Amfiler Hakkında herşey (Genel)

fender fm 25dsp nin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama 25 watt lık reverb lü frontman ı iki sene öncesine kadar kullanıyordum(boss me-30 ile).memnundum fakat sıkıldığım için sattım .sonra 120 wattlık bir ampli aldım.....
frontman i alırken(yaklaşık 9 sene önce🙂 tünelde o sınıfta denemediğim ampli kalmamıştı.en iyi drive bu amplideydi ama tabi ki sonra daha iyi ürünler çıkmıştır ama ben takip edemedim...

selamlar,

hem ev hem de barda kullanmak için yaklaşık 30 watt civarı transistörlü bir amfi almayı düşünüyorum. aletin sadece clean katını kullanacağım ve yumuşak, tatlı bir clean i olan amfi arıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir? ya da pod(veya pocket pod) alsam onun amfi modellemeleri ile barda nasıl sonuç alırım? Genelde blues ve 70ler rock çalıyorum.

Benim bir sorum olacak. Marshall mg30 amfimin efekt bölümü bozuldu. Normal tona efekti ekleyemiyorum çünkü o devre tamamen iptal oldu gibi bişey. Adaptörünü taktım bikeresinde çat diye bi ses geldi sonra böyle oldu amfi. Clean ve distortion kanallarında hiç bir problem yok ama efekt sıfır. Napayım nerede yaptırabilirim?

MyCn demiş ki:
amfideki dip gürültüsü denen illet şeyi engellemek için neler yapılabilir...
Prizin topraklı olduğuna emin ol. Amfiye gitar bağlamadan topraklı bir prize gir, sonra aynı şekilde kendi prizine gir. Diğerinde dip gürültüsü daha az oluyorsa senin prizde toprak yoktur. Bu şekilde benim odamdaki prizin topraksız olduğunu anlamıştım ve içerden kablo çekmiştim.

googledan amfilerle ve gitarlarla ilgili bir araştırma yapıp onları okursan soracağın soruların ciddi miktarda azalacağı kanaatindeyim. eğer kendin bir araştırma yapmadan aklına geleni sormaya devam edersen bir süre sonra insanlar sana cevap vermeyi kesecektir, mesela ben kesiyorum artık 🙂

sen dersin alabilirsin diye. bir başkası gelir saçma sapan soru sorma der. ben de mümkünse çok basit ve cevabı sadece genel bir bilgi gerektiren sorular için forumlarda, googleda ve benzeri sitelerde arama yapmasını tavsiye ederim. üçümüzün de haklı yanları var. "saçma sapan sorma" diye çıkışanı uyarabilirsin, arkadaş acemi diye. ancak acemiliğini daha kolay üzerinden atması için elinin atlındaki interneti kullanması için teşvik eden birisine bence laf söyleme. hele iğneleyici bir üslupla hiç söyleme.

Bak senin dediğin işi yapan kişiler mevcut onlara da mod deniyor. Bu arada "saçma sapan soru sorma" diyen biri zaten terbiyesizin tekidir, onu geç.Bu takım bilgileri hiç kimse annesinin karnında öğrenmedi. Hala ben neck-thru olayını tam olarak anlayamadım mesela. Bu forumun modlarından biri çok önce" hatta sorduğunuz soruları bir kaç kez daha sorun" diyen biri. Bence böyle bir konuda sana bunları söylemek düşmez. Adam netten bakıcaksa zaten buralara ne gerek var. Netten bakıcak demen git diğer foruma bak demek. Satış yapan firmalarda adam gibi bir bilgi mevcut değil, hatta yanlış bilgilerde mevcut. Bir bakıma senin yönlendirmende yanlış. Neyse daha fazla uzatmanın alemi yok. Bundan sonra daha işlevli başlıklar açacak ya da sorular soracaktır.

30 watt bir anfi almak istiorum marshall mg30dfx ıbanez tbx30r laney lx35r bunların içinden veya farklı önerebileceginiz bir model marka varmı (bu arada tarzım metal)

bn ibanez TBX30R almayı dusunuuorm sizce iyimi? bende ewde dandırıkten CRATE GX15R var bu amfının dıst tonlarını beenmıorm . ıbo yu alsam dist tonlarında artıs olrmu ?yarım edın

Arkadaşlar Marshall amfileri;seslerini,adlarını,avantajlarını dezavantajlarını biliyorum.

Mesa Boogie'lerin de seslerini biliyorum.Ama model isimlerini falan hiç bilmiyorum,bu yüzden biyerde dinlediğim amfinin yazılışını aynen kopyaladım ve sizlere sormak istedim,eksik veya yanlış kopyalamış olabilirim

''Mesa Boogie TriAxis, TC Electronic G-Major, Mesa Boogie 2:90. Miked by ''

Amfi bu,buna alternatif jcm 800 düşünüyordum,ne dersiniz?

Geri