden alıyordum ve çok ciddi para kaybına neden oluyordu kargoları ancak şuan bir firma toplu alım yapmış ve aradığım Jordan modellerini de getirdiği için gittim 3 çift ayakkabıya 1200 lira verdim çünkü zaten 2 tane alacaktım ve kargoları 1 ayakkabı parası zaten yapıyordu yani şunu demek istiyorum ebayden ayakkabı olarak görme bunu aradığım gitarı burada satan varsa ben kapısını çalar onuda ondan almasını bilirim. Sen petrucci nin ıslak imzalarını takip ederken hayat kayıp gidiyor istediklerini yapmadığın sürece bu hayattan zevk alamazsın bu kadar kasmaya değmez bırak kimin neye ne kadar para verebildiğini takip etme ilanlarla da vakit harcama o güzel vaktini daha güzel şeylerde değerlendir.

Burada sana anlattıklarım bile bir kulağından girip öbüründen çıkıyor. Gitar getirtmek zor değil haklısın ben zor demiyorum kargosunu veriyorum, gümrüğünü veriyorum 5/7 güne geliyor gidip alıyorum ama ben satarken neden senin yorumlarınla karşılaşıyorum bu kısmını anlayamıyorum 🙂

Sen kimsin? Marka nın sahibi misin? Kuralları mı var bu gitarı kaça getirttiğin değil Amerika fiyatına mı koyup satmalıyım ''koresi tr de makbul değilmiş'' diyerek? peki Amerikanını koyayım buna bütçen yetecek mi? Petrucciyi alamamışsın benim gitarın amerikanı en ucuzu 3200$ a Amerika da el değiştiriyor buda 9500tl yapıyor sen bana Petrucci diyorsun 🙂 Bu arada benim Amerikana 6000$ dan alıcısı da hazır hemde tr de benim keyfime bakıyor onu satıyorum dediğimde koyar reklamını yaparım sende yine atarsın burada sonra alan kişiye de söylerim gir de burada bir yaz çiz derim ama muhtemelen sen onada ''niye aldın bu gitarı Petrucci vardı'' dersin ama oda derse ''zevkler ve renkler'' yine anlamazlıktan gelme olur mu? çünkü olayın özeti bu zaten bunca yazının iki kelimede özetlenmesi dir bu.

Israrla "ANLAYAMASSINIZ!!!" derken, aslında kendiniz okuduğunuz mesajdaki ana fikri ve söylenmek isteneni anlamamışsınız. Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna mottosuyla daha da zorlamıyorum. Size 1200 liralık ayakkabılarınız ve hero'larınızla iyi satışlar, iyi yıllar 🙂

Okuduğum şeyleri gayet iyi anlıyorum, ve o işler senin verdiğin kararlara bakmıyor diyorum ''petrucci bile 6000tl ye satılmadı sen kore gitara 4500tl istememelisin'' e gelen dip notlarını gayet iyi anlıyorum sen istiyorsun kore gitar petrucci kadar para etmesin. bazen onun çok daha fazlası eder petrucci halen orada satışta bak bu gitarı da incele bu gitar da dime 333 serisi kore 2,666$ a satıldı senin petrucci 6000tl ye bekliyor hemde ıslak imzalı istersen bu gitardan bende 2 tane var ama sana gelmez petrucci ye baka kalmışsın buna da baka kalırsın sen ilanları atmaya devam 🙂 WASHBURN DIME-333 TRENDKILL CAMO ALIEN SKULL DIMEBAG PANTERA EXTREME RARE GUITAR

Arkadaşlar, farklı markalara ait Signature gitarların emlakçı mantığı ile fiyatlanması beklenmez, yani mahalledeki/ apartmandaki evlerin ortalamasına bakıp kira bedeli belirlemek gibi gibi bir durum bekliyorsunuz. Aynı markalar aynı modeller için belki dediğiniz doğru olabilir ama işin içine farklı isimler giriyorsa bu şekilde kıyaslama olmaz.

misal ben bu arabaya bu parayı verirken,
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...usdvd-plussunroof-plusbixenon-254869221/detay

başka biri bu arabalara aynı parayı verir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...renkli-ekran,full-deri,isitma-256737749/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...atasiz-full-plusfull-17000-km-252182163/detay

kişi ben mini cooper istiyorum, pejo cabrio istiyorum derse onun için BMW'nin komforu güvenliği,2. el piyasası önemli değildir.

Bu mantıkla arabaların kendi aralarında bir fiyat tavanı tabanı olsun bir marka diğer markanın fiyat alanına girmesin... böyle şey olmaz.

@Sr22DeT hocam bu gitarların piyasasını bilmiyorum fakat ikinci elde bile 2000 Dolar civarında fiyat vermişsiniz. Dolar üç lira zaten, etti sana 6000 TL. Bu Türkiye'de çoğu kişinin bir gitara verebileceği paralar değil. Arkadaşlar bunu irdelemek istemiş sanırım.

@welmour

Bu gitarların bulundukları ülkelerde satış rakamları 700 ila 1100 -2700$ aralığında kore oldukları halde fiyatları değişir. bu linkte olan gitar ingilterede şuan adamın kapısına gidip alsanız kargo vermeden olan ücret $958.04 Washburn Dime 333

bu gitar yakın zamanda satıldı yine koredir $2,666.00 WASHBURN DIME-333 TRENDKILL CAMO ALIEN SKULL DIMEBAG PANTERA EXTREME RARE GUITAR

Bu kafada hareket etmek çok yanlış ''kore gitara bu para verilir mi imzalı bilmemne bile 6000 e satılmadı'' benim ilgilendiğim bir gitar modeli karşıma çıkarsa alacağım gibi aynı gitarların da alıcısı var. Ancak tr de oluşan mantık zaten birşeyin alımını da engelliyor. 6000 e gitar mı olur araba alınır şeklinde yaklaşan lar da var. isteyen istediğini alır zaten araştırıyor ve öyle alıyorlar bunun için benim ilanlarımı burada paylaşmanız beni baltalamıyor benim gitarımı alacak adam yurt dışından da beni buluyor, ama şu çirkin kafa yapısını bi değiştirmek lazım ''ona bu para verilmez bu paralara şu falan filan'' yanlış işler bunlar...

sonuc olarak gitarlarımız bizleirin kendi malı ve istediğimiz fiyata koyabiliriz buna yorum yapmıyorum ben. Ama piyasa malum alınacak gitar belli satılacak gitar belli digeri toplumla dalga gecmeye giriyor acıkcası. Durumu paragraflarca acıklamanında hic bir anlamı yok okmuyorum yazılacak cevap bir iki cumle olmalı. İlanıda inceliyelim isterseniz birlikte.

Washburn Dimebolt 333 1998 Dimebolt | Reverb

sonuc olarak gitarlarımız bizleirin kendi malı ve istediğimiz fiyata koyabiliriz buna yorum yapmıyorum ben. Ama piyasa malum alınacak gitar belli satılacak gitar belli digeri toplumla dalga gecmeye giriyor acıkcası. Durumu paragraflarca acıklamanında hic bir anlamı yok okmuyorum yazılacak cevap bir iki cumle olmalı. İlanıda inceliyelim isterseniz birlikte.

Washburn Dimebolt 333 1998 Dimebolt | Reverb

Bu attığın sayfadan kim alışveriş yapmış bilemem ama benim hesabım ortada feedback lerim de alım satımlarım mevcut size ispatlarla uğraşmıyorum sürekli sahibinden com linki atmak haha hihi kaka kiki ile bu yaptığınız işin en azından benim cidden satışa koyduğum gitarları etkilemediğini belirtmek isterim. O attığın linki elin avrupalısı görmüyor da benden neden 1500$ ödeyip gitar alıyor? Bu attığın sayfadan gitar bakıp benden gitar alan diğer alıcılar ne olacak peki? işinize bakın !!!

27 BİN EVET itirazın mı var? Bak bu gitar bu hafta satıldı benim gitarın serisi değil ilk 1000 gitar arasında olan bir gitar değil kolleksiyon değerleri farklı oluyor detaylara girmek için senin cebinde paran olması lazım senin yaklaşım şekline göre yarısı da cebinde oladığı için evet attığın o küçük modelleri topla oda bir hobi ama artık bana ait gitarların dırdırını yapacaksanız azıcık araştırın öğrenin sonra gelin konuşalım olur mu? gibson zakk wylde

yav şuraya yazmayayım yazmayayım diyorum... bu adam neyine konuşuyor onu anlamıyorum ben, paralı fanboydan zerre öte bir adam değil bıdır bıdır bir şeyden anlıyor gibi konuşuyor. doldurmuş signature gitarları millete hava basıyor... te allahım.

şımartmayın şu adamı paylaştığı resimleri beğenip ilgi istiyor bakın benim gitarlarıma diye, bir şey çalabildiği de bir şeyden anladığı da yok gördüğüm kadarıyla. ufakken hayranı olduğu adamların gitarını toplayıp "gitaristcilik" oynuyor hepitopu.

Konuşmanızı takip ediyorum pek yazan biride değilim ama sürekli insanlara o para cebiniz de yok parası olan konuşsun tarzı muamele yapmanız hiç hoş bir davranış değil.

ne diyim ki kardeşim? kendi etti kendi buldu denir buna, ben gerçeklerini o oyuncaklarını biriktirsin buna yapacak bir şey yok. Allah herkesin gönlüne göre versin ve benden daha çok versin, herkes istediğini alabilsin özgür olsun. biri çıkar ''6000 e petrucci satılamadı der, o satılamadıysa, benimki koreymiş 4500 e hiç satılamaması lazım'' kafası yaşar ki hayal aleminde yaşıyor 6 ayda 3 tane sattım, halen bu seriden elimde 6 tane daha gitar var.

bütün hayatları milletin cebindeki paranın nereye gideceğini merak etmek veya bunu belirlemek ile geçiyor. ''Ben olsam şunu alırdım'' şekli bir düşünceden milletin sattığı şeylere ''tü kaka'' şekli yorumlar ile yaklaşırlarsa ve bunların bazıları da benim ürünlerim olursa, bende eğitmen değilim ve ayrıca örnek insan olmak gibi bir yol çizmiyorum. Üstüne vazife olmayan işlere karışan kişilere önce uygun bir üslup ile durumu anlatır, halen taciz ediliyorsam ister küçümserim, ister söverim buna kimse çıkıp bir şey diyemez ve herkesin bu durumda tavrı da aynı olmaz. Biri çıkar ayrı bir hesap açar sırf yüz yüze gelip benzetmek için zaman ayırır haddini öyle bildirir, bende bunu zaman zaman görüyorum ve bu şekilde anlatmaya çalışıyorum.

Ayrıca Washburn Dime 333 sahibi olan gitarını satacağı zaman kaça satacağını bilir. Alıcısı da bilir. Adamın teki X paraya koymuş satıyor, o link atılıyor sanki cebinde para var alacakta hani bende o paraya satmalıyım gibi bir hava yaratılıyor. Son gitarı 3 hafta önce sattım alan arkadaş mavilere göre bu gitara çok daha yüksek fiyat vereceğini düşünüyordum çünkü çok büyük işçilik, ağaç ve kalite farkı var dedi. Bende satın alma sürecinde harcanan paraya göre bir rakam belirliyorum dedim.

Gitarını satarken çok nadir de olsa dünyadan bir haber birileri çıkıp geçmişte aldığı gitarı satmak adına hızla nakit paraya çevirmek için uygun bir rakam belirler ve çoğunlukla uygun rakama gitar satan kişiler şu kuralı koyuyor ''ciddi alıcıysan cebine koy parayı kapıma gel elden veririm'' diyor. Halen dolandırıcılık mevzularına maruz kalan çok kişi olduğu için, bazı kişiler de bu yöntemi uyguluyor cidden istiyorsa kar etmek için gelir kapımdan alır bende ebay'e paypal'a para kaptırmadan malımı satarım diyor, yani uğraşmak istemiyor.

yav şuraya yazmayayım yazmayayım diyorum... bu adam neyine konuşuyor onu anlamıyorum ben, paralı fanboydan zerre öte bir adam değil bıdır bıdır bir şeyden anlıyor gibi konuşuyor. doldurmuş signature gitarları millete hava basıyor... te allahım.

şımartmayın şu adamı paylaştığı resimleri beğenip ilgi istiyor bakın benim gitarlarıma diye, bir şey çalabildiği de bir şeyden anladığı da yok gördüğüm kadarıyla. ufakken hayranı olduğu adamların gitarını toplayıp "gitaristcilik" oynuyor hepitopu.
Atılan linkteki gitar 4500 dolara listelenmiş ama Best Offer tarafından satın alınmış. Yani oradaki fiyatın altına satılmış. Ama 4500 dolar kabul edelim. Üşenmedim araştırdım. 4500 dolar gitar + 1456 tl Amerika'ya gidiş dönüş THY'den uçak bileti fiyatı + 5 yıldızdı otelde 2 gece konaklama (Booking.com üzerinden) 1050 tl + 168 dolar vize ücreti + pasaportumuz yok varsayıyoruz 580 lira 10 yıllık pasaport ücreti = 5728 dolar. Pasaport ve vize alıp, Amerika'ya gidip 2 gece beş yıldız otelde konaklayıp geri dönmek herşey dahil 5728 dolar. Sizin gitar için istediğiniz fiyat = 9000 dolar. Aradaki fark = 3272 dolar. Daha net açıklayabilir miyim?

Halen yanlış hesaplar yapıyorsunuz. Bakın kolleksiyon serisi var Zakk Wylde modellerinin o satılan gitar bana ait gitar ile olan seri değildir. 3 farklı Zakk wylde modeli var bu kadar bilgi yeterli olacak sanırım. Benim gitarımın serisi 3 ay oldu olmadı 10bin dolara kondu bir hafta sonra 9500$ a tekrar kondu ve o rakamdan ilan kapandı. Konumuz size bunların neden bu kadar olduğunu anlatıp gitar mı satmak, yoksa ne?

Geri